کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 25 مهر 1398   Thursday 17 October 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 25 مرداد 1397

صفحه خبر: سرمقاله‌ها

امروز بالاترین مقامات دولتی درباره سهم ایران از دریای خزر سخن گفته اند اما به نظر می آید که حتی این صحبت ها نیز تاثیری در ذهنیت برخی از مردم ایجاد نکرده و آنان گفته‌های این مسئولان را نمی‌پذیرند. فارغ از درست یا نادرست بودن این صحبت‌ها باید گفت وقتی اعتماد اجتماعی آسیب می‌بیند تصمیم‌گیران حتی اگر نکته راستی هم اعلام کنند جامعه به سمت انکار آن می رود.
جامعه امروز ما ، به دنبال پایگاه های اطلاعاتی است که بیشتر خبر منفی می دهند. شرایط به گونه ای
شده است که عرصه ناامیدوارانه‌تری بر مردم حاکم است وهمین امر باعث می شود تا هر کس حرف‌های تندتر و منفی تری را ارائه بکند، به دلیل آسیب دیدگی اعتماد اجتماعی بیشتر مورد اعتماد قرار می گیرد . شاید سوال شود که چرا مردم نسبت به برجام و گفته هایی که بعد از آن از سوی دولت مطرح می شد باور داشتند؟
باید گفت در آن زمان قبل از اینکه مدیران با مردم گفت‌وگو کنند، نخبگان و کسانی که جامعه
نسبت به آنها احساس مثبت تری داشت. در دفاع از برجام مسئله را مطرح و آماده کردند . اساتید دانشگاه ها، صاحبنظران غیردولتی باعث آن نگاه نسبت به برجام شدند. در حالی که بعضا می‌بینیم امروز نخبگان یا گروه های مرجع مردم ، خود از منتقدان بحث دریای خزر یا دولت شده‌اند.
من فکر می‌کنم در این زمینه هم اگر عرصه اطلاع رسانی به مردم در مورد آنچه واقعیت رژیم حقوقی دریای خزر است را به صاحبنظران و کسانی که جامعه نسبت به آنها از اعتماد بیشتری برخوردارند واگذار می کردیم قضیه به اینجا نمی انجامید. در حال حاضر معتقدم که صاحبنظران نیز در این زمینه باید بیایند و ابعاد قضیه را مطرح کنند.
* فعال سیاسی اصلاح طلب


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام