کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 05 خرداد 1399   Monday 25 May 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 09 مرداد 1397

صفحه خبر: صفحه یک

«چو ایران نباشد تن من مبادبدین بوم و بر زنده یک تن مباددریغ است ایران که ویران شودکنام پلنگان و شیران شود»
تاریخ تمدن و فرهنگ جهان متشکل از اجزا و عناصر متنوعی است و به تبع آن افکار، خصوصیات و... انسان‌ها‌ شکل گرفته و در اعمال و کردارشان به منصه ظهور می‌رسد. عِرق ملی ازجمله این خصوصیات بوده و یکی از محرکه‌ها‌ی
ملت‌ها‌ در طول تاریخ جهان بوده است. به گواه تاریخ، مردم ایران با سابقه تاریخی و تمدن کهن، در عِرْق ملی ایرانی، مثال زدنی اند، عِرق ملی عاملی مهم است، که در طول تاریخ در جهت سر افرازی و پیشرفت کشورمان عمل نموده و این که در نقش منجی نامرئی باعث شده ایران از بحران‌ها‌، مشکلات سرافراز بیرون آید. ایرانیان وقتی تاریخ کشور را مطالعه می‌کنند به هنگام موفقیت‌ها‌ و پیروزی‌ها‌ احساس غرور می‌کنند و به هنگام شکست‌ها‌ شرمسار و سرافکنده می‌شوند. همچنین وقتی که افکار، گفتار، عملکرد، بی‌تدبیری، بی‌مبالاتی و بی‌لیاقتی سیاستمدارانی همچون یزدگرد سوم و شاه سلطان حسین و کشتن سفرای مغولان به دست سلطان محمد خوارزم شاه که زمینه هجوم بیگانگان را به ایران فراهم نموده و باعث ویرانی کشور شدند، مغایر با عِرْق ملی ایرانیان می‌دانند. با موفقیت ایرانیان در زمینه‌ها‌ی فرهنگی، نظامی، ورزشی و... احساس غرور می‌نمایند. هنگامی که در تاریخ می‌خوانند سرداران غیور ایرانی روس‌ها‌ را از خاک ایران بیرون ریختند احساس شادمانی می‌کنند، وقتی نازنین‌ها‌یی همچون صیاد شیرازی، مهدی و حمید باکری، حاج همت و... آگاهانه، عاشقانه،صادقانه جان خود را فدای این مرزوبوم می‌کنند، به عِرق ملی ایرانی برمی‌گردد. اگر ایرانیان با ظاهر شدن دکتر ظریف به عنوان دیپلماتی واقع بین، متبحر و مسلط به علم سیاست اقدام به مذاکره و چانه زنی هوشمندانه با قدرت‌های بزرگ جهانی نموده و به‌عنوان دیپلماتی پراگماتیسم و واقع بین در صحنه جهانی ظاهر و...
در مذاکرات به طرف مقابل می‌گوید: «هیچ وقت ایرانی را تهدید نکن» احساس شعف و شادمانی و غرور می‌نماید به عنصر نامرئی معجزه گر عِرق ملی ایرانی بر می‌گردد . به گواه تاریخ، عِرق ملی ایرانیان در بین جهانیان بی مانند است در این راستا مطالبی را به عرض ملت شریف ، نجیب و هوشمند ایران رسانده و همچنین به سیاستمداران و دولت مردان گوشزد می‌نماید.
1- مشکلات اقتصادی، اجتماعی و... که ناشی از سوء مدیریت، فساد،
رانت خواری، اختلاس، دروغ، ریا، تظاهر،
عدم پاسخگویی، عدم مسئولیت پذیری کم سابقه در تاریخ ایران ، که موجبات بی اعتمادی مردم را فراهم و منجر به عمیق تر شدن شکاف ملت و دولت شده که سمی مهلک برای ملک و ملت است. مسئولان باید از تاریخ عبرت گرفته و با اصلاح افکار، گفتار، رفتار و اعمال خود، زمینه حل مشکلات کشور را فراهم نموده و با تجدیدنظر در سیاست‌ها‌ی داخلی ، منطقه‌ای و جهانی بهانه به دست دشمنان تاریخی این مرز و بوم که به دنبال تجزیه ایران هستند، ندهند.
2- ایران، کشوری بزرگ و دارای موزائیک قومی بالایی می‌باشد، دارای عقاید مذهبی متفاوتی و همچنین گرایشات سیاسی متناوبی بوده ولی همواره در طول تاریخ با هم زندگی نموده و در جهت اعتلا و آبادانی و پیشرفت کشور تلاش نموده‌اند. این ملک و به عبارتی ام القراء بایستی حفظ شود تا آنها برای بسط و نشر افکار خود از آن استفاده نمایند و دیگر اینکه سعی و تلاش نمایند تا با آبادانی و پیشرفت و توسعه آن به عنوان نمونه و الگویی موفق برای معرفی افکار خود استفاده نماید.
3-نخبگان ایرانی بنا به وظیفه ذاتی و عِرق ملی، مخالفت خود را با دخالت خارجی اعلام نموده و عواقب و پیامدها خطرناک و غیر قابل جبران دخالت خارجی را گوشزد نمایند. خوشبختانه نخبگان ایرانی در این زمینه هوشیار و فعال بوده و به موقع ایفای نقش می‌نمایند. بیانیه‌ها و نامه‌های آنها به جهانیان و مسئولین آمریکایی شاهد این مدعا و سند افتخاری که گواهی بر عرق ملی ایرانی آنها است. آن عده قلیلی که آگاهانه یا ناآگاهانه آب به آسیاب دشمن می‌ریزند توجه نمایند
بی شک آیندگان آنها را خائن و
وطن فروش خطاب خواهد کرد.
4- به گواه تاریخ مردم این مرز بوم توانایی حل مشکلات خود را داشته و دارند، عِرق ملی ایرانی اجازه نمی دهد خارجی در امور داخلی کشور دخالت نماید. ضمن اینکه دخالت نظامی و خارجی نه تنها به دموکراسی و توسعه و رفاه و آسایش منجر نشده بلکه سرنوشتی همچون لیبی، سوریه، عراق و... را به دنبال دارد.
5- مردم ایران و خصوصا جوانان، حاکمان، دولت مردان، کنش گران سیاسی با مراجعه به حافظه تاریخی این مرز بوم مواظب نیات و اعمال دشمنان تاریخی این مرز بوم بوده و مضافا این که فریب آنانی که در دشمنی با این مرزوبوم از هیچ عملی دریغ نکرده ولی در ظاهر ادعای دوستی می‌کنند باشند.
6- عِرق ملی ایرانی، موجب شده که ملت ایران با دخالت خارجی مخالفت نموده و کسانی که در هر لباسی، مقامی و جایگاهی با افکار، گفتار و اعمال خود زمینه دخالت خارجی را فراهم نماید خائن، وطن فروش و مزدور بیگانه تلقی نمایند. در مقطع حساس، سرنوشت ساز کنونی و در این شرایط استثنایی و ویژه وطنمان ایران که بدخواهان این ملک و ملت به دنبال تجزیه ایران هستند، کوچکترین غفلتی کیان ایران را بر باد
خواهد داد، اگر کسانی در این راستا به هر صورت اقدامی نمایند، خائن و
وطن فروش محسوب می‌شوند.
*دانش آموخته جغرافیای سیاسی


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام