کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 01 خرداد 1398   Wednesday 22 May 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 24 تیر 1397

صفحه خبر: سیاسی

آفتاب یزد – گروه سیاسی: جبهه پایداری که به گفته امیر محبیان «رادیکال‌ترین بخش جبهه اصولگرایی است » به تازگی در بیانیه عجیب و تحلیلی ضمن محکوم کردن دولت به بی‌کفایتی دولت تدبیر را تشویق کرده تا به الگو برداری از منش و روش ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه بپردازد! در این بیانیه آمده است: « بازگشت به درون و تکیه بر اقتصاد علمی که به انتخاب پوتین انجامید، توانست روسیه را مجدداً بازسازی و به قدرتی بزرگ در برابر دیگر قدرت‌های غربی تبدیل کند» نکته جالب در مورد این بیانیه آن است که این جبهه بدون کوچکترین اشاره به روش پوتین در دستیابی به موفقیت‌های مورد اشاره این بیانیه، هیچ راهنمایی ارائه نکرده که آیا روحانی مجاز است که برای " الگو قرار دادن پوتین " از
" روشهای پوتین " که مبتنی بر معامله گری صرف و چرخش‌های اساسی و مذاکره بی‌امان با همه است نیز الگوبرداری کند؟ نماینده عضو این جبهه علی رغم توافق تمام نظام پس از تصویب برجام در مجلس می‌گرید و آن نمایش‌ها اجرا می‌شود، این جبهه آیا یک‌بار عملکرد مجلس دومای روسیه را در موارد پرتعداد و مشابه مورد بررسی قرار داده است؟ در بخشی از این بیانیه آمده است: «داستان این روزهای کشور ما نیز معلول عدم توجه به همین دو عامل مهم است؛ ‌اگر از تجارب گذشتگان از صفین تا کودتای ۲۸ مرداد و سرنوشت دیگر ملت‌ها مانند لیبی، شوروی سابق و... درس عبرت گرفته بودیم امروز نیازی به آزمون و خطا نبود » این جبهه دلیل تشدید تحریم‌ها را «بی‌تدبیری‌های دولت جناب روحانی و تمسخر منتقدان دلسوز دانسته است» و دولت را متهم به «غرب باوری» کرده است. این جبهه رئیس مجلس و طیف اصولگرایان منصوب به او را نیز بی‌نصیب نگذاشته و درباره آنها نوشته است: «متاسفانه مجلس شورای اسلامی به ویژه رئیس و هیئت رئیسه آن نه‌تنها در این برهه حساس نقش نظارتی خویش را بر دولت ایفا نکردند، بلکه با تصویب برخی لوایح و طرح‌ها و اعتماد مجدد به وزرای استیضاح شده و جلوگیری از طرح سوال از رئیس‌جمهور، در به وجود آمدن این شرایط سخت، نقش اساسی ایفا کرده‌اند.» در نهایت نیز این بیانیه راه حل جادویی خود را ارائه می‌دهد و می‌نویسد: «ملت ما باید بدانند نه انتخاب گورباچف و نه یلتسین هیچ کدام نتوانست به سازندگی و سر و سامان دادن کشور شوروی کمکی کند، لیکن بازگشت به درون و تکیه بر اقتصاد علمی که به انتخاب پوتین انجامید، توانست روسیه را مجددا بازسازی و به قدرتی بزرگ در برابر دیگر قدرت‌های غربی تبدیل کند.» ولادیمیر پوتین بارها اعلام کرده که در مذاکره هیچ خط قرمزی نمی‌شناسد، او قرار است به زودی با رئیس‌جمهور بزرگ‌ترین رقیبش در هماورد‌های بین‌المللی مذاکره نماید. وی بزرگ‌ترین مدافع جذب سرمایه خارجی در روسیه است و تقریباً هر گونه معافیت مالیاتی را برای سرمایه‌گذاران غربی لحاظ کرده است، تنها این رفتار او را مقایسه کنید با هیاهویی که در زمان مذاکره برای عقد قرارداد با توتال توسط نویسندگان این بیانیه ایجاد شد. توسعه گردشگری از طریق برگزاری مناسبت‌های بین‌المللی همچون المپیک زمستانی سوچی و جام جهانی از جمله راهبردهای اقتصادی پوتین است. تصور کنید که دولت روحانی رویدادی مشابه را در کشور برگزار می‌کرد و گوشه‌ای از زلف چند تماشاگر خارجی بیرون می‌ماند، دوستان مدعی الگو برداری از پوتین چه جنجالی به پا می‌کردند. ابزار اصلی پوتین مذاکره و تلاش برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی است و دقیقاً این طیف از اصولگرایان با این دو مورد به شدت مسئله دارند. اعتبار چنین بیانیه‌ای به اندازه میزان رای صادرکنندگان آن در میان مردم است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام