کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 24 آذر 1398   Sunday 15 December 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 11 شهریور 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

همان‌طور که همه مردم عزیز و صبور ایران اطلاع دارند و آن را با تمام وجود خود حس می‌کنند، قیمت اجناس و کالاها و ارزاق عمومی و مواد غذایی و خوراکی و مصرفی و خدمات عمومی و شهری و دولتی و به طور کلی همه چیز زندگی، از زمانی که یارانه‌ها وضع شده‌اند تا کنون چندین برابر شده است و ولی مبلغ یارانه‌ها هیچ گونه تغییری پیدا نکرده است! حقوق و دستمزدها هم که هیچ تناسبی با مخارج سنگین و کمرشکن زندگی امروز که در اثر گرانی و تورم سرسام‌آور موجود به‌وجود آمده است ندارد. مسئولین محترم هم که بحمدالله همگی مشغول و درگیرِ مسائل و مشکلات و درگیری‌های شخصی و نزاع‌های درون سیستم اداری یا اطرافیان خودشان هستند و گویا مردم را از یاد برده‌اند و مردم برای آنها چندان اهمیتی ندارند. آخر مردم با این اوضاع نابسامان مالی و اقتصادیِ از هم پاشیده فعلی که گریبانگیر همه اقشار به خصوص قشر کم‌درآمد و مستضعف و حتی متوسط جامعه شده است باید چکار کنند؟!

سلام تابلوی مطب دکتر... به نظام پزشکی... از فوق تخصص توراکس به متخصص جراحی قفسه سینه و ریه تغییر کرد. آدرس مطب اراک خیابان شهید بهشتی بالاتر...
آفتاب یزد: نام پزشک و نشانی در روزنامه موجود است.
...0918

عکس راننده لندکروز خاطی را که پلیس زده باز شطرنجی و تار است. امید داریم این میلیاردر قانون‌شکن عکس واضح نام و نام‌خانوادگی پخش شود تا مردم بشناسند. توهین به هر فرد نظامی ایران توهین به قانون و ملت است.
...0918

پرسش بی معنی «فرزندت کجاست؟» پرت کردن افکار عمومی است. فرزند هرمسئولی هرکشوری باشد نه گناه است و نه جرم. من در روستایی محروم و دورافتاده زندگی می‌کنم دوتا بچه درس‌خوان دارم، اگر قدرت مالی داشتم دوست دارم در بهترین دانشگاه‌های دنیا درس بخوانند و چندین زبان هم یاد بگیرند. باید از مسئولین فقط یک پرسش داشت؛ «وجدانت کجاست؟»
...0918

روسیه وترکیه در کمین سود سرشار از بازار سیاه تحریم ایران هستند و هلهله کاسبان تحریم ایران از خارج و داخل به گوش می‌رسد. آنها در پوست خود نمی‌گنجند. وعده‌های پوتین و اردوغان برای بی‌اثر کردن تحریم و فشردن دست روحانی از عکس یادگاری و تعجب آنان از رضایت وخوشحالی روحانی کاملا هویداست. پوتین و اردوغان وضعیت اقتصادشان از ایران بهتر نیست. تحریم جدید ایران را فرصت مناسبی برای منافع خود می‌دانند. روس‌ها یا دلالی می‌کنند یا باج می‌گیرند. ترکیه عضو پیمان ناتو واردکننده اجناس و لوازم یدکی قطعات است. دارو و مواد خورکی را از اروپا و آمریکا وارد و بازار سیاه ایجاد و چند برابر قیمت به ایران می‌فروشند و سود شرکت‌های اروپایی و آمریکا را هم تامین می‌کنند. طرفداری اروپا از برجام ظاهری و برای در خواب ماندن ایران است. ما باید متکی به خودمان شویم.
...0918

رضا اردکانیان وزیر نیرو گفت: سازگاری با کم‌آبی یک دهه دیر درک شد! عجب جمله فیلسوفانه و قصاری! فقط یک دهه دیرکرد در درک یک واقعیت! لابد براى یافتن راه‌حل هم باید چند سده منتظر باشیم! و براى اجرایی شدن راه حل مکشوفه چند هزاره دیگر صبر کنیم! راه حل سازگاری با کم‌آبی آسان است. مثل تصفیه فاضلاب در کلانشهرها مشهد و تهران. این شهرها سالانه میلیون‌ها
متر مکعب فاضلاب قابل تصفیه مناسب براى کشاورزى دارند که باید جایگزین چاه‌هاى آب کشاورزى شوند، چرا که مثل زالو آب‌شیرین زیرزمینى را می‌مکند. در اروپا صنعت تصفیه فاضلاب به جایى رسیده که آب را قابل شرب کرده‌اند. ما هنوز اندرخم یک کوچه‌ایم.
...0915

سلام خسته نباشید. واقعا درد دل مردم را می‌نویسید. متشکرم.
...0912

با عرض سلام بی‌پایان. تحمل رنج‌های ناشی از همت و کار، بی‌نهایت آسوده‌تر از تحمل رنج‌های فقر و نداری است.
...0938

خداوند هیچ عبادت و عملی را از همسرانی که به یکدیگر نیش می‌زنند و با زبان نیش‌دار سخن می‌گویند قبول نخواهد کرد.
...0912

بگید شبکه پویا شبانه‌روزی بشه و کارتون‌های جذاب‌تری بذاره.
...0933

آدم چاپلوس با خودشیرینی، گزینه غیر خدا را برای موفق کردنش انتخاب می‌کند؛ ولی نتیجه خلاف انتظارش خواهد شد.
...0938

باسلام و خسته نباشید. اگر شورای‌های اسلامی همه شهرها بخشی از بودجه خود را برای تولید و نصب برچسب بسم الله الرحمن الرحیم در بالای درب‌های همه منازل اختصاص بدهند، گامی بلند و موفقیت‌آمیز در تبدیل شهرها به سبک معماری اسلامی برداشته‌اند. همه ما می‌دانیم که هزینه این کار که یکی از سفارشات دین است بسیار ناچیز بوده و در عین حال
ماندگار است.
....0936

به وزارت مسکن بگویید در سراسر ایران خانه‌ها را اصولی و علمی بسازند.
...0933

سی‌دی فیلم از شش تومن شده
ده تومن!
...0938

مولای متقیان، حضرت امام علی(ع) می‌فرمایند: بدانید که این قرآن پندآموز است که خیانت نمی‌کند و هدایت‌گری است که گمراه نمی‌سازد و سخن‌گویی است که دروغ نمی‌گوید.
...0938

باسلام. چرا مسئولین به قیمت بلیت هواپیما رسیدگی و نظارت ندارند؟! بلیت پرواز رشت - تبریز را اخیرا گران کردند و به 190هزار تومان رساندند. روز پنجشنبه گذشته حدودا 16ساعت قبل از پرواز به سایت فروش مراجعه کردیم قیمت را
590 هزار تومان زده بود! یعنی 400تومان اختلاف با قیمت اولیه!
...0916

30مرداد ماه که روز جهانی مساجد نامگذاری شده است گرامی باد. مساجد خانه‌های خداوند عالمیان در زمین و سنگر اسلام هستند. امید و انتظار ویژه می‌رود سازمان رسیدگی به امور مساجد، با عملکردهای تخصصی خود برگرفته از مکتب اسلام، این اماکن مقدس را به گونه‌ای فعال کنند که کانون جذب و هدایت آحاد مردم شده، به‌طوری‌که ساختشان به تدریج
افزایش یابد.
...0938

امکان دارد روزنامه آفتاب یک تحقیقى کند که کجاى قانون اساسى در مورد ممنوعیت تردد پلاک موتورسکلیت بالاى250 سى‌سى ماده‌اىآمده است؟! کجای دنیا و کشورهاى اطراف چنین ممنوعیت 40ساله‌اى هست!
...0991

محمود بلیغیان: مردم عزیز و مسئولین محترم و دولتمردان ما بدانند و آگاه باشند که آمریکا و به خصوص شخص دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سَرخوش این کشور، فقط و فقط به فکر حمله به ایران است. تحریم‌های اعمال شده فقط برای فشار به دولت ایران است و مثل حرف‌های دیگر او، فریب و نیرنگ و دروغی بیش نیست. بنابراین باید همه ایرانیان غیور و مردم غیرتمند برای یک حمله و رویارویی نظامی آماده باشند و این حرف را جدی بگیرند تا ناگهان غافلگیر نشوند؛ لذا آمریکا با این حرف‌های انحرافی و ترفندها و دروغ‌پراکنی‌ها و بی‌تفاوت کردن مردم نسبت به مصالح کشور، می‌خواهد زمینه این حمله و تهاجم نظامی را پس از تهاجم فرهنگی‌های سال‌های اخیر به کشور ما فراهم کند.
...0913
آفتاب یزد: نیروهای نظامی همیشه آماده هستند تا با هرگونه تجاوزی مقابله نمایند و مردم هم همیشه آماده بوده‌اند. نگران نباشید آمریکا جرئت حمله به ایران را ندارد و نخواهد داشت.

بسیار گفته شده که اطلاع‌رسانی رادیو تلویزیون مردم را قانع نمی‌کند و خبرهایی است که یا گفته نمی‌شود یا با تاخیر و ناقص پخش می‌شود. به این دلیل مردم به رسانه‌های خارج نشین رو می‌آورند، ولی باید توجه داشت رسانه‌های بیگانه که اخبار جهت‌دار با قصد و غرض و راست و دروغ را با هم می‌گویند. همان‌طور که دریادداشتی نوشته بودید افراد بی‌اطلاع و بی‌دانش‌ و مغرض و با برنامه قبلی به تحلیل و اظهارنظر می‌پردازند و در نهایت آنچه اخیرا از گفتار و نظرات مجریان و کارشناسان ریز و درشت این رسانه‌ها برمی‌آید اینست که همه منتظرند ببینند که ما کی آشوب می‌کنیم؛ ولی کور خوانده‌اند.
...0912


جمعه ۹ شهریور به اتفاق خانواده به امامزاده صالح رفتیم. ساعت ۱۹:۳۰ نقاره‌زنان نقاره نواختند و حضار را غافلگیر کردند، چون این سنت بیشتر در مشهدالرضا(ع)، انجام می شود. به هرحال این سنت در امامزاده صالح تجریش هم انجام شد که جای قدردانی دارد.


دختر معلول را دریابید! تصویری که مشاهده می کنید، دختری معلول در حال فروش دستمال کاغذی جیبی در تجریش است. آیا مسئولان از وضع جسمی دختر مربوطه اطلاع ندارند تا از او حمایت کنند؟


تصاویری که مشاهده می کنید، جمعه ۹ شهریور، ساعت ۱۹ از سدمعبر و بی نظمی در پیاده‌روهای تجریش گرفته شده است. برخی مغازه‌داران به ویژه میوه‌فروشان هم در پیاده رو بساط می کنند که مزید برعلت است. چرا شهرداری منطقه یک که در چند قدمی بساط‌گستران است، بی‌تفاوت و بی‌توجهی می‌کند؟

پاسخ مترو به یک پیام مردمی
احتراما در خصوص مطلب مندرج در آن روزنامه، چهارشنبه مورخ 24/5/1397 با مضمون: درخواست فرهنگسازی در فضاهای مترو، ضمن تشکر از این مسافر گرامی، به اطلاع می‌رساند: بخشی از فضای در اختیار معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری مترو، به آموزش‌های شهروندی اختصاص داده شده که براساس رویکرد مصوب، عموما در آن از آموزه‌های دینی و اسلامی اعم از آیات و روایات استفاده شده است.


پاسخ مترو به یک پیام مردمی
احتراما در خصوص مطلب مندرج در آن روزنامه، یک شنبه مورخ 4 شهریور 1397 با مضمون: درخواست کاهش فاصله حرکت قطارهای خط 3 مترو، ضمن تشکر از این مسافر گرامی به اطلاع می‌رساند: پس از آماده‌سازی زیرساخت‌های فنی و عمرانی لازم در خط 3 از آبان ماه 1396 فاصله حرکت قطارها در این خط از 18 دقیقه به 9 دقیقه کاهش یافته است. شرکت بهره‌برداری مترو بی‌وقفه در حال تلاش برای کاهش فاصله حرکت قطارها در خطوط مختلف مترو از جمله خط 3 بوده که از تامین ملزومات آن و قطارهای مورد نیاز، این خط نیز مانند سایر خطوط متروی تهران با حداقل فاصله حرکت به شهروندان محترم سرویس‌دهی خواهد کرد تا رضایت این عزیزان بیش از پیش حاصل شود. لازم به توضیح است که استفاده حداکثری از ظرفیت خطوط موجود و ارتقا کیفیت خدمات به شهروندان گرامی از اولویت‌های شرکت بهره‌برداری مترو بوده و امیدواریم با تلاش‌های انجام گرفته و نیز رفع کمبودها و مشکلات موجود و تکمیل و ورود قطارهای جدید به ناوگان ریلی، شاهد کاهش بیشتر فاصله حرکت قطارها در این خط باشیم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام