کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 30 خرداد 1398   Thursday 20 June 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 13 شهریور 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

افرد چاپلوس هرگا ه به منصب و مقامی می‌رسند در معرض زخم زبان یا عدم کفایت نه لیاقت استعفا و نه عرضه بیان حقیقت را دارند. آنها به ناچار باید به خفت و خاری تن دهند و قربانی ندانم کاری دیگران شوند. متملقین جز شرمساری چیزی ندارند مگر جرئت فاش کردن خیانت خیانتکاران، حتی اگر خود شریک جرم آنان باشند. چرا که منافع عده ای در گرو زبان آنهاست. اگر چنین افرادی به حقیقت‌گویی برنگردند چه بدانند یا ندانند ضرر خواهند کرد.
...0918
محمود بلیغیان - اصفهان: به رغم همه موانع و مشکلات عدیده موجود، پس از سال ها تلاش شبانه روزی کارگران زحمتکش و مدیران دلسوز شهرداری و مهندسین و کارشناسان، با وقفه های کم و زیاد و صبر و تحمل و همکاری همه مردم شریف و همتِ مسئولین دلسوز و مردمی، سرانجام خط متروی اصفهان افتتاح و در برخی نقاط این شهر بزرگ از شمال تا جنوب و شرق تا غرب و تا مرکز شهر اصفهان به کار افتاد که جای تقدیر و تشکر دارد. از مسئولین محترم شهرداری و شرکت خطوط آهن و ایستگاه‌های قطار شهری (مترو) اصفهان و حومه می‌خواهیم در منطقه شهرک وسیع (خانه اصفهان) هم که در نزدیکی خطوط مترو وَ نزدیک شهرک (ملک شهر) قرار دارد، حداقل یکی دو ایستگاه و ریل راه آهن را برای مترو حفاری، احداث و نصب کنند.
...0913
حضرت امام محمد باقر (ع) می‌فرمایند: در کار خود فقط با کسانی مشورت کن که از خدا می‌ترسند.
...0938
حضرت فاطمه زهرا (س) می‌فرمایند: بهترین چیز برای حفظ شخصیت زن آن است که مردی را نبیند و نیز مورد مشاهده مردان قرار نگیرد.
...0938
یک سوژهای که به نظرم مناسب است توسط رسانه ها پیگیری شود سکوت سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان در مقابل گرانی‌های لجام گسیخته اخیر است. برای مثال لبنیاتی‌ها سه بار از ابتدای امسال قیمتهای خود را افزایش داده اند و برای نمونه یکی از برندهای لبنیاتی قیمت ماست سنتی را از پنج هزار و پانصد تومان در ابتدای
سال به ده هزار تومان و شیر کاکائو را از 1500 به 2200 تومان افزایش داده است. در حالی که این محصولات در داخل تولید می‌شوند و وارداتی نیستند که بگوییم براساس نرخ دلار است. یا شرکت‌های هواپیمایی قیمت بلیت پروازهای داخلی رو حدودا دو برابر کردهاند و نهادی که باید از حقوق مصرف‌کنندگان دفاع کند متاسفانه در سکوت است.
...0912
تاکنون چندین سرقت اتومبیل در کنار پارک کوهستانی صُفه در اصفهان اتفاق افتاده است. پریشب نیز سه خودرو مدل بالا در همین مسیر در لحظه‌ای به سرقت رفته است. گفتنی است که در تمام طول روز به خصوص تا پاسی از شب بسیاری از مردم برای گردش و پیاده‌روی، ورزش و تفریح سالم و فرار از گرما، به این پارک کوهستانی کنار کوهِ (صُفه) می‌روند و در صف طولانی خودروها که به دلیل کمبودِ جا در پارکینگ‌های اطراف آن است، کنارِ گذرِ آن را پارک می‌کنند، لذا ضروری است با اضافه کردن چراغ‌های بیشتر و نصب نورافکن و افزایش دوربین‌های نظارتی همچنین حضور پررنگ‌ترِ پرسنلِ زحمتکش وَ وظیفه‌شناسِ نیروی انتظامی و مراقبت‌های ویژه آنها، محیط اَمن و آرام و مطمئنی را برای آسایش مردم عزیزمان فراهم کنند.
...0913
باسلام. پیشنهاد من به فدراسیون ورزش این است که میزبانی بازی‌های آسیایی 2026 را به عهده بگیرد. حق ایران است که این دفعه میزبان باشد.
...0919
کمپین «فرزندت را در کدام کشور به دنیا آوردی؟» هم جالب است.
...0930
مسئولان کشور بحث گرانی مسکن و آپارتمان های خالی و گرانی اجاره بها را پیگیری و مدیریت کنند. کمر مردم و مستاجران دارد خرد می‌شود. انبوه سازان و بساز و به فروش ها و املاکی ها روز به روز پولدار می شوند!
...0912
بهای فروش آبهای معدنی اخیرا دوبار گران شده و گفته می شود که دلیل آن افزایش بهای تولید بطری های پلاستیکی است. منتها فکری که به ذهن آقایان تولیدکننده رسیده اینست که کیفیت بطری ها و پلاستیک باکس 6تایی را تنزل دهند. زیرا بطری ها به درستی روی سطح صاف قرار نمی گیرند و کج و کوله اند و باید به جایی تکیه داده شود و پلاستیک مربوطه هم استحکام قبل را ندارد. فکر کنم این مسئله جزو مصادیق کم فروشی محسوب می‌شود.
...0912
باسلام. رئیس جمهور ونزویلا طی فرمانی دستور داد حقوق کارمندان دولت را سه برابر کنند. ما بازنشستگان انتظار چنین افزایشی را نداریم، حداقل انتظار ما این است که حقوق ما به دو برابر افزایش پیدا کند آن هم با افزایش تورم فزاینده کنونی. با تشکر.
...0919
حضرت امام جعفر صادق (ع) میفرمایند: هرگاه مومنی بتواند برادر خود را یاری رساند اما کمکش نکند، خداوند در دنیا و آخرت او را تنها گذارد.
...0938
مینایی از تهران: از سازمان تعزیرات حکومتی وزارت دادگستری خواهش دارم که قاطعانه محتکران کالاهای اساسی و ضروری مردم را کشف و با آنان برخورد قانونی کند. چون متاسفانه اینگونه احتکارها زندگی را بر عموم مردم سخت و طاقت فرسا کرده است.
...0912

واقعا جای نهایت تعجب و حیرت است به رغم اینکه سازمان غذا و دارو چند محصولات غذایی مانند سوسیس و کالباس را در حد سرطانزا بودن مضر و خطرناک اعلام کرده است، ولی همچنان تولید و فروش آنها را مشاهده می‌کنیم!
...0938
از وزارت بهداشت مصرانه تقاضامندیم ادامه روند درجه بندی در کیفیت انواع داروها از شرکت‌های مختلف تولید دارو را به طور کلی برچیدند. حق مسلم همه بیماران، بهبود کامل سلامتیشان با استفاده از داروهای اثربخش یکسان است. دارو کالا نیست که از نظر کیفیت و قیمت درجه بندی شود.
...0938
باسلام. وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد طی 4ماه گذشته 100میلیون دلار هندوانه صادر شده. من هم می‌گویم چراغی که به خانه رواست به ... به خاطر
صدور هندوانه این محصول نایاب و گران شده هندوانه‌های مرغوب صادر شده و نامرغوب دست مردم مانده. حال که گوشت و برنج گران شده خیلی از مردم شام و نهارشان همین هندوانه بود که با نان میل می‌کردند دولت برای کسری بودجه دست به هر کاری می‌زند.
...0919
آقای حسن‌نژاد نماینده مجلس در برنامه مناظره شبکه 1 در مورد نظارت مجلس فرمودند رئیس بانک مرکزی عزل، معاونش دستگیر و وزیر رفاه استیضاح شدند. اولا رئیس بانک را دولت برکنار کرد معاونش هم توسط قوه قضائیه دستگیر شد ثانیا در دلایل استیضاح وزیر اشاره‌ای به عدم عرضه ارز پتروشیمی نشده بود.لطفا فرافکنی نکنید. پاسخگو باشید!
...0916
کسی که خودخواه و خودرای باشد و
ارشاد کننده ای حکیم نداشته باشد هلاک خواهد شد.
...0912
باسلام. از شورای محترم شهر تقاضامندیم هر چه زودتر مدیرعامل مترو را از کار برکنار و شخص شایست‌های را جایگزین کند چرا که به وعده‌های خود در خصوص پروژه‌های مترو عمل نکرده و هی امروز و فردا می‌کند. برای نمونه عرض می‌کنم: ایشان شهریور سال 96وعده دادند ظرف 3ماه خط 6مترو راه‌اندازی خواهد شد ولی نشد. الان یک سال از این ماجرا می‌گذرد دوباره وعده داده خط 6مترو شهریور سال 98افتتاح خواهد شد.
...0919

پاسخ مبسوط شهرداری منطقه دو به یک پیام مردمی
احتراماً، با عنایت به درخواست شهروند محترم مندرج در روزنامه آفتاب یزد مورخ 7/6/97 مبنی بر«انتقاد شهروندان از پرداخت ورودی پارک ژوراسیک» که متن پیام شهروند محترم به شرح ذیل:
(پارک ژوراسیک تهران، سعادت‌آباد، انتهای بلوار پاک‌نژاد، میدان بهروز، بلوار شقایق، پایین‌تر از پارک پرواز است. متاسفانه ورودی پارک نفری 7000 تومان است. چه دلیلی دارد پارک‌ها که عمومی و متعلق به مردم است، اما باید برای بازدید از آنجا هزینه‌های بالایی بپردازند؟ به نظر می‌رسد بیشتر تفریح‌ها و تماشای مراکز دیدنی به پولدارها اختصاص دارد. حقوق‌بگیران مجبورند اگر به اینترنت دسترسی داشته باشند، فقط با دیدن عکس‌ها دلشان را خوش می‌کنند).
به استحضار می‌رساند:
1 – پارک ژوراسیک اولین پارک موضوعی کشور است که با بیش از 10 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی احداث شده است. در این خصوص بیش از 70 مدل مختلف از دایناسورهای متحرک و غول‌پیکر و همچنین حیوانات متحرک با تکنولوژی بسیار خاصی شبیه سازیو همراه با دکور و فضاسازی منحصر به فردی برای نخستین بار در ایران اجرا شده است. بنابراین همانند فضاهای تفریحی دیگر نظیر شهربازی‌ها یا سینماها این مجموعه دارای ورودی می‌باشد؛ البته لازم به توضیح است پارک‌های عمومی در سطح شهر بسیار زیاد بوده و به طور مثال بوستان پرواز در فاصله کمتر از 100 متر از پارک ژوراسیک و با مساحتی چندین برابر پارک ژوراسیک به طور رایگان در خدمت شهروندان عزیز می‌باشد.
2 – بهای بلیت ورودی با کمترین قیمت ممکن و با کاهش بیش از 60 درصدی از قیمت پیشنهادی سرمایه‌گذار بخش خصوصی توسط شورای شهر تصویب و ابلاغ شده است. در این خصوص لازم به ذکر است کمترین قیمت ورودی پارک‌های مشابه در کشورهای همسایه یک‌صد هزار تومان و در کشورهای اروپایی دویست هزار تومان می‌باشد. همچنین لازم به ذکر است به جز سرمایه‌گذاری اولیه نگهداری و به روزرسانی پارک دارای هزینه‌های بسیار بالا و گزافی می‌باشد که واقعاً با این مبلغ بسیار اندک ورودی،کار بهره‌برداری بسیار پایین‌تر از مراکزی نظیر یک رستوران کوچک می‌باشد.
3 – قیمت بهای ورودی در مقایسه با سایر اماکن تفریحی یا گردشگری داخلی هم بسیار ناچیز است قیمت بهای ورودی تقریباً نصف بهای بلیت سینما یا شهربازی است.
4 – در کنار مسائل تفریحی توجه ویژه‌ای به مسائل علمی در پارک شده است که این موضوع باعث آموزشی شدن بازدید در کنار تفریح می‌باشد و بیش از 70 عدد تابلوهای علمی دستگاه‌های تور آموزشی صوتی وایرلس فیلم‌های آموزشی و همچنین نمایش جذاب دایناسور زنده و... همگی از امکانات این پارک بوده که به صورت رایگان در اختیار مردم عزیز قرار گرفته است.
5 – با همه این امکانات و بهای بسیار پایین بلیت ورودی، لازم به ذکر است در سال جدید و با وجود افزایش قابل توجه قیمت‌ها مجموعه پارک ژوراسیک به احترام مردم و آسایش آنها با وجود فشار و مشکلات عدیده هیچ افزایش قیمتی در بهای ورودی نداده است. این در حالی است که براساس افزایش شدید هزینه‌های نگهداری و به روزرسانی و... حداقل 30 الی 40 درصد در بهای ورودی می‌بایست افزایش صورت می‌گرفت.
6 – علی‌رغم همه توضیحات فوق و بهای ناچیز بلیت ورودی با این حال مجموعه در جهت رفاه حال مشتریان تخفیف‌هایی نیز برای بازدیدهای گروهی سازمان‌ها و مدارس و... لحاظ شده، حتی امکانات ویژه ای برای بازدید رایگان خیریه‌ها و افراد تحت پوشش و نظایر آنها فراهم کرده است.ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام