کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 27 تیر 1398   Thursday 18 July 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 10 شهریور 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

1459- سلام آفتاب یزد. با تشکر از شما. اما گلایه دارم. گاهی پیام‌ها را چاپ نمی‌کنید. برخی فروشندگان مواد شوینده از فروش مواد اولیه خودداری می‌کنند، در حالی که ‌ ارز ارزان گرفته‌اند. یعنی ارز 4200 تومانی و دولتی گرفتند، اما جلو فروش کالا را گرفته‌اند! سلامت و بهداشت مردم را به خطر انداختند. این برای مردم مشکل‌ساز می‌شود. لطفا جلو سودجویی اینها را بگیرید. (23/5)
1507- وقتی یک کارمند یا کارگر باید مالیات بدهد چرا دلالان و سودجویان از پرداخت مالیات فرار می‌کنند؟ چرا کسانی که در کار و ادارات و دلالی هستند محموله‌های در کشتی را روی آب معامله می‌کنند مالیات ندهند؟ چرا نظارتی نیست؟ آن وقت ما هم باید مالیات بدهیم و هم برای هر کالایی ارزش افزوده بدهیم! ضمنا باید تاوان افزایش قیمت‌ها را هم بدهیم! کلاه گشاد سر مردم گذاشتن همین است. (23/5)
1531- مردم دیگر علاقه و امیدی حتی به اصلاح‌طلبان هم ندارند. امیدی به برخی دولتمردان هم ندارند. چه رسد به امثال احمدی‌نژاد که کلی پرونده باز دارد و برای خود جولان می‌دهد. به جای این حرف‌ها باید به مردم پاسخگو باشد! (23/5)
1512- آقایان مدیران بانک مرکزی انگار متوجه نیستند قطع پرداخت یارانه به شرکت‌های هواپیمایی یعنی ورشکستگی آنان. چون در صورت افزایش نرخ بلیت پروازها بسیاری از مردم قدرت خرید بلیت ندارند. واقعا می‌دانند دارند چه
می‌کنند؟! (23/5)
1717- سهرام مقدم از تهران: سایت ایران خودرو از ساعت 9 صبح مورخ 29 مرداد شروع به ثبت‌نام اینترنتی کرد. اما دقیقا سر همان ساعت سایت به هیچ عنوان باز نشد و بعد از آن هم اعلام کرد تمامی پیش‌فروش‌ها انجام شده! مثل پیش‌فروش بهمن‌خودرو که وارد سایت می‌شدیم تا درگاه بانک هم می‌رفتیم بعد پیغامی می‌داد سهمیه تمام شد و باز با این حال یک قدم از ایران خودرو جلوتر بود که فقط صفحه سفید تحویل مردم می‌دهد. چند بار باید این خیمه‌شب‌بازی تکرار شود تا جلو این منبع درآمد عده‌ای فرصت‌طلب گرفته شود تا راه‌حل مناسبی برای پیش‌فروش خودرو پیدا کرد. امیدواریم مسئولان به این گونه مسائل رسیدگی و پاسخگو باشند. (4/6)
1935- دکتر روحانی:«به درد و رنج مردم واقف هستم»؛ بیشتر روزنامه‌های چهارم شهریور در صفحه اول سخنان دکتر روحانی را تیتر و اطلاع‌رسانی کردند. امیدواریم رئیس‌جمهوری که از درد و رنج و گرفتاری مردم اطلاع دارند، برای رفع مشکلات ایجادشده چاره‌اندیشی فرمایند. (4/6)

حمید لارستانی: سلام. ما یک جامعه دینی هستیم. لذا مدیران و ناظران عالی کشور لازم است به شدت مراقب شخصیت اخلاقی و معنوی مدیران پایین‌تر باشند. زیرا کوچک‌ترین لغزش در زیرمجموعه آنان می‌تواند خدای ناخواسته موجب بدبینی عمومی در رعایت دیانت شود و در این مورد باید به شدت سخت‌گیر بوده و مجازات بازدارنده و ترمیم‌کننده احساسات عمومی در دستور کارشان قرار گیرد. بدین ترتیب موقعیتشان برای تداوم خدمت محفوظ خواهد ماند. متشکرم.

حمید در مورد گزارش «خودروی استاندارد با کلاس جهانی نهایتا 20میلیون تومان»: شان ایرانی بالاتر از این خودروهای داخلی است.

اگر مورد خودرو را نمونه‌ای از تدبیرهای دولت در نظر بگیرید، مشاهده می‌کنید دو کارخانه بزرگ خودروسازی که دقیقا تحت نظر و شاید مالکیت دولت است این روزگار را می‌گذراند و هر روز برای آن تصمیمی گرفته می‌شود و به خاطر عدم نظارت و پیگیری به این روز درآمده که همان‌طور که در بالا ذکر شده با ارائه آمار و ارقام نادرست قیمت تمام شده من درآوردی باعث افزایش قیمت می‌شوند و از طرف دیگر با در اختیار قرار دادن افراد مورد نظر خود باعث شده‌اند که آنها هم با افزایش 70-60 درصد افزایش قیمت خودروهایشان را به فروش می‌رسانند که این هم نشانه سوءاستفاده دست‌اندرکاران است. به نظر می‌رسد بقیه امور هم همینطور باشد.

در مورد گزارش «60تن طلا و 30 میلیارد دلار زیر بالش» : اگر شگرد سارقین وارد شدن از طریق درب واحد باشه، هیچ حفاظ یا دربی که به‌عنوان ضد سرقت فروخته میشه نمی‌تونه جلوشون را بگیره چون سارقین اصلا به جنس درب نگاه هم نمی‌کنن و فقط قفل‌های نصب شده روی حفاظ و درب‌ها را باز یا تخریب می‌کنند.
برای امتحان اینکه آیا حفاظ، درب ضد سرقت یا قفل‌هایی که روشون هست واقعا ضد سرقت هست یا نه، به یک کلیدساز بگید کلید قفل اگر مکانیکی هست یا رمز قفل اگر قفل الکترونیکی هست گم کردید. اگر کلید ساز گفت نمی‌تونه کاری کنه و بیاد فرز بیاره درب یا حفاظ را ببره یعنی اون حفاظ، درب یا قفلی که روش نصبه واقعا ضد سرقته ولی اگر گفت الان میام بازش می‌کنم، اینو بدونید که سارقین هم دقیقا از همون راه که کلیدساز بازش می‌کنه بازش می‌کنن.
قفل ضد دیلم مرد نگهبان، تنها قفلیه که اگر رمزشو گم کنید، باید درب خونه را از جا بکنید و این یعنی قفل ضد سرقت.

محمد در مورد گزارش «خودروی استاندارد با کلاس جهانی نهایتا 20میلیون تومان»:عجب تحلیل آب، دوغ و خیاری. بابا مگه قراره قیمت خودرو با حقوق لیسانسه حساب بشه؟ اسم خودشم گذاشته دکتر. به نظر من بهتر بود اینو می‌گفت که بازار خودرو باید از انحصار در بیاد تا قیمت خودرو به صورت رقابتی باشه.

در مورد گزارش « اگر پیشگامان کویر مدعی انتقال آب به یزد است، پس کوثر و چادرملو و... این وسط چه کاره‌اند؟!»: آمریکایی‌ها در صحراهای جنوبی کشور خود چکار کردند؟! کوشش کنیم راه‌حلی پیدا کنیم که به خشکاندن سرزمین‌ها نینجامد. خود یزدی‌ها و صنایع آن سرمایه‌گذاری کنند.

جای بسی شگفتی است این روزنامه با همه موانع سر زنده و با نشاط به یاری هموطنان همچنان از جنبه تعقل وخبررسانی همکاری نزدیک با مردم دارد. همدلی وهم زبانی که باشد مردم از یاری خود کوتاهی نمی‌کنند.

چرا برخی پیام‌های صفحه خوانندگان صفحه 10 قابل رویت نیست؟

در مورد مصاحبه با محمدرضا باهنر: این آقا کاره‌ای نیست که مرتب نظر میده و شما هم مرتب چاپ می‌کنید!

حجت‌اله عرفانیان در مورد گزارش «نقش واسطه‌های خیابان مولوی در گرانی سیگار»: یکی از دکه‌داران می‌گفت از هر
سیگار روزی 60 بسته سیگار می‌فروختم، اما با گران شدن روزی یک بسته هم به زور می‌فروشم. درود بر ایران و ایرانی. ترک کنیم و دلالان مفت‌خور را سر جایشان بنشانیم. با گران شدن سیگار نود درصد سیگاری‌ها ترک کردند. خدا را شکر. کارخانه دخانیات را به کارخانه کنسروسازی تغییر کار بری بدهید. چون از این به بعد نود درصد سیگاری‌های جوان ترک کرده‌اند و 10 درصد هم به خاطر گرانی سیگار خانواده خود را بی‌خرجی گذاشته و طلاق خواهند داد. سیگار
5 هزار تومانی شده 25هزار تومان! آخه یه چیز بگو که باورپذیر باشد. یکی از دکه‌ها می‌گفت روزی 60 بسته سیگار فلان مارک می‌فروختم، الان یک بسته هم فروش ندارم. با این روش دیگر سیگار قاچاق وارد نخواهد شد؛ مگر ارزان‌تر از داخل. چون خریدار ندارد. ترک کنید! سیگار برای سلامتی انسان بسیار مضر است. کسانی که واقعا اراده داشته باشند، ترک می‌کنند.
انگار مملکت، دولت و رئیس‌جمهور ندارد و معیشت مردم در حال سقوط آزاد است.
...0903
آفتاب یزد: دولت و مسئولان در حال تلاش برای رفع مشکلات هستند. امید است تلاش‌ها همراه با تدبیر و با استفاده از متخصصین باشد که نتیجه مطلوبی به همراه داشته باشد.
جناب محبی آیا با حذف صفر از پول ملی می‌شود جلو این مشکلات به وجود آمده را گرفت؟! چرا واقعیت را نمی‌گویید؟
...0917
با عرض سلام بی‌پایان. ایمان مومنین و مومنانی که همه امتحانات مختلف خداوند رحیم را با سربلندی و بدون دل آزاری پشت سر می‌گذرانند، استوار و واقعی است.
...0938
محمود بلیغیان از اصفهان: شهرک خانه اصفهان که اکنون یکی از محله‌های بزرگِ شهرِ بزرگِ اصفهان محسوب می‌شود و در منطقه هشت شهرداری مرکزی و در شمال غربی اصفهان قرار دارد، با جمعیت نسبتا بسیار زیاد و محله‌های متعدد قدیمی و کوچه‌ها و ساختمان‌های جدید مسکونی و تجاری و مردمی با فرهنگ و اغلب تحصیلکرده و باسواد متاسفانه هنوز فاقد یک کتابخانه بزرگ، مجهز، و فعال است. همچنین جز یکی دو دکه و کیوسک مطبوعاتی و مغازه نوشت‌افزار و کتابفروشی با وجود محل‌های مناسب، هیچ مرکز توزیع روزنامه و کتاب و نشریه‌فروشی فعالی در این مکان وجود ندارد.
...0913
با سلام. در مورد سرمقاله چهارم شهریور با عنوان "پدیده آقازاده‌های پا برهنه" به نظر حقیر سرمقاله باید جدی، متقن و تحلیل موضوعات مهم داخلی و بین‌المللی باشد. سرمقاله مورد نظر بیشتر شبیه طنز است.
آفتاب یزد: ضمن احترام به پیام شما این سرمقاله مذکور را از منظر یک آقازاده نباید دید.
...0916
مشکلات کمبود آب در برخی شهرها، روستاها و مناطق محروم کشورمان پس از کمبود سد و چاه‌های عمیق آب، از عدم مدیریت صحیح در توزیع و تقسیم‌بندی منابع آبی نشات می‌گیرد. انتظار ویژه می‌رود عزیزان وزارت نیرو مشکلات فوق را مرتفع کرده چرا که آب همیشه مایه حیات است و از اساسی‌ترین نیازهای همه انسان‌ها و مخلوقات.
...0938
توجه به گذشت سریع زمان و دوراندیشی و تجسم رسیدن وقت مرگ، عوامل افزایش ذخایر آخرت با گرایش به اعمال عبادی-معنوی است.
...0938
قرار بود حقوق مدیران و مقامات در سامانه آنلاین مثل کشورهاى غربى در دسترس عموم مردم باشد. حالا می‌گویند، در دسترس مردم نمی‌گذاریم. یک نماینده مجلس هم گفت: فقط قوه مجریه وارد سامانه شده، و دو قوه دیگر اصلا ورود نکرده‌اند! لابد آن‌قدر حقوق و دریافتی مستمر و مستمرشان کم است که می‌ترسند شرمنده شوند! آنان در برابر کار سنگین و شاق چقدر دستمزد کمی می‌ستانند!
...0915
آفتاب یزد: آن‌طور که یکی از مسئولان کشور گزارش می‌دادند قوای دیگر هم لیست‌ها را بارگذاری کرده‌اند که پس از طی مراحل شفاف‌سازی صورت خواهد گرفت.
جناب آقای علی عسکری رئیس محترم صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، در حالی که این رسانه در تمام طول شبانه‌روز از چندین شبکه رادیویی و تلویزیونی که در انحصار خود دارد، به پیام‌رسانی و نصیحت و پند و اَندرز به مردم و مخاطبان خود که اغلب از اقشار متوسط و زحمتکش و کم‌درآمد جامعه هستند مشغول است، آیا به‌جز حرف و نمایشِ آنچه خود می‌خواهد، تا کنون اقدام عملی دیگری در جهت رفع گرفتاری‌ها و مشکلات عدیده مردم، مثلا حداقل ترتیب دادن جلسات گفت‌وگوی رودرروی مردم با مسئولین و انعکاس خواسته‌های به حق مردم و پیگیری آنها تا مرحله نهایی و ارائه گزارش و نتیجه آن به مردم انجام داده است؟ آیا به درد دل کارکنان برنامه‌ای و حق الزحمه‌ای خود که هیچ آینده‌ای ندارند رسیدگی می‌کند؟!
...0913
ما باید چنان کشورمان و زیرساخت‌هایش را قوی کنیم که تحریم‌ها و امثالهم و گربه رقصانی‌های چند کشور معلوم‌الحال و ابله هیچ تاثیری روی ما نداشته باشد. مانند درختی قوی و تناور و نیرومند که نشستن و برخواستن پرندگان ریز و درشت روی آن هیچ تاثیری ندارد.
...0912
مولای متقیان، حضرت امام علی (ع) می‌فرمایند: هرکس که سخن خدا را راهنمای خود بگیرد، به استوارترین راه‌ها هدایت می‌شود.
...0938
مولای متقیان، حضرت امام علی(ع) می‌فرمایند: برترین ذکر، قرآن است. به وسیله آن سینه‌ها گشوده و پوشیده‌ها روشن شود.
...0938
در جامعه اسلامی ما هر چقدر ترویج آیات نورانی قرآن کریم و احادیث گهربار حضرات معصومین(ع) وسیع‌تر و بیشتر بشود، قطعا و یقینا موجبات جذب و گرایش و عمل به آن دستورات هدایت‌بخش شده و سعادت و رستگاری همه ما منوط به تبعیت بی‌چون و چرا از مکتب دین است و بس.
...0938
تشکیل پلیس گمرک و استقرار آن در پایانه‌های مرزی اعم از خشکی و دریایی، یک اقدام صددرصد واجب و ضروری برای مقابله با قاچاق کالا و انواع اقدامات غیرقانونی است. قاچاقچیان تمام کالا با مشاهده حاکمیت امنیت و حفاظت مقتدرانه، جرئت اخلال در عرصه اقتصاد کشور را به خود نخواهند داد.
...0938
نداشتن کینه و نفرت برای سلامتی روح و جسم خوبی است.
...0933
کسی که از تو تعریف می‌کند سرت را بریده است. بر دهان چاپلوسان و متملقان خاک بپاشید.
...0912
صداوسیما شبکه‌ای به‌نام مجلس و مردم ایجاد کند و مشکلات مردم را به گوش نمایندگان مجلس و مسئولان برساند. جلسات علنی و خصوصا رای‌گیری‌ها و استیضاح‌ها را به طور زنده پخش و شفاف‌سازی کند.
...0912
آفتاب یزد: جلسات علنی و استیضاح‌ها به صورت مستقیم از طریق رادیو فرهنگ پخش می‌شود و روزنامه رسمی نیز به طور کامل مشروح مذاکرات را به چاپ می‌رساند.
مسئولان کشور چرا بدهکاران بزرگ بانک‌ها را پیگیری نمی‌کنند؟ معنی ندارد صد و پنجاه هزار میلیارد تومان دست صدوهشت نفر باشد و به ریش همه بخندند.
...0912
آفتاب یزد: محاکمه متهمان اقتصادی آغاز شده است و جلسات نیز علنی می‌باشد. امید است احکام شایسته‌ای صادر شود.
سلام. مسئولیت دفاع تمام‌قد اصولگرایان تندرو و ساکتین و کاسبین تحریم زمان احمدی‌نژاد کجا رفت که حالا یادشان افتاده که به دولت روحانی بتازند؟
...0919
مسئولان کشور حداقل هزار نفر از مفسدان اقتصادی را علنی محاکمه و رد اموال به بیت‌المال کنند تا کشور آرامش بگیرد، وگرنه با این روند فساد در کشور فاتحه سفره مردم خوانده خواهد شد.
...0912
ما هر ضربه‌ای می‌خوریم دلیلش ترسو بودن برخی از مسئولان است. مثلا صداوسیما چرا تصویر مفسدان اقتصادی را از روبه‌رو و واضح نشان نمی‌دهد یا سانسور می‌کند؟ مردم ما عصبانی هستند!
...0912
آفتاب یزد: ان‌شاءالله با علنی بودن محاکمات و عدم ممنوعیت نام بردن از این متهمان صدا و سیما نیز انتظارات مردم را برآورده خواهد کرد.
صداوسیما چرا دادگاه علنی باقری درمنی را درست پوشش نمی‌دهد؟ چرا صورت او را سانسور می‌کند و از روبه‌رو نشان نمی‌دهد؟ این همه ترس از گردن‌کلفت‌های اقتصادی برای چیست؟ چرا با اعصاب مردم بازی می‌کنید؟!
...0912
آفتاب یزد: ترس نیست، شاید احتیاط می‌کنند.
بعضی افرادِ تازه به دوران رسیده و کم‌ظرفیت و فرزندان آنها، که در اختلاس‌ها و خوشی‌های کاذب، خود را گم کرده‌اند، حرف‌ها و رفتار‌های عجیب و غریبی از خود نشان می‌دهند و با حرکات و گفتار نسنجیده خود، آب به آسیاب دشمن می‌ریزند و مردم را تحقیر می‌کنند. مثل پسر یکی از سفرای سابق ایران در یکی از کشورها، که به مردمی که توانایی مالی ندارند و یا با درآمد کم، قشر مستضعف جامعه هستند، گستاخانه گفته است که اینها بهتر است بروند بمیرند! متاسفانه بی‌ادبی و بی‌شعوری یک فردِ متصل به مقامات سابق تا به حدی است که به مردم یک کشوری که ثمره خون هزاران شهید گلگون کفن است، با چنین گفتار احمقانه و شرم‌آوری بی‌حرمتی و بی‌احترامی می‌کند و کسی هم پاسخگو
نیست!
...0913


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام