کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 27 تیر 1398   Thursday 18 July 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 09 مرداد 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

1758- با درود به آفتابیان. از نظر من روزنامه‌ها دو قسم‌اند؛ یکی دولتی است که با کمک دولت کار می‌کند و یکی هم روزنامه‌های مردمی هستند که مردم باید بخرند و با همان پول مردم خرج روزنامه تامین می‌شود. آفتاب یزد به نظر من یکی از آنهاست. من اولین روزنامه‌ای که می‌خریدم در 60 سال پیش روزنامه باختر بود. حالا مشتری چندین ساله آفتابم. آفتاب یزد روزنامه‌ای مردمی است و تکیه‌اش به مردم است. من با سن بالا حتی با عصا مسیر دور می‌روم تا آفتاب یزد بخرم. این اولین بار است که روزنامه‌ای پیام‌های مردم را با رعایت اصول لازم چاپ می‌کند. (29/4)
1122- مشکلات ما بازنشستگان بعدا به خود دولت هم ضربه می‌زند. از سال 92 تا حالا تفاوت‌های سنواتی ما را نگه داشتند و پرداخت نکردند. دلخور می‌شویم. من فرزند دانشجوی پزشکی دارم. این‌ها هزینه زندگی دارند. چه کار کنند؟ با یک میلیون و خرده‌ای چگونه زندگی کنیم؟ (29/4)
1628- در مورد حکایت آقای سپنتا عضو شورای شهر یزد که با اظهارات یک شخصی گره به کار او می‌افتد خواستم بگویم مدت‌ها وقت مقامات صرف باز کردن این گره شده. چنانچه در ابتدا تصمیم‌گیری درست باشد کار به اینجا کشیده
نمی‌شود. (30/4)
1548- خیلی جالب است که متهم اصلی پرونده موسسه ثامن‌الحجج می‌گوید: من اموال مردم را حیف و میل نکردم، بلکه اموال را در بهترین مکان‌ها سرمایه‌گذاری کردم. واقعا مردم نمی‌دانند تکلیف‌شان با این حیف و میل‌ها از بیت‌المال چیست؟ (30/4)
1531- یکی از مشکلات حال حاضر در جامعه و برخی مدیریت‌ها این است که اخلاق گم شده و برخی قدرت و کلام خود را به عنوان اخلاق به دیگران تحمیل می‌کنند، درحالی که عین بداخلاقی است و با آموزه‌های دینی و رافت اسلامی منافات دارد. (30/4)
1440- وقتی مردم این همه مشکل اقتصادی دارند آیا برخی می‌توانند نذورات یا هزینه سفرهای زیارتی خود را صرف نیازمندان کنند؟ (30/4)
1604- برخی از نمایندگان محترم مجلس مثل اصحاب کهف هستند. چون در موقعی که از اختلاس خبر می‌رسد و به بیت‌المال لطمه می‌خورد در خواب هستند. وقتی طرف حسابی خورد و رفت اینها تازه از خواب بیدار می‌شوند. بعد می‌بینند جا تر است بچه‌هم نیست! (30/4)
1309-‌ افرادی که گفته می‌شود با موسسه ثامن‌الحجج ارتباط مالی داشتند و وام کلان گرفته‌اند ‌هیچ‌کدام این را قبول نمی‌کنند. پس چه کسانی مهره‌های اصلی این ماجرا هستند؟ کی قرار است این افراد به مردم معرفی شوند؟ نام هر که هم مطرح می‌شود تکذیب می‌کنند. متخلفین اصلی کی معرفی می‌شوند؟ (30/4)
1422- رسانه ملی بالاخره باید یاد بگیرد به سلیقه مخاطبان خود احترام بگذارد. رسانه ملی ملک شخصی عده‌ای خاص نیست متعلق به همه مردم است. پخش برنامه‌های مورد علاقه مردم هم حق مسلم آنهاست. برنامه‌های جذابی چون برنامه نود هم هیچ‌گاه نباید قطع شود. (30/4)
آفتاب یزد: خوشبختانه مدیر شبکه 3 اعلام داشته است برنامه نود با مجری‌گری آقای فردوسی‌پور ادامه خواهد یافت.
1306- هر کاری که برای ایجاد وحدت و آرامش در کشور انجام شود نیکوست. بازگشت سپنتا نیکنام به شورای شهر یزد هم در ایجاد وحدت و همدلی خیلی موثر است. باید تخصص‌گرایی جایگزین سلیقه‌گرایی شود. (30/4)
1154- از تهران تماس می‌گیرم. قیمت‌های مسکن به شدت نگران‌کننده است و زندگی‌ها درحال به هم خوردن است. من نمی‌دانم مسئول آن کیست؟ مشاغل آزاد درآمد ندارند. اجاره‌ها سر به آسمان می‌زند، صاحبخانه‌ها به مستاجرین فشار می‌آورند. آن وقت آقای مطهری می‌گویند تحمل کنید. چگونه تحمل
کنیم؟ (30/4)
1007- دولت باید شرایط امروز که شرایط خاصی است را درک کند. باید تغییرات لازم در کابینه و بدنه دولت ایجاد شود. حرف‌ها و برخی شعارها هم باید تغییر کند و دنبال تحقق وعده‌ها باشند. تمام کسانی که دلسوز نظام هستند باید دست از تنش و یارکشی بردارند، با وحدت به حل مشکلات بپردازند. دولت هم با نخبگان و اندیشمندان جلسات اضطراری برقرار کند و راهکاری برای عبور از بحران‌ها بیابد. (30/4)
1004- من نمی‌دانم با وجود برخی کارشکنی‌ها و بدقولی‌ روس‌ها چرا باز دنبال سرمایه‌گذاری‌های کلان روی روس‌ها هستیم؟ به قول یکی از نمایندگان اصولگرای مجلس روس‌ها یار ما نیستند. چرا آن قدر تمایل به همکاری با روس‌ها داریم؟ (30/4)

مینایی از تهران: از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خواهشمند است هرچه سریع‌تر اپراتورهای تلفن همراه را موظف و مکلف کند تا دکل‌ها و آنتن‌های مخابراتی‌شان را از پشت بام ساختمان‌های مسکونی در سطح شهر تهران جمع‌آوری کنند. چون متاسفانه به گفته برخی کارشناسان و پزشکان و شهروندان تهرانی، تشعشعات این دکلهای مخابراتی تاثیرات مخرب و خطرناکی روی سلامت اعصاب و روان شهروندان تهرانی گذاشته
است.
اکبربزرگمهر: این روزها به یمن محبان پست و مقام منزلت و قدرت و ثروت کلمه مردم از طرف و زبان مسئولان خیلی دلسوز پیدا کرده است و هر مسئول و مقامی از بالا گرفته تا پایین جهت پیشبرد منافع مادی و حزبی خود مردم فقیر و بینوا را سپربلای خود قرار می‌دهند تا از بلایای طبیعی و انسانی به دور باشند مانند این تابلو و سناریوی از پیش‌نوشته آن چند روز قبل از افتتاح با نصب بنر در سطح شهر و تعریف از شاهکارهای خود در معرض دید عموم جهت رفاه حال مردم و ایجاد اشتغال وغیره قرار است این پروژه به بهره‌برداری برسد. الان یا همان ایام بنده نگارنده به یاد مثال معروف و قدیمی لری خودمان افتادم که هیچ‌کس کلنگ مفت برزمین سفت نمیزند تاچه رسد به شهردار و مسئولین کنترل ترافیک حمل ونقل و راهنمایی و رانندگی اینم مثل حذف سلیقه‌ای نگین و معرف استان نماینده و مسئول زده خرم آبادلرستان
قلعه فلک افلاک از روی درب خودروهای حمل ونقل عمومی فقط به خاطرکسب درآمد برای منافع فردی خودشان است چرا که دست‌درازی غیرمستقیم از جیب مردم و خرج کردن نادرست و بی‌حساب و کتاب هنر مدیران دستگاه‌های دولتی و اجرایی و خدماتی به ویژه شهرداری است که ورودی درآمدهایش از طریق دریافت عوارض‌های مشاغل گرفته تا ساختمانی و امور مشخص وخروجی‌های آن... است. حال باید ازمدیریت شهری بابت این پروژه پارک الکترونیک سوال شود نه تنهای گره کور ترافیک را باز
نکردید، بلکه با ایجاد کارهای غیرکارشناسانه موانع‌های بتونی جلو مسجد علوی باعث ایجاد ترافیک سنگین در این مسیر پرتردد شده و سیستم عصبی مردم را دچار اختلالات روحی و روانی وجسمی کرده‌اید. بیچاره مردمی که قدرنشناس خدمات ارزنده مدیریت
شهری ‌اند . حال بادیدن تصاویرگرفته شده از ترافیک خیابان علوی در رفت و برگشت و نصب تابلوی پارکینگ الکترونیک و ایجاد اشتغال و کسب درآمد از طریق فروش خیابان و پیاده‌رو توسط شهردار قضاوت و حق اظهارنظر و پیشنهاد را به مردم فقیر و بینوایی که آقایان در مدیریت شهری و دیگر دستگاههای دولتی دل برای آنها می‌سوزانند ، واگذار می‌کنیم.

قرآن کریم: خداوند به عدل و احسان فرمان می‌دهد.
...0938
حضرت امام جعفر صادق(ع) میفرمایند: سنگین‌ترین چیزی که در روز قیامت در ترازوی اعمال قرار داده می شود صلوات بر محمد و اهل بیت اوست.
...0938
پیشنهاد می شود اقدام فوق‌العاده قابل تقدیر و خداپسندانه اختصاص 2200 میلیارد تومان برای کاهش فقر مطلق در جامعه، حتی‌الامکان در راه ایجاد تولید و اشتغال برای نیازمندانی که امکان تلاش در این عرصه را دارند صرف و به فعلیت برسد.
...0938
ابراهیم ایرانپور مبارکه: از پیامبر گرامی اسلام (ص) نقل شده است که فرمودند:
هیچ قطره‌ای در پیشگاه خداوند محبوب‌تر از قطره خونی که در راه خدا ریخته شود نیست. درخشان‌ترین و فروزان‌ترین ستاره آسمان فرهنگ رهایی، مشعل پرفروغ فرهنگ شهادت است. شهید رمضانعلی ضیایی دومین شهید خانواده بوده که اکنون پس از سال‌ها از شهادتش به میهن اسلامی بازگشته و مزار او زیارتگاه عاشقان خدا گشته. یادش گرامی و راهش پر رهرو باد. والسلام.
...0913
شهادت شهید به طور یقین بسیار پر ارزش و موثرتر از حیات اوست. (شاهد) از اوصاف خداوند است و زمانی که کسی به آن درجه از خلوص برسد که به مقام شهادت نایل آید او مخلوقی است ملحق شده به خالق. شهید رمضانعلی ضیایی از قافله‌سالاران شهدای هشت سال دفاع مقدس بوده که اکنون پس از سالها از شهادتش به میهن اسلامی‌مان بازگشته. تکریم و تعظیم شهیدان، تلاشی مقدس است در برافراشتن پرچم‌های سرخ استقلال و آزادی و رهایی از یوغ ذلت و اسارت. هر شهید مشعلی است در بلندای عزت و سرافرازی یک ملت .
...0913


‌حادثه در خیابان پیروزی: سرعت بالای خودرو پژو منجر به حادثه رانندگی شد. حادثه جمعه ۵ مرداد ساعت ۱۹:۵۰ در خیابان یکطرفه پیروزی، مقابل خیابان اقوامی به وقوع پیوست، بلافاصله اورژانس، ماموران راهور و کلانتری به محل مراجعه کردند و پرونده ای تشکیل شد که در حال رسیدگی است. عده ای هم در چنین مواقعی به جای این که از صحنه حادثه برای امدادرسانی، متفرق شوند، با حضور غیر ضروری موجب ترافیک و مشکلات فراوان می شوند.


سلام؛ گرمای بی سابقه در تهران باعث شده متر‌و، دستفروشان بیشتری داشته باشد. برخی دستفروشان وقتی می بینند کسی مخالفتی با کاسبی شان ندارد، بساط شان را گسترده تر کرده و با خود حمل می کنند. هوای خنک واگن ها هم می چسبد برای فروش محصولات، بدون پرداخت عوارض، مالیات و... تصاویری که مشاهده می کنید، پنجشنبه ۴ مرداد، ساعت ۱۵:۱۰ خط یک تجریش - کهریزک است.


جوابیه شرکت اتوبوسرانی به یک پیام مردمی
احتراما، با عنایت به مطلب مندرج در آن روزنامه به تاریخ 25/04/97، با عنوانی«انتقاد مسافر از خط بی‌آرتی خاوران- آزادی» اعلام می‌دارد: طبق بررسی به عمل آمده در تاریخ موصوف به علت نقص فنی اتوبوس در خط شبانه 902 (پایانه خاوران- پایانه آزادی) در سرویس‌رسانی خط مذکور، مدت کوتاهی تاخیر به وجود آمد که با هماهنگی لازم، اتوبوس دو کابین جایگزین شد. لازم به ذکر است در جهت تکریم شهروندان و مسافران خط شبانه 902 (پایانه خاوران- پایانه آزادی) به عوامل نظارتی در خصوص سرویس‌دهی مطلوب، همواره تاکید می‌شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام