کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 06 خرداد 1398   Monday 27 May 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 10 مرداد 1397

صفحه خبر: صفحه یک

عدم انتشار لیست ارز بگیران موضوعی است که مسئولین محترم وزارت صمت باید در مورد چرایی آن پاسخگو باشند، اما قدر مسلم دستور صریح رئیس جمهور در این زمینه مبنی بر انتشار بی‌چون و چرای نامها موضوعی است که مورد انتظار بخش خصوصی نیز هست. البته طبیعی است که برخی نخواهند که عموم مردم از حساب‌های آنها مطلع شوند. با این همه به نظر می‌رسد که در مورد انتشار لیست و تاثیر مثبت آن در کاهش التهابات ارزی کمی اغراق می‌شود. در واقع به نظر نمی‌رسد که این دو ارتباط زیادی با هم داشته باشند.
انتشار این گونه لیست ها و شفافیت در ارائه اطلاعات می‌تواند با امید افزایی در جامعه در اعتماد سازی عمومی و جلب مشارکت همگانی در همراهی با سیاست‌های کلان اقتصادی موثر باشد. به همین خاطر بخش خصوصی واقعی که مظلومانه در این شرایط سخت همواره به کار تولید و تجارت سالم مشغول است ، این مسئله است که بحث شفاف سازی در اولویت برنامه های قرار گیرد خواستار شفافیت کامل است . اگر مسئولی می آید قولی به مردم می دهد، این قول عملیاتی
شود. وقتی مسئولی می‌گوید که ارز
4200 تومان است و ما تمام نیازها را نیز برآورده می‌کنیم، باید این قول‌ها عملی گردد. اخیراً ریاست کل بانک مرکزی به برادر بزرگوار آقای همتی سپرده شده است که چند مسئله در این مورد و در شرایط فعلی حائز اهمیت است . مهمترین موضوع بحث نرخ واقعی ارز است که باید ثباتی در این زمینه به وجود آید و آرامش لازم به جامعه تزریق گردد و این مهم از طریق اقدامات این بانک در آتیه قابل حصول است و امری شدنی است، به شرط آنکه همت و اراده کافی در این زمینه وجود داشته باشد . در حال حاضر نقدینگی کشور از تولید ناخالص ملی فراتر رفته است . اثرات تورمی و بی ثبات کننده این موضوع ، زمانی که با دشمنی‌های خارجی درهم می‌آمیزد بر زندگی مردم تاثیر بسزایی می‌گذارد و به همین خاطر کنترل این مسئله باید در صدر سیاستگذاری‌های این بانک قرار گیرد و در مرحله بعد باید هدایت نقدینگی از بازار پول به سایر بازارها مدنظر قرار گیرد. نباید اجازه داد تا این حجم از نقدینگی سرگردان به بازارهای همچون ارز و طلا سرازیر شود و باید در برابر مردم گزینه‌های دیگری قرار داد و به آنها انتخاب‌های بهتری را نشان داد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام