کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 29 آبان 1397   Tuesday 20 November 2018
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 21 تیر 1397

صفحه خبر: میزگرد

شُکر. هزار مرتبه شُکر. رسیده بلایی ولی به خیر گذشت. سردار آزمون سوار بر پورشه یک و نیم میلیاردی اش تصادف می‌کند و نیک بختانه جان سالم به در می‌برد. این ماجرا ترند می‌شود تا ما بابت سلامتی جوان آینده دار کشورمان شاکر باشیم و مشعوف،اما وقتی سردار ما پس از حادثه سرداری نمی‌کند و با چند k فالوور، در استوری از کیف کردن و لذت بردن از تصادفی زنجیره‌ای سخن به‌میان می‌آورد کمی تا قسمتی شاخ درمی‌آوریم.
بله، سردار آنقدر استطاعت مالی دارد که حتی اگر زبان‌مان لال، پورشه خوش‌رنگش در هم بپیچد و یک ریال هم نیرزد، خم به ابرو نیاورد. فدای سرش. گل زده و حساب بانکی اش پر شده.
اما ماجرا وقتی عجیب جلوه می‌کند که می‌شنویم یک وانت و یک پراید نیز در این تصادف خسارت دیدند.
کسی چه می‌داند. شاید راننده آن وانت برای شندرغاز صبح تا شب با ماشین لکنته اش جاده‌ها‌ و خیابان‌ها‌ را طی کند و همه دار و ندارش همان اتولی باشد که از سر بدشانسی در این ماجرا قراضه شده است. شاید راننده آن پراید به مسافرکشی در خرماپزان تابستان مشغول بوده که ناگهان تصادف کرده و شصت سال پیر شده است. بالاخره اگر آن پراید عتیقه نباشد نمی‌تواند نان و گوجه فراوان!! به‌خانه ببرد و شکم جماعتی را سیر کند!
برای سردار همه چیز درست می‌شود و او دوباره پشت رُل پورشه خواهد نشست.چشم حسود بترکد الهی. فقط کاش او موقع گذاشتن استوری کمی به این فکر کند که در قامت سرباز ملی صبح تا شب عکسش در ویترین روزنامه‌ها‌ می‌نشیند و میلیون‌ها‌ فالوور در فضای مجازی تعقیبش می‌کنند.
در چنین شرایطی باید با احتیاط بیشتر وقایع نگاری کرد و حرفی نزد که اگر منتج به دلخوشی معدودی شد،خیل انبوهی از مخاطبان را با این سوال مواجه سازد که: مهاجم تیم ملی دقیقا به خاطر چی کیف کرده است؟
حتی اگر نفس کلمات سردار چیز دیگری باشد،
باز هم یحتمل چاله‌ها‌ی سوءتفاهم میان پسر ترکمن و مردم عمیق تر خواهد شد و...
رک و پوست کنده باید نوشت، اگر مجالی برای محبوب شدن یک چهره فراهم می‌گردد، باید قدرش را بداند و جوری عمل کند که خلق الله نگویند ستاره ما از جنس آدم‌ها‌ی کف خیابان نیست.
ملت می‌تواند سردار را به خاطر ناکامی در امر گلزنی در کارزار مهمی چون جام جهانی ببخشد و برایش آرزوهای خوب کند،اما به حتم از کنار رفتار سردار و دیگر سلبریتی‌ها‌ی این فوتبال محتضر به سادگی گذر نخواهد کرد.
کاش آقای استار بداند فقط یک نفر نیست.یکی مثل تمام آدم‌ها‌ی کوچه و خیابان.وقتی چشم‌ها‌ی ایران به او و امثال اوست باید از دست دادنی‌ها‌ را به‌دست آورد و برای ماندگاری در قلب توده رفتاری متناسب با انتظارات مردم داشته باشد. باقی بقایش.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام