کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 30 خرداد 1398   Thursday 20 June 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 07 شهریور 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

چه پنجشنبه تلخی بود؛ خیلی تلخ، باز هم سپیدرود باخت! جلو چشمان هزاران عاشق، پیر و جوان و خردسال باخت. امروز برام تلخ‌تر از باخت دو هفته پیش جلو سپاهان بود.
اما یه جا دلم خیلی به حال خودمون سوخت، جایی که بازیکنا رفتن به سمت جایگاه پسران باران و اونا هم شعار "مسئولین گیلان همه در خوابن، تیم ما رشتیا رو دوس ندارن" رو سر دادن. به خودم گفتم چه خواب عمیقی، کاش که واقعا خواب باشن تا بشه بیدارشون کرد، اما اینا خودشون رو زدن به خواب و بیدار نمیشن...
وقتی اون شعار تکرار میشد یه لحظه بغضم گرفت از این همه بی‌مهری که نسبت به مردم شهرم میشه. دلم واسه شهرم سوخت، یاد جوونای بیکار این شهر افتادم، یاد الکتریک و پوپلین و کناف و پوشش که دیگه نیستن، یاد زرجوب و گوهر رود که فقط تو اسمشون زر و گوهر دارن. یاد آسفالت خیابونای رشت، یاد بازار ورشکسته، یاد چمن‌های مصنوعی ورزشگاه‌های سرسبزترین استان ایران، یاد سکوهای تخریب شده عضدی که هنوز نخاله‌هایش رو هم جمع نکردن، یاد راه آهنی که بیست‌وچند ساله دارن می‌سازنش و... تو این لحظه دیگه شعار جور دیگه به گوشم می‌رسید و تو ذهنم تکرار میشد، این که: "مسئولین گیلان همه در خوابن، انگار که ما رشتیا رو دوس ندارن"
آره...شاید کلا ما رشتیا رو دوس ندارن که این شهر به این وضعیت افتاده و سپیدرود به این روز...
به نظرم شهر خسته قائمشهر نیست. شهر خسته رشته و سپیدرودم امید این شهر و ماها که تا آخر دنیا باهاش می‌مونیم، ما پای تیممون هستیم و امیدواریم اونها که خودشون رو به خواب زدن تصمیم بگیرن که بیدار شن.
اکبر بزرگ مهر: کمال تقدیر و تشکر را از جناب آقای محمدی اصل، مدیرکل سازمان زندان‌های استان لرستان و همکاران ایشان جناب آقای اصغر ملک‌شاهی، ریاست محترم زندان مرکزی و سرکار خانم بهلوای، ریاست محترم کانون اصلاح و تربیت بندنسبان و همچنین آقایان امیر پرویزاده و غلامرضا رضایی در اجرای احکام وبازرسی درخصوص رسیدگی به امور زندانیان و تکریم و برخورد عالی و تسریع در کار خانواده‌های زندانیان و ارباب رجوع داشته و داریم.
جاده‌ای شنی در کنار لوله گاز وجود دارد که با مسیرى ناهموار شمال مشهد را به غرب مشهد متصل می‌کند. بر اثر مسامحه چند اداره، اراضی دولت در اطراف این جاده تصرف شده است. یک طرف این جاده شنی دکل‌های فشار قوی برق متعلق به وزارت نیروست و طرف دیگر راه ستون‌های برق شرکت برق است که فاصله ستون‌های برق و دکل‌های فشار قوی برق متعلق به دولت است. شرکت گاز هم کنار راه لوله گاز با حریم 250 متر از هر طرف لوله دارد، دکل‌های فشار قوی هم حریم دارد، ستون‌های برق هم حریم دارد. شهردارى یا وزارت راه اگر این راه را آسفالت کند جلو تصرف اراضی دولتی گرفته می‌شود. در آینده مشهد باید بهای سنگینی را براى عدم حفاظت این چند اداره از اراضی دولتى بپردازد. اراضی دولتى و حریم‌هاى قانونی را یکی زراعت کاشته، یکی درخت، یکی خانه. برخی از ادارات مربوطه هم داخل شهر مشهد مشغول کاغذبازی هستند.
...0915
آقای رئیس‌جمهور! خسته نباشید. دو ریال به ما اضافه حقوق دادی بیش ازصدریال جنس‌ها خصوصا موادغذایی و قبض‌ها بالارفتند. ما بازنشسته‌ها که چپ وراست هم از جوان‌ها طعنه می‌شنویم چه باید بکنیم؟!
...0913
یک سوژه‌ای که به نظرم مناسب است توسط رسانه‌ها پیگیری شود، سکوت مطلق سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در مقابل گرانی‌های لجام‌گسیخته اخیر است. برای مثال لبنیاتی‌ها سه بار از ابتدای امسال قیمت‌های خود را افزایش داده‌اند و برای نمونه یکی از برندهای لبنیاتی قیمت ماست سنتی را از پنج هزار و پانصد تومان در ابتدای سال به ده هزار تومان و شیر کاکائو را از 1500 به 2200 تومان افزایش داده است! در حالی که این محصولات در داخل تولید می‌شوند و وارداتی نیستند که بگوییم براساس نرخ دلار است. یا شرکت‌های هواپیمایی قیمت بلیت پروازهای داخلی را حدودا دو برابر کرده‌اند! و نهادی که باید از حقوق مصرف‌کنندگان دفاع کند متاسفانه در سکوت مطلق است.
...0912
هموطن! زمانی ما به خاطر بی‌تدبیری سکانداران ایران عزیز با بحران قیمت کالا مواجه شده‌ایم و صدها انبار کالا احتکارشده زالوصفتان توسط نیروهای زحمتکش انتظامی ضبط شده! چرا معاونت محترم تعزیرات باز با اما، اگر، شاید، سخن می‌گوید؟!
...0905
1118- از شهرستان نور تماس می‌گیرم. از روزنامه آفتاب یزد خیلی ممنون و متشکرم. روزنامه خیلی وزین و خوبی است. از مدیر جدید بنیاد ایثارگران، بنیاد شهید آقای مظلومی نهایت تشکر و قدردانی را داریم. چون توجه خاصی به جامعه ایثارگران دارند. هر هفته ملاقات عمومی دارند. (21/5)
1738- در برنامه‌ای تلویزیونی حدود 20 دقیقه از مصدق برنامه پخش می‌کرد و دادگاه لاهه را نشان می‌داد. محکوم کردن انگلیس در این دادگاه و برنامه‌های مصدق را در ملی کردن صنعت نفت بازگو کرد. فکر می‌کنم شاید تحولی در تلویزیون اتفاق افتاده! یا افراد متعادل‌تری به تلویزیون آمده‌اند، چرا که زمانی حتی عکس مصدق هم در تلویزیون نشان نمی‌دادند. (21/5)
1701- حالا که وزیر کار را هم برکنار کردند و وزارتخانه بی‌وزیر شد آیا شرایط بهتری حاصل می‌شود؟! کلی کارها می‌خوابد. سرپرست موقت نمی‌تواند چندان کاری بکند حتی اگر بخواهد هم توان آن را ندارد. (21/5)
1655- در مورد این قانون سربازی که هر روز تغییرش می‌دهند در مجلس و جاهای دیگر در مورد آن حرف می‌زنند. شما را به خدا یک بار در این روزنامه بنویسید با سربازی بازی نکنید. سربازی باید برای همه باشد. جای سربازها هم در پاسگاه و برج و مرز و پاسگاه است. اخیرا هم نخبگان را می‌خواهند در شرکت‌های دانش‌بنیان به کار بگیرند. به نظر من باید همه برای سربازی بروند و در مرزها سربازی بدهند سربازی باید عادلانه باشد. (22/5)
1512- کم مانده بود که با دولت عراق به مشکل بخوریم که خوردیم. نوشتید: «لغو معنادار سفر نخست وزیر عراق به کشور» به نظرم مهم نیست که سفرش لغو شد. اینها قدر خدمات ما را در عراق ندانستند. در حالی که مردم خودمان درگیر مشکلات خود هستند، دولت بیشتر توجه خود را به مشکلات مردم کشور خودمان معطوف کند. (22/5)
1249- در مورد پرداخت برخی سازمان‌ها مثل تامین اجتماعی به کارمندانش به پزشکان و... هر چقدر بوده ارزش پولی آن اگر قبل عید صد میلیون بوده الان پایین آمده و در واقع ده میلیون شده است، چون مالیات آن را برمی‌دارند. دیگر اینکه سنوات را که بلافاصله بعد از قطع ارتباط کاری باید بدهند نمی‌دهند آنها را برمی‌دارند و به گروه‌های دیگر می‌دهند و معلوم نیست این بازنشسته تامین اجتماعی در بیمارستان‌ها و جاهای دیگر اگر طلب و سنوات او را بلافاصله ندهند کجا باید بروند و اعتراض کنند؟ چون طلب آنها را نگه می‌دارند، ارز که چند برابر شد آن‌وقت پرداخت می‌کنند. در این مورد مقاله‌ای بنویسید. (22/5)
1241- این جریان کمپین «فرزندت کجاست» چه مسخره بازی است که راه انداختند. هر کدام از مسئولین می‌گویند فرزندم فارغ‌التحصیل فلان رشته و دانشگاه هست و خارج نیست! دست بردارند آن‌قدر مردم را با این حرف‌ها سرگرم نکنند. (22/5)
1230- اینکه برپایی هر تجمع یا کنسرتی نیاز به مجوز دارد حرفی نیست، اما همان‌طور که هیچ جریانی حق برپایی تجمع بدون مجوز را ندارد امیدواریم دیگر شاهد تجمعات غیرقانونی و بدون مجوز از سوی هیچ گروه وجریان خاصی خصوصا تندروها
نباشیم. (22/5)
1212- معاون وزیر کشاورزی می‌گوید: اگر تخم‌مرغ ارزان نشود وارد می‌کنیم. خب وارد کنید. ارزان کنید! مگر مردم ناآگاه هستند که با مردم اینگونه حرف می‌زنید؟! با تشکر از مسئولین پیام‌های مردمی آفتاب. (22/5)
0956- آقای باهنر می‌فرمایند اصلاح‌طلبان به جای حمایت فقط زیرآب دولت را می‌زنند. آقای باهنر اصلاحات درختی ‌کاشتند و این درخت به ثمر نشسته. حالا که به ثمر نشسته سر و شاخ آن را می‌زنند؟ اصلاحاتی‌ها برایشان مملکت و دین مهم است. لعنت به کسانی که کشور را چپاول می‌کنند. اگر از اصلاحاتی‌ها هم اهل چپاول باشد بنده هیچ اعتقادی به آنها نخواهم داشت. (22/5)
0226- شهرداری محترم ورود ساز را به پارک ممنوع کرده. علت این کار چه بوده؟ چه اشکالی داشته؟! (22/5)
1723- رهبر معظم انقلاب فرمودند، همان‌طور که قبلا هم فرموده‌اند: در 17 سال پیش به سران قوا نامه نوشتند و هشدار دادند که فساد مثل اژدهای هفت سر است. به نظر من این مفسدان همان مافیای معروف هستند که شاید کمتر از یک درصد آنها کارمندان دولت هستند و به هم وابسته‌اند. (22/5)
1739- به نظر من مدیران کل ادارات باید حداقل هفته‌ای یک بار در سالن ادارات قدم بزنند و از نزدیک با مردم و ارباب رجوع برخورد کنند. از مشکلات آنها باخبر شوند و نامه‌های مردم را بگیرند. اگر مشکلات را حل نکنند مشکلات انباشته می‌شوند و وضع بدتر می‌شود. (22/5)
1740- به نظر من رئیس‌جمهور محترم باید قاطعانه با مدیران و وزیران برخورد کند. وزرا باید از رئیس‌جمهور حساب ببرند. حتی به ضرورت آنها را تنبیه کند. باید از اینها کار کشید. باید به اندازه حقوقی که می‌گیرند کار کنند. (22/5)
1820- اگر مجلس کار نظارتی می‌کرد، اگر مجلس واقعا مجلس بود که دستور تحقیق و تفحص از شهرداری از دستور کار خارج نمی‌شد! فکر می‌کنند مردم متوجه این نمی‌شوند یک عده نماینده مصلحت‌باز در مجلس دور هم جمع شدند. (22/5)
2309- وقت بخیر آقای مظفری! برنامه 90 را می‌بینید؟! بچه‌هایی را که به اردوی گرجستان بردند از همشهری‌های شما هستند. یک مشت مدیر راه روش پول درآوردن را یاد گرفتند. خانواده این بچه‌ها با بدبختی پول جور کردند، به امید اینکه آن بچه‌ها روزی فوتبالیست شده و موفق شوند. آنها را به اردو فرستادند. آن وقت بچه‌های مردم باید غرق شوند. به خدا آدم دلش برای والدین این بچه‌ها کباب می‌شود. (22/5)
1019- مقاله روز سه شنبه بسیار سطحی و سبک بود. ممکن است اسامی این تحلیلگران خارجی چیپ را که به اجبار به خارج رفتند معرفی کنید و آن وقت سرمقاله‌نویسان دانشمند داخلی مثل آقای حسین شریعتمداری را هم معرفی کنید؟! ضمن اینکه لباس پوشیدن یک نفر چه ربطی به سخنان او دارد. اقتصاددانانی هم که صحبت می‌کنند اکثرا اساتید دانشگاه‌های معتبر خارجی هستند. در ضمن مردم آنقدر احمق نیستند که هر کسی چرتی و پرتی بگوید فورا باور کنند. (23/5)
1035- سلام. با توجه به حافظ‌نامه‌تان خواستم بگویم که آنچه از سیاسی‌بازی و حزب‌بازی آقایان دیدیم چیزی جز منافع و مطامع شخصی خودشان نیست. ما هم زیاران چشم یاری داشتیم اما چیزی جز سودجویی و منفعت‌طلبی آقایان در احزاب مختلف ندیدیم. اینها برای قدرت خودشان را هم دور می‌زنند. (23/5)
1132- چرا برای موضوع مهمی همچون دریای خزر مردم و اذهان عمومی را زودتر روشن نکردید و نگذاشتید چند تا کارشناس روابط بین‌الملل صحبت کنند؟ آقای ظریف بنده خدا چه کار کند؟! آقای روحانی باید از کارشناسان در این جلسات استفاده کنند. (23/5)
1325- این قانون منع به کارگیری بازنشسته‌ها شامل همه بازنشسته‌ها می‌شود؟ مثل کارمندان بازنشسته که از یک سازمان و اداره به پست‌های خود بازگشتند؟ کسانی که کارهای خیلی ساده داشتند مثل صدور کارت ورزشی دوباره به کار خود برگشتند! کسانی که شغل خیلی ساده هم داشتند بازگشتند، نه کسانی که شغل‌های تخصصی داشتند! (23/5)
1330- پریشب در تلویزیون شخصی می‌گفت هر محله‌ای پنج موش داشته باشد خراب است. پنج سال است در محله ما دربند از آب فاضلاب بوی خیلی بدی می‌آید. هیچ سازمانی هم جوابگو نیست. اینجا موش‌های گنده‌ای هم دارد که گربه از آنها می‌ترسد. اول خیابان دربند جنب بانک پارسیان. به آنها بگویید آنقدر حرف بی‌جا نزنند. از بوی این آب فاضلاب خیلی داریم اذیت می‌شویم. (23/5)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام