کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 30 خرداد 1398   Thursday 20 June 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 31 تیر 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

1410- آیا بعد از آن همه خدماتی که ما در عراق کردیم و از آنها حمایت کردیم چرا آنها تعرفه بالا بر کالای ایرانی
ببندند؟ (20/4)
1405- جناب آقای مظفری با سلام. به داد فریاد مادری برسید که شوهر معتادش می‌خواهد فرزند پنج ساله او را
بفروشد. (20/4)
آفتاب یزد: قبلا نامبرده پیام داده آدرس هم داده اما شماره تماس‌هایی که اعلام کرده صحیح نمی‌باشد.
1402- شرایط آن‌قدر سخت است که خود مسئولین هم معترف‌اند در شرایط سختی قرار داریم اما باید بدانند برای گذر از این شرایط سخت باید بهترین و منطقی‌ترین تصمیمات را در حوزه داخلی و سیاست خارجی بگیرند. (20/4)
1302- کشور ما کم مشکل ندارد که این هم حوادث جاده‌ای و تصادفات هم در آن اتفاق می‌افتد و دل مردم را می‌سوزاند. حادثه برخورد تانکر بنزین با اتوبوس در کردستان دل هر ایرانی را به درد آورد تا کی باید این همه حوادث ناگوار را شاهد باشیم؟ در کجای دنیا این همه حادثه رخ می‌دهد؟ اما انگار مسئولان بیدار
نمی‌شوند. (20/4)
1227- به جناب وزیر بهداشت عرض می‌کنم بیمه‌هایی که قرارداد آنها با ما بازنشستگان تمام می‌شود، ما را با تعرفه‌های سنگین در فشار قرار می‌دهند. از پرداخت پول نسخه‌ها تمرد می‌کنند. جناب وزیر با مدیران بیمه‌ها قرارداد ببندید که پول بیمه‌ها را به ما بدهند نه اینکه مورد بی‌مهری آنها قرار بگیریم ما
30 سال کار کردیم حق بیمه دادیم. (20/4)
سلام خسته نباشید از ارومیه تماس می‌گیرم روزنامه تو شهر کم پیدا میشه امروز من یک ساعت گشتم میگن سهمیه شهر رو کم کردن لطفا رسیدگی کنید ممنون.
...0914
آفتاب یزد: ممنون از حسن توجه شما رسیدگی می‌شود.
محمود بلیغیان - اصفهان: اینکه اخیرا بعضی بانک ها سالانه مبلغ ده هزار تومان (یکصد هزار ریال) بابت ارسال پیامک از مشتری می گیرند، در هیچ جای دنیا و هیچ کشوری سابقه ندارد و مرسوم نبوده و نیست، برای اینکه بانکها خودشان به اندازه کافی و حتی خیلی بیشتر از این کار، با سودهای هنگفتی که از مشتری
می گیرند درآمد دارند و نیازی به این پولها ندارند، لذا ارسال پیامکِ عملیات انجام شده مانند برداشت یا واریز به حساب مشتری، باید کاملا رایگان و جزو خدمات هر بانکی به مشتریان خود باشد.
...0913
از مسئولان محترم و دلسوز وزارت بهداشت مصرانه تقاضامندیم برای همه درمانگاهها و مطبها الزاما دستورالعملی صادر کنند تا مجهز به حداقل تجهیزات پزشکی، درمانی و دارویی باشند تا بیماران اورژانسی به خاطر کمبود امکانات درمانی و انتقال ناچاری به بیمارستانها،جانشان را به خاطر صرف وقت از دست ندهند.
...0938
توسعه و شکوهمند شدن دارالقرآنها و موسسات و مدارس قرآنی یکی از ارکان فوق العاده مهم نظام جمهوری اسلامی است. امید و انتظار ویژه می‌رود وزارت آموزش و پرورش برای سال تحصیلی آینده برنامه‌ای جامع، اصولی و جدی در این زمینه مد نظر داشته باشد.
...0938
حضرت امام محمد باقر(ع) می‌فرمایند: هیچ کس تا زبانش را نگه ندارد، از گناهان در امان نیست.
... 0938
نصف شب توی ولیعصر جنوبی بهارستان اصفهان سر و صدا هست ما آسایش نداریم.
...0933
چرا گزارشگرای ورزشی به سال
دو هزار و هجده می‌گویند بیست هجده؟!
... 0905
1215- آقای مظفری شما را به قلمتان قسم پیام مرا چاپ کنید به گوش مسئولان برسانید. من 15سال پیش برای یک فرد که می‌خواست وام بگیرد ضامن شدم بعد از مدتی نزد مدیر بانک رفتم گفت وام تسویه شده از 15 سال پیش من اطلاع نداشتم. اما بدون ابلاغیه و اطلاع‌رسانی آمدند می‌گویند شما ضامن فلان فرد شده‌اید. می‌گویم چرا به من اعلام نشد که من بدهکاری دارم. چرا بخشودگی شامل حال ما نشود؟ (20/4)
1103- مردم باید بدانند با تمام نقایصی که دولت روحانی دارد اما مخالفان دولت از سر دلسوزی برای مردم دنبال کوبیدن دولت نیستند آنها فقط دنبال منافع شخصی و گروهی خود هستند. تجربه ثابت کرده آنها دلسوز کشور نیستند. (20/4)
1100- سلام آفتاب. عزیزان ما کشور خوبی داریم، رئیس‌جمهور خوبی داریم، در موضوع برجام موفق بودیم، رئیس‌جمهور آینده هم باید در همین مسیر باشد. باید مسیر توسعه طی شود تا از مشکلات کشور عبور
کنیم. (20/4)
1057- ما افغانی مجاز و غیر مجاز نداریم اینها باید همه از کشور خارج شوند. بسیاری از شغل‌ها را گرفته‌اند جایی برای کارگر ایرانی نمانده. مسئولان به این موضوع توجه
کنند. (20/4)
1056- با تشکر از روزنامه خوب آفتاب یزد و اینکه تمام پیام‌های مردمی را چاپ می‌کنید. خواستم بگویم ایران در شرایط خاص قرار دارد از رئیس‌جمهور و وزرا تشکر می‌کنم. مراقب دشمنان باشند فکر چاره‌ای برای حل مشکلات باشند تا بحران‌ها را پشت سر بگذاریم. (20/4)
1040- وقتی قمیت‌ها گران می‌شود حتی اشکنه خوردن هم برای ما گران تمام می‌شود. (20/4)
1018-‌ ای‌کاش فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش به توصیه خبرگانی همچو دایی و مهدوی‌کیا در مورد تمدید قرارداد 4 ساله با مربی موفق آقای کی‌روش توجه
می‌کردند. (20/4)
1014- سال‌ها آن‌قدر به برخی امور مشغول بودیم که به کمبود آب توجه نکردیم و در آن سرمایه‌گذاری نکردیم اکنون با حاد شدن مشکل آب مسئولان هم بیدار شده‌اند هنوز هم دیر نیست و با درآمدهای کشور و استفاده از متخصصان واقعی راه چاره بیابیم و کسانی که سواد کافی ندارند و اظهارنظر بی‌مورد می‌کنند بهتر است کار را به اهل فن بسپارند. (20/4)
1519- علی‌اکبر فرقانی: آب مایه حیات است، آن را گِل نکنیم و هدر ندهیم. درباره استفاده صحیح آب مطالب فراوانی به چاپ رسیده است، اما برخی‌ها به هشدارها، پیام‌های آموزشی و اطلاعیه‌هایی که درباره کم‌آبی و اصول صحیح مصرف آن اعلام می‌شود، توجهی ندارند و برای شستشوی حیاط خانه یا جلو درِ خانه و آبیاری درختان و شستشوی خودرو از آب تصفیه شده و بهداشتی استفاده می‌کنند. برخی ادارات دولتی و مراکز هم در مصرف آب اسراف می‌کنند و این مسئله موجب هدررفت آب تصفیه شده می‌شود. آیا قرار است برای هر موضوعی و رعایت آن به مردم آموزش دهند و دیکته کنند؟(20/4)
1714- آیین نگارش؛ هر روزنامه
آیین نگارش مخصوص به خود را دارد و این مسئله باعث شده که هر روزنامه خبرها، گزارش‌ها و مطالب را به‌طور سلیقه‌ای بنویسد و چاپ کند. به عنوان مثال کلمه‌هایی که با «می» شروع می‌شود بهتر است جدا نوشته شود،‌ اما برخی‌ روزنامه‌ها به فعل می‌چسبانند؛ یکدستی در نوشتن خوب است ولی برخی معتقدند چون روزنامه‌ها به لحاظ دیدگاه و سیاست متفاوت‌اند باید به لحاظ نثر و آیین نگارش و دبیره و رسم‏خط نیز متفاوت
باشند. (20/4)
1600- آقای مظفری، مدتی است پیام‌های مردمی چاپ نمی‌شود. این پیام‌ها دلخوشی ما بود. علت آن را نمی‌دانیم. (22/4)
آفتاب یزد: تمامی پیام‌ها در صفحه 10
به چاپ می‌رسد.
1624- من معلم
15 سال پیش ضمانت یک نفر را در بانک کردم. امروز یقه‌ام را گرفته‌اند و حکم جلب برایم صادر شده آیا من شهروند باید مقصر باشم چرا مدیران بانکی در این مدت ابلاغی به من نکردند. به خاطر عدم اطلاع‌رسانی مدیر بانک مسکن حکم جلب من صادر شد. (22/4)
1800- اتوبوس‌های خط میدان بهمن- سهیل بدون کولر هستند حتی شیشه‌های آنها آن‌قدر کثیف است که نمی‌توان از آن به بیرون نگاه کرد. این مسیر تقریبا طولانی است. در این اوج گرما مسافران از شدت گرما عرق کرده و وزش باد گرم از بیرون باعث سرماخوردگی آنها می‌شود. چرا شرکت واحد اتوبوس‌های کولردار
در اختیار مسافران این خط قرار
نمی‌دهند. (22/4)
1948- از آقای توکلی خواهشمنــــد است همان‌طور که قول دادند اسامی افراد خاص وام‌گیرندگان کلان با بهره کم از موسسه ثامن‌الحجج که باعث ورشکستگی این موسسه شده‌اند و باعث شدند تعدادی از مردم سرمایه‌شان از بین رود اعلام کند. (22/4)
1949- برگزاری جشن حافظان حجاب و تقدیر از زنان و دخترانی که چادر را به‌عنوان حجاب برتر انتخاب کردند در محل بوستان ولایت تهران تشویق‌کننده افراد محجبه و پیامی برای کسانی که حجاب را رعایت نمی‌کنند است. اینگونه همایش‌ها اگر تکرار شود بسیار به صلاح جامعه است. (22/4)
2039- صداوسیما برای تبرئه خود از کدام خانواده‌های ایرانی می‌گوید که زنگ می‌زنند و اعترافات نوجوانان رقصنده را
می‌خواهند؟ (22/4)
2150- مقاله پنجشنبه در مورد گران شدن کاغذ و مشکلات مالی روزنامه و
راه حل‌هایی که خودتان نوشتید. خواستم بگویم بهتر است راه حل‌ها را با هم ترکیب کنید. اگر مجبور شده‌اید مثل کاسب‌ها آهسته یعنی اول 15000 ریال یا 1500 تومان کنید بعد اگر خواستید صفحات را کم کنید. آن هم یک صفحه‌ای را حذف کنید که چندان برای مخاطبین مهم نیست. اگر هم می‌خواهید صفحات را کم کنید یکشنبه، سه شنبه و چهارشنبه یعنی وسط هفته باشد. (22/4)
آفتاب یزد: سیاست روزنامه گران کردن نمی باشد ولی شاید مجبور شویم.
0242- در صفحه آب و تاب نوشته‌اید سرپرست سازمان ورزش شهرداری مبلغ شش میلیارد تومان به خانم بهاره افشاری دادند. این خانم بهاره افشاری که هستند که در این موقعیت که مردم آن‌قدر مشکل دارد چنین بذل و بخشش‌هایی صورت می‌گیرد. اگر فراوانی پول است باید به همه بدهند. (23/4)
آفتاب یزد: یک پیشنهاد بوده است ولی عملی نشده است. شهرداری بهتر است بدهی‌های خود را به پیمانکاران بدهد.
0244- دشمن آمریکا به کنار اما در مملکت خودمان افرادی هستند که هر کدام یک حرف می‌زنند و لطماتی به دولت و کشور می‌زنند که سخنان آنها با منافع ملی چندان همخوانی ندارد. (23/4)
0924- امام جمعه اصفهان فرموند بچه‌ها از اول دبستان باید با چادر به مدرسه بروند. چرا ایشان این حرف را می‌زند؟ آیا دختر بچه تا 7 سالگی یا 9 سالگی نیازی به این پوشش دارد؟ کارشناسان مذهبی لطفا توضیح دهند تا این حرف‌ها سبب دلخوری برخی مردم نشود. (23/4)
1125- متاسفانه با اینکه بارها کارشناسان هشدار دادند که پرتو تشعشعات پارازیت‌ها برای سلامتی شهروندان مضر است، اما به نظر چندان جدی گرفته نشده است. امیدوارم حالا که وزیر ارتباطات هم از خطرات پارازیت را هشدار دادند نسبت به جلوگیری از ارسال پارازیت‌ها و به سبب حمایت از سلامت مردم اقدام شود. (23/4)
1314- بالاخره روسیه و آمریکا با توافق‌ها و معامله‌هایی می‌کنند و منافع خود را تامین می‌کنند. (23/4)
1514- آقای سیف می‌گویند تمرین اقدامات اینجانب در بانک مرکزی ساماندهی موسسات غیرمجاز بوده. آیا واقعا ایشان فکر می‌کنند موسسات
غیر مجاز را سامان دادند، آیا نابسامانی‌های موجود در موسسات غیرمجاز در دوران ایشان اتفاق نیفتاد؟ درست که عوامل دیگری هم در جریان موسسات مالی
غیر مجاز دخیل بودند اما آقای سیف برای خود نوشابه باز نکند!
1719- مردم مشکلات ناشی از دشمنی بیگانگان خصوصا آمریکا را درک می‌کنند اما از سوء‌مدیریت‌ها و شعارهایی که داده شد و عملی نشد هم رنج می‌برند. مردم آن‌قدر به سطحی از آگاهی رسیده‌اند که خودشان تمام مسائل را درک کنند. کسانی که با وعده‌های بیهوده به مردم دادند و توانایی عمل به آنها نداشتند باید پاسخگو باشند. (23/4)

رضا: آقای عزیزی که می‌فرمایید فلانی چرا ۱۲ سال ریاست کمیسیونی در مجلس دارد برو تحقیق کن ببین.

سهراب: کاش در بین برخی از تصمیم‌گیرندگان گوش شنوایی وجود
داشت.

ارز دولتی نه برای خرید حجاج و نه برای گردشگری و نه برای خرید موبایل هیچ کدام کار درستی نیست چون این موارد شامل طبقات خاصی می‌شود. ارز دولتی باید در مواردی مصرف شود که اکثریت جامعه از آن بهره‌مند شوند
حاج آقایی که فرموده‌اند این ارز برای خرید قربانی هست توجه داشته باشند که پول قربانی قبلا توسط سازمان حج دریافت شده ما همواره شاهد خریدهای کذایی حجاج بوده‌ایم. ما از یک طرف تبلیغ حمایت از کالای ایرانی می‌کنیم و از طرف دیگر منابع کشور رابه حلقوم دولت سعودی می‌ریزیم.جوابیه مترو به یک پیام مردمی
در خصوص مطلب مندرج در آن روزنامه، شنبه مورخ 2 تیر 1397 صفحه 4 با مضمون: گلایه به حضور و مزاحمت فروشندگان اجناس در مترو، ضمن عذرخواهی از این مسافر گرامی به اطلاع می‌رساند: قبل از هر سخن، بر این باوریم که کاملا حق با ایشان است و دستفروشی در مترو به یک معضل بزرگ تبدیل و موجب سلب آسایش مسافران گرامی شده است.
واقعیت این است که دستفروشی در مترو به سلیقه مسافران برمی‌گردد که اجازه دهند آیا مترو یک محل امن برای تردد آنها باقی بماند یا به یک مرکز خرید سرپایی تبدیل شود. اگر مسافران محترم از دستفروشان خرید نکنند، این افراد قطارهای مترو را به عنوان محل کسب خود انتخاب نمی‌کنند و در نتیجه آرامش در فضای مترو برقرار خواهد شد. لازم به توضیح است که شرکت بهره‌برداری مترو در راستای رسالت خود در جهت تامین امنیت و آرامش مسافران محترم در طول سفر اقدام به پخش پیام‌های بازدارنده از طریق پیج ایستگاه‌ها و پخش فیلم‌های آموزشی مضرات خرید از دستفروشان در مانیتورهای داخل ایستگاه‌ها و قطارها و نصب بنرهای آموزش شهروندی در ایستگاه‌ها کرده و برای حل این مشکل نیازمند همراهی سازمان‌های متولی و همیاری مسافران محترم است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام