کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 30 خرداد 1398   Thursday 20 June 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 01 مرداد 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

2125- انتشار لیست گیرندگان ارز دولتی در اقتصاد رانتی نشان می‌دهد که وابستگان و آقازادگان پیشرو هستند. به نظر ثروت آقازادگان با بودجه دولتی برابری
می‌کند. (21/4)

2122- آقای محمود صادقی نماینده محترم مجلس می‌گوید بعضی از نمایندگان مجلس در زمان فلان مسئول از شهرداری تهران رشوه گرفته‌اند. (21/4)
آفتاب یزد: آقای صادقی یا آقای نماینده‌ای که مدعی است 2500 فرزند مسئولان گرین‌کارت آمریکا بعد از برجام گرفته‌اند برای اینکه اعتماد مردم خدشه‌دار نشود باید ادعای خود را ثابت کنند.

2115- زمان احمدی‌نژاد درآمد ارزی کشور کجا رفت چرا یک ریال آن صرف آبادانی کشور نشد. آن‌قدر در سیاست خارجی اشتباه کردند که پنج قطعه سنگین سازمان ملل تصویب شد و کشور را به شرایطی بردند که ذیل فصل 7 شورای امنیت قرار گرفت. در آن زمان وزارت نفت برای مردم کشور چه دستاوردی داشت. (21/4)

2110- حکومت تک‌نفره اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه با وجود اینکه پیوسته از دموکراسی سخن می‌گوید دموکراسی یعنی فقط حقوق اقلیت‌ها اما حقوق نیمی از جمعیت ترکیه را که به او رای ندادند پیوسته نقض می‌کند. مخالفین خود را از کار بیکار و زندانی می‌کند. (21/4)

0713- به جای اینکه غرامت‌های جنگ را از عراق بگیریم همچنان که کویت تا ریال عراق را گرفت اما چرا تعرفه صادرات ما به عراق باید بالا باشد، ترکیه هشت درصد. (21/4)

1459- کیانی از تهران: جناب علاءالدین بروجرد نماینده محترم مجلس لطفا سری به شهر حوزه انتخابیه خود در بروجرد بزنند تا موکلین ایشان را از نزدیک زیارت کنند. شاید در مورد اوضاع زندگیشان عرایضی برای نماینده خود داشته باشند. (22/4)
آفتاب یزد: آقای بروجردی هم مانند سایر نمایندگان توسط همین مردم برای مرتبه چندم انتخاب شده‌اند قطعا به مردم سر می‌زنند اگر نبود که رای مجدد به ایشان نمی‌دادند و امیدواریم دفتر ایشان در خصوص اینگونه پیامها که کم هم نیستند توضیحاتی ارائه نمایند.

1450-‌ جناب آقای عارف با سلام. اولین بار نیست تلویزیون در رسانه ملی بازجویی نشان می‌دهد ظرف مدت‌های مدیدی چیزهایی از رسانه ملی پخش شده که باعث حیرت شد. پخش نکردن برنامه‌های مورد علاقه مردم باعث دلزدگی مردم می‌شود. این رسانه گاهی به میل خود رفتار می‌کند تا در صدا و سیما یک خانه‌تکانی جدی و اساسی انجام نشود این در بر همان پاشنه خواهد چرخید. (22/4)

1448- روز 21 تیر روز شعار بدون پلاستیک بود. از قضا شعار سازمان جهانی محیط زیست هم در سال 2018 محیط زیست بدون آلایندگی بدون پلاستیک است. برای عمل به این شعائر فقط می‌توان وسیله‌ای مشابه آن تولید کرد که محیط زیست را آلوده نکند. (22/4)

1347- من یک بازنشسته 78 ساله از تهران هستم. خواستم گلایه کنم روزنامه 21 تیر 8 صفحه بود. 12 سال است آفتاب می‌خوانم اما محتوای آن و تعداد صفحات کمتر شده. امیدوارم مثل سابق به 16 صفحه بازگردد با مطالب خوبی همچو پزشکی، فرهنگی
و طنز. (22/4)
آفتاب یزد: به دلیل افزایش دوبرابری قیمت کاغذ و عدم کنترل آن از سوی دولت ناچاریم قیمت را دوبرابر کنیم همانند روزنامه‌های دیگر، ولی از آنجایی که با افزایش قیمت‌ها مخالفیم روزهای پنجشنبه را در 8 صفحه منتشر می‌کنیم و روزهای دیگر همان 16 صفحه خواهد بود. باز هم از حسن توجه شما متشکریم.

1320-‌ یک انتقاد کوچک از روزنامه. روزهایی که روزنامه چاپ نمی‌شود اعلام نمی‌کنید. روزهایی هم که 8 صفحه‌ای است بالای آن درج نمی‌شود. (22/4)
آفتاب یزد: از تذکر شما سپاسگزاریم برای اینکه افزایش قیمت نداشته باشیم روزهای پنجشنبه 8 صفحه شدیم و روزهای دیگر همان 16 صفحه خواهیم بود.

1304- آنچه از محبوبیت برخی از افراد و چهره‌های سیاسی کاسته است عدم کارآیی و عدم توانایی در عمل به وعده هاست. مردم متوجه شدند که بیشتر حرف‌ها و شعارها فقط کارکرد انتخاباتی داشته. (22/4)

1212- تندروها و مخالفان دولت باید بدانند مردم حتی اگر از دولت روحانی رویگردان باشند سراغ تندروها نمی‌روند. بخشی از مشکلات فعلی کشور هم ناشی از سیاستگذاری‌های برخی از
تندروهاست. (22/4)
1201- کسانی که در شرایط فعلی و مشکلات کشور برای لطمه زدن به دولت بهره‌برداری سیاسی می‌کنند باید بدانند آنها هیچ اقبال و مقبولیتی نزد مردم ندارند. کوبیدن دولت محبوبیت برای آنها نمی‌آورد. (22/4)

1159- ما مردم مناطق آزاد از آقای رئیس‌جمهور درخواست رسمی داریم ممنوعیت واردات در مناطق آزاد را ملغی کنند. باعث از بین رفتن مشاغل خیلی‌ها شده است لطفا این ممنوعیت
لغو شود. (22/4)
0920- جناب وزیر محترم با دلیل یا بی‌دلیل شما قیمت برق را افزایش می‌دهید دیگر چرا آزارمان می‌دهید. روزی دو یا سه ساعت برق را قطع می‌کنید. گران کنید. با قطع برق آن‌قدر حال ما را هم نگیرید! (22/4)
0020- خود مسئولین می‌گویند یک ساعت‌ونیم راندمان کارمندان دولت است. به خاطر اینکه بروکراسی‌های اضافی در ادارات می‌تواند بخش‌هایی را فاسد و خراب کند. باید به جای بروکراسی و کاغذ بازی بهره‌وری کارمندان افزایش و میزان کار مفید افزایش یابد. (22/4)

0016- دکتر توکلی؛ کسی که اقتصاد خوانده و 40 سال در انقلاب بوده حالا به این نکته رسیده که فسادگران به هم چسبیده‌اند این همان چیزی است که در مورد مافیا گفته می‌شود. این‌ها در خود بروکراسی هستند که هم کارمندان بیچاره را گروگان گرفتند هم فساد ایجاد می‌کنند. فعلا می‌بینیم در شرکت نفت یک حسابدار پول‌هایی را بر می‌دارد. (22/4)

0018- تا قبل از اینکه مشکلات و لطمات ناشی از فساد اقتصادی کشور را به مشکلات جدی تر دچار کند باید به توصیه کارشناسان توجه شود. فسادها مثل غده‌های سرطانی هستند که رشد می‌کرده در بدنه جامعه نفوذ و مدیریت‌ها را فاسد می‌کنند. باید زودتر دولتمردان فکری برای آن کنند. (22/4)

در مورد گزارش «حاجی‌ها ارز دولتی بگیرند یا خیر؟!»: کسی که استطاعت مالی دارد می‌تواند به حج سفر کند ضمنا مستنداتی دال بر استطاع خود ارائه دهند دولت در پرداخت ارز دولتی مسامحه نکند و ارز آزاد ارائه دهد. حداقل حجاج قبل سفر کارآفرینی کوچکی راه‌اندازی کنند یا در کارهای عام‌المنفعه شرکت داشته باشند که ثوابی برای خود و فرودستان فراهم
شده باشد.

در مورد گفته‌های حسین مرعشی مبنی بر «آنهایی که به جان اقتصاد کشور افتاده‌اند هم‌دست ترامپ هستند»: لطفا آدرس غلط ندهید لازم توضیح دهید خود شما در صنعت تولید خودرو+آژانس هواپیمایی چه رانتی گرفتید. اصولا افرادی مثل شما فکر می‌کنند مردم فراموش می‌کنند که شماها چطوری به این مناسب، موقعیت مالی و.....رسیدید. فرق شما با افراد جدید این است که حداقل عده‌ای سرکار گذاشتید و دلالی نکردید.

اگر ما فقط تورم را در این چند دهه کنترل کرده بودیم، برای اجرای عدالت کافی بود. تا وقتی تورم است و ثروتمندان به صرف داشتن ثروت و بدون کار و تلاش ثروتمندتر می‌شوند، ارزش کار، تلاش، تولید، دانش و خلاقیت مشخص نمی‌شود.
به نظر من تورم بالا حتی روی بافت جمعیتی ایران هم اثر گذاشته و موجب شده که عرصه برای افراد پرتلاش و خلاق محدودتر بشود و در عوض افراد دلال‌مسلک تکثیر شوند.
تورم بالا همینطور موجب شده، مردم به جای اینکه سرمایه‌شان را در کار مولد به کار بگیرند، به سمت خرید سکه و دلار هجوم ببرند یا اینکه توی زمین و ملک دفن کنند.

آقای دکتر توکلی حضرتعالی و آقای حداد عادل و همفکرانتان که سال‌ها پیش اجازه افزایش تدریجی حامل‌های انرژی در مجلس را ندادید و به ملت عیدی دادید نگاه کارشناسی داشتید.

منوچهر دادجو در مورد یادداشت مجید ابهری: عزیزم، "اجازه ندهید سایه روشن شما..."! آقای روحانی آقای نعمت‌زاده با ۱۰۰۰ملیارد ثروت، عضو هیئت‌مدیره ۳۰ شرکت، که دخترش۳۵۰ملیارد بدهی به صنعت داروسازی را نمی‌پردازد در کابینه اول وزیر صمت کرد. شریعتمداری وزیر صمت وسیف رئیس بانک مرکزی (که معاونش را با یک میلیارد بازنشسته بلافاصله استخدام کرد) را او انتخاب کرده وخود متولی تمام این اوضاع است که قطره‌ای از دریایش به لطف رسانه‌های الکترونیک برملا شده. هرچند از نظر تکنولوژی پیشرفتی نداشتیم ولی از تکنولوژی آلمان جنگ جهانی دوم جلوتریم که اگر افراد کاردان و صالح بدون دخالت به‌کار گرفته شوند مشکلات به حداقل می‌رسد اما متاسفانه برخی‌ها به خاطر امکان سوءاستفاده، به خاطر تحریم‌ها با دمشان گردو
می‌شکنند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام