کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 27 تیر 1398   Thursday 18 July 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 10 مرداد 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

1015- تغییرات را در صفحه اول اعلام کنید! برخی از مخاطبان، مانند سابق برای چاپ پیام‌هایشان، صفحه‌های موردنظر را پیگیری می‌کنند و از تغییراتی که انجام شده، بی‌اطلاع‌اند. پیشنهاد می‌شود، برای
اطلاع همگان، در صفحه اول هم اطلاع‌رسانی کنید. (6/5)
0924- سکوت شهرداری منطقه 12‌: بارها درباره آسفالت اصولی خیابان 17شهریور، حدفاصل خیابان شهبازی‌ـ میدان شهدا درخواست رسیدگی شده، مشخص نیست چرا شهرداری منطقه 12 از رسیدگی و پاسخگویی خودداری می‌کند. به نظر می‌رسد با سکوت می‌خواهد خسته شویم و فراموش کنیم و مشکلات هم هرگز رفع نشود! (6/5)
2311- افزایش قیمت سیگار،‌ موجب ترک سیگار نمی‌شود! سیگاری نیستم، اما از این که می‌بینم قیمت سیگار دو برابر افزایش یافته، متاسفم و متعجبم. از این که مسئولان طرح‌های غیرکارشناسانه‌ای به اجرا می‌گذارند که دود آن مستقیم به چشم خانواده‌ها می‌رود. افرادی که سال‌های سال سیگاری‌اند، با افزایش قیمت سیگار، آن را ترک نمی‌کنند، بلکه بخشی از درآمد ناچیزشان را برای خرید سیگار اختصاص می‌دهند، اما از خرید اجناس ضروری برای اعضای خانواده طفره می‌روند و می‌گویند پول نداریم. بسیاری از کاسبان هم از افزایش دوبرابری قیمت سیگار ناخرسند و ناراضی‌اند. متاسفانه به غیر از سیگار بسیاری از اجناس ساخت وطن با افزایش قیمت ارز، گران شدند. برخی کارخانه‌های تولیدی کیک و کلوچه به جای افزایش قیمت وزن آن‌ها را کاهش داده‌اند! پفک 1000تومانی 2000تومان شده است. روزهای گذشته برای خرید قفل شلنگی موتورسیکلت به خیابان قیام رفتیم، یکی از قفل‌ها که روی آن 25هزار تومان قیمت داشت، فروشنده وقتی دید مشتری قفل هستیم، فوراً یک دندانه به 2 اضافه کرد! اما چاره‌ای نداشت و همان 25هزار تومان حساب کرد. متاسفانه برخی کاسب‌ها طمع‌کارند و منتظر فرصت‌اند تا به بهانه‌های گوناگون قیمت اجناسشان را افزایش دهند و سود بیشتری عایدشان شود. قیمت مرغ، گوشت و میوه هم نگو و نپرس! نبود نظارت و بی‌توجهی به یکسان‌سازی قیمت‌ها که به نوعی ضعف مسئولان ستاد تنظیم بازار را می‌رساند، نارضایتی هموطنان را به همراه دارد. چه دلیلی دارد اجناس ایرانی که هیچ ارتباطی با تحریم و گرانی‌ها ندارد، به‌طور سرسام‌آور گران شوند و هیچ‌کس هم پاسخگو نباشد. امواج خروشان گرانی و کاهش قدرت خرید مردم و تاخیر در پرداخت حقوق‌ها در بسیاری از مراکزی که در حال ورشکستگی‌اند، نیازمند حمایت‌های جدی دولت است. ای کاش به‌جای بی‌تفاوتی در برابر مشکلات مردم، آنان را دریابید و از شعارهای تکراری خودداری کنید. (6/5)
1219- چرا ساعت ۲۳ درهای
پارک‌های سرخه‌حصار و شیان را به روی مراجعه‌کنندگان می‌بندند؟ بسیاری از خانواده برای فرار از گرما می خواهند به جنگل و طبیعت پناه ببرند، اما با درهای بسته مواجه می شوند! لطفا مسئولان ذی‌ربط رسیدگی
کنند. (6/5)
1846- مامور پرتلاش: خدمت، صداقت، رفتار و گفتار کارمندان و ماموران باعث می شود مراجعه کنندگان به ادارات دولتی و کلانتری ها، با رضایت از آنجا خارج شوند. به عنوان نمونه، ستوان دوم غلامی و شکور جعفری ماموران پرتلاش کلانتری ۱۱۳ بازار ویژگی های یادشده را دارند، بجاست از آنها قدردانی کنیم و خدماتشان را پاس
بداریم. (6/5)
1312- تغییر ساعت کاری ادارات دولتی باعث شده خانم های کارمند مشکلات فراوانی را تحمل کنند. طرح هایی که شتابزده و غیرکارشناسی انجام می شود و از لحاظ جانی و مالی موقعیت خانم‌ها نادیده گرفته می‌شود. (6/5)
1712- برنامه خندوانه موجب شد فرصتی فراهم شود جوانان در حضور مهمانان و بینندگان تلویزیون هنرنمایی کنند و به اصطلاح خودشان را محک بزنند و خلاقیت‌شان توسط چهار نفر از هنرمندان مورد ارزیابی قرار گیرد. بهترین فرصت برای رقابت، رفاقت، رشد و خلاقیت. (6/5)

دولتی که مدعی بود با فیلترینگ تلگرام، کسب و کار یک میلیون نفر دچار مشکل می‌شود آیا اکنون آماری از مشکلات به وجود آمده در کسب و کار مردم به خاطر قطعی مکرر برق را هم
دارد؟
به نظر بنده قطعی برق فتنه جدیدی بود که فعلا در نطفه خفه شده.
سلام. آقازاده‌ها کجان؟ چطور زندگی می‌کنن؟ کجا تحصیل می‌کنن؟ کارشون چیه؟ درآمدشون چقدره؟! زندگی مسئولان و مدیران چطوریاس؟ خونشون کجاس؟ چقدر درآمد و ثروت دارن؟!
داخل وزارتخانه‌ها چه کسانی مشغول به کار هستند؟ چطور استخدام شدن و چگونه کار می‌کنن ؟! و شاید هم سفارش‌شده نماینده‌ها باشن؟! چرا کسانی که راحت اختلاس می‌کنن فرار می‌کنن و پولا رو هم با خودشون راحت به بیرون از کشور می‌برند، میلیاردها تومان؟!!
اکبر بزرگمهر: قابل توجه شهردار و اعضای محترم شورای شهر؛ ایجاد و گسترش سرانه فضای سبز برای استفاده شهروندان در این محیط با خیال راحت و بدون دود اگزوز و آلایندگی‌های صوتی و برگزاری برنامه‌های شاد و مفرح و از همه مهم‌تر امنیت آرامش وظیفه مدیریت شهری است چرا که پارک شهر که به پارک شهنوازی در سال ۱۳۴۲ ساخته شده است و جنب سینما استقلال که قدمت آن به پنجاه شصت سال پیش می‌رسد محلی برای رفع خستگی و تقویت روح و روان شهروندان است، اما هم‌اکنون آن‌چنان که در تصویر مشاهده می‌کنید به پارکی برای تفریح و دود و دم و آلایندگی صوتی در قرق ایستگاه مینی‌بوس‌های کوی ارتش و اسدآبادی درآمده است؛ بیچاره شهروندانی که جهت آرامش روحی و روانی به این پارک با اعمال شاقه می‌آیند. باز هم در این خصوص انتظار شهروند از اعضای محترم شورای و شهر و شهردار این است که محلی برای ایستگاه مینی‌بوس‌های خط کوی ارتش و مسافرکش‌های ایستگاه شمشیرآباد و اسدآبادی مشخص کنند تا دیگر شاهد ایجاد آلایندگی‌های صوتی و دودزا که باعث بروز بیماری‌های عصبی، ریوی و قلبی در پارک شهر نباشیم.

اگر ما فقط تورم را در این چند دهه کنترل کرده بودیم، برای اجرای عدالت کافی بود. تا وقتی تورم است و ثروتمندان به صرف داشتن ثروت و بدون کار و تلاش ثروتمندتر می‌شوند، ارزش کار، تلاش، تولید، دانش و خلاقیت مشخص نمی‌شود.
به نظر من تورم بالا حتی روی بافت جمعیتی ایران هم اثر گذاشته و موجب شده که عرصه برای افراد پرتلاش و خلاق محدودتر بشود و در عوض افرار دلال‌مسلک تکثیر شوند.
تورم بالا همین‌طور موجب شده، مردم به جای اینکه سرمایه‌شان را وارد کار مولد بکنند، به سمت خرید سکه و دلار هجوم ببرند یا اینکه توی زمین و ملک دفن کنند.

استان گیلان از استان‌هایی هست که دانشگاه علوم پزشکی‌اش و بیمارستان‌های آن مطالبات زیادی از وزارت بهداشت دارند و علی‌رغم اینکه وزیر محترم بهداشت در اواخر سال قبل در تلویزیون و شبکه‌های سراسری و اخبار اعلام می‌کرد که مطالبات یک‌ساله پرستاران شش ماه از آن به صورت یک‌جا قبل عید پرداخت می‌شود، شاید در حرف خیلی لذت‌بخش باشه گرفتن شش ماه حق پرستار به صورت یکجا..! اما در عمل چنین اتفاقی رخ نداد و دو ماه آن هم با فاصله پرداخت شد؟!! الان که وارد اردیبهشت شدیم باز هم 10 ماه از معوقه پرستاران و پرسنل دانشگاه علوم پزشکی گیلان داده نشده هنوز..؟!! چرا باید شخص وزیر چنین وعده بده که پوشالی باشه؟!!
...0938
حدیث: با سه دسته مشورت نکنید ترسو، دروغگو و بخیل.
...0912
جعفر غضنفری- قم: باسلام: ‎لطف کنید در حرف مردم به تولیت آستانه مقدس حضرت معصومه علیهما السلام بفرمایید در صحن جدید شرقی دو گلدسته که بنا کرده‌اید را کاشی کنید. چون از جمکران که به طرف حرم مطهر بلوار پیامبر اعظم که می‌آییم دید بهتری پیدا می‌کند. با تشکر.
...0912
با کمبود آب و برق احداث نیروگاههای خورشیدی برای تولید برق راهگشا است.
...0918
محمود بلیغیان از اصفهان: قطع مکرر برق در هر روز وَ هر ساعت و بدون اطلاع قبلی و تعیین ساعات خاموشی‌ها، آن هم به طور ناگهانی در موقع قطع و وصل مجدد برق شوک ناخواست‌های را به دستگاههای حساس برقی وارد می‌کند که می‌تواند موجب سوختن وسایل برقی گران‌قیمت مانند یخچال‌ها و تلویزیون‌ها و وسایل برقی دیگر شود که موجب خسارات عمده، شدید و زیادی به هموطنان عزیز جهت تعمیرات و تعویض قطعات سوخته و آسیب‌دیده، در این شرایط بَد مالی و اقتصادیِ مردم می‌شود، لذا کاملا ضروری است با پیش‌بینی‌های قبلی این قطعی برقها قبلا طی جدولی معتبر و تایید شده از سوی ادارات برق شهرها و شهرستانها و وزارت نیرو به اطلاع عموم مردم کشور رسانده شود.
...0913
بساط موادفروشی را در ایستگاه هشت قدس پشت ترمینال جمع کنید. متاسفانه در روز روشن موادفروشان به بساط کردن مواد در کوچه‌های ایستگاه هشت بدون ترس به خرید و فروش مواد مشغولند، از مسئولین استان درخواست رسیدگی به موضوع را داریم.
...0910
آفتاب یزد: متاسفانه نام شهر ذکر نشده است.
باسلام و تشکر فراوان از اینکه مطالب هشداردهنده مثبت به سیاسیون محترم میدهید که امیدوارم مورد توجهشان
قرار گیرد.
...0913
باسلام و خسته نباشید به تمامی
دست اندرکاران روزنامه خوب و مردمی آفتاب یزد. آقای مظفری راه درستی را برای بقای روزنامه انتخاب کردید و حتما دوستداران همکاری خواهند کرد. موفق باشید. دوران سختی است.
...0913
چرا شهرداری مشهد نقشه جامع شهر را در اختیار عموم مردم قرار نمیدهد؟ پس چرا با صرف میلیاردها تومان نقشه جامع تهیه شد؟
...0930
‌ آقای مظفری پیشنهاد می کنم یک ستون به این دوست و نویسنده توانا و گرانقدر و ارجمندمان از اصفهان تخصیص بدید. ایشان بسیار دغدغه ملک و ملت رو دارن و برای خودشان هم دلسوزانه پیشنهاد می‌کنم در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری حتما و حتما ثبت نام بفرمایند.
...0911
حضرت امام حسین(ع) می‌فرمایند: آن که در کاری که نافرمانی خداست بکوشد، امیدش را از دست می‌دهد و نگرانی‌‌ها به او رو می‌آورد.
...0938
با عرض سلام بی‌پایان. به حمدا... طرح عظیم قرآنی 1452 با آثار و برکات بی‌بدیلش با پرداختن به جزء 30 قرآن کریم در بخشهای تلاوت صحیح با رعایت تجوید و از همه مهمتر ترجمه و تفسیر آیات شریف که اصل تلاوت بر آن است با شوری خاص در حال برگزاری است. ضمن نهایت تشکر و خداقوت، بجاست به این فرمایش رهبر فرزانه انقلاب، حضرت امام خامنهای (دامت برکاته) اشاره شود: مادامی که مردم با تمسک به قرآن در صحنه حضور دارند، دشمنان جز ناکامی سرانجامی ندارند.
...0938
وزارت نیرو، روی مصارف آب کشاورزی سختگیری کند نه روی مصارف خانگی.
...0933
ارتکاب فساد و جنایت و ناهنجاری‌ها و نفوذ آسیب‌های اجتماعی در جامعه ناشی از کمرنگ شدن فرهنگ‌سازی دینی و امر به معروف است.
...0938


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام