کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 27 مرداد 1398   Sunday 18 August 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 02 مرداد 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

1907- مجریان تلویزیون اگر در یک برنامه برای شادی به مردم بگویند یک دست محکم بزنید فکر نمی‌کنم اشکالی داشته باشد اما برخی مجریان انگار علاقه‌ای به کف زدن مردم ندارند. (23/4)
2106- روسیه چه دارد که به ما بدهد؟ نیروگاه اتمی بوشهر چند درصد آن کار می‌کند؟!(23/4)

2206- در مقطعی برنامه‌ریزی شد که کارخانه فولاد مبارکه در بندرعباس در کنار آب ساخته شود. متاسفانه آن را به استان کم آب اصفهان بردند. اکنون دوباره طرح توسعه فولاد صبا در اصفهان افتتاح شده است، درحالی که مصرف آب برای ساخت یک تن فولاد تا 230 هزار لیتر است. نگاهی به بستر خشک زاینده‌رود و محیط زیست خشک استان بیندازیم. (23/4)
آفتاب یزد: توضیحات شرکت فولاد صبا را در روزنامه مورخ 25/4/97 ملاحظه نمائید.

2223- در یکی دو ماه اخیر اخبار زیادی پیرامون فساد رو شده است. عده‌ای که حاضرند از جیب ملت جیب خود را پر کنند و کشور برای آنان مهم نیست کسانی‌ هستند که فساد می‌کنند. اینها ارز کشور را که مثل خون کشور است می‌مکند. چپاول می‌کنند. اینها مثل موریانه یک کشتی را می‌خورند تا کشتی زیر آب
برود. (23/4)

2224- کسانی که دنبال منافع شخصی هستند به فکر مردم نیستند. مفسدین به فکر کشور نیستند برخی از اینها امثال خاوری پول مردم را بردند و به خارج رفتند. ظاهرا این سودجویان و مفسدین جسور شده‌اند و تا بتوانند از چنگال قانون
می‌گریزند. (23/4)

2253- آقای سعید جلیلی که چاره‌ساز تحریم‌ها را از جمله توسعه صنعت گردشگری در کشور می‌داند ایشان را به طومار 50 متری انصار حزب‌الله ارجاع می‌دهیم. (23/4)

2255- مردم انگلیس هم بیدار شده‌اند حرکات پوپولیستی ترامپ را نمی‌پسندند. در بازدید وی از لندن فرصتی شده که میلیون‌ها انسان علیه رفتارهای وی به خیابان‌ها بیایند و تظاهرات کنند. (23/4)

2307- اگر صنعت توریسم و جهانگردی ما رونق داشت، اگر برخی افراد با سخت‌گیری‌های بی‌مورد به این صنعت لطمه نمی‌زدند و شاهد کاهش توریست نمی‌شدیم و برعکس افزایش درآمد از صنعت توریسم که بسیار هم سودآور و ارزآور است را شاهد می‌بودیم شاید امروز و در دوران تحریم‌ها فشار مالی کمتری را تحمل می‌کردیم. متاسفانه برخی افراد به خاطر یک‌سری تفکرات خاص خود با این صنعت سودآفرین مخالف هستند. (23/4)

0020- برخی کارشناسان معتقدند در جریان سفرهای ترامپ و دیدار با مقامات اروپایی وی دنبال چرتکه‌اندازی است! (24/4)

1132- روزنامه آفتاب بعد از ساعت 11 گیر من نمی‌آید. این هفته روز دوم است که بعد از ساعت یازده روزنامه آفتاب یا نیامده یا تمام شده. دوبار با شماره‌ای که شما اعلام کردید با مسئول پخش روزنامه تماس گرفتم قول داد پیگیری کند. اما هنوز خبری نیست. وقتی یک کار ساده را نمی‌توانیم انجام دهیم از وزرا توقع داریم وزارتخانه‌ها را با صدها هزار پرسنل اداره کنند. (24/4)
آفتاب یزد: لطفا شهر مورد نظر و آدرس خود را بفرمایید تا رسیدگی شود. ضمن اینکه از حسن توجه شما متشکریم.

1148- در مورد کاهش ساعات کار ادارات برای جلوگیری از افزایش مصرف انرژی خواستم بگویم فرق چندانی ندارد. یک موضوع خیلی مهم در ادارات، میزان بهره‌وری و کارایی مفید کارمندان است که متاسفانه آمارهای خوبی از راندمان کار مفید آنها گزارش نمی‌شود. این عدم کارایی مناسب، خود اسراف است! (24/4)

1221- بیشتر مردم قدرت خریدشان کاهش یافته حتی گاهی از خرید ضروری‌ترین مایحتاج خود درمانده‌اند چطور برخی‌ها می‌گویند دخل مردم از خرج آنها بیشتر است. (24/4)

1250- اگر در انتخابات آتی، شورای نگهبان با تایید صلاحیت بیشتر، کاندیداهای بیشتری را با سلایق مختلف به رقابت بکشاند شور و نشاط بیشتری در جامعه ایجاد می‌شود و نظر مردم هم بهتر تامین می‌شود. (24/4)

1328- من در تعجبم چرا برخی از مردم رعایت فرهنگ رانندگی را نمی‌کنند به قوانین احترام نمی‌گذارند و حتی باعث ایجاد خطر برای خود و دیگران می‌شوند. در برخی بزرگراه‌ها در حالی که سرعت مجاز در تابلوها اعلام شده شاهد هستیم تعداد زیادی از رانندگان با سرعت‌های بیش از حد مجاز رانندگی می‌کنند چرا به دوربین‌ها هم توجهی ندارند؟ این نشانه چیست؟ آیا جز این است که فرهنگ رانندگی رعایت نمی‌شود؟ (24/4)

1421- یک سری از جوسازی‌هایی که در فوتبال ایجاد می‌شود اصلا درست نیست. ضمن احترام به مربی بزرگی چون آقای کی‌روش باید عرض کنم اینکه بازیکن تیم‌ملی نباید به سربازی برود شاید چندان قابل قبول نباشد اگر هم باشد سوال من این است چرا این همه جوسازی؟ بازیکن تیم ملی اگر به سربازی هم برود که به یک تیم ورزشی نظامی می‌رود برای بازی‌های تیم ملی هم که با هماهنگی فدراسیون و سازمان نظام وظیفه و نیروهای مسلح معمولا شرایط حضور سربازان در اردوی تیم ملی مهیا می‌شود پس اینکه آقای کی‌روش می‌گوید بازیکنانم به سربازی بروند من نیستم حرف درستی نیست. (24/4)

1503- در شرایطی که کشور مشکلات مالی فراوان دارد مردم در تنگنا زندگی می‌کنند. مسئولین مراقب هزینه‌کردها در تمام امور باشند. صرفه‌جویی اصلی باید از سمت مسئولان صورت گیرد. هزینه‌هایی صورت نگیرد که سبب سوال و ابهام برای مردم شود. (24/4)

1541- وزیر اقتصاد می‌گوید متخلفان
600 میلیاردی نقره‌داغ می‌شوند. خواستم بگویم اگر از اول مراقب تخلفات بودیم و نظارت صحیح بر آنها بود کار به اینجا نمی‌رسید که این همه خبر از تخلف و فساد اقتصادی باشد. (24/4)

1612- پدر این اقتصاد و مردم را همین زدوبندهای پشت پرده‌ای در آورده. مسئولین از مقابله با مفسدین خبر می‌دهند اما هر روز یک خبر از این زدوبندها و فسادها به گوش می‌رسد. خدا لعنت کند مفسدینی که مردم را به این روز انداختند. (24/4)

محمد بندرعباسی :سلام خدا قوت. آفرین به هر روزِ روزنامه تان. ولی روزنامه شنبه عالی بود. من روی جار دیدم و کیف کردم. جرات، جسارت، شهامت هر کس بود دست مریزاد. عکس از یک قربانی روی صفحه ویترین کار بزرگی است. که هر کسی نمی‌تواند انجام بدهد.

باسلام باید 6ماه کارکنید حقوق بهتون ندن بعداخراج کنن.و6ماه دنبال کارباشی کاری پیدا نشه صاحب خانه بیاد داد و فریاد کنه بابت پول اجاره.ندادن ماه‌ها پول قبص‌ها قطع آب وبرق وگازمنزل آن‌وقت درک
می کنید مشکل حال من را.

سلام.متاسفانه حق وحقوق پرستاران و کارمندان و خدمات و...دربیمارستانهای گیلان وشهررشت مدتهاست که عقب افتاده و این بی‌انصافیست که مسئولین علوم پزشکی و وزارتخانه بهداشت ارزشی برای کارمندان بیمارستانها قایل نیستند..آقای وزیر محترم بهداشت ازجنابعالی درخواست می‌کنیم 10 ماه مطالبات عقب مونده کارکنان بیمارستان‌های گیلان رو هرچه سریعتر پرداخت نمایید...نزارید بیش ازاین حق خوری بشه...چرابایدپرستاران و بهیاران و سایرکارکنان بیمارستان‌ها نتونن پول زحمت کشیده خودشون رو بگیرن؟!بخدا همه گرفتارن..همه مشکل دارن...یزره خودتون رو بزارین جای اون پرسنل بیمارستان...پولشون رو بدین خواهشا..!

از اپراتور همراه اول خواهشمندست اختلالات مربوط به پوشش آنتن دهی اینترنت پرسرعت تلفن همراه خود را در داخل ایستگاهها و تونل‌های شبکه مترو تهران علی الخصوص خط سه مترو را از لحاظ کیفی و سرعت اینترنت ارتقا و بهبود ببخشد چون اصلاً نمی‌توانیم از اینترنت سیمکارت همراه اول مان در داخل مترو تهران استفاده کنیم.

سلام. بهترین راه برای پشت سرگذاشتن از این وضعیت برای روزنامه:
نه افزودن قیمت
نه کاهش ازصفحات در تمام ایام
راهکاری بهتر برای ادامه:
روزهای فرد 8 صفحه روزهای زوج 16 صفحه
نه قیمت بالا رفته ونه کاهش صفحات درکل هفته.
موفق باشید.
سال‌های سال است که روزنامه آفتاب همیشه روی میزم هست

سلام.از رشت پیام میدم.ازوزارت بهداشت استدعا دارم قدر پرسنل زحمتکش خود اعم ازپرستار و کارمند وخدمات رو بدونه و بابت زحمات شبانه روزی که این قشر دارن میکشن حق و حقوقا رو
قدری زودتر به دست اونها برسونن. نه اینکه الان درگیلان پرستاران هنوز معوقات واضافه کارازمهرماه سال گذشته رو نگرفتند و این 10 ماه مطالبات اگه به موقع پرداخت میشدپرستاران وکارمندان این‌قدراذیت نمی‌شدند.چرا دولت نباید پول و مزد کارمندش رو به وقتش پرداخت کنه؟!تا کی باید پرستاران و کارمندان مراکزدرمانی ماهها مطالبات عقب افتاده داشته باشند؟!!چرا وزارت بهداشت اینقدر به مسائل پرستاران خود اهمیت نمیده؟!!

اصغری از تهران : با سلام این روز‌ها آمریکا برای حفظ تولید داخلی خود ۲۵در صد تعرفه روی کالاهای چینی و اروپایی اعمال کرده است. مسئولین کشور ما اسمشو گذاشتن جنگ تمام عیار اقتصادی واین کشورها نسبت به این افزایش واکنش نشان دادندو حتی به سازمان تجارت جهانی شکایت کردند ولی چگونه است که در کشور ما تا چند سال قبل به خودروهای وارداتی بعضا بالای۱۰۰درصد والان بیش از۴۰درصد تعرفه بستند، چطور این کشورهای تولید‌کننده ی خودرو هیچ گونه اعتراضی نسبت به این موضوع
نکردند.

یک شهروند از تهران: باسلام
هشدار به شهرداری تهران و کارشناسان حوزه شهرسازی. آقایان محترم متاسفانه اغلب سنگ نماهای ساختمان‌های نو ساز در حال فرو ریختن است در طوفان اخیر تهران برخی از سنگ نما‌ها ریزش کرده وخسارات جانی و مالی در پی داشته است مهندس ناظر شهرداری دقت نمی‌کند خیلی ساده و بی‌تفاوت از کنار آن رد می‌شوند.

با سلام وخسته نباشید. اینجانب چون کار ساخت وساز می‌کردم درسال 90درآن اوضاع نابسامان زمینی داشتم 6واحد جواز قانونی ازشهرداری ملارد داشتم _اما طبقه 4طبق عرف همه خلاف می‌کردند وکمیسیون ماده صد می‌رفتند وجریمه می‌شدند از شانس بد ما شهرداری آمد نگذاشت کسی خلاف کند. طبقه 4 را فروخته بودم وخریدار شکایت کرد فروش مال غیر درنهایت من 500هزار تومان جریمه شدم _اما با 18 سال سابقه کار در اداره با 500هزار تومان جریمه برای من درکمیسیون زدند بازخرید ازخدمت _درحالی که طبق قانون من جریمه شده بودم ارتباطی باسازمان نداشت - اما با 18سال خدمت این تصمیم را گرفتند بالاخره به نظرم حقم
ضایع شده است.

سلام.ازگیلان ورشت پیام میدم.با وضعیتی که دولت ایجاد کرده مشکلات معاش کارمندان داره روز به روز و لحظه به لحظه سخت تر می‌شود.متاسفانه ازهر طرف دولت داره مشکلات اقتصادیش رو به دوش کارمند میزاره..واین بی‌انصافیست درحق قشر پایین جامعه..مثلاچراباید دانشگاه علوم پزشکی پول و حق کارمندان وپرستارانش‌رو نده ویک‌ساله پیش خودش نگه داره با این شرایط سخت زندگی تو این روزای تورم وگرانی؟!! چراباید پرستارو کارمندو...اضافه کارو کارانه‌اش داده نشه!!؟بعد وزارتخانه محترم ازکارمند وپرستارانتظارداره کاراشو ووظایفشو خوب انجام بده؟!!ایا خودتون وظیفه تون رو خوب انجام میدین؟!اززیردستان انتظاردارین..شما حق وحقوق کارمندتون را یک‌ساله که ندادین.

محمود بلیغیان : عزیزانی که از چاپ نشدن مطالبشان و چاپ مطالب دیگران با اسم و نام کامل آنها در روزنامه ناراحت و نگرانند، صمیمانه و مخلصانه عرض میکنم که مطمئنا اگر مطالب شما هم قابل چاپ باشد حتما" به‌نام خودتان چاپ می شود، البته ذکرِ نام گوینده شناخته شده هر مطلب، سَندیت و اِعتبار و صِحت و ثُغم مطالب ارائه شده یا گفته شده را بیشتر و بالا تر می برد.

این ۲۵۰۰اجازه اقامت در زمان اوباما جداست از ۵۴۳۲نفر فرزندان مسئولین ایران که درآمریکا زندگی می‌کنند. این عدد را استیون منوچی وزیر خزانه‌داری آمریکا چندروز پیش فاش کرد که فقط ۳۵۴نفرشان مشغول
تحصیل‌اند.

در مورد مطلب « دیدار وزیر تعاون،
کار و رفاه اجتماعی از تحریریه آفتاب یزد»: حضور وزیر نباید سرپوشی باشد از عدم انتقاد رسانه در مورد بازنشستگان وسایر اقدامات وزیر. چند سال می‌نویسیم که به ربیعی و نوبخت امیدواری نیست. لطفا رسالت خود را حفظ کنید. توقعات مردم کرمان و طبس و سایر معادن و فولاد از شما برتر و
بالاتر است.

در مورد گزارش «احتیاط و تدبیر دولت»: همه‌ این راه‌کارها روی طرف‌های خارجی تمرکز یافته درصورتی که تجربه‌های تحریم گذشته نشان می‌دهد که مشکل اصلی فساد و سوءاستفاده دولتمردان به اصطلاح خودی بوده است که اگر دولتمردان صالح باشند سوءاستفاده طرف‌های خارجی به حداقل می‌رسد. افشای تقلب در ثبت سفارش خودرها، فروش سکه و بازار مغشوش ارزوثبت سفارش‌ها به طور ناقص و مبهم، نه تنها نشان از بی‌کفایتی مدیران اقتصادی بلکه مسلما موید شراکت مستقیم آنها در رانت‌خواری است. این سوءاستفاده یک کارمند درجه دوم نیست.

1714- سلام. در تاریخ 23/4/97 مبلغ 366 هزار تومان برای حمایت از روزنامه آفتاب به نام آقای مظفری واریز کردم. لطفا در صورت وصولی اعلام نمایید. پورکیانی از تهران (24/4)
آفتاب یزد: با تشکر فراوان از جنابعالی به خاطر محبت و عنایاتی که به روزنامه خودتان دارید.

2343- مدیرکل محترم سازمان حج و زیارت معلوم نیست چرا فرمودند نسبت به انگشت نگاری حساسیت نشان ندهید جناب مدیرکل محترم چرا حساسیت نشان ندهیم
این نوعی بی‌احترامی به زائران است یعنی اگر در خارج از کشور به ما چنین بی‌احترامی کردند حساسیت نشان ندهیم. باریکلا به شما. کیانی از تهران (24/4)

2342- سلام چرا پیام‌های مرا چاپ نمی‌کنید؟ قبلا پیام‌ها در صفحات مختلف بود حالا در یک صفحه. بیشتر پیام‌های ما را هم چاپ نمی‌کنید. دلخوشی ما همین پیام‌هایی است که برای شما
می‌فرستیم. (24/4)

2329- از کی تا حالا مردم با دولت محترم نامحرم شده‌اند که نماینده محترم مجلس می‌فرماید لازم نیست همه توافقات با روسیه را بدانند. این سبک صحبت کردن در شان نماینده مجلس نیست. (24/4)

1850- اینکه تندروهای مخالف دولت بخواهند تمام تقصرها و مشکلات را گردن دولت بیندازند به بیراهه رفتن است. خودشان می‌دانند مردم آن‌قدر آگاه هستند که ریشه مشکلات را می‌دانند. مخالفان دولت دنبال گرفتن ماهی از آب گل‌آلود هستند اما بدانند مردم هیچ اعتمادی به آنها و روش‌های جنجال برانگیز آنان
ندارند. (24/4)

1801- من نمی‌دانم چرا برخی مسئولین ادعاهای واهی می‌کنند آخه این چه حرف‌هایی است که می‌زنند دزدیدن ابرها چه حرفی است چرا روی اعصاب مردم می‌روند. (24/4)

1638- مخالفان دولت که دم از جدایی اصلاح‌طلبان از دولت با ذوق‌زدگی فراوان می‌زنند بدانند مردم هم مدتهاست که جدایی از آنها را کلید زده‌اند. پس دلخوش نباشند چون مردم ریشه برخی مشکلات را از همین آقایان می‌دانند. (24/4)

1426- آقای سیف مدیر بانک مرکزی می‌تواند ادعا کند همه کاسه کوزه‌های اقتصاد و نرخ دلار سر من نباید بشکند اما نمی‌تواند ادعا کند که در این حوزه مدیر کارآمد و توانمندی بوده. (25/4)

1217- ‌ای‌کاش وقتی تخلفی از سوی هر شخصی یا ارگانی باشد همان موقع در مورد آن افشاگری شود نه اینکه مثل آقای ذولنور در مورد سپرده‌گذاری 40 میلیاردی در مجلس دهم حرف می‌زند. البته مردم با این افشاگری‌ها پس از مرگ سهراب آشنایی کامل دارند. (24/4)

1506- یکی از مشکلات بازار و اقتصاد ما این است که برخی از تصمیم‌گیرندگان آن کسانی‌اند که تصمیماتی می‌گیرند منطق اقتصادی ندارد اگر هم دارد فقط به خاطر عده‌ای خاص است. یعنی رانت بازی، و فساد اقتصادی که مثل موریانه به جان بدنه اقتصاد افتاده است. برخی از آقایان تصمیمات نادرست می‌گیرند که سود بیشتر به جیب برخی افراد رفته است. (25/4)

1431- خواستم از وزارت نیرو سوال کنم چرا در جدول قطعی برق شهر ساعت قطعی را 2 ساعت اعلام کردند اما برق ما تا بالای 3 ساعت هم می‌رود. لااقل زمان قطعی برق را کاهش دهند تا مردم آن‌قدر در این گرما اذیت نشوند. (25/4)

1345- این برای همه ما سوال است چرا دولت روحانی آن‌قدر در تغییر اعضای کابینه تعلل می‌کند. چرا آقای روحانی آن‌قدر تعارف می‌کند. باید آدم‌های پخته کارآزموده را به کابینه بیاورد. برخی از این افراد موجود برای آقای روحانی و کشور مشکل ساز شده‌اند. (25/4)

1215- با وجود تمام کمک‌هایی که در این سال‌ها به عراق کردیم چرا باید برخی از آنها
به گونه‌ای رفتار کنند که نشان بدهد قدر نمک را ندانستند و حرف‌هایی بر علیه ما می‌زنند. (25/4)

1203- از مسئولین محترم خواهشمندیم از آن دسته پزشکانی که در کارشان کوتاهی می‌کنند و از این شغل مقدس سوءاستفاده می‌کنند و گاهی وقایع اسف باری را
به وجود می‌آورند از این شغل برکنار نمایند. تهرانی نسب از تهران (25/4)

0948- با سلام به آفتاب. جهت حمایت از روزنامه آفتاب مبلغ صد هزار تومان می‌توانم به این روزنامه کمک کنم. از صفحه سلامتی و طنزهای آقای ذاکری هم تشکر می‌کنم. با تشکر از کرج (25/4)
آفتاب یزد: از لطف شما سپاسگزاریم.

0900- کسی که شاید با امتیازات سیاسی نماینده مجلس شده است با تحکم می‌گوید لازم نیست در حقیقت مردم ایران توافقات با روسیه را بدانند. (25/4)

0844- برخی هنوز هم که هست با این مشکلات فعلی دنبال هزینه کردهای غیرضروری در برخی موارد هستند. در حالی که مردم از عدم توجه به مشکلاتشان رنج می‌برند. (25/4)

0833- پس از هشدار به موقع ماه‌ها قبل متخصصین آب کشور که مورد توجه قرار نگرفت اکنون نوبت مشکل برق است که مهندسین اعلام کنند عدم توجه به کمبودهای برق کشور باعث خاموشی کامل در سال آینده خواهد شد. (25/4)

0655- آقای شریعتمداری وزیر صنعت فرمودند متخلفان را معرفی می‌کنیم. من می‌گویم خداوند همین آقای شریعتمداری را حفظ کند تا متخلفین را معرفی کند. (25/4)

صرفه جویی در مصرف برق، قطع برق و گرمای ببش از حد باعث شد برخی‌ کارکنان برخی ‌مراکز با هزینه شخصی وسیله خنک کننده دومنظوره - پنکه و کولر دستی- کوچک و کم حجم، با قیمت ۶۰هزار تومان تهیه و استفاده کنند!
۲۸ خرداد تصویری از دیوار بد منظر واقع در خیابان پیروزی، پلاک ۱۱۴۴ چاپ و درخواست رسیدگی شد که متعاقب آن چهارشنبه
۲۷ تیر اکیپی از ناحیه یک شهرداری منطقه ۱۴ به محل مراجعه و نسبت به تعمیر دیوار‌ اقدام کردند. از دکتر فلاحی، مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۴ که‌ پیگیر موضوع بودند، قدردانی می‌کنم. همچنین به اکیپ اعزامی خسته نباشید می گویم. تصویر ارسالی گویای زحمات و سازندگی است.
سد معبر و بی نظمی در خیابان شهید مرتجائی؛ تصاویری که مشاهده می کنید، نمایی از سدمعبر و بی نظمی در خیابان های شهید مرتجائی و اسلامی است. عبور خودروها و موتورسیکلت ها هم مزید بر علت است. از شهرداری منطقه سیزده تقاضای رسیدگی و ساماندهی فوری
محل های یادشده را داریم. مراجعه کنندگان برای رفت و آمدو خرید مشکلات فراوانی را تحمل می کنند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام