کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 29 تیر 1398   Saturday 20 July 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 29 مرداد 1394

صفحه خبر: سرمقاله‌ها

پس از کش و قوس‌های فراوان بالاخره کمیته ویژه مجلس جهت بررسی توافق هسته‌ای یا همان برجام روز گذشته تشکیل شد. اگرچه درباره چرایی تشکیل و نحوه عملکرد این کمیته همچنان اما و اگر‌های فراوانی وجود دارد و حتی مشخص نیست قرار است خروجی چنین کمیته ای چه باشد اما نکته جالب توجه در مورد این کمیته که بیش از سایر موارد تو ذوق
می زند ترکیب آن است! یعنی در کمیته
فوق چهره‌هایی حضور دارند و درباره آن اظهارنظر می نمایند که صددرصد مخالف توافق هسته ای
و اساسا مذاکره هستند! تعجب
نفرمایید!درست نوشته‌ام؛ کسانی که جزو مخالفان مذاکره وتوافق هسته‌ای بودند اکنون در این کمیته حضور دارند تا در مورد جزییات و کلیات آن بحث و بررسی نمایند! شاید فقط در ایران ما چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد و همه نیز درباره آن سکوت می‌نمایند. به راستی چهره‌ها و افرادی که در طول مذاکرات هسته‌ای طی دو سال گذشته بر سر و صورت خود می‌زدند که چرا با غرب در مورد حق مسلم خود مذاکره می‌نماییم و در رسانه‌های‌شان دستاوردهای تیم مذاکره‌کننده را «هلوکاست هسته‌ای» خطاب می نمودند چگونه و با
چه فرمولی قرار است توافق بزرگ را
حلاجی نمایند؟ واقعا باور کردنی و قابل فهم نیست که این افراد با
چه استدلالی حاضر شدند موضوعی را
بررسی نمایند که از اساس با آن مشکل داشتند! معمولا مرسوم است وقتی کسی با موضوعی از اساس و ریشه ای مشکل دارد دیگر نیازی نمی‌بیند وارد جزئیات آن شود و درباره آن اظهارنظر نماید چه برسد به آنکه آن را سبک و سنگین کند.
جا دارد مجلس محترم و کسانی که
در این باره صاحب نفوذ و تصمیم گیرند
در این باره وارد میدان شده و فکری برای این موضوع نمایند.
به هرحال اکنون و در همین ابتدای امر مجلس به شکلی وارد موضوع توافق هسته ای شده است که ابهامات فراوانی مطرح است. ای کاش حداقل کسانی در این کمیته حضور داشتند که اساس مذاکره و توافق را قبول داشتند و تنها در مورد بخشی از آن مسئله داشتند. به نظر می‌رسد برخی از آقایانی که در این کمیته حضور دارند آدرس را اشتباهی آمده‌اند و باید در کمیته‌ای حضور می‌یافتند که شاید می‌بایست در زمان مذاکرات دکتر جلیلی تشکیل می‌شد!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام