کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 30 خرداد 1398   Thursday 20 June 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 05 شهریور 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

1757- روز خبرنگار را به تمام خبرنگاران رسانه‌ها تبریک عرض می‌کنم. (19/5)

1758- روز خبرنگار را به خبرنگاران تبریک می‌گویم، اما کدام خبرنگار؛ به خبرنگاری که در جبهه‌های جنگ در مقابل گلوله‌های آتش بود. خبرنگاری که براساس یک انتقاد کتک می‌خورد یا پشت در اتاق بسته یک مدیر می‌ماند و.... یک زمانی مسئول دفتر استاندار خوزستان عباس صالح به ایشان می‌گفت فلان خبرنگار می‌خواهد با شما صحبت کند، استاندار با روی باز از او استقبال می‌کرد. هر خبری را می‌خواست در اختیار او می‌گذاشت و در کمال خوشرویی خبرنگار را بدرقه می‌کرد. هر خبرنگار هر جا پا می‌گذاشت او را مانند یک فرمانده تحویل می‌گرفتند. حالا خبرنگار باید برای بیمه شدن‌اش به هر کسی التماس کند. در مورد خبرنگاری امروز برخی مسائل ناگفتنش بهتر است! (19/5)

0732- این احمدی نژاد واقعا چه می‌خواهد از ما؟! زندگی ما را که تباه کرد. همه چیز را گران کرد. حالا چه می‌خواهد؟! چرا جلو او را نمی‌گیرند؟ از زمان احمدی نژاد به بعد چیزهایی باب شد که برای مردم مشکل‌ساز شد. (20/5)

0845- از کاسب‌های تهران هستم. وقتی می‌خواهیم جنس تهیه کنیم می‌گویند اول پول آن را واریز کنید تا جنس بدهیم. آخه این‌ها به تحریم چه ربطی دارد. چرا جوابگو نیستند؟ جنس که در فروردین 35 تومان بوده بعد از اعلام قیمت دلار 43 تومان شد. بعد به 73 تومان رسید. چرا کنترل نمی‌شود؟ (20/5)

1035- از سازمان حمایت‌کنندگان وزارت فرهنگ خواهشمند است با
وارد‌کنندگان و عرضه‌کنندگان دخانیاتی که اقدام به احتکار و گرانفروشی در عرصه دخانیات می‌کنند برخورد قاطع صورت گیرد. چون متاسفانه از این آب گل‌آلود حسابی ماهی گرفتند. (20/5)

1048- اکبری از بازار تهران: آقای رئیس‌جمهور! آقای معاون اول! آقای وزیر نفت! شما را به خدا فکری به حال مواد اولیه کنید. تمام کارخانجات تعطیل شده‌اند. ببینید مواد اولیه نیست! ببینید کیلویی چند است؟ کارخانه‌ها تعطیل شده‌اند و کسی بار و مواد اولیه به آنها نمی‌دهد؟ این مواد که متعلق به خودمان است چرا باید گران شود؟ این مواد که وارداتی نیست؟ (20/5)

1120- در مورد مطلب مجلس و سوزن و جوالدوز خواستم بگویم انصافا همین است. نمایندگان ما متاسفانه در این اوضاع بلبشو یک پاتیلی درست کردند. هر کسی دستی در این پاتیل دارد. برخی از این مدیران از این نمد کلاهی نصیب خود می‌کنند، اما چطور حق بیت‌المال را در نظر نمی‌گیرند. (20/5)

1126- وقتی وزیر بهداشت گفتند: باید در تمام شهرها یک بیمارستان میلاد داشته باشیم متوجه سخنان ایشان نبودم، اما چندی پیش جهت درمان به این بیمارستان مراجعه کردم. نحوه رسیدگی و درمان و مراقبت‌های درمانی آنها واقعا یک الگو برای تمام مراکز درمانی دولتی و تامین اجتماعی است. لذا بدینوسیله از مدیریت این بیمارستان خصوصا بخش ژنیکولوژی زنان و پرسنل خدوم آن و همچنین سرکار خانم دکتر عزیزخانی تشکر ویژه و قدردانی می‌کنم. امیدوارم همواره در کار خطیر و ارزشمند خود موفق باشند. (20/5)

1128- دبیر بازنشسته 80 ساله هستم. امروز جیبم را تکان دادم، دیدم پول چندانی در آن نیست. همسرم یک کیلو میوه خواسته بود که شرمنده‌اش شدم و به اواخر برج حواله دادم. جناب آقای روحانی و مسئولین محترم! تبریک عرض می‌کنم. (20/5)

1142- به مسئولین عرض می‌کنم حالا برادر دینی ما پاکستان است یا عراق؟! (20/5)
آفتاب یزد: حساب ملت عراق با برخی دولتمردان آن کشور جداست.
1245- در رابطه با مقاله «واگذاری شرکت‌های دولتی» در صفحه 16خواستم بگویم؛ برادر من! این واگذاری‌ها از زمان مرحوم هاشمی آغاز شد. اگر به یاد داشته باشید در یک هفته نامه از آقای هاشمی ایراد گرفته بودند که کارخانه علاءالدین را دو میلیون فروخته‌اند، در حالی که در آن چند میلیون فقط علاءالدین آماده وجود داشت. حالا آقایان می‌خواستند کارخانه فولکس بزنند چه شد؟ نزدند! از اول بار کج بود و ادامه خواهد داشت. باید با مقصرین و رانت‌خواران مقابله می‌شد. (20/5)

1301- مسئولان چرا توجه نمی‌کنند؟ این مقالات را می‌خوانند؟! در مطلب «مجلس و حکایت کهن» از آقای مالمیر، ایشان حرف حق زده است. چرا بعضی‌ها می‌خواهند اختلاس کنند و دنبال منافع خود هستند؟! این چه وضعی است؟! آیا مسئولان شرمنده مردم نمی‌شوند؟ چرا به گفته‌های به حق توجه نمی‌شود؟ چه بر سر اقتصاد
ما آوردند؟! (20/5)

1604- کیانی از تهران: از حسن خلق و مشتری‌مداری و سرعت کار پرسنل بانک صادرات شعبه 33 امیرآباد شمالی تشکر و قدردانی می‌شود. (20/5)

1614- به نظر دوستی و وفای به عهد ترکیه چین و پاکستان خیلی بیشتر از همسایگانی چون عراق است. اظهارنظرهای مقامات عراق با وجود خدمات ما به آنها در دوران جنگ با داعش به هیچ وجه منصفانه نبود. چرا باید تحریم‌های آمریکا را قبول
کنند؟ (20/5)

جناب رئیس جمهور محترم! نه شغلی داریم، نه درآمدی. مخارج بالای زندگی هر پدری را نزد فرزندش شرمنده می‌کند. هزینه‌های بالای زندگی انسان را به زانو درمی آورد. من اقتصاددان نیستم و معنی رشد اقتصاد و تورم و تک‌رقمی را هم نمی‌فهمم. اما می‌بینم که قیمت خوراکی آنقدر زیاد شده که به طور کلی از صفحه زندگی حذف کردیم. باید به بچه‌هامون آموزش بدیم که دیگه از ما میوه نخواهند. زیرا با بیکاری و بی‌پولی ما جوردرنمی‌آید. گرانی بی‌حد و بیکاری کمر ما را شکسته است و سفره‌ها هر روز خالی‌تر می‌شود و دیگه توان خرید نداریم. حتی نان خالی را هم با قناعت می‌خوریم! باورکنید همه واقعیت آن چیزی نیست که شما درتلویزیون می‌گویید. همه چیز را خوب و زیبا جلوه می‌دید. واقیعت آن چیزی هست که ما با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم. اما خواهش می‌کنم هر تصمیمی که می‌گیرید تمام جوانب آن را بسنجید، زیرا عمر ما کفاف آزمون و خطا را نمی‌دهد و مردم ما به اندازه کافی امتحان پس داده‌اند. با آرزوی روزافزون و موفقیت برای شما. خواهش می‌کنم نامه مرا به هر طریق ممکن به نشر برسانید، چون من هرگز رئیس‌جمهور را نمی‌بینم تا نامه‌ام را به او بدهم.
تا شاید.......

1918- مرادی از تهران: تشکر می‌کنم از مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد سپنتا نیکنام عضو شورای شهر یزد. پس از 9 ماه در مورد سپنتا نیکنام عضو شورای شهر یزد تصمیم درستی گرفته شد. باید گفت ارمنی‌ها، آشوری‌ها و زرتشتی‌ها مردمان خوب و زحمتکشی هستند. اینها در سال‌های قبل انقلاب رانندگی ماشین‌های سنگین، لودر و تراکتور در جاده‌های بدون آسفالت را عهده‌دار بودند. باید حق همه محترم شمرده شود. (20/5)

1942- از ایثارگران شهرستان نور: با تشکر از آفتاب یزد. انتخاب شایسته آقای مظلومی رئیس جدید ایثارگران بنیاد شهید را تبریک می‌گویم. ما خانواده شهدا و ایثارگران از ایشان قدردانی می‌کنیم، چون بسیار شایسته و لایق هستند. (20/5)

2130- سلام. از بهشهر تماس می‌گیرم. سلام و درود خدمت مهندس آخوندی وزیر راه و همچنین مهندس کشاورزیان معاون وزیر راه. در کلانشهر بهشهر مدتی است در حال اضافه کردن یک پل هستند. هر روز ترافیک است و تصادف رخ می‌دهد. مدتی است کار هم تعطیل است. چه کار می‌کنند؟ مگر دارند پل شیشه‌ای مثل آنچه در چین است می‌سازند؟! (20/5)

2228- آقای افشانی شهردار تهران هشدار داده بودند که اجازه تغییر کاربری حتی یک باغ را هم نمی‌دهم. از طرفی وزیر محترم راه هشدار دادند 50 درصد حومه تهران در حال ساخت و ساز است. امیدواریم با این تصمیم جدی شهردار، ساخت و سازهای بی‌رویه حومه شهر متوقف شده و راهی برای نفس کشیدن مردم باقی بماند. (20/5)

2234- شهرداری تهران به خاطر دهه کرامت اکثرا از طریق پل‌های عابر پیاده بنر و پوسترهایی حاوی احادیث ائمه اطهار (ع) را نمایش داد که این نوع اقدام بی‌نظیر در همه ایام ضرورت دارد. زیرا همه ما تشنه معارف هدایت‌بخش اهل بیت علیه‌السلام
هستیم. (20/5)

0708- ما نباید گول امثال اردوغان و برخی رهبران دیگر را بخوریم. می‌گویند ما دلار آمریکا را چنان می‌کنیم و با آمریکا در می‌افتیم. لیر را چنان می‌کنیم. آخر سر می‌گویند منافع ما ایجاب می‌کرد راه دیگری برگزینیم. متاسفانه برخی دولتمردان ما حرف‌های آنها را باور می‌کنند. حتی اتحادیه اروپا هم دروغ می‌گوید. باید دولتمردان بنشینند فکر اساسی برای حل مشکلات کنند. (21/5)

0713- در روزنامه ایران صفحه حوادث نوشته: «سرقت بزرگ جلو چشم راننده در یک ثانیه.» بعد نوشته وحید سلطان حبیب‌بر معروف... چرا به این کلاهبرداران لقب سلطان می‌دهند؟ چرا خودمان اینها را گنده می‌کنیم؟! (21/5)

0715-به نظر من این لبخندهای آقای نوبخت آزاردهنده است. (21/5)

0820- قانون مبارزه با پول‌شویی و تامین مالی تروریسم، fatf قانون بدی نیست که برخی نمایندگان آن‌قدر سر تصویب آن در مجلس جنجال به پا کردند. ما که قربانی تروریسم هستیم باید از این قانون حمایت کنیم. (21/5)

0921- با درود به آفتابیان. در روزنامه شنبه مقاله‌ای از کیهان و آقای شریعتمداری و نظراتشون در مورد اصلاح‌طلبان و رای به دکتر روحانی داشتید. ما چند بازنشسته دانشگاهی هستیم با هم به پارک می‌رویم چند نفرمان به دکتر روحانی رای دادیم و از اصلاح‌طلبان حمایت می‌کنیم. در میان ما کسی هست که بی‌طرف است. کسی هم هست که مخالف است چرا رای دادیم. می‌گوید: ول کنید هر چه می‌خواهد بشود. خواستم بگویم همه سلایق مختلف دارند، اما لااقل اصلاح‌طلبان سعی می‌کنند کاری کنند و از بروز تنش جلوگیری کنند. (21/5)

0938- بخشی از رضوانشهر: یک بسته سفارشی پستی به شناسه شماره.... مورخه 7/4/97 از رشت برای وزارت نیرو فرستادم، اما دبیرخانه منطقه 19 پستی ناحیه ونک پس از مفتوح کردن نامه از قبول آن خودداری کرده و عودت دادند؛ آیا این کار درست است؟! درخواست پیگیری
دارم. (21/5)
آفتاب یزد: شما عنوان کرده‌اید بسته بوده است. بعد عنوان می‌کنید نامه را باز کرده‌اند. در قوانین چنانچه بسته‌ای مشکوک به نظر رسید طی یک مراحل خاصی با حضور فرد یا وکیل او باید بازرسی ‌شود. مگر اینکه ضرورت ایجاب کند بدون آنها بازرسی شود و ...
این تصور جالب است.یک جوان در جلسه کنکور! خودش می‌گوید: با فقر و نداری تا اینجا درس خواندم، حتی اگر به دانشگاه هم راه پیدا کنم، فردا می‌شوم کارشناس ارشد بیکار!

جوابیه مترو به یک پیام مردمی
احتراما در خصوص مطلب مندرج در آن روزنامه مورخ 28/5/1397 صفحه 4 با مضمون انتقاد از نبود آبسردکن در مترو. ضمن تشکر از این مسافر گرامی به اطلاع می‌رساند: با توجه به اینکه آبسردکن از جمله امکانات رفاهی و ضروری هر ایستگاه است، در تمامی ایستگاه‌های فعال در کلیه خطوط مترو حداقل یک دستگاه آبسردکن و در بعضی ایستگاه‌ها دو دستگاه نصب و در حال بهره‌برداری است. لازم به توضیح است که فقط در ایستگاه‌های شهر آفتاب و شاهد- باقرشهر به دلیل نبود انشعاب آب شهری دستگاه آب سردکن غیر فعال است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام