کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 25 تیر 1398   Tuesday 16 July 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 29 مرداد 1394

صفحه خبر: بین الملل

سید حمید کلانتری معاون وزیر کار و تعاون- در سفر به یکی از کشورهای آفریقایی در مسیر جاده تابلویی دیدم که قبلاًجایی ندیده بودم در تابلو نوشته بود: .Give way این نوشته جدید بود و خیلی جلب توجه کرد. با قدری تامل و سوال از دوستان محلی دیدم مفهوم ساده ای دارد که در بسیاری از مسائل زندگی و ارتباطات اجتماعی ما نیز کاربرد دارد ، پیام ساده تابلو این بود که ماشین ها در جاده رعایت حال یکدیگر را بنمایند و هوای ماشین پشت سری خود را داشته باشند و اگر سرعتشان کم است و ماشینی پشت سرشان می خواهد با سرعت بیشتری برود و یا سبقت بگیرد راه را برای رفتن او باز کنند . یک رسم خوبی هم بین رانندگان کامیون و تریلر در جاده ها در گذشته بیشتر رایج بود که با زدن راهنمای سمت چپ خود به ماشین
پشت سر اعلام می کردند که اگر می خواهد سبقت بگیرد مانعی نیست و راه باز است ، و این نشان از یک رفتار مناسب اجتماعی و ارتباطی ناشی از احترام به حقوق دیگران در رانندگی در جاده ها داشت.
اما نکته‌ای در استفاده از این پیام قابل توجه می باشد که این دو کلمه «راه بده» در بسیاری از تعاملات و ارتباطات اجتماعی بین مردم و بین مردم و دولت کاربرد دارد ؛ که به اختصار به مواردی از آنها می پردازم . اگر ما بر این باور باشیم که در زندگی روزمره و در برخورد با دیگران باید راه بدهیم یا راه باز کنیم ، یا میدان بدهیم خیلی زندگی را شیرین تر می سازیم . مثلاً وقتی درهنگام رانندگی به عابر پیاده ای در سر چهار راه بر می خوریم که قصد عبور از خیابان دارد و ما سرعت خود را کم می کنیم و با توقفی خیلی کوتاه به او راه می دهیم و آن عابر، دستی حاکی از تشکر تکان می دهد و یا با لبخندی از ما تشکر می کند چه احساس خوبی به ما و او دست می دهدیا ماشینی در مسیری برای گردش به چپ و ورود به یک خیابان یا کوچه فرعی از شما که مستقیم می‌آیی راه می خواهد و شما تامل و توقفی می کنی و راه می دهی و متقابلاً برای شما دستی تکان می دهد و شما هم تبسمی می‌کنید و می‌روید و هر دو شاد می شوید.
یا در صف خرید از فروشگاه یا میدان تره بار شما که بار و خرید زیادی دارید به کسی که یکی دو قلم خرید داشته تعارف می کنید و نوبت خود را می دهید و به نوعی راه می دهید و او از شما تشکر می کند . این مثالها را می توان به موضوعات مختلف در زندگی روزمره تعمیم داد در سوار شدن به اتو بوس ، مترو ، بی آرتی ، در جا دادن به پیر مرد یا پیر زنی که توان ایستادن ندارند ، در مهمانی‌ها و پذیرایی‌ها ، در پارک کردن خودرو و موارد مشابه زمینه هایی
است برای راه دادن به دیگران که می توان با تذکر به خود و توجه بیشتر راه دادن را تمرین و از این طریق زندگی را سهل تر ، آرام تر و مفیدتر ساخت.
حال اگر نگاه و فرهنگ راه دادن را به سایر عرصه‌های اقتصادی ،
اجتماعی ، سیاسی و مدیریتی گسترش دهیم متوجه خواهیم شد که این اندیشه چقدر راهگشا و اثر بخش می‌باشد و موجب رشد و ارتقاء سرمایه اجتماعی و کاهش استرس‌ها و تنشها درجامعه ‌می‌شود.
ما در عرصه های اقتصادی در کشور به مردم خوب
راه نمی‌دهیم ، راه را برای ورود سرمایه گذار و بخش خصوصی باز ‌نمی‌کنیم ، نه تنها راه را باز ‌نمی‌کنیم بلکه موانع و
سرعت گیرهای زیادی را هم در راه ‌می‌گذاریم که انگیزه او را از بین ‌می‌برد. آنچه امروز به عنوان فضا یا محیط کسب و کار و نامناسب بودن آن در کشور مطرح می‌شود ناشی از همین روحیات و رفتارهاست. کشورهایی که قصد تحرک در پیشرفت کشور و رونق و رشد اقتصادی دارند به مردم خودبه سرمایه گذاران
خود به کار آفرینان و نخبگان راه می‌دهند تا بیایند ، حضور یابند و در توسعه کشور مشارکت نمایند وقتی پای
صحبت و درد دل کار آفرینان و سرمایه گذاران ‌می‌نشینی ‌می‌بینی سینه ای پر درد از موانع سر راه تولید و فعالیت در بانک ،
بیمه ، گمرک ، صادرات ، اخذ مجوزهای بهداشتی و زیست محیطی تا فنی ، صنعتی ، کشاورزی و زمین دارند، اصولاً روحیه کار راه اندازی ، برداشتن مانع و راه دادن بسیار پایین است .
رفع موانع تولید قبل از اینکه نیاز به قانون و مقررات داشته باشد نیاز به باور و اعتقاد مدیران و کارشناسان و عوامل اجرایی در سطوح مختلف دارد.
در حوزه های سیاسی نیز وضعی مشابه داریم جناح خود را حاکم ‌می‌کنیم و راه را بر دیگران ‌می‌بندیم ، به رقیب راه ‌‌نمی‌دهیم ، به گروههای کوچک میدان ‌‌نمی‌دهیم . برای احزاب فضای تلاش و رقابت را فراهم ‌نمی‌سازیم ، نقد و انتقادهای اصحاب رسانه و مطبوعات را بر ‌نمی‌تابیم ، فکر ‌می‌کنیم همه باید از کارهای ما تعریف کنند.برای حضور نخبگان و گرایشهای سیاسی رقیب انواع و اقسام محدودیت ، هزینه و نگرانی ایجاد ‌می‌کنیم در نتیجه افراد معتقد ، متعهد ، اندیشمند و توانا اجازه مشارکت و حضور را به خود ‌نمی‌دهند.
در عرصه مدیریت و اداره امور سازمانها نیز وضع بهتر از این نیست. بسیاری از مدیران ارشد و میانی خود را
عقل کل ‌می‌دانند و بی نیاز از مشورت با دیگران ، بیشتر خود را
در حصار معاونین و مدیران نزدیک محدود ‌می‌سازند و فضا را برای تبادل آراء و نظرات صاحبنظران و کارشناسان بیرون و درون سازمان نمی‌گشایند. و در نتیجه روحیه نو آوری ، خلاقیت ،
ارائه پیشنهادو راهکار را ضعیف می‌سازند و موجب بی انگیزگی و عدم مشارکت و همکاری کارکنان در رسیدن سازمان به اهدافش می‌گردند.
باید برای گسترش و ارتقاء سرمایه اجتماعی تمرین کنیم تا به یکدیگر در همه زمینه ها توجه داشته باشیم دیگران را
به حساب آوریم ، فرصت ها را برای همه بخواهیم و از این طریق به وحدت و وفاق ملی دست یابیم ، شیرینی یک تجربه بسیار موفق بین المللی را این روزها از نزدیک مشاهده ‌می‌کنیم و دیدیم وقتی به همدیگر بها دادیم ، اعتماد کردیم و از تیم شایسته و متعهد مذاکره کننده هسته‌ای همه جانبه و هماهنگ حمایت شد و برای فعالیت آنان راه دادیم و راه پر پیچ و خم آنرا هموار ساختیم شاهد چه نتایج درخشان و ارزشمندی برای ملت ایران و جهان بودیم و نشان دادیم اگر راهبرد تعامل در عرصه های بین المللی اصل شود و به حقوق و منافع یکدیگر از نگاه بردبرد بنگریم راهها به خوبی هموار ‌می‌شود و سخت ترین اختلافات تاریخی و جهانی را می‌توان با مذاکره و گذشت و همکاری متقابل حل نمود.
پس بیاییم همه در همه جا تمرین کنیم تا به یکدیگر راه بدهیم ، و فضای کشور را به نگرش مثبت ، همکاری ، رفاقت و گذشت تبدیل سازیم .


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام