کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 30 خرداد 1398   Thursday 20 June 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 07 مرداد 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

1808- تاکسی‌های شهر مقدس قم در تمام خط و مسیرها به طور کلی بدون کولر هستند و کولر را روشن نمی‌کنند. زائران حرم مطهر حضرت معصومه (س) و مسجد جمکران به خاطر این موضوع خصوصا بعدازظهرها که اوج گرماست دچار مشکل می‌شوند. چرا تاکسیرانی شهر مقدس قم جهت رفاه نسبت به استفاده از کولر در تاکسی‌ها تذکر نمی‌دهد؟ (27/4)
1803- درباره تشخیص زودرس بیماری‌هایی چون سرطان و بیماری‌های قلبی در دو بیمارستان تهران باید این تذکر را داد که بیمارستان‌ها هر چقدر هم پیشرفته باشند اما تا زمانی که مردم خودشان میل به مراجعه برای معاینات نداشته باشند هیچ دردی را دوا نمی‌کند. وزارت بهداشت باید فرهنگ پیشگیرانه از بیماری‌ها را گسترش
دهد. (27/4)
1844- کیهان با کنایه نوشته کشتی کچ زنان آمریکایی هم پخش شود. خدمت کیهان عرض شود: این چه حرف‌هایی است که می‌زنید. (28/4)
1749- از دولتمردان خواهشمندیم حداقل ممنوعیت واردات خودرو در مناطق آزاد را بردارند. این باعث تورم و چندین برابر قیمت شده است. (28/4)
1730- شهرداری محترم قزوین فرمودند رانندگان شهرداری با لباس آستین کوتاه رانندگی نکنند. بایدپرسیده شود رانندگان قزوین چه هیزم تری فروختند که در این گرمای تابستان با پوشیدن پالتو باید رانندگی کنند! (28/4)
آفتاب یزد: ظاهرا این بخشنامه برای رانندگان شهرداری بوده است که آن‌هم جای حرف دارد.
1712-‌ای ارگان محترمی که بر کار چهار شرکت مسافربری سواری‌های تهران قزوین ترمینال غرب نظارت دارید! به مدیران شرکت مسافربری دستور فرمایید
مسافر آزاری نکنند. رانندگان شرکت‌های مذکور حاکم بر مسافران شده‌اند. چنانچه اگر خانمی به دلایل موجه از جمله مشکلات روشن نکردن کولر در فصل تابستان و... نخواهد با آن ماشین مسافرت کند و بخواهد با ماشین دیگری سفر کند با تهدید راننده‌های سرخط مواجه می‌شوند و می‌گویند اگر بار دیگر به ترمینال بیایی بد می‌بینی! آیا مسافر در اختیار راننده است یا راننده در اختیار
مسافر؟ (28/4)
1606- از خوانندگان دائمی آفتاب هستم. اینکه پنجشنبه صفحات روزنامه نصف می‌شود جمعه هم روزنامه نیست خواننده می‌ماند با نصف صفحات برای دو روز. خواستم پیشنهاد کنم حتی دو روز در وسط هفته صفحات نصف شود، اما پنجشنبه کامل باشد که برای روزنامه خوان‌ها صفحات کافی برای خواندن برای دو روز پنجشنبه و جمعه باشد. (28/4)
1441- از طرف حراست تاکسیرانی قزوین به رانندگان اخطار شده با لباس آستین کوتاه رانندگی نکنند. واقعا این چه جور دستوری است رانندگان از این دستور ناراحتند. (28/4)
1150- از بهشهر تماس می‌گیرم در روزنامه 27/4/97 برای بهبودی آسم از مواد غذایی نوشته بودید. بنده قبلا هم برای سلامتی و خوب شدن آسم پیام دادم اما توجهی نشد. مواد غذایی را می‌شناسم که واقعا آسم را برطرف می‌کند. به خاطر اینکه همسرم آسم داشت و دوران سختی را سپری کردم تا وی درمان شود هزینه‌های زیادی هم پرداخت کردم. (28/4)
1014- سلام. بارها پیام دادم چاپ نکردید. صحبت‌های آقای منصور مظفری را هم مطالعه کردم. کاملا حق به جانب ایشان است. من هم پیشنهاد دادم آفتاب 20 صفحه شود مبلغ آن دو هزار تومان با کیفیت خوب چاپ شود. با صفحات فرهنگی و اجتماعی بیشتر امروز رفتم دیدم 8 صفحه شده است.
نخریدم. (28/4)
0935- باید بررسی شود در این سال‌ها چندین امتیاز نانوایی به هر یک از اشخاص خاص واگذار شده که آنها نانوایی‌ها را با اجاره سنگین در اختیار کارگران نانوایی
قرار دادند. (28/4)
1441- غلامرضا حیدری نماینده مجلس می‌گوید: در بحث حجاب با بگیر و ببند درست نمی‌شود. اما کاش این مسائل زودتر مطرح می‌شد تا این همه تنش در جامعه ایجاد نشود. به نظر من نباید این همه سر مسائلی که در حوزه فرهنگی‌اند آن‌قدر سفت و سخت برخورد شود؛ خصوصا زمانی که مردم درگیر مشکلات مهمی همچو اقتصاد و گرانی هستند. (29/4)
1350- با توجه به خبر درخواست ملاقات با آقای روحانی از سوی ترامپ جای شکرش باقی است مخالفان دولت اعتراض نکردند چرا ترامپ چنین درخواستی به دولت داده و کاسه کوزه‌ها را سر دولت بشکنند. (29/4)
1249- واقعا این چه حرف‌هایی است که برخی می‌زنند می‌گویند حضور زنان در ورزشگاه‌ها کار بی‌بی‌سی و ... بوده. موضوع این است عده‌ای علاقه‌مند بودند بازی تیم ملی را در ورزشگاه ببینند به صورت خانوادگی رفتند دیدند لذت هم بردند مشکلی هم پیش نیامد. چرا این همه جنجال درست می‌کنند؟ دنبال چه هستند؟ (29/4)
1106- آقای ظریف از اروپا درخواست کرده از زیر سایه آمریکا بیرون برود. این حرف بجایی است اما بعید است فعلا چنین اتفاقی بیفتد. فقط‌ ای‌ کاش اروپا حداقل توان ایستادگی در برابر آمریکا را داشته باشد، از زیر سایه آن خارج شدن پیشکش. (29/4)
0950- با سلام. خواستم از وزارت بهداشت و وزیر محترم سوال کنم این چگونه بیمه‌ای است که با دفترچه بیمه هزینه یک آزمایش را مثلا 150 هزار تومان می‌گیرند. بعد می‌پرسیم آزاد چند است می‌گویند
170 تومان. یعنی باید اختلاف تعرفه بیمه با آزاد 20 تومان باشد؟ برای کسانی که بازنشسته تامین اجتماعی هستند این هزینه‌ها زیاد است. همه هم بیمه تکمیلی ندارند. (29/4)

دزدی فقط دست تو جیب مردم کردن نیست که... یه وقتا یعنی آرامش یه نفرو ازش بگیری؛ یعنی یه مرد رو شرمنده زن و بچش کنی؛ یعنی یه مادر رو از خرید داروی بچه‌ی مریضش ناامید کنی؛ یعنی یه کاری کنی که یک بیکار سردرگم بشه برای آینده‌اش.نداشتن پول، فقر و بیکاری باعث بشه آدم با زن وفرزنداش از خونه‌اش آواره بشه.

مدیرمسئول گرامی؛ می‌دونم تورم بالاست، ارزش ریال خیلی کم شده، وضعیت اقتصادی خرابه و حتما تو هم مشکلات خاص خودت رو داری.
ولی باور کن مقصر همه این اتفاق‌ها منو کارگر و بیکار نیست.
بیکار در بهترین وضعیتش، یه آدمیه از تو بدبخت‌تر.
لطفا باهاش کمی مهربون باش و مشکلاتم را درروزنامه‌ات چاپ کن.
عرایض زیر پردازش دردناکی ازیک بیکار و بی پشتوانه است. احتراما اینجانب جمال عاشوری ساکن هشتگرد جدید می‌باشم. به دلیل شرایط بد اقتصادی در شرکتی که در آن مشغول کار بودم ورشکست شد و ما را بدون حق و حقوق‌مان اخراج کرد. به اداره کار هشتگرد مراجعه و پیگیرحق وحقوق قانونی خودشدم. متاسفانه به دلیل سوءمدیریت پس از مدت‌ها هروقت به بهانه‌های مختلف به تاخیر انداختند و پاسخگو نبودند و جناب علی‌پور رئیس محترم فرمودند همین که هست،
هرکجا می‌خوای برو. امید آنکه گوش شنوایی به دردهایمان باشد. به اداره کار استان البرز مراجعه کردم ولی متاسفانه کاری نکردند. در مدت بیکاری هرجا که بود رفتم ولی کو کار. همچنین لازم به ذکر هست در زلزله سال 69 رودبار گیلان خانواده‌ام را از دست دادم و به کرج مهاجرت کردم با کارگری و مشقت زیاد و سال‌ها اجاره‌نشینی خواستم سقفی بالای سر همسر و فرزندانم داشته باشم. واحدی درخرمدشت کرج خریدم غافل ازاینکه در این منطقه ساختمان‌ها دارای خلافی می‌باشند. حال که بیکارم نه شغلی دارم نه درآمدی. توانایی پرداخت خلافی را هم ندارم. با اینکه شهرداری کمال‌شهر کرج مشکلاتم را می‌دانند، متاسفانه با تهدید و فشار اگه پول خلافی راپرداخت نکنی کنتور برق و گاز را می‌کنیم و می‌بریم و یکبار هم اینکار را کردن ناچارا مجبور شدم خانه‌ام را اجاره بدم و با پول اجاره مبلغی از خلافی را پرداخت کنم و خودم در هشتگرد جایی که فاقد امکانات است اجاره‌نشین بشم. آیا می‌شود رئیس اداره کار استان و هشتگرد و شهردار کمال‌شهر کمی خود را جای ما بگذارند. بفرمایند چگونه باید اینگونه زندگی کرد. به راستی اصلا می‌دانند کارگر بودن و بیکار زیستن یعنی چه. آیا تا حالا همسر و فرزندانشان گرسنه سر بربالین گذاشته‌اند. شرمنده همسر و فرزندان خود شده‌اند. بی‌شک هیچ‌گونه را تجربه و لمس نکرده‌اند که اینگونه ما را از خانه خود آوراره و عرصه زندگی را بر من و خانواده‌ام تنگ و سفره ما را خالی کرده و ما را به بخورنمیر رسانده‌اند. در پایان باید بگویم سخن بسیارهست. امیدوارم صدای ما را به گوش مسئولان بلندپایه برسانید. درپناه حق.
بنده اصلا آفتاب یزد رو نگاه هم نمی‌کنم چه برسد به اینکه بخوانمش، بنده فقط کیهان می‌خوانم هر روز، چون تنها روزنامه‌ایست که هم چپ را میکوبه و هم راست را و هم روزنامه فوق حرفه‌ای است، اصولا اسم کیهان کلا لرزه و ترس بر اندام بعضی‌ها می‌ندازه، به خاطر همین شجاعت قلم حاج حسین است که کیهان می‌خوانم.
آفتاب یزد: همین اندازه که به آفتاب یزد پیام داده‌اید صدای شما واقعی شنیده شود به خود می‌بالیم که اثرگذار
هستیم.

تعدادی از چاه های آب شمال غرب مشهد، که خلاف قانون همه 12 ماه سال آب مشهد را مصرف می کنند، مصرف بالای برق مشهد در ساعت پیک مصرف را هم در کارنامه خود دارند. با توجه به فشار مصرف در چهار ساعت پیک مصرف برق، شرکت برق خواسته، مالکین چاه‌ها روزی چهار ساعت موتور چاه را خاموش کنند تا برق خانه‌ها قطع نشود. اینها که سال‌ها با عدم نظارت آب منطقه به هدردادن خو گرفته‌اند، یک ثانیه در ماه هم موتور را خاموش
نمی کنند! جان سه و نیم میلیون مشهدی برای اینها ارزش ندارد؟ با استعلام از شرکت برق به راحتی این چاه های خطرناک قابل شناسایی و مجازات هستند. باید پروانه این چاه‌ها برای همیشه باطل شود. چند سال
مماشات؟
...0915
وزارت نیرو روی مصارف آب کشاورزی سختگیری کند، نه روی مصارف خانگی.
...0933
ارتکاب فساد و جنایت و ناهنجاری‌ها و نفوذ آسیب‌های اجتماعی در جامعه ناشی از کمرنگ شدن فرهنگ‌سازی دینی و امر به معروف است.
...0938
قرآن کریم: به حقیقت مومنان همه برادر یکدیگرند پس همیشه بین برادران خود صلح دهید و خداترس و پرهیزکار باشید، باشد که مورد لطف و رحمت الهی قرار گیرید.
...0938
مجلس به موضوع اختصاص روزانه سه‌ونیم میلیون دلار ارز دولتی برای مسافرت‌های تفریحی قشری خاص و مرفهین بی‌درد به خارج از کشور قویا ورود پیدا کند و آن‌را قطع و به تولید و اشتغالزایی اختصاص دهد، معنی ندارد هزاران میلیارد تومان را صرف یک عده کنیم و امورات واجب را فدای غیر واجب کنیم.
...0912
حضرت امام علی بن موسی الرضا (ع) می‌فرمایند: توکل آن است که انسان جز از خدا نترسد.
...0938
چرا این مسئولین از همه چیز حرف میزنند، ولی حقوق ده درصدی را چهار ماه هست که پرداخت نکرده‌اند.
...0911
سلام انسان باید بسیار مراقب رفتار و گفتار خود باشد تا مومنی را تحقیر نکند .
...0912
دکتر مصدق در زمان معاون مالیه سند بدهکاری مالیاتی مادرش را امضا کرد! هنگامی که مادرش به این کار او اعتراض کرد گفت: "مادر کار از کار گذشته! باید مالیات دولت را بپردازی!"
...0935
عراق سال‌ها است از برق ایران استفاده می‌کند. آیا تاکنون از میلیاردها دلار بدهی به ایران یک دلار پرداخت کرد که دوباره تقاضای وصل برق کرده است. آفرین بر وزیر نیرو که برق به عراق را قطع کرد. چرخ اقتصاد ایران متوقف شود که عراق پول ندارد! زرنگی حدی دارد .
...0918
سلام لطفا با مدیران برق در تهران و مراکز استان‌ها مصاحبه کرده و بگویند چه نیروگاه‌ها و ایستگاه‌های تقویت در دست ساخت است؟ و چرا از خیران کمک نمی‌گیرند؟ (با توجه به خاموشی‌های اخیر).
...0917
جام جهانی 2018 با حضور رئیس جمهور کرواسی خانم کلیندا کیتاروویچ به نماد قرن 21تبدیل شد.
...0918
با افشای لیست گروه سوءاستفاده‌کننده از ارز دولتی در زمینه واردات، طمع‌کاران بودجه ملی و بیت‌المال تودهنی‌های سنگینی خوردند. قطعا این درس عبرتی برای سایرین خواهد بود که بدانند اعمال آنها بدون رصد و نظارت نیست. از وزیر محترم ارتباطات، آقای آذری جهرمی به خاطر این افشاگری شجاعانه و هوشمندانه نهایت تشکر و قدردانی را می‌کنیم.
...09383


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام