کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 30 خرداد 1398   Thursday 20 June 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 12 شهریور 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

ذبح یک گوسفند کافی است؛ انسان به حج می‌رود که از گناهان پاک شود و با ایمان‌تر و ملکوتی‌تر بشود.یکی از مشکلات حاجی‌ها که به وطن بر‌می‌گردند، این است که انواع حیوان: گوسفند- گاو- شتر را قربانی کرده و حیوانات زیادی را قربانی می‌کنند.تظاهر به ریا و چاپلوسی و ظاهرسازی و خرج‌ها و ضیافت‌های میلیونی در هتل‌های باشکوه و تالارها و مجالس می‌کنند که این مغایرت با صفای روح و پاک‌سازی معنوی و باطنی آدمی است.آنها در سر چهارراه 4 راس گوسفند، سر میدان 5 راس گوسفند، سر کوچه 2 راس گاو و وسط کوچه 3 راس گوسفند و جلو درب منزل هم یکی یا دو تا گوسفند قربانی می‌کنند.این حیوانات گناه دارند، زمین آسفالت و جوی خیابان پر از خون می‌شود. صحنه خیلی بدی است، بچه‌ها وحشت می‌کنند.این موضوع را چاپ کنید؛ اگر حاجی از مکه می‌آید فقط یک گوسفند برای خرج شام ولیمه بدهند و جلو خونریزی و اسراف‌کاری و ریاکاری گرفته شود. پول‌های زیادی را در امر نیکوکاری و سلامتی جامعه خرج کنند.

با عرض سلام و خسته نباشید به محضر تمام سازندگان برنامه‌های خندوانه و خنداننده شو به خصوص رامبد جوان عزیز. آقای رامبد جوان ما هم مثل آقای اشکان خطیبی بر این باوریم که کار و تلاش شما در این برهه از زمان بی‌نظیر و ستودنی است. اما صحبت‌های شما در تاریخ چهارشنبه 24/5/97 در مورد آرای مردم صحبت‌های درستی نبود. اینکه ما مردم را مکلف بدانیم که "طبق نظرات ما رای بدهند" و یا اینکه بعد از رای دادن مردم به آنها بگوییم "اشتباه رای دادید"، اصلا اصولی و اخلاقی و پسندیده نیست. در صحنه سیاست هم عده‌ای همین کار را می‌کنند. قبل از انتخابات مدام به مردم توصیه می‌کنند که چه ملاک‌هایی را درنظر بگیرند. وقتی هم که رای نمی‌آورند به مردم اعتراض می‌کنند که چرا به حرف ما گوش ندادید و به شخص یا اشخاص دیگری رای دادید. معنی این رفتار (خواسته یا ناخواسته) توهین بهشان و نظرات مردم است. اگر بنا باشد که مردم طبق نظر دیگران رای بدهند؛ اصلا رای و انتخاب مردم محلی از اعراب ندارد. بلکه بهتر است توصیه‌کنندگان خودشان هرکس را می‌خواهند انتخاب و نتیجه را به مردم اعلام کنند. به هر حال اگر واقعا قرار است مسئله‌ای یا شخصی را در معرض رای مردم بگذاریم باید به نتیجه آرای مردم هم احترام بگذاریم و متواضعانه آن را بپذیریم!
1719- برای خرید مانتو جلوبسته یا دکمه‌دار به هر مانتوفروشی که مراجعه می‌کنیم با پاسخ منفی مواجه می‌شویم. بیشتر مانتوها جلو باز است. به نظر می‌رسد خیاطی‌ها و تولیدی‌‌ها برای راحتی کار خودشان از دوخت مانتوهای جلوبسته یا دکمه‌دار خودداری می‌کنند! (قابل توجه اتحادیه مانتوفروشی‌های تهران!) (27/5)
1614- زندگی گران و مشکلات اقتصادی باعث شده مردم زندگی سخت و طاقت‌فرسایی داشته باشند. این گرانی‌ها و این بی‌توجهی‌ها و گرفتاری‌ها تا کی قرار است ادامه داشته باشد؟ (27/5)
1512- آیا مردانی که بابت مهریه در زندان‌ها به‌سر می‌برند، با زندانی کردن آن‌ها، مهریه همسرشان پرداخت می‌شود؟ بهتر نیست به جای این کار، اجازه دهند آنان آزاد باشند و کار کنند و بدهی‌شان را به‌طور اقساط پرداخت کنند؟ (27/5)
آفتاب یزد: کمتر فردی به دلیل عدم پرداخت مهریه در زندان می باشد و قوانین به سمت حبس زدایی می رود.
1132- از مسئولان سازمان ترافیک شهرداری منطقه 8 تهران تقاضا داریم چهارراه تلفنخانه از جنوب به شمال را روی خودروها باز کنند تا رانندگان مجبور نباشند مسافت طولانی را طی کنند و دوباره دور بزنند تا ادامه مسیر دهند. (27/5)
1015- ابوالفضل عابدین: بربری پزی محله ما واقع در تهران، بداخلاق است و مشتریان از رفتار ایشان ناراضی‌اند. همچنین بیشتر مواقع نان‌ها را به جای این که به مشتریان در صف بدهد، آن‌ها را در مغازه‌اش روی هم می‌چیند تا به مشتریان خاص بدهد و اعتراض مشتریان هم هیچ تاثیری ندارد. مسئول رسیدگی به این‌گونه مسائل
کیست؟ (28/5)
1148- علی از تهران: پیامکی از بانک مسکن مبنی بر خوش‌حسابی در پرداخت اقساط وام مسکن دریافت کردم و در پیامک ارسالی نوشته شده می‌توانم 20میلیون تومان وام جعاله دریافت کنم،‌ اما شرایط بازپرداخت آن اطلاع‌رسانی نشده است. کاش مسئولان مربوط همان‌طوری که چنین شرایطی برای وام‌گیرندگان فراهم کرده‌اند، شرایط بازپرداخت اقساط را هم بنویسند تا مجبور نباشند برای کسب اطلاعات، مرخصی بگیرند و به بانک‌ها مراجعه کنند. (28/5)
1211- مالیات چرا؟ چرا برای بدهی و شارژ تلفن همراه خط دائمی به هر مبلغ که شارژ می‌خرید مالیات کسر می‌کند. به عنوان نمونه 20هزار تومان از طریق هفت هشتاد شارژ خریدم 21800 تومان تمام شد! آیا دریافت مالیات با این شیوه‌ عادلانه و قانونی
است؟! (28/5)
1948- سهم روزنامه‌های خصوصی از کاغذ چقدر است؟ روزنامه‌ها از قول مسئولان نوشتند 20 تن کاغذ با نرخ ارز دولتی خریداری شده است. سهم روزنامه‌های خصوصی از این کاغذها چقدر است و آیا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای روزنامه‌های خصوصی هم سهمیه کاغذ با نرخ دولتی در نظر گرفته‌ است؟ لطفاً درباره این موضوع که دغدغه‌ای برای روزنامه‌های بخش خصوصی و حتی مخاطبان است، اطلاع‌رسانی کنند. (28/5)
2312-‌ 28 مرداد در صفحه 6 از قول رئیس اتحادیه کرج درباره گران شدن شیر نوشته‌اید. گوش‌ها و چشم‌های مردم به افزایش قیمت‌ها عادت کرده است و چیز عجیبی نیست. اگر بنویسید قیمت فلان جنس ارزان شد آن‌وقت کار خارق‌العاده‌ای است! (28/5)

رضائیان از رشت:درود بر شما. دو پیام تشکر دارم. اول از مدیریت و کارکنان آزمایشگاه رازی رشت به علت برخورد خوب همکاران، اطلاع رسانی الکترونیک و نظافت فوق العاده محیط آزمایشگاه مخصوصا نظافت لحظه ای سرویس های بهداشتی. دوم از پلیس 110 رشت که یک مزاحمت در درب پارکینگ را در کمتر از 10 دقیقه حل کردند. به امید توفیق خدمت بیشتر. با تشکر.
...0936

جاده‌ای شنی در کنار لوله گاز وجود دارد که با مسیرى ناهموار شمال مشهد را به غرب مشهد متصل می کند. بر اثر مسامحه چند اداره، اراضی دولت در اطراف این جاده تصرف شده است. یک طرف این جاده شنی دکل های فشار قوی برق متعلق به وزارت نیروست، و طرف دیگر راه ستون های برق شرکت برق است که فاصله ستون های برق و دکل های فشار قوی برق متعلق به دولت است. شرکت گاز هم کنار راه لوله گاز با حریم 250 متر از هر طرف لوله دارد، دکل های فشار قوی هم حریم دارد، ستونهای برق هم حریم دارد. شهردارى یا وزارت راه اگر این راه را آسفالت کند جلو تصرف اراضی دولتی گرفته می شود. در آینده مشهد باید بهای سنگینی براى عدم حفاظت این چند اداره از اراضی دولتى را بپردازد. اراضی دولتى و حریم هاى قانونی را یکی زراعت کاشته، یکی درخت، یکی خانه. ادارات مربوطه هم داخل شهر مشهد مشغول کاغذبازی هستند!
...0915

نگران فروش عقرب ایران نباشید. آب کشور، خاک کشور، ماهی خلیج فارس و معادن کشور فروخته نشود زاد و ولد عقرب خیلی زیاد است. ما شیر ایرانی و ببر ایرانی را از دست دادیم. عقرب بسیار زیاد است. زیر هر سنگی 5الی 6عقرب وجود دارد. بگذارید مردم کویر ایران از انبوه عقرب امرار معاش کنند. طرفدار معیشت ملت بودن از حسادت فروش عقرب واجب‌تر است. از موجودات و وحوش بالاترین جمعیت به شغال ها در ایران تعلق دارد که با خوردن تخم و جوجه پرندگان نسل خیلی از انواع گنجشک گرفته تا کبک طیهو مرغابی ها و حتی ماکیان خانگی منقرض شده در سه دهه گذشته اند و چرا تا به حال کارشناسان و فعالان محیط زیست نگران واقعیت های زیست محیطی نمی شدند. فقط دنبال اینن کسی عقربی فروخت دادشان در بیاد، آن همه جنگل و طبیعت بکر، شمال چرا گذاشتند جاده از آنجا عبور داده شود؟ اگر جاده نیاز بود چرا به صورت پل جاده نزدند تا آن همه وحوش زیبا هر شب کشته نشوند؟ پای جریمه و پول به میان میاد همه کارشناس و فعال محیط زیست می شوند و ،ن خانم دکتر از کجا دیده عقرب سوسمار و مارمولک بخوره، بلکه برعکس گفته های اوست.
...0918

روز عید آمد و ما خسته شدیم. ما پیش زن و بچه شرمنده شدیم. پنج ماه از عید گذشت، عید قربان آمد. هنوز می خواهند اضافه حقوق ها را پرداخت کنند اما باز امروز فردا می کنند.
...0911

کشور ایران فقیر نیست. شاید اگر درست مدیریت شود ثروتی بالاتر از آنچه تصور می رود دارد.
...0918

در شهر گرگان اتوبوس های درون شهری بسیار دودزا هستند و هوای شهر را آلوده می کنند.
...0911

محمود بلیغیان - اصفهان:اینکه اخیرا بعضی بانک ها سالانه مبلغ ده هزار تومان (یکصد هزار ریال) بابت ارسال پیامک از مشتری می گیرند، در هیچ جای دنیا و هیچ کشوری سابقه ندارد و مرسوم نبوده و نیست، برای اینکه بانک ها خودشان به اندازه کافی و حتی خیلی بیشتر از این کار، با سودهای هنگفتی که از مشتری
می گیرند درآمد دارند و واقعا هم نیازی به این
پول ها ندارند. بنابراین حداقل مانند هر موسسه معتبری، باید جزو خدمات آن و تکریم ارباب رجوع باشد، لذا شایسته است ارسال پیامکِ عملیات انجام شده مانند برداشت یا واریز به حساب مشتری، کاملا رایگان و جزو خدمات بانکی به مشتریان بانک ها باشد.
...0913

هرکس از یاد من (نماز) رویگردان شود زندگی بر او سخت خواهد شد و در قیامت هم کور محشور خواهد شد.
...0912

گرانی خودرو عاملی جز دولت ندارد.
آفتاب یزد: شاید بهتر است بگوییم دولت هم یکی از عوامل گرانی هاست.
...0933

رسول مکرم اسلام (ص) می فرمایند: زیاد استغفار کنید زیرا خداوند عزوجل آمرزش خواهی را به شما یاد نداد، مگر برای این که می خواهد شما را بیامرزد.
...0938

رسول مکرم اسلام (ص) می فرمایند: قرآن ثروتی است که بالاتر از آن ثروتی نیست.
...0938

همانطوری که می دانیم امروزه استفاده از دوربین های مدار بسته با هدف برقراری و حفظ آرامش و امنیت به طور وسیعی فراگیر شده است و پس از نهادهای دولتی در اطراف منازل مسکونی نیز نصب شده اند. اما توصیه می شود به غیر از موارد و مواقع ضروری و مهم، جهت رعایت در مصرف برق آن هم در فصلی که مدام به توصیه در صرفه جویی می شود آن را خاموش کرده و فعلا استفاده نکنند.
...0938
اگر پولی که صرف تجملات می شود در تولید برای خودشان به کار بیندازند و در کارخانجات سهیم شوند، این امر برای کشور نیز مفید است.
...0938

قرآن کریم: و بندگان (خاص) خدای رحمان آنان هستند که روی زمین به تواضع و فروتنی راه روند و هرگاه مردم جاهل آنها را خطاب کنند با سلامت نفس و زبان خوش جواب دهند.
...0938

با سلام و خسته نباشید. طبق اعلام معاونت فرهنگی و اجتماعی مترو، 60 درصد فضای مترو برای تبلیغ آموزش شهروندی و همچنین آیات و احادیث در نظر گرفته شده است. پیشنهاد و درخواست می کنیم آیات و احادیث را در اولویت این طرح قرار بدهند، زیرا اگر آموزش شهروندی به وسیله آیات و روایات ابلاغ و آموزش شود تاثیر بجایی خواهد گذاشت که نظیری آن را نمی توان در حال و آینده یافت.
...0936
سال حمایت از کالای ایرانی، انتقال پیام کوبنده و خارکننده به دشمنان نظام اسلامی است. همان دشمنانی که همواره آرزو و سعی می‌کنند تا اقتصاد و معیشت ما را فلج کنند و به پندار شیطانی و باطل خود گمان کنند که تحریم‌ها ما را از پا در خواهد آورد. در صورتی که امت مومن و انقلابی از مکتب مقدس قرآن کریم آموخته‌اند که مددکار و روزی دهنده فقط خداست و لاغیر.
...0938
محمود بلیغیان - اصفهان: فقدان و درگذشت هنرمند قدیمی و توانای صنعت سینمای ایران، آقای عزت الله انتظامی، (آقای بازیگر) که بنده یک بار به عنوان گزارشگر برنامه رادیویی ( هنر زبان آشنا ) از رادیو اصفهان، افتخار دیدار ایشان در هتل عباسی اصفهان را داشتم، را به جامعه هنری و فرزند برومند ایشان، هنرمند نام آور و پرآوازه موسیقی ایران، جناب آقای مجید انتظامی و همه هنردوستان، هنرمندان و مردم شریف و هنرپرور ایران عزیز تسلیت می‌گویم.

...0913
از قدیم الایام اصطلاحی نزد برخی افراد به کار می‌رفته که می‌گفتند تا منصبی داریم و مسئولیتی و امکاناتی در اختیارمان است باید بارمون را ببندیم. حالا هم که گفته می‌شود فساد به برخی مسئولین بالا هم رسیده. به نظر می‌رسد این دستورالعمل و نقشه راه جماعتی شده که بارشان را ببندند و بگویند آردمون را بیختیم، الکمون را آویختیم!
...0912


تصویری که مشاهده می کنید، ماموران سدمعبر شهرداری منطقه ۱۳، ناحیه یک، ساعت ۱۴:۵۰، پنجشنبه یکم شهریور برای رفع سدمعبر در حال انجام وظیفه‌اند. مکان: ابتدای خیابان پیروزی، نرسیده
به خیابان اقوامی، مقابل چایخانه خلیج فارس است. جا دارد از تلاشگران مربوط قدردانی
کنیم.

تصویری که مشاهده‌‌ می کنید
آبسردکن های سازمان بهشت زهرا(س) تهران است. به علت بی توجهی و رسیدگی به آن ها به آبگرمکن ‌تبدیل‌ شده‌اند!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام