کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 29 بهمن 1397   Monday 18 February 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 21 تیر 1397

صفحه خبر: میزگرد

ساموئل اومتیتی؛ رخ دیوانه!
هیچ‌کس فکر نمی‌کرد ساموئل تیزچنگ، در حضور فوق ستاره‌ها‌یی چون واران، امباپه، پوگبا و گریزمن ناگهان به برگ برنده فرانسوی‌ها‌ بدل شود و با تیر خلاص خود نسل طلایی بلژیک را به دیدار رده بندی تبعید و برای سرخ‌ها‌ مرثیه سرایی کند.
بک میانی در نقش یک مهاجم همچون تیر از چله کمان رها شد و پیش چشم دنیا، کار را تمام کرد. او پرید و با چشمان باز توپ را به تور شیاطین چسباند تا ناغافل به فرشته نجات آبی‌ها‌ بدل شود.
او ساموئل اومتیتی است.پسری با رخ دیوانه طور، از سرزمین فقیر کامرون که با جامه فرانسه طعم فقر و گرسنگی را از یاد برده است. سیم خارداری با شش فوت قد که از نیوکمپ خود را به کروستوفسکی رساند تا در شب مهتابی سن پترزبورگ، جواز حضور خروس‌ها‌ را در فینال جام جهانی به‌تنهایی صادر کند. چه کسی فکر می‌کرد پسر کم حرف قاره سیاه روزی‌روزگاری با جامه حریر فرانسه سر از فینال جام جهانی درآورد و وفاداری خود را به پرچم فرانک‌ها‌ ثابت کند.
او ستاره نبرد نیمه نهایی بود و نشان داد که دشان بیهوده انگشت اشاره‌اش را به سمت جوان سیه چرده نگرفته است.اگر در فینال بازهم اومتیتی درخشید و نسخه حریف را پیچید، برای پسری که روزگاری در لیون گمنام ترین توپچی دنیا بود و پای پیاده خیابان‌ها‌ را گز می‌کرد و به لطف تقدیر فاصله فرش تا عرش را در شش سال طی کرد، کلاه از سر بردارید.
سلامتی تمام پاپتی‌های رستگار کره خاکی...
لوکاکو؛ ثبت با سند برابر نیست!
این تلخ‌ترین نمایش مهاجمی بود که می‌خواست یک تنه قرمزها را رستگار کند تا پوسترهایش بر سینه دیوارها بنشیند و به دردانه کودکان بدل شود.
سیاهپوستی با سگرمه‌ها‌ی درهم رفته که با به ثمر رساندن 100 گل در لیگ جزیره و زدن 40 گل برای بلژیک، نوید حضور تمام کننده‌ای ششدانگ را در ضیافت سه شنبه می‌داد.
اما فرزند آنتورپ درست در روز مبادا کپ کرد و به عروسکی بی آزار بدل شد تا بلژیک پشت دیوار بلند فینال بماند.
فوروارد منچستریونایتد که وعده داده بود در بازی نیمه نهایی بروکسل را برای نود دقیقه به ابرها خواهد فرستاد به قول خود عمل نکرد و تمام سانترها و پاس‌ها‌ی ادن‌ها‌زارد را پس زد تا آرزوهای یک نسل دود شود و به هوا رود. در شبی که مارتینز همه امید خود را در ساق‌ها‌ی پیکان زهردار 25 ساله جستجو می‌کرد،این لوکاکو بود که به کابوس‌ها‌ سلام داد و در دام مدافعان تیزهوش فرانسه اسیر شد.
مردی با تجربه 8 سال حضور در تیم ملی می‌توانست کاری کند که بلژیک با اشک در سن پترزبورگ نماند،اما خب سرشت فوتبال این است که گاهی فرشته‌ها‌ در نقش ابلیس وادادگی را در میدان رقم می‌زنند.فرشته‌ها‌یی که ثابت می‌کنند گاهی ثبت با سند برابر نیست!
شاید سرنوشت این بود که اَبرمهاجم خط آتش شیاطین، در شب ملتهب به هیچ کاره‌ای تمام عیار بدل شود و کاری کند که سکوها خواهان تعویض و دوخته شدنش به نیمکت نفرین شده شوند. داستان او داستان مردی بود که خود را آتش زد و از خانه اش فرار کرد تا دیگران نسوزند.
چه پایان جانگدازی!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام