کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 27 تیر 1398   Thursday 18 July 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 17 مرداد 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

1610- وقتی نمی‌توانند جلوی افزایش قیمت‌ها را بگیرند حرف هم نزنند. دولت فقط شعار می‌دهد، می‌خواهند مردم را سرگرم کنند. آقای جهانگیری یعنی چه وعده می‌دهید اوضاع موقتی است؟ در طول تاریخ این افزایش قیمت دلار بی‌سابقه است. (9/5)
0348- شجاعت داریم تا شجاعت. یک نفر برای انجام کار مردم شهرش جرثقیل می‌خرد آن را دور شهر به گردش درمی‌آورد که ای همشهریان! این منم شهردار شما که برایتان جرثقیل خریده‌ایم. اما در عوض شخص دیگری دکل‌های نفتی سر به فلک کشیده را طوری غیب می‌کند که آب از آب تکان نمی‌خورد. (9/5)
0343- ظریف می‌گفت در تمام دنیا با رئیس‌جمهورهای متخلف برخورد می‌کنند اما چرا درکشور ما با رئیس‌جمهور سابق برخورد نمی‌شود و جوابگوی تخلفات خود نیست؟ گفته شد چون دولت ایشان دررده پاکدستان بوده لاجرم تخلفی هم
نکرده! (9/5)
0338- یک زمانی وقتی یک کاسبی با مغازه‌ای خطا می‌کرد گران فروشی می‌کرد، مغازه‌اش را می‌بستند با آنها برخورد می‌کردند. کسی از ترس بسته شدن مغازه جرات گرانفروشی و خودسری نداشت. الان هیچ کسی به هیچ کسی نیست. هر کسی هر کاری دلش بخواهد می‌کند. (9/5)
2334- در شمال شهر تهران مثل شمیران در جوی‌های آب روان به جای آب، آب فاضلاب می‌رود به چنارهایی که کنار پیاده‌رو کاشتند. این موضوع باعث شده خشک شوند. (9/5)
2205- جناب رئیس‌جمهور! اگر پیشنهاد رئیس‌جمهور آمریکا صحت دارد و می‌خواهد با ایران بدون پیش شرط ملاقات کند در این مورد بهترین تصمیم را شما و دلسوزان کشور بگیرند. (9/5)
آفتاب یزد: بارها ثابت شده مسئولان آمریکایی صداقت ندارند. اگر آقای ترامپ صداقت دارد اول به برجام که یک قرارداد بین‌المللی است پایبند باشد.
2201- 2 برگ سهام عدالت یک میلیون تومانی دارم که تا آنها را موریانه نخورده به قیمت 600 تومان فروشنده‌ام! خریداران به ستون پیام‌های مردمی آفتاب یزد پیام
دهند. (9/5)
2145- جناب مظفری! من شهروند از این تاسف می‌خورم برخی که ادعاهایی داشتند و مخالف برجام بودند گویا امروز می‌خواستند رانت‌خواران را به میدان بیاورند! یعنی امثال بابک زنجانی‌ها مثل قارچ سبز شوند. کسانی که شناخته شده هم هستند. شما نظرسنجی کنید چند درصد مردم ارز و دلار خریدند جز افرادی که وابسته به آن خانواده صدنفره هستند؟ شما نظرسنجی کنید ببینید مردم عادی سکه و دلار خریدند؟ (9/5)
2101- آقای کواکبیان در مجلس در مورد شهر صحبت کردند. آقای کواکبیان تشریف بیاورید شمیران. در شمیران همه کاخ‌نشین‌ نیستند. مشکلاتی هم دارند مثلا سدمعبر پیاده‌روها را نظاره کنید. صدرحمت به چهارراه.... (9/5)
1912- آفتاب یزد پایدار بمانید. اگر شانس بخواهد به کسی رو کند که می‌کند. نخواهد نمی‌کند. مثل شانسی که به شهردار قزوین رو کرد و ایشان با دستور به رانندگان تاکسی مبنی بر عدم پوشیدن پیراهن آستین کوتاه اسم در کرد و معروف
شد. (9/5)
آفتاب یزد: معمولا مسئولان هر تصمیمی می‌گیرند برای رفع یک مشکل است. حتما این تصمیم هم در راستای حل یک مشکل بوده، هر چند برخی هم به طنز می‌گویند این دستور برای جلوگیری از آفتاب سوختگی دست رانندگان تاکسی
بوده.
1855- در روزنامه سه‌شنبه قیمت ماشین‌های ساخت ایران را درج کرده بودید. اما در سایت برخی خودروسازان و در اینترنت که نگاه می‌کنیم قیمت‌ها بیشتراز نرخ درج شده در
روزنامه بود. (9/5)
1840- آفتابیان باور کنید اگر تلفن خط پیام‌های مردمی روزی جواب ندهد من نوعی از غصه دق می‌کنم. (9/5)
1839- صدا و سیما با رفتار خود نسبت به برخی از هنرمندان عزیز (درهررشته‌ای) آنان را خانه‌نشین و دق‌مرگ کرده است. باز هم گلی به جمال روزنامه آفتاب یزد که در ستون فرهنگی خود نامی از آنان یاد می‌کند. (9/5)
1820- مفسدین و رانت‌خواران که شاید صدنفر بیشتر نیستند بازار ارز و دلار را
به دست گرفته‌اند. دولت اگر قدرت داشته باشد می‌تواند حریف آنها باشد. (9/5)
1814- امثال آقای شریعتمداری باید پاسخگو باشند که این همه جو بر علیه برجام راه انداختند. همچنین باید رانت‌خوارانی که در لوای برجام ثروت ملت را تاراج می‌کنند محاکمه شوند. (9/5)
1811- خداوکیلی صدا و سیما آنها را که مخالف برجام بودند بیاورد از آنها سوال کند برجام به نفع آمریکا بود یا به نفع ما؟ (9/5)
1705- از نخبگان و اندیشمندان ایرانی خارج از کشور برای به حرکت درآوردن چرخ‌های صنعت کشور استفاده کنیم. در اروپا و آمریکا بسیاری از نخبگان ایرانی صنایع آن کشورها را می‌چرخانند چرا به کمک کشور خود نیایند؟ از جوانان و نخبگان جوان هم به جای نیروهای بازنشسته یا کسانی که توانایی و کارآیی بالایی ندارند باید استفاده کرد. (9/5)
1210- مردم محمودآباد استان مازندران خواهان تاسیس فروشگاه رفاه جهت راحتی در خرید اقلام مصرفی زندگیشان و ارزان‌تر بودن هستند. ظاهرا مسئولان فروشگاه‌های رفاه هم آمادگی دارند. چرا مسئولان ارشد شهرستان از جمله فرماندار که باید حامی باشد پیگیر مسئله نیست و حمایت هم نمی‌کند. دلیل چیست؟!
نمی‌دانیم!! (14/5)
ابتدا از رئیس سازمان صدا و سیما سوال می‌کنیم و سپس از مسئولین صدا و سیمای مرکز اصفهان که باید پاسخگو باشند، چرا به رغم بخشنامه‌ها و مصوبات سازمان طی سالهای اخیر در مورد تاکید بَر لزوم اجرای قانون مبنی بَر عدمِ به‌کارگیری بازنشستگان این سازمان و ادارات دیگر،
هنوز هم افراد بازنشسته‌ای به صورت
حق الزحمه‌ای، به خصوص در رادیو مشغول به کارند.
...0913
طرح کاداستر یا حدنگار در کشورهاى پیشرفته از سال‌ها قبل اجرایی شده است. و حدود اربعه اراضی مردم مشخص است. اداره ثبت اسناد و املاک کشور چرا براى اراضی طرح کاداستر را اجرایی نمی‌کند؟
...0915
آفتاب یزد: قبلا نیز به این پیام پاسخ داده شده است. در اکثر مناطق این طرح اجرا شده است.
باسلام و خداقوت. از شهر کوچک و مرزی گرمی مغان هستم. می‌خواستم از نماینده دلسوز و پرتلاشمان سید حمایت میرزاده تشکر کنم و بگویم سید بزرگوار! واقعا در این مدت نمایندگیت گل کاشتی. شهر گرمی به تو افتخار می‌کند.
...0914
از بس همه راجع به گرانی و تورم و بالا رفتن نرخ خدمات عمومی و شهری
حرف زدند و گفتند و گفتیم و نوشتیم، هم ما و هم مردم و هم مسئولان دیگر خسته
شده‌ایم، و هیچ کس هم کاری نکرد یا نخواستند بکنند، و کم کم موضوع و بحث گرانی دارد لوث می‌شود و یا تا بحال شده است! ولی مسئولین محترم بدانند موضوع گرانی و بالا رفتن قیمت اجناس و کالاها و ارزاق عمومی و مواد مصرفی و
خوراکی ها، بسیار جدی تر از آن است که تصورش را بکنند.
...0913
نوری از تهران: با سلام پیشنهاد ساده‌ای دارم خواهشمندم به رویت سردبیر محترم برسانید. مدتی است آفتاب یزد خاطرات مرحوم آقای هاشمی را در صفحه آخر به چاپ می‌رساند به نظر
معنا دارتر خواهد بود و جالب اگر خاطره دوم مرداد مثلا سال 61 در روزنامه دوم مرداد
سال 97 چاپ شود.
...0912
باسلام، جناب نوبخت این بود ترمیم حقوق بازنشستگان؟ بنده 3 سال پیش با31 سال سابقه آموزش و پرورش بازنشسته شدم امسال حدود 250 هزار تومان به حقوقم اضافه شده حالا این مبلغ را بابت افزایش کدام هزینه زندگی در نظر بگیرم؟ اجاره، شهریه دانشگاه، درمان، خوراک، پوشاک، گرانی چند برابری میوه و....؟ اصلا من با حقوق یکماهم می‌توانم یک سکه بخرم؟
...0916
محمود بلیغیان از اصفهان: روش پسندیده‌ای که در سال‌های اخیر اغلب بانک‌های معتبر کشور مطابق با ادب و آداب و فرهنگ اصیل ایرانیان و سُنَت‌های نیکوی ایرانی به‌کار گرفته‌اند، ارسال پیام تبریکِ سالروز تولد اشخاص، به تمام صاحبان حساب و مشتریانی است که در آن بانک افتتاح حساب کرده‌اند و با هر مبلغی گردش حساب دارند که این روشِ با ارزش وَ اِبتکار جدید، اَرج نهادن به اصول
انسانی و اسلامی است که جای تشکر و قدردانی دارد.
...0913
اگر قرار است با100 راس قاطر دماوند نابود شود وای بر کلیمانجارو که سالانه میلیون‌ها بوفالو، گورخر، فیل و گوزن
در آنجا می‌چرند ولی هیچ اتفاقی برای کلیمانجارو رخ نداده. اگر باران باشد دام برای طبیعت نیاز است. از لحاظ دام خطری متوجه دماوند نمی‌شود. خطر انسانها خیلی بیشتر از دام است. هیچ آفتی به اندازه انسان به طبیعت خسارت وارد نمی‌کند. ما قدر طبیعت ایران را نمی‌دانیم. آیا صاحبان آن قاطرها و دام دار معترض به قاطر داران تا اکنون نهالی آنجا کاشته‌اند؟ یا 100متر مربع از مراتع را بذرپاشی کرده‌اند؟ آیا به فکر جمع کردن بذر همان گیاهان دارویی افتاده‌اند؟این‌ها می‌توانند وقتی گوسفندانشان را به چرا می‌برند در حین راه رفتن با نوک عصایشان بذر به زیرخاک فرو کنند تا نسل آن گیاه از میان نرود. آیا می‌دانند موقع اولین بارش باران پاییزی تا پنجه زدن گیاه نباید دام به چرای مرتع برده شود تا له و نابود نگردد؟ دماوند تا ابد ماندگار است به امید جوانان و آیندگان طبیعت دوست.
...0918
امام رضا (ع): اگر می‌خواهی زندگی خوب و گوارا و شیرینی داشته باشی با همسرت مهربان باش.
...0912
آقایانی که این‌قدر برای پنهان‌کاری و لاپوشانی تیزهوشند چرا هوش و ذکاوت برای اوضاع آشفته اقتصاد کشور را از دست داده‌اند فساد مالی نابودی اقتصاد حاصل همین پنهان کاری و بد را خوب جلوه دادن‌ها است که چون موریانه به ریشه درخت کشور نفوذ کرده است.
...0918
سیگار برای حیوانات از جمله سگ و گربه ضرر دارد. افراد سیگاری حواسشان باشد که نزدیک حیوانات سیگار نکشند.
...0911
زیر بار واقعیت نرفتن، دروغ گفتن و پنهان کاری کردن کار دیروز و امروز نیست. یک خبرنگار از هر موضوعی خبر تهیه کند باسواد است می‌داند چه می‌کند
در هر حال هر نشستی مخالف و موافق دارد. در تصمیم‌گیری‌ها موافقت و مخالفت جرم که نیست چرا از این موضوع می‌ترسید؟
...0918
رسیدگی به متهمان تعاونی
ثامن الحجج(ع) نشانه عدالت نظام اسلامی است. امیدواریم برای جلوگیری از تکرار انواع فسادهای اقتصادی،اختلاس‌ها،
رانت خواری ها، رشوه گیری‌ها و برنامه‌های مجموعه مدیریت و اداره‌ها منطبق با قوانین اسلامی به گونه‌ای تنظیم بشود که دست مفسدان طمع‌کار برای رسیدن به اهداف شیطانی و شومشان
باز نباشد.
...0938
حضرت امام حسین(ع) می‌فرمایند: هر کس اندوه مومنی را برطرف کند، خداوند سختی‌های دنیا و آخرت را از او
خواهد زدود.
...0938
چند تا آمبولانس مجهز به اورژانس بهارستان اصفهان بدهند.
...0933
وزارت بهداشت هزینه جراحی
آب مروارید و غیره را رایگان کند. متشکریم.
...0933
ابراهیم ایرانپور مبارکه: در مورخ 31/4/1397 در حال گذر از خیابان در شهرستان مبارکه اصفهان در میدان انقلاب این شهر بودم که تابلوهای تبلیغاتی روان فروشگاه کوثر با شعاری زیبا مرا به سوی خودش جلب کرد که نوشته بود : ما نمی‌گوییم که بهترین هستیم ولی برای شما بهترین را انتخاب کرده‌ایم. با لبی خندان و دلی شاد پا به درون فروشگاه کوثر گذاشتم که متاسفانه هر یک از فروشندگانش مشغول به‌کاری بوده و در غرفه حبوبات و لبنیات از خانم فروشنده که جویای جنس و قیمت شدم با عدم جوابگویی به سوی درب انبار فروشگاه رفته و بی‌تفاوت جوابی به سوالم ندادند که پس از تکرار سوالم زیر لب با اعتراض به وضعیت حقوقی مطالبی را بیان کرد.
جا دارد مدیریت محترم فروشگاه ترتیبی اتخاذ کند که همان‌گونه که شعار بهترین‌ها را سر لوحه ی کار فروشگاه قرار داده کارکنان فروشگاه را به برخورد بهتری با مشتریان دعوت کند. با تشکر و سپاس و به امید چنان روزی.
...0913
حضرت علی(ع): راس دین مخالفت
با هواهای نفسانی است.
...0912
باسلام، سازمان میدان میوه و تره بار مرکزی تهران ادعا می‌کند محله شهرک شریعتی شمالی و جنوبی که در مجاورت میدان مرکزی میوه و تره بار قرار دارد دارای شعبه بازار میوه و تره بار در
عبدل آباد است. سوال اینجاست از کی تا حالا
عبدل آباد جزو شهرک شریعتی به شمار آمده؟ و ثانیا آیا انصافه که جمعیت محروم دهها هزار نفری بروند از یک بازار کوچک آنهم در محله محروم دیگر مایحتاج روزانه میوه و سبزی خود را با
طی کردن مسافت چند کیلومتری خریداری
کنند؟
...0936
ضمن عرض ادب و احترام به دوستان عزیزی که از روی صداقت یا هرچیز دیگر، به مطالب و دل نوشته‌های بنده که از روی صفا و صمیمیت و وطن دوستی وخیرخواهی و انسانیت و نوعدوستی و دلسوزی، با نیت خیر و آرزوی پیشرفت و آبادانی کشور و رفاه و آسایش همگانی برای هموطنان عزیزم در هر نقطه از کشور که هستند و صحت و سلامتی برای همه می‌نویسم، عیب و ایرادی دارند و یا به نظرشان می‌رسد، صمیمانه و متواضعانه می‌خواهم با ذکر مورد و علل ناموافق بودن آنها با آن موضوع و مطلب، و ارائه پیشنهادی بهتر و عملی‌تر و سازنده‌تر، ضمن راهنمایی و ارشاد اینجانب و بدون گوشه و کنایه‌زدن‌های بی‌مورد در این رسانه گروهی و محبوب، با شجاعت و شهامت، نام کامل و بدون ذکر اسم مستعار خود را نیز اعلام فرمایند تا بنده ضمن مطالعه و استقبال از طرح آنان با سرافرازی از بذل توجه ایشان، به صورت مُقتضی پاسخگوی محبت‌های بی‌دریغ و بی‌آلایش و ان‌شاءالله بدون ریای آنها
باشم.
باسلام، همیشه رستوران‌ها ی نزدیک محل کار ما بروشور و تبلیغ بهترین غذاهای ایرانی به خصوص انواع کباب‌ها را توزیع می‌کردند. متاسفانه وضع اقتصادی مردم به اندازه‌ای بد شده که برای خوردن غذا از رستوران استفاده نمی‌کنند. رستوران داران مجبور شدند به جای انواع کباب آبدوغ خیار تبلیغ کنند!
با نهایت احترام از مسئولین محترم صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران فقط یک سوال اساسی و پرسش منطقی و حیثیتی دارم، و آن اینکه چرا باید یک گزارشگر رادیو و گوینده‌ای پُر کار همچون بنده که سالیان سال و بهترین سال‌های عمر و جوانی خود، یعنی از ابتدای سال ۱۳۶۷ تا کنون و دقیق‌تر تا سال گذشته با این سازمان و در مرکز اصفهان، به گواهی اسناد و مدارک و مستندات اصلی موجود و قابل ارائه در صورت لزوم، که شامل صدها برگ ماموریت استانی و داخلی رسمی تایپ شده با تاریخ و شماره اداری مخصوص سند و ثبت در دبیرخانه و مُهر و امضاء مدیر کل محترم مرکز و مدیران و مسئولین مربوطه، بصورت حق الزحمه‌ای و برنامه‌ای با سوابق کاری و حرفه‌ای مطلوب بسیاری در اغلب برنامه‌های تولیدی و پخش زنده همکاری مستمر داشته‌ام، اکنون پس از حدود
سی سال خدمت صادقانه، به بهانه استخدام رسمی نبودن، که بنده هیچ تقصیری هم در جریان آن نداشته‌ام و بعد از یک وقفه حدود هفت ساله از سال ۱۳۷۹ و محرومیت ناعادلانه به دلیل برخی
سوء تفاهمات و شیطنت‌های رقیبان در موقع گزینش در میانه سال‌های خدمت، بدون آنکه شکایتی برای سال‌های کاری
از دست رفته‌ام بکنم، و بازگشت مجدد
بر سر همان کار قبلی خود به دلیل عشق و علاقه وافر خود به این رشته هنری، اکنون بدون
هیچ گونه حقوق و مزایا و بیمه و بازنشستگی و
یا هر درآمد دیگری، و در حالی که دیگر قدرت و توان روزهای جوانی را ندارم، با این همه مخارج سنگین و اقساط کمر شکن وام‌های بانکی و هزینه‌های سرسام آورِ زندگی امروز، به لطفِ کم لطفی برخی‌ها با وجود مسئولیت سنگین اداره کردن خانواده‌ام،در این دنیای شلوغ و پر هیاهو، رها شده و در حالی که کار دیگری هم به معنای واقعی کار ندارم، غیر مستقیم و در اثر ندادن کار، عملا" حق الزحمه و پولی دریافت نکنم و بیکار و سرگردان شوم!؟ لطفا امضاء اینجانب محفوظ بماند. طبیعتا آماده هرگونه پاسخگوئی به مطالب ارائه شده خود هستم ، به اُمید توفیق الهی.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام