کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 27 مرداد 1398   Sunday 18 August 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 30 تیر 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

چندی پیش که آقای دکتر ظریف سفرهای دیپلماتیک داشت و درگیر گفتگو با مسئولین مختلف و شرکت در جلسات و تبادل نظر و بحث و مذاکره با دیپلماتهای کشورها بود یک نفر که میخواست در فضای مجازی حرفی زده باشد نوشته بود آقای ظریف بد نگذره دائم در سفر از این شهر به آن شهر در سیاحت و گشت و گذار. ملاحظه می‌کنید بعضی اصولا حرف‌هایشان مبنای قابل اعتنایی ندارد و اصلا نباید به آن توجه شود. منظور این است کسانی که به سردار آزمون یا هر یک از بازیکنها حرفی میزنند از این قماش هستند و بهتر است در بی اعتنایی حرفهای‌شان را نخوانده رها کرد.
...0912
رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) می‌فرمایند: سرمایه‌گذاری در بخش‌های تولیدی و تولید ثروت در جامعه یک عبادت و ثواب است که این فرهنگ باید بیش از پیش در جامعه عمومیت یابد، ضمن آنکه مدیریت کشور نیز باید به گونه‌ای باشد که همه طبقات و قشرهای مختلف از نتایج این سرمایه‌گذاری‌ها بهره‌مند شوند.
...0938
روحانی با تعویض وزرای اقتصادی و بانک مرکزی و آوردن افراد مقتدر دلخوری مردم و نخبگان را آرام کند.
...0912
سلام بهارستان اصفهان شهر دانایی محوره ولی روزنامه فروشی نداره.
...0933
سلام. آقای روحانی شما باید رئیس بانک مرکزی رو عوض کنی سیف از اول مخالف کاهش قیمت دلار بود، وزیر اقتصاد رو هم باید دوباره آقای طیب‌نیا قرار بدی چون در زمان آقای طیب‌نیا قیمت دلار ثابت بود و اقتصاد هم وضعش خوب بود.
...0919
در جلسه شوراى هماهنگى مدیریت بحران خراسان رضوى با حضور معاون هماهنگى استاندارى و مقامات جهاد کشاورزى، براى مدیریت مصرف آب مشهد تصمیم گرفته شد، هر خانوار مشهدی در ماه ده مترمکعب آب مصرف کند! عزیزان، یک چاه آب پروانه‌دار در مشهد با دبی 30 لیتر در ثانیه،که طبق قانون فقط مجاز است شش ماه آب برداشت کند، و با عدم نظارت و عدم جلوگیرى امور آب مشهد 12 ماه آب زیرزمینى شیرین مشهد را غارت می‌کند، در یک سال مقدار 466560 متر مکعب فقط اضافه برداشت دارد! و فقط اضافه برداشت یک چاه به اندازه 46656 خانوار مشهدی است! سر جوال را رها کرده، ته جوال را گرفته‌اید؟!
...0915
حمایت همه‌جانبه از اشتغال کشاورزان، ضمن رونق گرفتن محصولات کشاورزی،از مهاجرت روستاییان عزیز به شهرها و کلانشهرها جلوگیری می‌کند. همه می‌دانیم بخش کشاورزی و دامداری به نوبه خود شغل و سرمایه بسیار وسیع و فراگیر و البته پربرکت هستند.
...0938
حضرت امام علی(ع) می‌فرمایند: نهایت دین، امر به معروف و نهی از منکر و بر پاداشتن حدود الهی است.
...0938
راه نجات ما از آلودگی و بوی نفت گسترش سریع صنعت توریسم است و دشمن نمی‌تواند جلو آن را بگیرد.
...0912
حضرت امام محمدباقر (ع) میفرمایند: امر به معروف و نهی از منکر دو خوی از خوهای خداوند عزوجل هستند. هر که آنها را یاری دهد خداوند عزتش بخشد و هر که تنهایشان گذارد خداوند عزوجل او را تنها گذارد.
...0938
سال حمایت از کالای ایرانی، در حقیقت ابراز تعصب و غیرت دینی و ملی به توانمندی‌های نیروهای داخلی است آن هم در این دوران که فشارهای اقتصادی دشمنان از آن سوی مرزها متوجه ایران اسلامی شده است. امیدواریم به برکت شعار حکیمانه و بسیار ارزشمند امسال شاهد تحقق تعالی و ترقی اهداف و ارزش‌های مقدس الهی و دینی ناشی از حرکت‌های جهادی هموطنان ولایتمدار نستوه و ارجمندمان در این زمینه باشیم. انشاءا...
...0938
چرا دولت به جای شعار حمایت از تولید داخل، به اتومبیل‌سازان داخلی به همین منظور فشار نمی‌آورد تا به تعهدات خود به موقع عمل کنند؟!
...0939
یک نظر فوتبالی! هر فوتبالیستی علاوه بر فوتبال باید دونده خوبی باشد و بدنساز بهتری! و حتا می‌توان گفت وزنه‌برداری تا سرعت عمل داشته باشد و با تن قوی، که اگر تنه خورد نیفتد و ضربه محکم و کاری به فوتبال بزند و در ضمن تیم ملی ما در بازی دوم توپ‌ها را حرام می‌کردند و استفاده و تمرکز لازم روی توپ‌ها نداشتند.
...0935
1712- علی‌اکبر فرقانی: همان‌طور که در روزهای گذشته،‌ به‌طور متوالی در صفحه اول روزنامه یادداشتی درباره مشکلات اقتصادی، معیشتی و افزایش دوبرابری قیمت کاغذ چاپ شد، باید گفت که این روزها وضع روزنامه‌های بخش خصوصی تعریفی ندارد. در حالی که هر صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول به امید رشد و شکوفایی کشور برای چاپ نشریه‌اش از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجوز گرفته است. وقتی مطبوعات لیاقت و اعتبار آن را داشته‌اند که مجوز دریافت کنند، بهتر است برای انتشار و ادامه حیات و بقاء از سوی رئیس‌جمهوری و نهادهای مسئول به‌ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌طور جدی و قانونی حمایت شوند و جزئی‌ترین و پیش‌پاافتاده‌ترین کاری که می‌توانند انجام دهند، واگذاری کاغذ است. بی‌توجهی به مشکلات صنفی و به خصوص اختصاص ندادن کاغذ برای انتشار روزنامه‌ها، باعث کمبود بودجه، ورشکستی،
بیکاری عده‌ای از خبرنگاران و کارکنان
می شود. قطعاً‌ رئیس‌جمهوری کشور ما و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی قصد ندارند شاهد مرثیه و روزهای نفس‌گیر مطبوعات کشور
باشند! (23/4)
1416- علی اکبر فرقانی: جمعه 22 تیر در برنامه خندوانه سه تن از فوتبالیست‌های تیم ملی را دعوت کردند که جای قدردانی دارد. اما مشکل اینجاست که ساعت پخش برنامه آن هم جمعه شب که مردم صبح روز شنبه باید سر کار باشند، بسیار دیروقت است. خواهشمند است زمان پخش برنامه را از ساعت 23 تغییر دهند و زودتر پخش کنند. (23/4)
دکتر عبدالحمید حسین‌نیا:در طبقه زیرین ساختمان پزشکان که ما کار تخصصی خودرا می‌کنیم اخیرا یک پزشک عمومی آمده که می‌گویند زالو درمانگر تمام‌عیاری است او کاری به این ندارد که بیمار اصلا به زالو انداختن نیاز دارد یا ندارد او زالو را براساس باورهای بیمار می‌اندازد. بیمار می‌گوید سردرد دارد، کمردرد دارد، او زالویش را می‌اندازد و بابت هر زالو هم کلی شارژ می‌کند، مطب او غلغله است.
بیمار تا آخر وقت می‌آید از کریدور گردن می‌کشد می‌پرسد زالو؟ من حوالت به لب یار دلنواز می‌کنم و اشاره می‌کنم پایین! یا پشت در من از عدسی در می‌بینم و لب‌خوانی از لب بیمار می‌فهمم که در طلب زالوست.
حتی یک از بیماران پیشه‌ور محله ما از من گلایه می‌کرد بچه‌اش را که سردرد داشته چند بار پیش من آورده و چون نتیجه نگرفته پیش زالو درمانگر پایین برده و با زالو انداختن نتیجه گرفته است. راستی ما با این پوپولیسم در طبابت با این متولیان بهداشت و سلامت مردم به کجا می‌رویم؟
1412- پیشنهاد به مسئولان شرکت واحد! به مسئولان شرکت واحد پیشنهاد می کنم در هوای گرم و طاقت‌فرسا، یک روز از ابتدا تا انتها در یکی از خطوط واحد، با اتوبوس های بدون کولر و پرده سفر کنند، مشکلات مردم را بیشتر و بهتر درک کنند. (24/4)
1113- مزایای پولداری و بی‌پولی؛ محل کار ما، بلوار میرداماد است. یکی از روسای ما در خیابان شهید دستگردی(ظفر)، در دوقدمی محل‌ کارش سکونت دارد، برخی همکاران در اسلامشهر، اندیشه و مارلیک ساکن شده‌اند و هر روز مجبورند مسافت طولانی را برای آمد و شد، تحمل کنند. این کجا و آن
کجا! (24/4)
1914- آیا توزیع کاغذ سهمیه‌ای و سوبسیدی و ارزان ‌قیمت به روزنامه ها متوقف شده است یا این که سهمیه کاغذ مخصوص روزنامه های خاص است؟ (24/4)
2015- تلف شدن مرغ ها در مرغداری های استان گلستان به علت قطع برق و گرمازدگی که تصاویر آن در شبکه های مجازی به نمایش درآمد، موجب تاثرم شد‌. چه کسی مسئول پرداخت خسارت به مرغداری مربوط است؟ (24/4)
0915- علی اکبر فـرقــانی: بـــرخی کارشناسان شرکت‌های معتبر بیمه که سال‌ها کار می‌کنند، متاسفانه بیمه نیستند و حقوق‌شان پایین است و هیچ مزایایی هم ندارند، آنها اگر هنگام کار دچار حادثه شوند، کارفرما پاسخگو نیست و به راحتی آنان را از کار بیکار می‌کنند. به عنوان نمونه یکی از کارشناسان که مدرک لیسانس بیمه دارد، می‌گوید: در حین ماموریت خودرو توسان در پارکینگ بیمه‌گذار واقع در خیابان بنی هاشم با او تصادف و از ناحیه دست و پا صدمه می‌بیند که با اورژانس به بیمارستان شهدای تجریش انتقال و در مراحل جراحی و مداوا قرار می‌گیرد. وی می‌گوید با این که هنوز دوره نقاهت بیماری را می‌گذراند، مجبور به حضور در محل‌ کارش شده است تا مبادا کارش را از دست بدهد. (24/4)
2314- هشت ساعت قطع آب و برق در گرگان! قطع برق این روزها در برخی شهرها به امری عادی تبدیل شده و مردم مجبورند مشکلات فراوانی را تحمل کنند. اما ساکنان خیابان شهدا، لاله ششم، بن‌بست یکم میخچه‌گران شهرستان گرگان می گویند: علاوه بر قطع
برق، از ساعت 22 تا 6 صبح آب هم قطع
می شود، این مسئله برای اهالی مشکل‌ساز شده است. به علت این که گرگان با دریای خزر فاصله کمی دارد، هوای این شهر شرجی و گرمای طاقت‌فرسایی دارد که باعث می شود مردم از کولرهای گازی یا اسپیلت استفاده کنند. امیدواریم شهروندان با صرفه‌جویی شرکت های آب و برق را دریابند! از مسئولان مربوط هم انتظار می رود، زمان قطع آب را به حداقل برسانند و ساکنان محله یادشده را دریابند! (21/4)
1312- چرا بسیاری از ادارات دولتی روزهای پنجشنبه تعطیل است؟ در حالی که
برخی ها در روزهای پنجشنبه فرصت بیشتری برای انجام کارهای اداری دارند. (21/4)
0915- علی‌اکبر فرقانی: معلمان و دبیران، اقشار فراموش شده! روزهای گذشته ستون روی خط آفتاب یزد را مطالعه می کردم، پیام‌دهنده‌ای درباره تعطیلی مدارس در تابستان و این که معلمان و دبیران مدارس تعطیل‌اند، اما حقوق می گیرند، اعتراض داشت. لازم به یادآوری است در برخی کشورها برای فرهنگیان عزیز بیش از کشور ما ارزش قائل‌اند. آن ها بر این عقیده اند که معلمان و دبیران با زحمات فراوان توانسته‌اند به دانش‌آموزان آموزش دهند و بیاموزند که با تحصیل و علم‌آموزی می توانند به دانشگاه راه یابند. مهندسان، پزشکان، وکلا و تمامی تحصیل‌کردگان از قِبَل معلمان و دبیران به مدارج عالی رسیده‌اند و این حق آنان است تا از لحاظ حقوقی، معیشتی و رفاهی تامین باشند. خُرده‌گیری‌هایی غیرمنطقی که درباره این قشر زحمتکش می شود، عادلانه
نیست! (21/4)
حضرت امام علی‌بن‌ موسی‌الرضا (ع) می‌فرمایند: کسی که جبران گناهانش را ندارد بر محمد و آل محمد درود بفرستد که همانا صلوات، گناهانش را محو و نابود می‌کند.
...0938
با عرض سلام و درود بی‌پایان و خداقوت. ارتکاب فساد و جنایت و ناهنجاری‌ها و نفوذ آسیب‌های اجتماعی در جامعه ناشی از کمرنگ شدن فرهنگ‌سازی دینی و امر به معروف و نهی از منکر است. قطعا تقویت و لحاظ شدن واجبات و احکام اسلامی آثار پربرکتش را به همگان مترتب خواهد کرد.
...0938
محمود بلیغیان: اِشکال بزرگ و مهمی که در اینترنت برای خواندن مطالبی که در ستون تلفن‌ها دیده می‌شود، اینست که: چون قبل و بعد آن مطلب، گفته‌ها و نوشته‌ها و پیام‌های دیگران هم چاپ شده است، اغلب اوقات مطالب دیگران که اصلا" هیچ ربطی هم به مطلبِ مثلا بنده نداشته و یا حتی مخالف آن مطلب و نظر باشد، ولی قسمتی از آن با تداخل با مطلب بعدی، به‌نام دیگری در اینترنت نشان داده می‌شود، که اصلا صحیح نیست، لذا ضروری است روزنامه‌ها و مطبوعات مهم در این مورد حساسیت‌برانگیز و بسیار مهم حیثیتی، فکری بکنند، که البته به نظر بنده شاید فاصله انداختن بیشتر در بین مطالب همراه اسامی پیام‌دهندگان، با مطلب بعدی در هنگام کادربندی و چاپ آنها در ستون مربوطه، یکی از این راهکارها و راه‌حلی مناسب باشد.
...0913
رسول مکرم اسلام (ص) می‌فرمایند: وقتی انسان بمیرد عمل او خاتمه می‌یابد مگر در سه چیز :صدقه جاریه (وقف)، علمی که از آن استفاده شود، فرزند صالحی که برای او دعا کند.
...0938
به دام افتادن در دلبستگی به دنیا آدمی را بیش از پیش به سقوط و تیره‌بختی می‌کشاند و توفیقات آبادی آخرت و خودسازی و صعود به کمال را سلب می‌کند.
...0938
آدم منافق، همانند مار خوش‌خط و خالی است که ظاهری زیبا و باطن زهرآگین دارد و وجودش سراسر شری است که خیری در آن یافت نمی‌شود.
...0938
راه‌اندازی خط تولید آمپول ایرانی مخصوص بیماران کم‌خونی و دیابت در شهرستان کرج استان البرز مایه نهایت افتخار و بالندگی برای ما شد، زیرا این دارو پیش از این جزء داروی‌های وارداتی بود. یقینا این یکی از کالاهای ایرانی محسوب می‌شود که در پرتو تحقق اقتصاد مقاومتی هم در عرصه اقدام و عمل و هم در تولید و اشتغال تولید شده است. امید واثق داریم این نوع حرکت‌های جهادی تا رسیدن به مراحل خودکفایی تداوم یابد.
...0938
با گرامی داشت هفته" حجاب و عفاف"،یاد و خاطره همه شهدای گرانقدری که به‌عنوان حافظان این ارزش الهی در مسجد گوهرشاد مشهد مقدس شربت شیرین شهادت را نوشیدند، احیا می‌شود. به طور قطع و یقین احیاکنندگان حجاب و عفاف، رهروان مکتب فاطمی (س) و خط سرخ شهادت هستند. صلواتی را نثار ارواح مطهر این شهدای ارزشی هدیه کنیم.
...0938
در کلانشهرها براى تصفیه فاضلاب متخصص وجود ندارد و حجم عظیم فاضلاب تولیدی، به یک تهدید محیط زیستی تبدیل شده چرا در دانشگاه رشته مهندسی تصفیه انواع فاضلاب، اعم از شهری و خانگى و صنعتى وجود ندارد. گویا وزارت علوم هنوز پی به اهمیت حیاتی این رشته نبرده است. آب کشاورزى کلانشهرها از جمله مشهد را از تصفیه فاضلاب تامین کنید. آب سفره زیرزمینی مشهد شیرین و براى شرب لازم است تا در شهر مردم زندگى می‌کنند، فاضلاب هست و تا این منبع هست، آب مورد نیاز کشاورزى هست. فقط همت می‌خواهد.
...0915
آدرس ذیل با صداهای ناهنجار شبانه‌روزی مزاحم مردم است. تبریز خیابان ارتش روبه‌روی اداره پست مرکزی کوچه شهید فرشباف نبش چهارراهی روبه‌روی مغازه میوه‌فروشی ساختمان نیمه‌کاره.
...0939
بندگان مومن، صبور، متقی و مخلص خداوند عالمیان اصلا و ابدا مطیع وسوسه‌های شیطانی نمی‌شوند هر چند شیطان گناهان را در نظرشان زیبا و خوش نشان دهند.
...0938
سریال تلویزیونی "راه و بیراه" که در شبکه یک سیما در حال پخش است، به موضوعات اشتغال، تولید و کارآفرینی پرداخته است و این در راستای تحقق شعار سال گذشته یعنی اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است. الحق و الانصاف ساخت این نوع سریال‌ها تمام و کمال، به نفع جامعه اسلامی و مایه الگوپذیری است. به‌ویژه در این شرایط اقتصادی که نیازمند به‌کارگیری تمام توان‌ها در مسیر خودکفایی اقتصادی و بی‌نیازی به کالاهای وارداتی است.
...0938
ضمن سلام و خسته نباشید برای صدمین بار پیامک می‌زنم با تشکر از زحمات شما که واقعا مشکلات مردم را مطرح می‌کنید نانوا هستم اکنون حدود چهار سال است که درآمد ما با قیمت نان هیچ افزایشی نیافته در حالی که همه هزینه‌ها افزایش می‌یابد لطفا مطرح فرمایید.
...0914
با سلام و درود بر شما آفتابیان عزیز، اگر برایتان امکان دارد PDF روزنامه در اینترنت (بخش آرشیو و جدیدترین شماره
آفتاب یزد) را، در یک زمان و ساعت مشخص، مثلا ساعت 2 بامداد یا هر زمان ثابت و مشخص شده دیگر، به صلاح‌دید خود فعال کنید، گاهی فقط نیم صفحه اول باز می‌شود، و امروز پنجشنبه 21 تیرماه 1397 فقط دو صفحه اول و دوم کامل باز شدند و صفحات داخلی دیگر به هیچ طریقی باز نشدند و در صفحه نیامدند. با تشکر.
...0913
با سلام، گاه بیگاه روزنامه ناقص توزیع می‌شود علت چیست؟ ضعف مدیریتی است؟یا مشکل اقتصادی؟ ضمنا چرا روزنامه اطلاع‌رسانی‌اش ضعیف شده؟ با تشکر ممنونم پاسخگو باشید؟
...0919
آفتاب یزد: روزنامه در 16 صفحه هر روز به جز روزهای پنج شنبه که در 8 صفحه به دلیل گرانی کاغذ منتشر می‌شود.
هر چقدر باران در عراق بیشتر بباره از لحاظ محیط زیست به نفع ایران هست.
...0933
محمود بلیغیان:با سلام و درود بر آفتابیان عزیز، فقط امیدوارم جابه‌جایی ستون‌های پیام‌های تلفن‌های مردمی که در حاشیه و کنار صفحات داخلی‌‌ِ پر خواننده
(2 و 6 و 11 و 13 و...) و دیگر صفحات پربازدید کننده داخلی با کادر بندی و حروف مناسب چاپ می‌شد، و همچنین در صفحات ضمیمه آفتاب اقتصادی چاپ می‌شدند، و هم‌اکنون و اخیرا همه آنها در یک صفحه (صفحه 10) چاپ می‌شوند، تحت نظر و فشار خاصی این تغییرات انجام نشده باشد، زیرا به نظر بنده روش قبلی بهتر و گیراتَر بود و جواب بهتری می‌دادند.
...0913
آفتاب یزد: تصمیم شورای تحریریه روزنامه بوده است و بسیاری از خوانندگان محترم از این حرکت استقبال کرده‌اند.
دیروز و الان توی بهارستان اصفهان برق قطع شده امیدوارم دیگه قطع
نشه.
...0933
حضرت امام حسن مجتبی(ع) می‌فرمایند: بیشترین زیرکی، ترس از خدا و پرهیزکاری و بیشترین نادانی، عیاشی و شهوترانی است.
...0938


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام