کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 01 شهریور 1398   Friday 23 August 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 06 شهریور 1397

صفحه خبر: صفحه آخر

زمانی که قیمت ارز (یورو، دلار و ...) در کشورها بالا می‌رود از جمله در ایران؛ در وهله اول تصور می‌شود که اگر این ارز وارد کشور ‌شود ارزش پیدا می‌کند، پس قدرت خرید یک گردشگر خارجی هم در ایران بالا می‌رود. اما باید بدانیم که این تغییرات تاثیراتی را در میان‌مدت و بلندمدت بر صنعت گردشگری کشور می‌گذارد. از جمله باعث می‌شود تا خیلی از افرادی که تا به حال به وسیله هواپیما مسافرت می‌کردند با افزایش قیمت ارز و افزایش قیمت بلیت هواپیما، دیگر از این مسافرت‌ها استقبالی نکرده یا مانند سابق به وسیله هواپیما مسافرت نکنند.
پس، بعد از مدتی از افزایش قیمت ارز و به تبع آن قیمت بلیت هواپیما تعداد افرادی که از طریق هوایی به مسافرت می‌روند کاهش پیدا می‌کند. چنانچه در حال حاضر نیز ما بسیار سریع شاهد این وضعیت هستیم. چراکه افزایش قیمت ارز باعث شد تا قیمت بلیت هواپیما چه سفر داخلی و چه سفر خارجی بالا برود و ما با یک کاهش قابل توجه مسافران هوایی رو‌به‌رو شویم. همین مسئله هم باعث شد تا به تبع آن شرکت‌های هواپیمایی خارجی هم از این قضیه مستثنی نباشند و در ادامه این روند مسافران این شرکت‌ها هم کاهش پیدا کند. بنابراین دیگر برای شرکت‌های هواپیمایی خارجی چندان به‌صرفه نیست که خط هوایی بین کشور خود و ایران را دایر کرده و همچنان برقرار نگه دارند.
البته به نظر من تعداد شرکت‌های هواپیمایی که از ایران خارج شده‌اند بیشتر از این سه ایرلاین خواهد شد و در آینده نزدیک با وضعیت کنونی نرخ ارز، این لغو سفر شرکت‌های هواپیمایی به ایران بیشتر و بیشتر شود. زیرا هم باعث شده تا از تعداد مسافران ایرانی که می‌خواهند به خارج از کشور سفر کنند و بخشی از آنها از طریق شرکت‌های هواپیمایی خارجی سفر می‌کردند کاسته شود، چراکه این افراد به دلیل اینکه ارزی که باید در ایران تهیه کنند و در کشورهای دیگر خرج کنند سه برابر چند ماه گذشته شده و قیمت بلیت هواپیما هم به تبع بالاتر رفته است، دیگر رغبتی به انجام این سفرها ندارند. یک بخش عمده‌ای از مسافرین شرکت‌های خارجی هم این ایرانیانی بودند که به خارج از کشور سفر می‌کردند یا بالعکس از سفرهای خارجی به ایران بازمی‌گشتند. در آخر باید باز هم تاکید کنم که شاید اکنون تاثیر این نوسانات ارزی را در لغو چند شرکت خارجی که اعلام خروج کرده‌اند ببینیم اما بدون شک اگر این روند ادامه پیدا کند تعدادشان بالاتر هم
خواهد رفت.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام