کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 06 خرداد 1398   Monday 27 May 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 10 مرداد 1397

صفحه خبر: صفحه یک

اوضاع کنونی اقتضا می‌کند که همه دست به دست یکدیگر داده و فارغ از هر دیدگاه و نگاهی به دنبال راه حل برای عبور از بحران ها و چالش های کنونی باشیم. چالش‌هایی که روز به روز افکار عمومی را آزرده خاطرتر از روز قبل می‌کند. بنابراین اکنون زمان تسویه حساب های سیاسی به ویژه با دولت نیست بلکه شرایط به گونه ای است که با توجه به فشارها و شوک‌هایی که لحظه به لحظه به مردم وارد می‌شود زمینه هر اعتراض و بحران دیگری در کشور وجود دارد؛ مسئله مهمی که نمی‌توان از آن به سادگی گذشت و نباید تصور برد که جامعه همچنان تحمل اوضاع نا به سامان را دارد.
بنابراین نباید به هیچ روی حتی لحظه‌ای تردید کرد که کشور در یک وضعیت خاص به سر می‌برد که چالش اقتصادی در اوج آن قرار دارد. از این رو، امروز باید نگاه غیر سیاسی به مسائل داشت و به این مهم اندیشید که شرایط اقتصادی کشور نگران کننده است به‌ همین دلیل همه بخش‌های نظام و منتقدان باید دست به‌ دست یکدیگر‌ دهند تا از این وضعیت بحرانی خارج شوند. زیرا در وضعیت بحرانی قطعا مدیریت عادی پاسخگوی مشکلات کشور به ویژه در حوزه اقتصادی نیست بلکه کشور با توجه به شرایط نگران کننده خود نیاز به مدیریت بحران دارد. همانطور که در دوران جنگ شرایط بحرانی را به‌ ویژه در حوزه اقتصادی تجربه کردیم امروزهم کشور در شرایط بحرانی قرار دارد و باید مدیران بحران به صحنه بیایند که بتوانند تا حدودی آرامش، رفاه و امنیت عمومی را به جامعه بازگردانند. البته اکنون اگرچه در دوران جنگ نیستیم اما به دلیل مدیریت و سیاست اشتباه برخی از وزرا وهمچنین تهدیدات خارجی، اقتصاد دچار بحران و نابه سامانی گشته است و به همین دلیل هم کشورنیاز به مدیریت بحران دارد؛ مدیرانی که بتوانند در شرایط بحرانی اوضاع را به نحو مطلوب کنترل کنند. اگرچه پس از وقایع اخیر ستاد بحران در دو بخش اقتصادی و سیاست خارجی تشکیل شده است و سران قوا هم در این ستادها حضور دارند؛ اما اگرهمه شرایط را به گونه‌ای ببینند که امروز تنها مدیریت بحران پاسخگوی معضلات است دراین صورت طبعا تصمیمات هم باید سریع گرفته شود و‌ نباید انتظار داشت که در چنین وضعیتی تصمیمات به لایحه تبدیل شود بلکه بلافاصله پس از صدوردستورهمه باید مکلف به اجرای آن باشند. به عبارتی تصمیمات به گونه‌ای نباشد که بخش‌های خاصی از نظام نسبت به انجام آن معاف باشند بلکه همه باید مکلف به اجرای تصمیمات باشند. بر این اساس، امید می‌رود با توجه به ستادهایی که طی هفته‌های اخیر تشکیل شده است، مسئولان به اوضاع مسلط شده و مشکلات را با تدبیر و خرد جمعی حل و فصل کنند. به ویژه انتظار می‌رود که طی هفته‌های آتی شاهد آرام شدن اوضاع و احوال اقتصادی در کشور باشیم. بنابراین در چنین شرایطی نباید برخی از جریانات به دنبال بهره برداری سیاسی از اوضاع باشند بلکه شرایط بحرانی کشوراقتضا می‌کند که همه بخش‌های نظام، منتقدان و جریان‌ها منافع ملی را در نظر بگیرند و به اختلافات سیاسی ندمند و به دنبال راه حل برای خروج از بحران‌های کنونی باشند تا کشور به یک امنیت و آرامش روانی و اقتصادی برسد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام