کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 24 آذر 1398   Sunday 15 December 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 24 تیر 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

مقنی می گوید مقصر کیست که برای حفر چاه مجوز داده است به خاطر بیاوریم که در اطراف دریاچه ارومیه سی هزار چاه حفر شد و با مجوز آنها دریاچه را به زباله‌دان تبدیل کردند. اگر کمی فکر کنیم مجوزدهنده را به یاد می‌آوریم همان که خیلی میل دارد برگردد.
...0912
انسان غمگین و غصه‌دار می‌شود وقتی آدمایی را می بیندکه دارند هرز می روند.
...0935
به دشمنانت هزار بار فرصت بده تا با تـــو دوست شوند، اما به دوستانت یک فرصت هم نده که دشمنت شوند، زیرا دوستانت جای دقیقِ زخم های عمیقِ دلت را می دانند.
...0935
طبق بررسی‌ها این نتیجه حاصل شده است که تغییرات دفعی قیمت‌های ارز و طلا و سکه،بی‌دلیل و از سوی عوامل نفوذی دشمنان با نیت شوم ضربه به اقتصاد و معیشت مردم عزیز ایران اسلامی طراحی شده بود! دشمنان قسم‌خورده انقلاب اسلامی باز هم باید بدانند حسابی کور خوانده‌اند. ملت و مسئولان فهیم و باهوش این اقتدار را دارند که توطئه‌های آنها را خنثی کنند.
...0938
مینایی از تهران: از اپراتور همراه اول خواهشمند است اختلالات مربوط به پوشش آنتن‌دهی اینترنت پرسرعت تلفن همراه خود را در داخل ایستگاه ها و تونلهای شبکه مترو تهران علی‌الخصوص خط سه مترو را از لحاظ کیفی و سرعت اینترنت ارتقا و بهبود ببخشد چون اصلاً نمی‌توانیم از اینترنت سیم‌کارت همراه اول‌مان در داخل مترو تهران استفاده کنیم.
...0912
امام صادق(ع) :خشم کلید همه
بدی هاست.
...0912
قرآن کریم: و هرکس فرمان خدا و رسول را اطاعت کند و خدا ترس و پرهیزکار باشد، چنین کسانی را پیروزی و سعادت خواهد بود.
...0938
از اجرای طرح دوخت و توزیع "چادرهای آسمانی" در برخی شهرهای مهم کشور به مناسبت هفته "حجاب و عفاف" توسط نیروی عزیز انتظامی نهایت تشکر و قدردانی کرده و آن را به فال نیک می‌گیریم. بدان امید که باعث ترویج و گسترش فرهنگ مقدس عفاف و حجاب در سراسر کشور بشود.
...0938
رسول مکرم اسلام(ص) می‌فرمایند: محبوب‌ترین شما در نزد خدا خوش اخلاق‌ترین شماست.
...0938
سال‌هاست نام طبیب خوش‌نام و متعهد در محله‌ای و کوچه‌ای از شهرمان در جنب اداره پست که اکنون به همت شهرداری و شورای محترم اسلامی شهر به‌نام این پزشک پرتلاش و مجرب و متعهد (دکتر شهریار صفایی) مزین و نامگذاری شده است. جا دارد حقیر به‌عنوان عضوی کوچک و شهروندی از سوی دیگر شهروندان مبارکه‌ای مراتب سپاس قلبی خود و دیگر شهروندان را از این پزشک مردمی شهرمان داشته و توفیقات الهی را از خداوند متعال جهت سلامت ایشان و خانواده محترمشان خواستارم و از مسئولان محترم شهری و شهرداری و شورای اسلامی شهر از انجام این مهم تشکر می‌کنم.
...0913
باسلام و عرض ادب به اعضای محترم روزنامه وزین آفتاب یزد علی‌الخصوص حاج آقای مظفری، سیدعلیرضا کریمی و دوست بسیار بزرگوارم جناب آقای امیرحسین ذاکری قلم‌زن و نویسنده کم‌نظیر و تیزبین و به ظاهر طناز ولی پرمحتوا و نویسنده به روز، بنده یکی از خوانندگان و طرفداران چندین ساله آفتاب یزد هستم و روزانه چند عدد آفتاب یزد به شهر ما میاد بدون استثنا یکی را بنده می‌گیرم می خواستم عرض کنم ستون‌های آقای ذاکری گل سرسبد روزنامه است و دومی ستون‌های آقای کریمی که گهگاهی در بعضی شماره نوشته‌های این دو بزرگوار کمرنگ می شود و مخصوصا اگر در شماره‌ای از این دو بزرگوار نوشته‌ای نباشد برایم خیلی لذت‌بخش نیست. توصیه بنده این است از اختلاس و چپاول بیت‌المال و آقازاده‌های لندن و پاریس و آمریکانشین و یقه‌سفیدها بیش از پیش در تمامی شماره‌ها نوشته شود گرچه نوشته می شود باز هم بیش از این پرداخته شود. در شماره 5218گرچه از آقای ذاکری نوشته‌ای نبود در عوض ستون «دل مردم را خون نکنید» از آقای کریمی واقعا ستودنیست، گر چه کلیه سرمقاله هایش ستودنیست و یاداشت2 به قلم نادر صادقیان و یاداشت شماره3 به قلم کامران منصوری ستودنی بود. با احترام میر اکبر مرتضوی از مشکین‌شهر استان اردبیل دبیر بازنشسته و روزنامه‌نگار.
...0935
به جای سدهای سیمانی در سراسر ایران سدهای خاکی بسازند.
...0933
حضرت امام علی(ع) می‌فرمایند: خوش‌بینی، اندوه را می‌کاهد و از افتادن در بند گناه می‌رهاند.
...0938
با گرامی‌داشت هفته فرهنگ مالیاتی، لازم است به این مناسبت، این موضوع بسیار مهم را متذکر شد، متاسفانه عده‌ای که تعدادشان هم اندک نیست، از فرهنگ مالیات با عدم پرداخت مرتب و نیز با افزایش خودسرانه قیمت‌های کالاها و کرایه منازل و مغازه‌ها (به بهانه واهی افزایش مالیات) سوءاستفاده‌های فراوانی می‌کنند و موجی از اخلال در نظام اقتصادی و اداره کشور پدید می‌آورند. لذا ضروری است ریشه این روند به طور کامل خشکانده شود.
...0938
یادش بخیر زمانی که دشت‌هایمان پر از دریاچه و تالاب بود و وجود آنها به بارندگی و سرسبزی کمک می‌کرد. ولی اکنون این دریاچه‌ها به صورت دریاچه‌های کوچک به کوه‌ها منتقل شده‌اند و دیگر صدای سرازیر شدن آب‌ها از کوه‌ها شنیده نمی‌شود، جای شاعر شهریار خالی.
...0914
سال‌ها هشدار متخصصین آب و محیط زیست نادیده گرفته شد اکنون لازم است برای حل بحران آب شرب برای هم‌میهنان در استان‌های جنوبی کشور مهندسین گسیل شوند.
...0910
خواسته بسیاری از مردم توزیع قدرت بین اصولگرا و اصلاح‌طلب، استانی شدن انتخابات مجلس و شورا، حذف کنکور لیسانس و دکترا، ادغام وزارت علوم و آموزش پرورش و منحل شدن دانشگاه فرهنگیان است.
...0915
حجاب و عفاف، سپری محکم و استوار در برابر آماج حملات شیطانی و نیز نگاه‌های زهرآلود و مسموم است و مانع سقوط از نور به ظلمات می‌شود.
...0938
ایراد گرفتن از رفتن آقای روحانی به تله‌کابین ولنجک بهانه‌های مهدکودکی است و حکایت از خالی بودن جنته و استیصال از درک مسائل اساسی است .
...0912
تبریز خیابان ارتش روبه‌روی اداره پست کوی شهید محمد فرشبافیان پلاک53 شب و روز با صداهای ناهنجار و ریختن آشغال و نخاله در کوچه مزاحم مردم شده است.
...0914
اگر آن‌قدر توانایی موجود است که دختر رقصنده‌ای را در شبکه‌های اجتماعی شناسایی و به سرعت دستگیر می‌کنند پس چرا برخی مجرمان دستگیر نمی‌شوند؟
...0910
حضرت امام جعفر صادق(ع) می‌فرمایند: هرگاه مومنی بتواند برادر خود را یاری رساند اما کمکش نکند، خداوند در دنیا و آخرت او را تنها گذارد.
...0938
مسئولان کشور چکار دارند می‌کنند به جای آنکه برای صادرات مشوق بگذارند برای آن عوارض می‌گذارند یا عوارضش را زیاد می‌کنند. اقتصاد مقاومتی و اشتغالزایی را هیچ کس جدی نگرفته است.
...0912
امیدواریم با ساخت و توسعه نیروگاه‌های خورشیدی در کشور شاهد استفاده انرژی خورشیدی در تک‌تک منازل انشاءا... در آینده‌ای نه چندان دور باشیم. بر هیچ کس پوشیده نیست این انرژی، انرژی پاک و طبیعی و دارای فواید بسیار زیاد بوده، لذا صرف کردن تمام بودجه، توان و نیرو در این عرصه قطعا صد در صد ارزشمند و به نفع همه هموطنان عزیز و ارجمند خواهد بود.
...0938
باسلام. این آقای بلیغیان راجع به همه چیز در روزنامه مطلب می‌گوید از مودم گرفته تا موتور سیکلت و بانک‌داری و غیر. باباجون یک آدم چند تا پیام می‌تونه بفرسته. پیام‌های مردم تو صفه پیام‌های این آقا روزی دو بار تو روزنامه. انصافم چیز خوبیه بابا دیگه شورشو در آورده راجع به مودم خونشونم پیام میده.
...0905
باسلام عامل اصلی گرانی گوشی شخص وزیر ارتباطات است ایشان از ترسشان حاضر نیستند با یک شهروند عادی که مخالف سیاست‌های ایشان در زمینه واردات گوشی هستند مناظره برگزار کنند. دلیل اصلی گرانی گوشی تعرفه‌های سنگین و عوارض گمرکی کمرشکن است به خاطر همین است که با واردات گوشی قاچاق مخالف هستند چرا که قاچاقچیان حاضر نیستند به دولت باج بدهند و عوارض گمرکی بپردازند، دیگر اینکه قاچاقچیان گوشی ارزان در اختیار مردم قرار می‌دادند و وزیر ارتباطات با گوشی ارزان مخالف است و اعلام می کند که طرفدار گوشی ارزان است اگر راست می‌گوید تعرفه و عوارض را بردارد یا به قاچاقچیان گوشی اجازه واردات دهد .
...0919
آفتاب یزد: ضمن احترام به پیام شما قصد وزیر محترم این است که جلو قاچاق که ضربه به اقتصاد کشور می‌رساند گرفته شود.
1004- حجت الاسلام قاضی عسگر فرمودند: هنگامی که 85 هزار حاجی قصد انجام حج واجب دارند برخی اعتراض بیجا می‌کنند. اینها که به حج واجب می‌روند اغنیا هستند. در حالی که برخی مردم توان حتی رفتن به مشهد مقدس هم ندارند. پس اغنیایی که توان مالی خوبی دارند بهتر نیست از ارز آزاد استفاده کنند؟ (16/4)
0953- دکتر نجف قلی حبیبی فرمودند: اصلاح‌طلبان هیچ گاه پشت روحانی را خالی نمی‌کنند. آقای حبیبی خدمتتان عرض شود به اصلاح‌طلبان کاری ندارم اما هر وقت هر مسئولی نتواند در جهت منافع ملی قدم بردارد و به مردم خدمت کند در هر مقامی که باشد عقد اخوت نبسته و او را کنار خواهد زد این را رئیس دولت باید بداند مراقب وعده‌هایی که داده است باشد! (16/4)
0951- نوشته‌اید خرید 2 میلیارد دلار دولتی با 18 هزار و هشتصد کارت ملی اجاره‌ایی این کار یک فرد عادی نیست اصولا از یک رانت اداری برخوردار بوده و در سیستم اداری بوده که توانسته چنین کاری بکند. این موضوع باید برای مردم مشخص شود. چه کسانی برای بردن منافع ملی و بیت‌المال کمر همت بسته‌اند. (16/4)
0744- در این سال‌ها منابع مالی کشور بدون نتیجه به هدر رفت با وجود هشدار کارشناسان و محیط‌زیست قدمی در تامین منابع آب تجدیدپذیر تصفیه فاضلاب برداشته نشد تا جایی که به اینجا رسیدیم. در حالی که مردم خوزستان مشکل آب دارند. (16/4)
0736- از اداره مالیات و دارایی سوال می‌شود کسی که با 2 تن سکه طلا دستگیر شده و دیگری 38 هزار سکه خریداری کرده به مردم اطلاع‌رسانی شود این افراد سالیانه چقدر مالیات پرداخته اند؟ (16/4)
0734- باید از سازمان ملل و یونسکو تشکر کرد که چند اثر تاریخی و باستانی کشور را جزو میراث جهانی ثبت کرد ما که خودمان متاسفانه از برخی آثار نگهداری خوبی نکردیم و مرمتی در خور آنها انجام ندادیم. (16/4)
0209- قبلا به شهرداری‌ها می‌گفتند بلدیه بر هر کسی پوشیده نیست. زحمتکش‌ترین قشر کارگری پرسنل شهرداری‌ها می‌باشند. اینجانب به پرسنل و کارگران همشهری خود در شهرداری بروجرد خسته نباشید عرض می‌کنم. (16/4)
0206- جناب آقای علاءالدین بروجردی با سلام اگر از مسافرت‌های متعدد خارج از کشور فارغ شده‌اید لطفا سری به بروجرد بزنید تا از مشکلات آنجا باخبر شوید. کیانی از تهران (16/4)
0128- آنچه عیب‌اش تو بگفتی هنرش نیز تو بگو. آیا روزی خواهد رسید که ما کمبودهای دولت محترم را به جای راهنمایی آن‌قدر بزرگ نکرده و مته به خشخاش نگذاریم. صحبت از نیمه پر لیوان هم بکنیم. به امید روزی که خداوند به برخی از ما چشم بینا بدهد. کیانی از تهران (16/4)
0120- واقعا که خارجی‌ها بی‌نهایت بدسلیقه می‌باشند نمونه‌اش آرم کاپ بین‌المللی مسابقات فوتبال است که به همه چیز شباهت دارد به غیر از مار کبری! (16/4)
0905- دریافت 156 میلیون دلار ارز دولتی برای واردات روغن خوراکی توسط عده‌ای خاص چرا قیمت آن برای مصرف‌کننده در بازار افزایش هم یافته است. (17/4)
0453- با عرض سلام و خسته نباشید. شهادت امام صادق (ع) را خدمت همه شما عزیزان تسلیت عرض می‌کنم. از شهرداری محترم و بنیاد شهید خواهشمندیم نام خیابان مهران در شهرک شریعتی را به نام شهید مدافع حرم سردار حاج حسن اکبری تغییر دهند. (17/4)
0916- نخست وزیر سابق پاکستان و خانواده‌اش به هجده سال زندان به جهت خرید آپارتمان لوکس در لندن محکوم شده است. رئیس‌جمهور سابق برزیل به جهت دریافت یک آپارتمان به‌عنوان رشوه به دوازده سال زندان محکوم شد. مردم منتظرند ملاحظه نمایند گیرندگان ارز دولتی با رانت که جنسی را وارد کردند و به قیمت آزاد فروخته‌اند با آنها چه برخوردی صورت می‌گیرد. (17/4)
0943- به گفته آقای بهمنی نماینده مجلس و رئیس سابق بانک مرکزی دارایی ارزی آقازادگان بیشتر از ارز موجود دولت در خارج از کشور است. در اقتصاد رانتی پیوسته اکثریت مردم فقیرتر و عده‌ای دارایی‌های آنچنانی دارند. (17/4)
1005- افرادی که حتی کارمند رسمی وزارت صنعت و تجارت نمی‌باشد شاید مورد اعتماد بوده‌اند از ساعت 2 تا 4 صبح وارد کامپیوتر اداره شده و اقدام به ثبت سفارش غیر قانونی بیش از 5 هزار خودرو کرده است. (17/4)
0948- در قرن 21 احیای نظام کوپنی در اقتصاد آزاد جایگاهی ندارند. آنان که سنشان اجازه می‌دهد که عده‌ای خاصی در اوایل دهه انقلاب کوپن‌های دوبله دریافت می‌کردند. بهترین نمونه اقتصاد کوپنی ونزوئلای ورشکسته می‌باشد. در جایی که راننده‌ای کم سواد یعنی چاوز که بعدها به
ریاست جمهوری می‌رسد بزرگ‌ترین دارنده نفت آمریکای مرکزی و جنوبی را به ورشکستگی می‌رساند و مردم بسیار فقیر شدند و برای دریافت نان از کشور خارج می‌شوند. (17/4)
1049- نباید به خاطر اعطای مجوز معدن طلا در منطقه‌ای که حیات طبیعی حیوانات است به تخریب محیط زیست در اصفهان پرداخت. هر چند سازمان محیط زیست و شهرداری شهر اصفهان با آن مخالفت کرده است. (17/4)
1217- آقای مظفری لطفا شهامت داشته باش و این پیام را چاپ کنید. آیا سال‌های گذشته آن‌قدر فساد رانت بود؟ آیا فرزندان مسئولین از بورسیه‌ها به این شکل استفاده می‌کردند آقازادگان تخلف ارزی داشتند؟ مدیریت ما چرا دچار مشکل شده است؟ چرا برخی از مدیران با رانت انتخاب شده اند. (17/4)
2129- از برخی مدیران بپرسید از اشکنه پایین تر چه موجود است تا ما آن را تهیه کنیم! (17/4)
0724- چند روز قبل از آغاز به کار
ریاست جمهوری ترکیه بیش از 18 هزار کارمند دولت، دادگستری و پلیس از کار بیکار شدند که به حدود 360 هزار نفر کارکنان اخراجی یا دستگیر شده قبلی پیوستند. اردوغان هر که را مخالف خود می‌بیند اخراج می‌کند. (18/4)
0725- برای مردمی که ساعت‌ها در دمای 50 درجه درصف دریافت آب شیرین از تانکر می‌ایستند مهم نیست که اصلاح‌طلب یا اصولگرا مسئول طرح‌های آبی هستند. مهم مشکلاتی است که برای مردم به وجود می‌آید. (18/4)
0729- نقاشی‌های دوازده هزار ساله در داخل غارها رقص دسته جمعی انسانی‌های اولیه را نشان می‌دهد! (18/4)
0735- نماینده مجلس می‌گوید حدود 5 هزار آقازاده در خارج از کشور داریم که فقط سیصد نفر آنها درس می‌خوانند به نظر آنها از پول‌های باد آورده‌ای که از اقتصاد رانتی به دست آوردند خوش می‌گذرانند انتشار اسامی گیرندگان ارز دولتی نشان داد متاسفانه این عین واقعیت
است. (18/4)
روزگاری شعاری بود که اشاره به سه مفسدین داشت کارتر و سادات و بگین حالا آن مفسدین نیستند، ولی مفسدین دیگری هستند که می‌توانند آن شعار را زنده نگه دارند ترامپ و
سلمان بنیامین.
...0912
محمود بلیغیان - اصفهان: انقلاب شکوهمند اسلامی ایران که یادآور فداکاری‌ها و جان‌فشانی‌ها و ثمره خون هزاران شهید گلگون‌کفن انقلاب اسلامی و در دوران هشت سال دفاع مقدس و جنگ تحمیلی تا کنون است، که با نثار خون پاک خویش درخت تنومند انقلاب را آبیاری کردند و به ثمر نشاندند، لذا این پیروزی‌ها و دستاوردهای آن آسان به دست نیامده که با تعلل و ندانم‌کاری‌های بعضی از مسئولان یا افراد معلوم‌الحال و شکم‌سیر یا تازه به دوران رسیده با برخی بی‌تدبیری‌ها و وَعده‌ها و اشتباهات فاحش، خدای‌ناکرده از دست برود یا به خطر بیفتد.
...0913


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام