کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 28 آبان 1398   Tuesday 19 November 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 07 مرداد 1397

صفحه خبر: سیاسی

ابراهیم اصغرزاده دبیرکل انجمن
اسلامی‌مهندسان ایران، در توضیح اصلاح اصلاحات در شرایط فعلی گفت: اصلاح‌طلبان در حال حاضر در شرایط برزخی به سر می‌برند، برزخی به این معنا که از یک طرف به دلیل روش‌های اصلاح‌طلبی ناچار هستند تن به مشارکت در قدرت بدهند و از طرف دیگر باید پاسخگوی مردمی‌باشند که معترض هستند.وی با بیان اینکه اعتراض مردم در لایه‌های مختلف در شرایط فعلی جدی است، اظهار داشت: بخش‌هایی از تهیدستان شهری، نیروی کار، کارگران و حتی طبقه متوسط جامعه از وضعیتی که برای آنها پیش آمده ناراضی هستند و این نگرانی باعث شده هر نقطه ضعفی که در دولت روحانی رخ می‌دهد، به پای اصلاح‌طلبان نوشته شود و به همین دلیل اصلاح‌طلبان در شرایط برزخی به سر می‌برند.این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: اگر اصلاح‌طلبان دست به تغییر سریع و اساسی در اصلاحات نزنند (تغییری که برای مردم باورپذیر باشد) به گوشه رینگ می‌روند و امکان دارد جریان‌هایی به قدرت برسند که هیچ‌کدام از ما پیش‌بینی نمی‌کردیم.
اصغرزاده با تاکید بر اینکه اگر اصلاح‌طلبان دچار گفتاردرمانی شوند یا حرف‌هایی را بزنند که باعث بی‌اعتمادی بیشتر مردم شود، مردم به خود جریان اصلاحات بی‌اعتماد خواهند شد، تصریح کرد: بازگرداندن اعتماد مردم نیازمند داشتن برنامه برای اصلاحات اساسی، ریشه‌ای و ساختاری است، هرگونه اصلاحات فرمالیته، کوتاه‌مدت و تشریفاتی که بخواهد وضع فعلی را بزک کند، موجب دلسردی بیشتر مردم می‌شود و آینده را از دست ما خواهد گرفت. وی در خصوص نقش بزرگان اصلاحات در اصلاح اصلاح‌طلبی در شرایط فعلی خاطرنشان کرد: آنها نقش کلیدی در شرایط فعلی را دارند و روز به روز که می‌گذرد هم اصلاح‌طلبان متوجه نقش کلیدی آنها می‌شوند و هم موقعیت محوری و سلامت آنها باعث می‌شود اعتماد عمومی‌به آنان همواره افزایش یابد. وی عنوان کرد: نظر من در خصوص اصلاح ساختار کشور شاید این باشد که برخی از بسیاری از پست‌ها عقب بکشند و بگذارند بقیه گروه‌های اجتماعی و سیاسی مسئولیت‌های اجرایی را به عهده بگیرند. این نماینده ادوار مجلس اضافه کرد: اصلاحات نیاز به گفت‌وگو دارد، هیچ کسی نمی‌تواند ادعا کند قیم اصلاحات است، بخش مهمی‌از اصولگرایان هم در حال حاضر دیدگاه‌های اصلاح‌طلبانه دارند، اساسا کشور نیاز به اصلاحات و اصلاح‌طلبان دارد. شرایط فعلی کشور محصول کسانی است که اصلاح‌طلبی را نپذیرفتند و مشخص است اشتباهاتی داشته‌ایم و باید جبران شود وگرنه کشور متحمل هزینه‌های بسیاری خواهد شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام