کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 10 مهر 1399   Thursday 1 October 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 07 شهریور 1397

صفحه خبر: صفحه آخر

شاید باورتان نشود خبرنگاران، گزارشگران و اهالی مطبوعات زیرمجموعه سازمان تامین اجتماعی‌اند و حقوق‌شان از طریق وزارت کار تعیین می‌شود. شغل دهان‌پُرکنی دارند، اما کارگری بیش نیستند! گرانی بیش از حد قیمت کاغذ و کمبود آگهی هم بر زندگی آنان تاثیر منفی بر جای گذاشته و تا آنجا پیش رفته است که تعدادی از نشریات قدیمی که مردم با آنان زندگی می‌کردند و خاطره‌های فراوان دارند،‌ تعطیل و کارکنانشان بیکار شده‌اند. به‌طوری که بی‌پولی، باعث بی‌حالی و افسردگی آنان شده است. این روزها که کفگیر بسیاری از روزنامه‌ها به ته دیگ خورده و مشکلات مالی فراوانی را تحمل می‌کنند، افرادی که به سن بازنشستگی رسیده‌اند، متاسفانه حقوق پس از بازنشستگی‌شان به گفته برخی‌ها، میانگین دو سال آخر خدمت‌شان و اضافه‌کاری آن‌ها محاسبه، تعیین و پس از سه ماه، با وقفه‌ای طولانی پرداخت می‌شود. در حالی که تعیین حقوق به افرادی که در حال بازنشستگی‌اند، باید شرایط اقتصادی، گرانی،‌ تورم و مشکلات آنان لحاظ و تعیین شود تا مطبوعاتی‌ها دغدغه‌ای از این بابت نداشته باشند. زیرا احتمال می‌رود با شرایط و اوضاع و احوال نامناسبی که برای مطبوعات پیش آمده است، شرایط از این که هست بدتر و غیرقابل تحمل‌تر شود. کجا رفت وظیفه دولت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که از این قشر زحمتکش و کم‌‌درآمد جامعه حمایت کنند. اجازه دهید موضوعی را خدمتتان عرض کنم تا مسئولان بیشتر در جریان مشکلات مالی و گرفتاری مطبوعاتی‌ها قرار گیرند. مطلب یکی از دوستان و خبرنگاران بازنشسته در روزنامه آفتاب یزد چاپ شد، به ایشان پیامک دادم، به علت نداشتن موجودی حساب،‌ اپراتور میزبان پیامکی برایم فرستاد که برای دریافت پاسخ پشتیبانی مالی کنم! این گوشه‌ای از نداری مطبوعاتی‌هاست، درست زیر زیرِ خط فقر!
> پیام‌های مناسبتی
متاسفانه برخی پیام‌های مناسبتی یا درخواست‌هایی که نیاز به تسریع در چاپ آن‌ها دارد، با تاخیر چاپ می‌شوند. به عنوان نمونه 17مرداد، روز خبرنگار بود، اما پیام‌های هموطنان که از روی لطف و به مناسبت گرامیداشت چنین روزی اعلام کرده‌اند، با تاخیر چاپ می‌شود. حیف است روزنامه‌ای مردمی که بیشتر خبرها و مطالبش به روز است، برخی پیام‌ها تازگی‌شان را از دست بدهند و مانند نوشدارو پس از مرگ سهراب شوند!
>آگاهی بسنده نیست!
دکتر روحانی:«به درد و رنج مردم واقف هستم»؛ بیشتر روزنامه‌های چهارم شهریور در صفحه اول سخنان دکتر روحانی را تیتر یا بُلد و اطلاع‌رسانی کردند. امیدواریم رئیس جمهوری که از درد و رنج و گرفتاری مردم اطلاع دارند، برای رفع مشکلات ایجادشده چاره‌اندیشی فرمایند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام