کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 24 آذر 1398   Sunday 15 December 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 06 شهریور 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

1017- پیرمردی هستم 85 ساله. برای اولین و آخرین بار می‌خواستم برای دیدن پسرم و نوه‌هایم به کانادا بروم که موضوع ارز مسافرتی مانع شد. آیا نباید امتیازی برای امثال من قائل شوند؟ یا فرق نمیکند مسافرت امثال من با کسانی که برای تفریح به دریا، سوئیس، کانادا، ترکیه و... می‌روند؟ آیا این انصاف است؟! برای یک بار در عمرم می‌خواستم بروم. (21/5)
1104- از مسئولین شهری خصوصا شهردار محترم تهران خواهشمندیم دیگر اجازه ساخت و سازهای بی‌رویه و تخریب باغات تهران را ندهند. بیش از این شهر را شلوغ نکنند. تهران دیگر ظرفیت این همه تراکم را ندارد. (21/5)
1140- به نظر من افزایش قیمتها اشکال ندارد. دلار 10 هزار تومان هم ایراد ندارد؛ اما اگر حقوق ما بازنشستگان را هم به خاطر افزایش نرخ دلار و اجناس دیگر افزایش دهند افزایش دلار هیچ اشکالی ندارد! این درست نیست که به ریال و تومان حقوق بگیریم و به دلار 10 هزار تومانی هزینه کنیم. این یک ضرر بزرگ برای مردم
است. (21/5)
1201- سلام از ساری تماس میگیرم. در مورد اتهامات ارزی و دلار و اتفاقاتی که در این زمینه رخ داد خواستم بگویم تقریبا
بی سابقه است. در این چند ساله امکان نداشت بازار ارز و سکه به این روز بیفتد. دوران جنگ و تحریم چنین روزهایی نبودند. به نظر من در این اوضاع و این بازار نقش دلالان و آدم های پشت پرده و وابسته کاملا مشهود است. (21/5)
1251- در شرایطی که با افزایش نرخ ارز و کمبود مواد اولیه برای کارخانجات روبه رو هستیم حمایت از تولید ملی در ابهام است. باید اول بازار ارز و نرخ ارز را تثبیت کنند. (21/5)
1304- مشکلات مربوط به مهریه و دادگاه‌های مهریه کم بود با افزایش نرخ سکه مشکلات آن چندین برابر شده است. کسانی که مجبور به پرداخت مهریه در قبال سکه‌های تعیین شده به عنوان مهریه بودند با مشکل روبه رو شده‌اند و از توان آنها خارج است. بد نیست در صورت امکان اگر مقدور است برای محاسبه مهریه قیمت سکه را با نرخ متعادل‌تری محاسبه کنند. (21/5)
1312- اینکه هر تجمعی و اعتراضی
را به ردپای بیگانه نسبت دهند شاید کار درستی نباشد. انتقادات و اعتراضات به حق مردمی باید مورد رسیدگی
قرار گیرد. (21/5)
1653- به نظر من با قاچاقچیان و مفسدان اقتصادی بزرگ باید مثل آیتالله خلخالی رفتار کرد. (21/5)

حضرت علی (علیه السلام): روزگار و دنیا دو روز است؛ یک روز برای تو و یک روز علیه توست. آن روز که برای توست مغرور نشو و سرمستی مکن و روزی که علیه توست ناامید مشو و صبور باش (ثواب حدیث یک صلوات برای اموات
فرستنده)
...0912

برخورد با سوء‌استفاده‌کنندگان ارز دولتی، انسجام بخشیدن به واردات کالاها و جلوگیری از گرانی ناشی از احتکار و نوسانات صعودی بازار مسکن و ... از اقدامات فوق‌العاده مهمی است که حتی لحظه ای نباید نسبت به آنها بی‌توجه یا کم‌توجه شد. امیدواریم همه فساد های اقتصادی که با نقشه های جدید و با هدف فلج کردن معیشت مردم توسط مفسدین‌فی‌الارض طراحی می شود به وسیله تدابیر و تصمیمات کارگروهی تخصصی در کشور خنثی و ناکام بماند.
...0938
باسلام. بازنشسته کشوری میباشم. دکتر معالجم دستور کلونوسکوپی و آندوسکوپی داده که هزینه‌اش 1300000 تومان است. بیمه زیر بار این هزینه
نمیره .چرا بعد از 30سال خدمت با بازنشستگان چنین رفتاری دارند؟
...0919

اگر مسئولان کشور نقدینگی سرگردان کشور را با تدبیر به سمت تولید و ساخت و ساز و سازندگی و عمران کشور هدایت کنند مشکل اشتغالزایی هم حل خواهد شد. همچنین اگر بازارها را کنترل و مدیریت کنند و جلوی سوءاستفاده گروه ها را با مالیات کارشناسی شده بگیرند و عدالت اجتماعی اسلامی را محقق کنند. تحریم‌ها ترسی ندارد.
...0912

حضرت امام علی(ع) می فرمایند: قرآن را تلاوت کنید و آن را به خاطر سپارید، زیرا خداوند متعال دلی را که قرآن را در خود دارد عذاب نمی‌کند.
...0938

عمل به قانون ممنوعیت به کارگیری افراد بازنشسته در هر نهاد و ارگان ، احترام به قانون نظام اسلامی است. آثار اجرای این قانون انسجام و نظم بخشیدن به قوانین کار و از همه مهم‌تر فراهم کردن فرصت های شغلی برای نسل های جدید و جوانان در شرف کار است. متاسفانه این قانون برای چندمین بار بی ارزش و بی‌اهمیت شده است. با همسان‌سازی حقوق بازنشستگان محترم با تورم، دیگر هیچ توجیهی قابل پذیرش نخواهد بود.
...0938

امیدواریم صداوسیما یک مصاحبه چالشی و از موضع مردم را با رئیس جمهور ترتیب داده و نگذارد وی متکلم وحده باشد.
...0903

حجاب و عفاف، محافظی در برابر آسیب ها و وسوسه های شیطان و شیاطین‌صفتان بوده و به برکت آن، افراد مومنه و محجبه به مسیر و خط عبودیت و بندگی که همان صراط مستقیم الهی است، هدایت می شوند.
...0938

مجلس با دادن مجوز کار برای بازنشستگان آموزش و پرورش عملا جلو استخدام عده‌ای از جوانان بیکار را گرفت. دستشان درد نکند.
...0914

از آنجایی که تابستان، فصل به اوج رسیدن مسافرت ها بوده و مسافران و گردشگران محترم پارک ها را به عنوان اسکان موقت خود انتخاب میکنند، ضروری است شهرداری ها و بخشداری های سراسر کشور جهت رفاه حال این عزیزان، امکاناتی از قبیل وضو و نمازخانه را در پارک ها در اختیارشان قرار بدهند.
...0938

وزیر کشور: اگر فساد در کشور وجود دارد تقصیر خودمان است. بلی؛ وزیر جان! تقصیر شما مسئولین است نه مردم!
...0918

درباره میز پررنگ و لعاب کارخانه فولاد یزد و موارد مشابه آن بعضی میگویند که از جیب خودش خرج کرده یا ارث پدری داشته است. اینها باید این را بدانند که حتی اگر یک ریال هم کسی از جیب خودش خرج کرده باشد آن یک ریال را در همین مملکت به دست آورده و منتی سر مردم نگذارد.
...0912

دسترسی همیشگی آحاد ملت شریف به اطلاعات آزاد (به استثنای اطلاعات محرمانه)، راهکاری بسیار سازنده برای جلوگیری از انواع فساد است. زیرا که ناظران اصلی، ده‌ها هزار میلیون ایرانی نفر هستند.
...0938
1942- وظیفه انسانی حکم می‌کند اگر پول یا مالی پیدا کردیم چنانچه نشانه‌ای از صاحبش یافتیم، آن را به صاحبش بدهیم. این روزها خبرهایی از روزنامه‌ها یا تلویزیون می‌خوانیم یا می‌بینیم که پولی پیدا شده و توسط فرد به صاحبش بازگردانده شده و این موضوع بزرگ‌نمایی می‌شود. افرادی که انسانیت را سرلوحه زندگی‌شان قرار می‌دهند، هیچ گاه مبالغ بالا، آن‌ها را نمی‌تواند وسوسه کند و به خودشان چنین اجازه‌ای نمی‌دهند که مال یا پول پیدا شده را از آن خودشان کنند و همین امر باعث می‌شود مال را به صاحب اصلی‌اش بدهند. آیا بزرگ‌نمایی این گونه مسائل آن هم توسط افرادی که مجری قانون‌اند، ضرورت دارد؟ در حالی که مردم از مجریان قانون بیشتر توقع دارند و آن‌ها نماد رفتاری و اجتماعی‌اند. (19/5)

1511- پارک ژوراسیک تهران در سعادت‌آباد، انتهای بلوار پاک‌نژاد، میدان بهروز، بلوار شقایق، پایین‌تر از پارک پرواز است. متاسفانه ورودی پارک نفری 7000 تومان است. چه دلیلی دارد پارک‌ها که عمومی و متعلق به مردم است، اما باید برای بازدید از آنجا هزینه‌های بالایی بپردازند؟ به نظر می‌رسد بیشتر تفریح‌ها و تماشای مراکز دیدنی به پولدارها اختصاص دارد. حقوق‌بگیران مجبورند اگر به اینترنت دسترسی داشته باشند، فقط با دیدن عکس‌ها دلشان را خوش کنند! (19/5)

1312- جاده‌ای تاریک: جاده سولقان به علت نبود تیرچراغ برق و لامپ، شب‌ها در تاریکی فرو می‌رود و اگر چندتا از روشنایی مغازه‌ها هم نباشند، تاریکی بیشتر خودنمایی می‌کند. چرا مسئولان ذی‌ربط جاده‌های تاریک را روشن
نمی‌کنند؟ (19/5)

1814- گرانی تخم‌مرغ چه توجیهی دارد؟ چرا قیمت تخم‌مرغ نسبت به روزهای گذشته گران‌تر شد و مسئولان هم برای کاهش قیمت‌ها کاری انجام
نمی‌دهند؟ (19/5)

0915- گرانفروشی در برج میلاد: آیا بازرسان تعزیرات حکومتی برای رسیدگی به تخلف وگرانفروشی پیتزا، فست‌فود و آبمیوه‌فروشی‌های برج میلاد مراجعه کرده‌اند؟ به عنوان نمونه قیمت یک لیوان خاکشیر 13هزارتومان است! آیا واقعاً قیمت یک لیوان خاکشیر چنین مبلغی است؟! وقتی قیمت یک لیوان آب و شکر و خاکشیر این رقم تعیین شده است، قیمت بقیه خوراکی‌ها جای خود دارد! (19/5)

0814- چرا پیگیری نشد؟ برای رسیدگی به موضوعی نامه‌ای با شماره پیگیری 2625809/97ـ 27/3/97 به دبیرخانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تحویل دادم. پس از پیگیری دوباره کد پیگیری 267807/97ـ2/4/97 دادند و گفتند برای رسیدگی، تماس بگیرم. در تماس‌های مکرر، مشخص شد وزیر نامه را به دکتر انتظامی ارجاع داده‌اند. پس از چند روز آقای ذاکری، یکی از کارمندان وزارتخانه گفت دکتر انتظامی، دستیار ارشد وزیر هیچ دستوری روی نامه نداده‌اند! علت عدم رسیدگی به درخواست ارسالی چیست؟ آیا موضوعی که اعلام شده برای وزارت مربوط مهم و قابل پیگیری
نبود؟ (19/5)

1818- این روزها بیماران شاید به لحاظ این که دارو به مقدار لازم در اختیار داروخانه‌ها قرار می‌گیرد، برای تهیه آن مشکلی نداشته باشند؛ اما قیمت دارو به شدت افزایش یافته و این مسئله باعث شده بیماران کم‌بضاعت، کم درآمد و به‌ویژه اقشار حقوق‌بگیر مشکلات فراوانی را تحمل ‌کنند. یکی از مهم‌ترین مشکلات بیماران این است که بسیاری از متخصصان از پذیرفتن دفترچه بیمه تامین اجتماعی خودداری می‌کنند و فقط دارو را در دفترچه می‌نویسند، اما حق‌ویزیت به‌طور آزاد محاسبه و از بیماران دریافت می‌شود. در مراجعه به داروخانه‌ها قیمت انواع داروها آزاد است به عنوان نمونه قرص پلاویکس وارداتی(بیماران قلبی)، گران و آزاد است. بیمارانی که به گفته پزشکان معالج، باید به‌طور مداوم قرص‌های تجویزشده را مصرف کنند. قیمت داروهای تخصصی هم که جای خود دارد. بیمه‌شدگان تامین اجتماعی از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تقاضا دارند برای رفع مشکلات بیماران چاره‌اندیشی کند. (20/5)

1412- سوال از شرکت واحد: برخی رانندگان اتوبوس‌های شرکت واحد، خارج از ایستگاه توقف و از درِ جلو مسافر پیاده یا سوار می‌کنند. آیا مسئولان شرکت واحد اتوبوسرانی برای پیشگیری از تخلف برخی رانندگان اتوبوس که خارج از ایستگاه‌ها توقف و مسافر پیاده یا سوار می‌کنند،‌ نمی‌توانند برای درِ جلو هم مانند در عقب دستگاه «جی.پی.اس»، نصب کنند؟ (20/5)
1312-هر روز و هر شب عده‌ای از معتادان و قماربازان که روی پلاک خودروها شرط‌بندی می‌کنند، در خیابان شهید بخارایی شمالی، روبروی استادیوم ورزشی کارگران مخل آسایش ساکنان می‌شوند و رهگذران هم برای رفت و آمد با مشکل مواجه‌اند. اهالی محل از نیروی انتظامی تقاضای جمع‌آوری، ساماندهی محل را دارند. (20/5)
آفتاب یزد: متوجه منظور شما مبنی بر اینکه روی پلاک خودروها شرط بندی می کنند نشدیم.

سلام. از استان گیلان هستم. کارمندان و پرستاران بیمارستان‌های استان گیلان که همگی زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی گیلان می‌باشند تا الان 11 ماهه که مطالبات معوق و عقب افتاده دارند. یعنی 11 ماه اضافه کار و 11 ماه هم کارانه قشر پرستاران و شاغلین مراکز آموزشی و بیمارستان‌های گیلان داده نشده. از وزارتخانه بهداشت و درمان و آموزش پزشکی می‌خواهم عدالت‌ را در پرداخت‌ها رعایت کنند و همزمان با پزشکان محترم بیمارستان‌ها که پرداختی‌های آنچنانی دارند! قدری هم به شاغلین در بیمارستان‌ها اعم از کارمند و پرستار پرداخت کنند. چون فردای قیامتی هم هست و باید جوابگوی اعمال خود باشند.

آقایان آفتابی که در تاریکی مطلق گرفتار هستید! آیا در این اوضاع و احوال مملکت خبر دیگری را نیافتید که تیتر اول روزی نامه‌تان کنید که خبر چرا مجوز به چاوشی نمی‌دهید را بزرگ کرده‌اید؟ اصولاً چه کسی به‌دنبال چاوشی و امثالهم است و درد زندگی‌اش چاوشی است؟ تا کی می‌خواهید حماقت خودتان را به ملت نسبت دهید؟
آفتاب یزد: مشکل مهم که فقط نان و آب نیست شادی و شاد زیستن هم جزئی از زندگی بشر
است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام