کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 27 تیر 1398   Thursday 18 July 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 14 مرداد 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

2215- آقای وزیر رفاه از طریق آفتاب یزد به شما عرض می‌کنم نگذارید زحمات شما را توسط ادارات رفاه هدر بدهند. آنها می‌توانند به داروخانه‌ها بگویند در ارائه دارو به بازنشستگان خوب عمل نکنند. آنها حتی می‌توانند در امور بستری شدن ما بازنشستگان خلل ایجاد کرده، ناراضی تراشی کنند. (31/4)
2210- آقای رئیس‌جمهور دارم مصاحبه شما را گوش می‌دهم. برای ناراضی کردن ما بازنشستگان راه‌های زیادی وجود دارد. چرا برخی مسئولان سلیقه‌ای عمل می‌کنند؟ چرا باید من را در بیمارستان نگه دارند به خاطر پرداخت هزینه و مثل گروگان با من برخورد کنند؟ یا چرا پول هزینه شیمی‌درمانی یکی از عزیزانم را به موقع نمی‌دهند که درمان او را ادامه دهیم؟ اینها راه‌هایی است برای ناراضی کردن ما. رئیس‌جمهور باید مراقب باشد. (31/4)
آفتاب یزد: متاسفانه پیام‌دهنده محترم تلفن و نشانی خود را ارائه نداده‌اند و اینگونه پیام‌ها قابل پیگیری نمی‌باشد و حتی صحت آن نیز زیرسوال می رود.
1827- آقای رئیس‌جمهور می‌گویند زمانی که در نیویورک بودند رئیس‌جمهور آمریکا هشت بار تقاضای ملاقات با ایشان داشته و ایشان هم رد کردند. الان دلار 8500 تومان و سکه بالاتر از سه میلیون تومان شده است. آقای رئیس جمهور! روزنامه همشهری
30 تیرماه را تهیه کنید صفحه یک را بخوانید ببینید چه نوشته است. (31/4)
آفتاب یزد: آمریکا هیچ زمانی صداقت نداشته است و اهل مذاکره و گفت‌وگو هم نمی‌باشد.
1124- آقای روحانی رئیس‌جمهور محترم! فکری به حال قیمت‌های سرسام‌آور مواد اولیه پتروشیمی، آلومینیوم و صنایع فلزی کنید. فکری به حال تعطیلی صنایع تولیدی کنید. هیچ‌کس جنس به بنکدار و مغازه‌دار نمی‌دهد. (1/5)
0958- در روزنامه یکشنبه میزگردی با حضور دکتر توکلی و عبدی بود که بسیار مفید و جالب بود. نظرات و جواب‌ها نتیجه 40 سال تجربه و ممارست در مجلس و مطبوعات بود. امثال این آقایان زیاد هستند. می‌توانید این ابتکار را ادامه دهید. حتی به جای دو نفر از چند نفر استفاده و نظرات آنها را مطرح کنید. این یک ابتکار برای آفتاب است. ابتکار اول درج پیام‌های مردمی بود، ابتکار دوم آفتاب یزد همین ارائه میزدگرد و مصاحبه آقایان می‌تواند باشد. (1/5)
0722- مشکلاتی که امروز ما دچار آن شده‌ایم نتیجه سال‌ها بررسی و دشمنی خارجی‌هاست، پس ما هم باید با حساب و کتاب برای آینده صحبت و برنامه‌ریزی کنیم. پوتین هم جلو ترامپ خیلی محکم و قاطع ایستاد اما در گفتارش خیلی سیاستمدارانه بود. (1/5)
0533- سازمان انتقال خون خبر می‌دهد هر اهداکننده خون جان سه نفر را نجات می‌دهد. در آیه‌ای از قرآن آمده ثواب نجات یک نفر برابر با ثواب همه خلایق است. آیا حیف نیست اطلاع‌رسانی در مورد فواید اهدای خون در حد مطلوبی صورت
نگیرد؟ (1/5)
1219- با وجود کمبود برق چرا سازمان‌ها از انرژی خورشیدی استفاده نمی‌کنند؟ برای آنها که کار سختی نیست. آفتاب هم که زیاد داریم. امیدواریم که روزی برسد برای استفاده از برق از انرژی خورشیدی استفاده کنیم. (2/5)
1124- داشتم اخبار تلویزیون را گوش می‌کردم. زیرنویس آن در مورد کمبود آب بود و درباره اینکه برخی آب را هدر می‌دهند، مطالبی می‌نوشت. در خیابان ظفر و شریعتی چند مغازه میوه‌فروشی هستند که شاگردان آن، آب زیادی مصرف می‌کنند. کسی هم تذکری به آنها نمی‌دهد. سازمان آب باید بازرس‌‌هایی برای نظارت بگذارد، مثلا تلفنی مثل 124 بدهد که مردم اطلاع‌رسانی کنند تا سازمان آب متخلفان را جریمه
کند. (2/5)
1059- جناب آقای محمد سلامتی، فعال سیاسی اصلاح طلب گفتند مذاکره با آمریکا اکنون خطرناک است. جناب آقای سلامتی مذاکره با آمریکا که برای حفظ قدرت باشد خطرناک است؛ اما در صورت صلاح‌دید مسئولان برای حفظ منافع ملی خطرناک نیست چون در درجه اول منافع ملی مهم است. البته اینکه آمریکا قابل اعتماد نیست را ملت ایران قبول دارند.(2/5)
1054- در مورد صفحه ورزشی خواستم بگویم. دو پسر دارم یکی فوتبالیست است، یکی کشتی‌گیر. پسر کشتی‌گیرم هر وقت صفحه ورزشی آفتاب را می‌بیند می‌گوید این صفحه متعلق به فوتبال است. اگر کشتی 10 مدال طلا هم بگیرد کسی چیزی در مورد آن نمی‌نویسد. فقط امروز دو خبر کوتاه در مورد تکواندو و کشتی نونهالان مازندران درج شده بود. (2/5)
0542- از آقای فتاح، سرپرست کمیته امداد (ره) به خاطر حمایتشان از کودکان کار و ساماندهی متکدیان تشکر می‌کنیم. سخنرانی ایشان در محل شورای شهر تهران قابل تقدیر بود. (2/5)
1633- عرض سلام دارم به خدمت یکایک هموطنان عزیزم. امیدوارم که در درجه اول هیچ مردی در زندگی شرمنده خانواده‌اش نشود. اینجانب که به مدت 32 سال است که مستاجر هستم و دارای دو فرزند هستم و همسرم نیز چند سال است که تحت درمان قرار دارد و معالجه می‌شود. اینجانب هم در مورخ 1/8/94 به دلیل پایان یافتن پروژه کاری از کار بیکار شده‌ام و حتی بعد از چند ماه دوندگی به دنبال بیمه بیکاری تلاش کردم، ولی بی‌نتیجه بود و گفتند که شامل این شرکت نمی‌شود خیلی خیلی در شرایط سختی قرار دارم و دست کمک و یاری به سوی شما هموطنان عزیزم برای کمک و همیاری دراز کرده و بعد از خداوند امید به یاری شما دارم. مدارک بیماری همسرم که قابل ارائه می‌باشد موجود است و همچنین مدارک اخراج از شرکت ... نیز موجود می‌باشد. (5/5)
آفتاب یزد: نام و تلفن پیام‌دهنده در روزنامه محفوظ است.
1632- برخی‌ها فقط دنبال بهانه‌گیری و سنگ‌اندازی‌ هستند. حالا که دولت رئیس بانک مرکزی را عوض کرد شخصی جدید را به باد انتقاد گرفتند. ظاهرا برخی دوست ندارند آرامش به بازار برگردد! (5/5)
1334- از بهشهر تماس می‌گیرم. در تاریخ 29/2/97 به شماره 2145 پیام دادم شما در جواب گفتید مشکل ما با گزینش آموزش و پرورش شخصی است که سابقه 30 ساله دارد. به شما عرض کنم سابقه 22 ساله دارد نه 30 ساله. اما حال شما بفرمایید چند صفحه از روزنامه را به دو بزرگوار آقای نیکنام یا مینوخالقی اختصاص دادید؟ شما هم پارتی‌بازی می‌کنید! اگر روزنامه‌ها به خود جرئت می‌دادند و عدالت را رعایت می‌کردند هیچ‌کس به خود جرئت نمی‌داد حق و حقوق کسی را نادیده
بگیرد. (5/5)
1250- در مطلب «جوانگرایی چه به روز ملت آورده» یکی به میخ زدید یکی به نعل . از رئیس‌جمهور سابق گرفته تا دیگران باید گفت هیچ آدمی پول مفت به بازنشستگان نخواهد داد، ولی چون ابتکار و بازدهی بازنشستگان بهتر است لاجرم از وجود بازنشستگان استفاده می‌شود. به نظر من اما جوانانی داریم بسیار خلاق و مبتکر که اگر میدان به آنها داده شود، نشان می‌دهند آنچنان هم که می‌گویند جوانان خلاق نیستند، اینگونه نیست. (5/5)
1244- مشکلات دولت یا برخی اشکالات دولت را منکر نیستیم، اما رفتار مخالفین و کارشکنان را هم نمی‌توان فراموش کرد. باز گلی به جمال رئیس‌جمهور که در مقابل این همه ناملایمات ایستادگی کرده. (5/5)
1242- به کسانی که می‌گویند رئیس‌جمهور به وعده‌های خود عمل نکرد. باید گفت: آیا شما می‌توانید با دست گردو بشکنید؟ رئیس‌جمهور هم همین حالت را دارد. (5/5)
1237- برخی از مردم برای سیر کردن شکم خود نان ندارند و دل به این خوش کرده بودند که شرایط بهتر شود، اما فعلا چنین شرایطی نیست. (5/5)
1221- تلفن‌ پیام‌ها گاهی اوقات در شب‌ها جواب نمی‌دهد. می‌خواهیم تماس بگیریم خبری بدهیم اما جواب نمی‌دهد. ما خیلی پکر می‌شویم که نمی‌توانیم پیام
بدهیم. (5/5)
مذاکره در سیاست مانند آزمایش در علوم تجربی است؛ مانند استدلال در علوم عقلی است؛ مانند چانه زدن در بازار است.

محمود بلیغیان از اصفهان: با عرض سلام، با توجه به به‌کارگیری دوربین‌های ثبت تخلف و سرعت در چهارراه‌ها و زرد شدن ناگهانی چراغ راهنمایی و بلاتکلیفی رانندگان قبل از رسیدن به خط کشی و نگرانی از اینکه مبادا بلافاصله در یک لحظه چراغ زرد و فلاش زده شود و جریمه شوند؛ رانندگان دائماً در اضطراب ند، لذا بهتر است تمام چهارراه‌ها به تایمر‌های جدید زمان سنج LED مجهز شوند تا حقی از رانندگان خودروهای عبوری ضایع نشود.
با تشکر
سلام. از مشاورین آقای دکتر جهانگیری می خواهم توضیح دهند تغییرساعت کار اداری دربرخی استان ها چه تاثیر محسوسی در کاهش مصرف برق دارد؟ ساعت کار مصرف‌کننده موثراست نه انسان.
...0915
سال قبل نقشه جامع مشهد تصویب شد، اما این اطلاعات در اختیار عموم مردم قرار ندارد! با گذشت سال‌ها کشاورزان
می خواهند از وضع زمین خود آگاه شوند تا واسطه‌ها زمین را از دستشان خارج
نکنند.
...0930
قطار دولت دوازدهم حداکثر سه سال دیگر درایستگاه مقصد دولت هشتم (قضاوتکده تاریخ) متوقف خواهد شد.
...0915
وزیرمحترم دارایی دولت تدبیر! خواص درقبال تحویل دلار 4200 تومانی چه تعهدی برای رفاه عوام دادند که خرید عوام بادلار 7000 تومانی توازن نداشته باشد؟
...0915
این چه تدبیریست که آقای سیف کلید دلار4200 تومانی را دردست خواص گذاشت و عوام باید روزانه با قیمت تصاعدی خریدکنند.
...0915
عامل اصلی بیکاری وگرانی مسکن شهرداری‌ها هستند. چرا استانداری ها هیچ اقدامی به‌عنوان نماینده دولت در استان انجام نمی دهند؟
...0915
در مورد گزارش «روحانی واقعا این روزها تنهاست»: اگر این تحلیل درست باشد یعنی اینکه روحانی حتی
حقوقدان هم نیست چه رسد به ریاست جمهور.
1-وقتی متوجه نیست تیم اقتصادی او تیمی حزبی است و بدون تخصص در امر اقتصاد.
2-وقتی توانش را ندارد تیم حزبی را کنار بزند و تیم واقعی را بگمارد.
در مورد گزارش «درب کارخانه چاپ اسکناس را سه قفله کنید»: سلام. دوره احمدی نژاد او هم شعار داد که چاپ اسکناس را سه قفله کردم. دولت نباید از جیب ملت ضررهای موسسات را بدهد.

سلام آقای محسن هاشمی. آیا بهتر نیست با توجه به سمت شغل حقوقی‌تان به فکر نجات شهر تهران باشید؟ فکر می کنم زود است این پرش را انجام بدید، البته در اظهارنظر همه آزاد هستند؛ ولی من نمی‌دانم شما در این گردش تصمیم‌گیری که ذکر کردید کجا قرار دارید؟ضمنا اشکال کار شما‌ها در این است که نمی‌دانید سیاسی هستید یا متخصص اجرایی؟ نمی‌توانید در هر دو صاحب‌نظر باشید چون راه رسیدن به کمال در هر کدام طولانی
است.
آیا برخی از مسئولان حاضرند جای خود را با مردم عوض کنند؟ مردم نمی‌خواهند دیگرتاوان اشباهات و مسندنشینی مشتی از نا کارآمد‌ها را بدهند.

وقتی که در جذب وزرا به جای تخصص و شایسته‌سالاری به رابطه حزبی، فامیلی، باندی و سفارشی تکیه می‌کنند، نتیجه همین می‌شود؛ وزیرانی فرسوده که فقط می‌خواهند از امکانات پست وزیری استفاده شخصی کنند نمونه بارز آقای نعمت‌زاده که با یک امضای طلایی 6450 ماشین را وارد کردند آیا یک وزیر مشاور ندارد تا به او بگوید این امضا مشکلاتی را به بار می‌آورد؟ بعد انتظار دارند جوان‌ها سپر بلا بشن تا اونا آهنگ «همه چیز آرومه» را بخونند و ادامه بدهند.
ببینید چطور دو وزارتخونه یکی اقتصاد، بانک مرکزی و دیگری ارشاد حاضر نیستند اسامی را اعلام کنند چون که احتمالا:
1- به جای کاغذ بخارشور وارد کرده.
2-ممکن خودشون هم شریک باشند.
3- با افشا شدن خلافی که شرکت‌ها کردند ممکن پای اونا وسط کشیده شود و دل کندن از این رانت اختلاس، فساد و فامیل‌بازی سخت است.
در مورد گزارش «وزیر افشاگر»: اگه همه وزیران مثل ایشان بودند مطمئا باشید فساد، رانت و اختلاس ریشه‌کن میشد این‌قدر افتضاح هست که وزیران حاضر نیستند اسامی را بگویند.
در مورد گزارش «عطش روزافزون ایرانی‌ها برای خرید خانه در ترکیه»:شما به جای اینکه بیایید و مردم را بترسانید به دنبال این باشید که چه عواملی مردم را به این کار ترغیب می‌کند.
در مورد گزارش «آموزش در مدارس فقط به زبان فارسی»:وزیر آموزش و پرورش یک کشور باید آن‌قدر سیاسی باشد که بداند بعضی از مسائل باعث از بین رفتن عرق ملی در مردم می‌شود. باید به تنوع فرهنگ و زبان به‌عنوان یک فرصت توجه کرد نه تهدیدی بر فارسی، که اگر چنین باشد پس زبان فارسی قدرت و ریشه آنچنانی برای باروری ندارد.

در مورد گزارش «خانواده سیف کجا هستند؟»: همین مونده بود که روزنامه آفتاب سینه چاک دفاع از سیف
شود!!
آفتاب یزد:کجای این گزارش دفاع از آقای سیف بود؟حقایقی در مورد خانواده ایشان بود.

باعث تاسف است که دولت نمی‌تواند دو کارخانه ماشین سرهم کن دولتی را اداره کند.

با امکانات اطلاعاتی قانونی تصویب کنید کسانی که سکه خریداری کردند چه کسانی هستند.

1814- اتوبوس‌های بی.آر.تی، خط پایانه خاوران‌ـ میدان آزادی از ساعت 21 به بعد اتوبوس‌های کهنه و از رده خارج برای جابه‌جایی مسافران می‌گذارند و شب‌ها، اتوبوس‌ها با وقفه‌ای طولانی به ایستگاه‌ها می‌رسند و مسافرگیری می‌کنند. من که از مسافران دائمی خط مربوط هستم و بیشتر شب‌ها از میدان محمدیه به مقصد میدان آزادی می‌خواهم سوار اتوبوس‌های بی.آر.تی شوم، متاسفانه به علت تاخیر در اعزام
اتوبوس‌ها، با ازدحام مسافر مواجه می‌شوم. مسافران مدت طولانی در ایستگاه‌های بین‌راهی معطل می‌شوند و مجبورند با اتوبوس‌های لکنته و زوار در رفته، خود را به مقصد برسانند. آیا تمام خطوط اتوبوسرانی که در مناطق دیگر خدمات‌رسانی دارند، با این‌گونه مشکلات مواجه‌اند؟ تبعیض حتی به اتوبوس‌های شرکت واحد هم
راه یافت. (7/5)
1949- افزایش قیمت و گرانی‌ها باعث شده دخل و خرج خانواده‌ها به‌ویژه حقوق‌بگیران هیچ هماهنگی و همخوانی نداشته باشند. با این که مسئولان هم به این باور رسیده‌اند گرانی و مشکلات اقتصادی وجود دارد، یکشنبه 7 مرداد خبر افزایش قیمت لبنیات در مطبوعات چاپ شده است. چه‌طور مسئولان با این اوضاع اقتصادی و مشکلات فراوانی که خانواده‌ها را رنج می‌دهد، مخالفتی با افزایش قیمت‌ها نمی‌کنند؟ دود این گرانی‌ها بیشتر به چشم مردم ندار و کم‌درآمد جامعه می‌رود. (7/5)
1311- حالا که وزارت ارشاد برای ادامه بقاء و حیات روزنامه‌های خصوصی، کاری انجام نمی‌دهد و برخی روزنامه‌ها به خاموشی تدریجی مبتلا شده‌اند، پیشنهاد می‌شود برای پیشگیری از آسیب بیشتر، به‌طور ضربتی با چاپ اطلاعیه‌ای، تعدادی بازاریاب خوش‌بیان، متبحر، کاربلد و آموزش‌دیده استخدام کنند. با این کار باعث ایجاد اشتغال برای جوانان تحصیل‌کرده و بیکار هم می‌شوند. این جوانان می‌توانند به فروشگاه‌های بزرگ، زنجیره‌ای و مراکز شلوغ مراجعه و رپرتاژ آگهی تهیه کنند و با شناسایی افراد صاحب صنعت، آنان را به دادن آگهی به روزنامه تشویق کنند. راه‌اندازی ستونی با مضمون‌های متفاوت از جمله پیام‌های تبریک تولد یا سالگرد ازدواج نیز راه دیگر پیش روی روزنامه‌ها است(البته پولی نه رایگان!) تا کمی از مشکلات اقتصادی روزنامه‌ها کم
شود. (7/5)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام