کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 27 تیر 1398   Thursday 18 July 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 15 مرداد 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

1118- کارکنانی که با تاخیر حقوق
می گیرند: عده‌ای از کارکنان روزنامه ای به علت مشکلات به ظاهر ‌مالی، مدت پنج ماه است که حقوق هایشان با تاخیر ۲۵ روزه پرداخت می شود. قصدم از نوشتن متن فوق، انتقاد از محل کارم نیست، چون تا به حال حقوق ها به موقع پرداخت می شد، اما گرانی کاغذ باعث شده روزنامه ها شرایط خوبی نداشته باشند، در چنین شرایطی دولت باید با حمایت های همه جانبه‌ پشتیبان روزنامه ها باشد، متاسفانه به جای حمایت، شنیده شده یکی از دولتی ها گفته است: کسی روزنامه نمی خواند، آن را تعطیل کنید! (9/5)

1701- داوود شعبانی: دو ماهه در آزمون رانندگی موتورسیکلت قبول شدم هنوز گواهینامه برایم ارسال نشده. رفتم شهرک آزمایش بهم یه برگه داده میگه چون تحریم شدیم کارت گواهینامه از آلمان میاد، با جوهر مخصوص! همه گواهینامه‌ها و کارت ملی‌ها مانده تا کارت با تراشه‌اش و جوهرش از آلمان بیاد! این برگه هم که بهم دادند هیچ افسری قبول نمی‌کند. جالب اینجاست که گواهینامه ماشین هم‌ از من گرفتند که همه با هم تجمیع شود. الان گواهینامه ماشینم رو هواست! لطفا این متن را چاپ کنید، بلکه مسئولان راهنمایی و رانندگی برای این مشکل چاره‌ای
بیندیشند. (9/5)
1935- در روزنامه‌های شنبه و یکشنبه مطلبی درباره ادغام وزارتخانه‌ها یا جدا شدن آنها و بحث و بررسی آن را خواندم. آقای میرلوحی که در این مورد بررسی‌هایی کرده می‌گوید: هیچ‌کدام از اینها مسائل مملکت را حل نمی‌کند و فقط باعث فربه شدن دولت
می‌شود. (7/5)
0542- در سریال شب عید متاسفانه شوخی‌های لفظی و فیزیکی می‌شد که در شان زائران حرم مطهر رضوی نبود، به خاطر خنداندن مردم نباید دست به هر کاری
زد. (8/5)
0650- کشور ما در خیلی چیزها مثل مسائل امنیتی و ... در بالاترین سطح است. پس چه طور حریف این بازار ارز نمی‌شوند؟ چند کلمه حرف زدند پنج هزار تومان روی قیمت دلار رفت! آقای رئیس‌جمهور عزیز باید مراقب باشد. ایشان مسئولیت دارند. این چه وضعی است؟! نمی‌دانیم باید
چه کنیم؟ (8/5)
0825- سخنرانی آقای روحانی تمام نشده بود شیرپلاستیکی پگاه از 1600 به 2200 تومان رسید. چرا؟! گاوها مردند؟! یا گاوداری‌ها آتش گرفتند؟ چه شده که گران شده؟ چرا این شکلی همه چیز گران می‌شود؟ (8/5)
1154- واقعا به کجا پیش می‌رود چه خبر شده؟! دلار، سکه و ‌مسکن؛ آقای روحانی هم که صدایش درنمی‌آید. قرار بود در تلویزیون حرف بزند. (8/5)
1157- یکی از مشکلات جامعه ما این است که بسیاری از مسئولان با هم فامیل هستند و به یکدیگر مجوز می‌دهند که فلان چیز را وارد کنند. کسی هم پاسخگو نبود و هر کسی خودسرانه هر کاری دلش خواسته کرده. کاری هم از دست آقای روحانی برنمی‌آید. (8/5)
1211- در زمان معارفه آقای همتی رئیس جدید بانک مرکزی دیدم تعریف و تمجید از کادر آقای سیف شده است! مدیری که اعضای خانواده‌اش در کانادا و استرالیا باشند، آیا انصافا مدیریت می‌کنند؟ مگر ما قحط‌الرجال داریم؟ (8/5)
1401- تکلیف مردم چیست؟ گاهی می‌گویند مدیر فلان بانک یا فلان وزیر باید عوض شود. برخی می‌گویند تغییرات هیچ تاثیری در بهبود اقتصاد ندارد، پس مردم چکار کنند؟ تکلیف ما با این اقتصاد چه می‌شود؟ ظاهرا خود مدیران هم نمی‌دانند چه کنند! (8/5)
1430- چرا باید شهرداری در اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان استثناء شود؟ دلیل این استثنا چیست؟ آیا مردم به این تبعیض‌ها شک نمی‌کنند؟ (8/5)
1448- اگر قرار باشد قیمت‌ها سرسام آور بالا برود و کنترلی هم بر آن نباشد مثل قیمت مسکن و ارزاق. مردم باید چکار کنند؟ مگر ما ونزوئلا هستیم که باید آن قدر گرانی را تحمل کنیم؟ (8/5)
1504- این چه مسخره‌بازی‌هایی است که می‌گویند چند صراف به دولت و بانک مرکزی فشار می‌آورد که قیمت‌ها اصلاح نشود! اینها مگر با بچه طرفند؟ این حرف‌ها را به مردم نزنند که باورکردنی نیست. دولت بخواهد می‌تواند جلو چند نفر دلال را بگیرد؛ شاید هم نمی‌تواند. ما که نمی‌دانیم. (8/5)
1521- اگر مجلس مسائل مهم کشور برایش اهمیت دارد می‌تواند در کنار نظرسنجی در مورد حجاب درباره مسائل دیگری مثل دیپلماسی خارجی و وضعیت بازار از مردم نظرسنجی کند. (8/5)
1603- این پول‌هایی که از بیت‌المال به جیب برخی بازیگران به عنوان مجری می‌رود درست نیست. در شرایطی که مردم در مشکل و گرانی و سختی‌های زندگی غرق شده‌اند این حاتم‌بخشی‌ها به این آقایان به اصطلاح سلبریتی‌ جایز نیست. مگر چه شق‌القمری می‌کند که یک نفر برای یک برنامه باید آن قدر بگیرد؟! (8/5)
1617- مردم به شدت از دست مسئولان به خاطر گرانی‌ها خصوصا در بازار ارز و دلار و سکه ناراحت هستند. روحیه مردم خیلی خراب شده و تقریبا اعتمادی به مسئولان ندارند. بیشتر مردم معتقدند حتی تغییر آقای سیف در بانک مرکزی و آمدن آقای همتی مشکلی را حل نمی‌کند. (8/5)
ششم مرداد روز کارآفرینی بود. کارآفرینی یعنی اشتغالزایی و جذب نیرو توسط اشخاص حقیقی؛ در این راستا از ضروریات است برای عرضه محصولات در سطح کشور، از کالای ایرانی حمایت شود تا زحمات مجموعه بخش کارآفرینی و همه تولیدکنندگان خدوم و زحمتکش داخلی به سرانجام برسد.
...0938
حجاب و عفاف لبیک عملی به منادی ایمان حضرت رب العالمین (جل جلاله) است. نکته بی‌نهایت مهم در اینجاست که آثار و برکات این دستور مقدس الهی پس از خود عاملان، متوجه اطرافیان و جامعه خواهد شد و به عبارتی دیگر در صورت رعایت، همگان به خاطر حجاب و عفاف از یکدیگر بهره‌مند می شوند.
...0938
آنهایی که با گفتار، رفتار و شعارهایشان همچنین درست کردن خوراک تبلیغاتی برای دشمن عمدا باعث شکست برجام و سقوط پول ملی‌مان شدند باید در پیشگاه ملت پاسخگو باشند.
...0914
در شهر پردیس انباری پر از کالای قاچاق که از کشور ترکیه وارد شده کشف و اعلام کردند که مشابه این کالاها در کشور با کیفیت بالا تولید می‌شود و قاچاقچیان به خاطر سود سرشاری که دارد وارد کشور می‌کنند. باید عرض کنم که اگر کیفیت کالای داخلی بالا بود برای قاچاقچیان صرف نمی‌کرد که وارد کنند. اگر راست می‌گویند جلو بانک‌ها به خصوص بانک مسکن را بگیرند. چرا که این بانک‌ها به خاطر رباخواری از مردم سود سرشاری نصیبشان می‌شود؛ سودی که دست قاچاقچیان را از پشت بسته و صدها برابر سود نصیب قاچاقچیان می‌شود. از آنجایی که بانک‌ها دولتی هستند و این بانک‌ها زیر نظر دولت اداره می‌شوند کسی با آنها کاری ندارد. اگر غیر از این بود آقای خاوری رئیس بانک ملی جرئت نمی‌کرد بیت‌المال را از کشور خارج کند، در حالی که یک فرد عادی با یک میلیون بدهی در فرودگاه بازداشت
می‌شود؟!
...0919
با عرض سلام بی پایان. بی شک تمام مستاجران آرزویشان این است که دوران خانه به دوشی خودشان سرآمده و از فشار مالی ناشی از پول پیش و کرایه منزل رهایی یابند، لذا با پس انداز کردن مشقت آور به
امید خانه‌دار شدن، آینده نگری و
برنامه ریزی می‌کنند. اما با گذشت زمان، هم میزان پولشان کم ارزش می شود و هم با افزایش دفعی و چند برابری قیمت مسکن مواجه می شوند. به نظر می‌رسد ضروری است مسئولین محترم در این زمینه چاره‌سازی اساسی کنند.
...0938
حضرت امام جواد (ع) می فرمایند: اعتماد به خدا بهای هر چیز گرانبهاست و نردبانی به سوی هر بلندایی.
...0938
حضرت امام موسی کاظم (ع)
می فرمایند: هر که می خواهد قوی‌ترین مردم باشد بر خدا توکل کند.
...0938
برخی مسئولان با زندگی در خانه های گران قیمت در شمال تهران درد مردم را درک نخواهند کرد. به دور از شعار به میان مردم بیایید و پای درد دلهاشان
بنشینید.
...0912
باسلام. اینجانب بازنشسته هستم. سال‌هاست مریضم و بیماری قلبی دارم. غیر از خداوند از کسی باکی ندارم. به قول قدیمی‌ها مرگ یک بار شیون یکبار! من چیزی ندارم که از دست بدم. خدا لعنت کند کسی را که دستور گران شدن داروهای داخلی را صادر کرد. اگر غیر از این است جلو گران شدن دارو را بگیرند.
...0919
نمایندگان، دولتمردان، قضات، مسئولان صداوسیما و همه کسانی که از بیت‌المال حقوق می‌گیرند بیایند یک ماه با دو برابر حقوق یه کارگر زندگی کنند بعد وجدان خودشون را بذارن قاضی. اگه نمیتونن کاری کنن، لااقل دیگه الان رها کنن برن.
...0914
سلام. کاش هر چه زودتر افراد چند شغله، افراد بازنشسته و کسانی که فقط به فکر گذر زمان نشسته‌اند از کار برکنار
می‌شدند. جوان‌هایی هستند که کار ایشان را خیلی بهتر انجام ‌می‌دهند.
...0914
آمریکا می‌خواهد ایران را به وضعیتی بکشاند که قبلا عراق سوریه، لیبی و افغانستان تجربه کردند. ترامپ اصلا دلش به حال مردم ما نمی‌سوزد.
...0914
حضرت امام صادق(ع) می فرمایند: هر کس به کسی ستمی روا دارد نتیجه ظلمش متوجه خود یا مالش یا فرزندانش
خواهد شد.
...0938
1614- رنجنامه: کارگر یکی از قهوه‌خانه‌های خیابان پیروزی تهران است. خودش را
این گونه معرفی می‌کند: یعقوب ۳۲ ساله و «لر»، هستم متاهل، مستاجر و صاحب چهار فرزندم. همسر و فرزندانم در شهرستان زندگی می‌کنند، من هم از ناچاری برای کار به تهران آمده ام. هشت میلیون تومان بدهکارم‌. حقوقم کفاف مخارج سنگین هزینه‌ها را نمی‌دهد. ماه‌هاست به علت فقر مالی به دیدار خانواده‌ام نرفتم. سخت کار می‌کنم اما با وجود چهار فرزند و مستاجری مشکلات فراوانی را تحمل می‌کنم. از خیران، نیکوکاران و نهاد ریاست‌جمهوری تقاضای رسیدگی دارم. (10/5)
0817- چوب لای چرخ نویسندگان: روزنامه‌هایی سراغ دارم که برای چاپ مطالب، به جای این که مطالب ارسالی را رسیدگی و در کفه ترازو قرار دهند و به‌اصطلاح سبک و سنگین کنند، اگر قابل چاپ است، آن را چاپ کنند، نویسنده‌ آن را لحاظ می‌کنند و اگر نویسنده‌ای به مذاقشان خوش نیاید، مطلب، گزارش، یادداشت و حتی پیام‌های تلفنی را روانه سطل زباله می‌کنند! اما روزنامه آفتاب یزد برای نویسندگان موافق، مخالف، چپ، راست، میانه‌رو، کم‌سواد، بیسواد، باسواد، متبحر، ماهر و خلاصه هر طیف و سلیقه‌ای ارزش قائل می‌شود و مطالبی را اگر قابل چاپ تشخیص دهد، در روزنامه مردمی‌ای که مخاطبان فراوانی دارد، بدون هیچ توقعی چاپ می‌کند که جای قدردانی دارد. امروز(چهارشنبه)؛ 10مرداد، صفحه 10 روزنامه پیام‌های خوانندگان را مطالعه کردم، به جای این که لذت ببرم، از زیرآب‌زنی و چوب لای چرخ نویسندگان گذاشتن، ناراحت شدم و افسوس خوردم، از این که برخی‌ها به جای طرح مسائل و مشکلات مهم مردم سعی دارند دیگران را زیر ذره‌بین بگیرند و با ذهن منفی خود تخریب کنند! افرادی نویسنده‌ یا گوینده نیستند، اما از قدرت بیان و نویسندگی‌ بالایی برخوردارند و به‌خوبی مشکلات جامعه را اعلام می‌کنند. این که برخی‌ها با حسادت با نویسندگان یا پیام‌دهندگان رفتار می‌کنند، خارج از عرف و غیرمنطقی است. این افراد بهتر است به جای این که دیگران را تخریب کنند، ارزش های انسانی را در خود تقویت کنند و نیروهای سادیستی(دیگر آزاری) را از خود دور
سازند. ( 5/10)
1148 - جناب آقای مظفری، مدیرمسئول گرامی و مردمی روزنامه آفتاب یزد!
سلام. خواهشمند است مطالبی که به روزنامه ارسال می‌شود، توسط بزرگواران روزنامه در ایمیل، جی‌میل و...، زودتر ملاحظه شود و مطالبی که به‌اصطلاح تاریخ مصرف دارد، به موقع چاپ کنند. به دلیل این که برخی اوقات مطالب یا تصاویری از صحنه‌ای که به‌روز است تهیه و ارسال می‌شود و با تاخیر در چاپ بوی کهنگی خواهد داد. لذا استدعا دارم با لطفی که به اینجانب و بقیه مخاطبان دارید، این مشکل را رفع کنید. با تشکر از مهربانی
همیشگی‌تان .5/10
1015- روزنامه‌های بدون روزنه: روزهای ناخوش و بدحالی روزنامه‌ها این روزها برای روزنامه‌های بدون روزنه، مشکل‌ساز شده است. چرا مسئولان به جای حمایت‌های قانونی روزنامه‌ها دست روی دست گذاشته و بی‌تفاوت از کنار مسائل فرهنگی کشور می‌گذرند. برخی مسئولان به جای این که به فکر رفع مشکلات باشند، با لبخند و شعارهای تکراری می‌خواهند صورت‌مسئله بسیاری از مشکلات را پاک کنند! مردم از شعارها،‌ وعده‌ها و لبخندهای مصنوعی
خسته‌‌اند. 5/10
1818- گوش‌های ناشنوا: پیشنهاد می‌کنم دکتر عبدالحمید حسین‌نیا، طنزپرداز و نیز جراح و متخصص گوش و حلق و بینی که هم در درمان ناشنوایی تبحر دارد و هم دستی در نویسندگی، برای درمان گوش‌های ناشنوای برخی مسئولان، هر از گاه به سراغ‌شان برود؛ بلکه با معاینه و درمان گوش‌های آنان، فریاد عدالت‌خواهی مردم و کارگران را
بشنوند! (5/10)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام