کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 06 خرداد 1398   Monday 27 May 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 07 مرداد 1397

صفحه خبر: سیاسی

آفتاب یزد-گروه سیاسی: روز گذشته، نخستین نشست خبری حزب اعتماد ملی پس از برخی تغییرات در آن از جمله استعفای رسول منتجب نیا از قائم مقامی حزب اعتماد ملی و جایگزینی الیاس حضرتی به اتفاق اکثریت آرا به‌عنوان قائم‌مقام و ریاست دفاتر، ابوالحسنی رئیس‌دفتر سیاسی، نصیری رئیس‌دفتر فرهنگی، قادری رئیس‌دفتر اجتماعی و جلیلیان به‌عنوان رئیس‌دفتر حقوقی و در نهایت اسماعیل گرامی مقدم به‌عنوان سخنگو برگزار شد. بر این اساس الیاس حضرتی نماینده مجلس و قائم مقام حزب اعتماد ملی درباره اظهارات اخیر جهانگیری مبنی بر وحدت و انسجام سران نظام، به خبرنگاران گفت: جامعه ما بیش از هر چیز به وحدت نیاز دارد. تلاش آقای جهانگیری رفع محدودیت‌ها برای رئیس دولت اصلاحات است تا در جلسه‌ای با حضور برخی مسئولان نظام، رئیس دولت اصلاحات هم حضور داشته باشند.

حزب به دنبال راه حل برای مشکلات
حضرتی در پاسخ به سوال آفتاب یزد مبنی بر اینکه حزب اعتماد ملی با توجه به شرایط جدید خود چه رویکردی نسبت به بحران‌های موجود و کمک به مردم و دولت دارد،گفت: حزب اعتماد ملی برای خود وظیفه‌ای تعریف کرده و آنهم اینکه، کانونی در حزب جهت جمع آوری نظرات صاحب‌نظرترین افراد، نخبگان، اساتید مختلف در حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاست خارجه تعیین شده تا با بررسی نظرات صاحب نظران؛ راه‌حل‌های مناسب و کارآمد را به دولت، مجلس، قوه قضائیه، نیروهای مسلح و نهادهای مختلف حکومت ارائه دهد و این مهم یکی از برنامه‌های ماست که در قالب نامه، پیشنهاد و ملاقات مرتب به مسئولان ارائه دهیم تا حزب از این طریق بتواند به ارائه راه حلی مطلوب برای خروج از وضعیت موجود به ویژه اقتصادی اعم از فقر و بیکاری، شکاف طبقاتی و... کمک کند. این نماینده مجلس ادامه داد: سیستان و بلوچستان را به عنوان اولین سفر استانی خود به صورت جهت‌دار انتخاب کردم. حضرتی اظهارکرد: یکی از برنامه‌های حزب مبارزه با فقر و فاصله طبقاتی، مبارزه با تبعیض استانی، منطقه‌ای و فاصله طبقاتی است. 85 درصد از برادران اهل سنت ما در انتخابات اخیر به روحانی رای دادند اما کمترین انتظارات ممکن را دارند، نگاه حزب اعتماد ملی رو به سوی آینده است و با قوت و قدرت بالا بر اساس برنامه‌های مختلفی که در حوزه‌های متفاوت دارد، جلو خواهد رفت.

نامه منتجب‌نیا جعلی بود
این نماینده مجلس درخصوص بیانیه منتجب‌نیا درباره زد و بند برای انتخاب شهردار تهران بیان کرد: آن نامه که شما به آن استناد کردید، جعلی بود و نامه ایشان و حتی دفترشان هم نبود. درخصوص انتخاب شهردار تهران شاهد یک کار خوب بودیم. برخی دوستان اصولگرا دنبال ایجاد اختلاف و اخلال در روند انتخاب شهردار بودند تا این مسئله به شکاف در شورا و در نهایت شکاف در اصلاح‌طلبان منجر شود.

یک نفر هم از اعتماد ملی به شهرداری نرفت
وی با بیان اینکه شورای شهر تهران در روندی دموکراتیک، شفاف و آزاد شهردار را انتخاب کردند، گفت: در روحیه افشانی قول دادن و وعده دادن نیست. سیاست ایشان انتخاب افراد براساس دانش و تخصص، پاکدستی و همفکری با جریان تفکر حاضر در شوراست. از روزی که افشانی شهردار شده است حتی یک نفر ولو آبدارچی از اعتماد ملی به شهرداری نرفته است. البته دوستانی از اعتماد ملی به شهرداری رفته‌اند ولی این مسئله در زمان آقای نجفی بوده است. مدیرمسئول روزنامه اعتماد اضافه کرد: ما شاهد یک ان‌ قلت نسبت به عزل و نصب‌های آقای افشانی نبودیم.

برای خودم طرح ترافیک نگرفتم
مدیرمسئول روزنامه اعتماد درباره دریافت طرح ترافیک خبرنگاران از سوی وی و فرزندانش گفت: حدود ۲۰۰ نفر در زیرمجموعه گروه رسانه‌ای اعتماد مشغول به فعالیت هستند. در دنیای رسانه شاهد رفت و آمد خبرنگارانی هستیم. ممکن است خبرنگارانی که طرح ترافیک می‌گیرند بعد از گرفتن آن بروند. هر سال به اسم خودم برای روزنامه طرح ترافیک می‌گیرم و آن ماشین برای کار روزنامه است. دوستانی که طرح ترافیک ندارند، از آن ماشین برای انجام کارهای خود استفاده می‌کنند. عمدتا با تاکسی رفت و آمد می‌کنم. حتی از مجلس هم طرح ترافیک نگرفتم. برخی‌ها دنبال گرفتن آتو از ما هستند و چون چیزی پیدا نکردند این مسئله را علم کرده‌اند.

ریشه مشکلات در ندانم کاری‌هاست
در بخش دیگری از این نشست، اسماعیل گرامی مقدم سخنگوی حزب اعتماد ملی تاکید کرد: آقای روحانی در موقع انتخابات، نماینده خود را که آقای شریعتمداری بود، به شورای عالی سیاستگذاری فرستاد که مورد حمایت ما قرار گرفت ولی موقع چینش کابینه به راست پیچید و خلف وعده کرد. او ادامه داد: آقای روحانی به هر کوی و برزنی رفت شعار اصلاح‌طلبانه داد. ولی گاهی خلاف آن عمل کرد. وی با بیان اینکه آقای روحانی تیم اقتصادی ناهماهنگ و نامناسبی را چید، خاطرنشان کرد: ترکیب کابینه به گونه‌ای بود که بخشی از مشکلات کنونی براساس همین ترکیب کابینه است. ما تحریم هستیم ولی همه مشکلات ریشه در تحریم نداریم بلکه ریشه در بی‌مدیریتی و ندانم‌کاری‌ها است. ما به عنوان حزب اعتماد ملی، اعتقاد وافر داریم که باید از روحانی و دولت ایشان حمایت کنیم و نقدهایمان را هم مطرح کنیم تا مطالبات مردم به وقوع بپیوندد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام