کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 29 بهمن 1397   Monday 18 February 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 20 تیر 1397

صفحه خبر: صفحه یک

یکی از مهم‌ترین راهکارهای کنترل نقدینگی و هدایت آن در مسیر صحیح جذب سرمایه‌گذاری‌ها در بخش مولد و دور کردن آنها از فضای سفته‌بازی است. در حال حاضر حجم نقدینگی مثل یک بادکنک است که اگر هر جای آن را فشار بدهیم، حجم آن کاهش نمی‌یابد و فقط شکل آن تغییر می‌کند. باید کاری کنیم که حجم باد این بادکنک تغییر کند، نه اینکه بخواهیم با یک سیاست غلط بادکنک ترکیده شود. در حال حاضر باید اعتماد سرمایه‌گذاران را جلب و فضا را برای سرمایه‌گذاری آنها فراهم کنیم.
متاسفانه در حال حاضر بوروکراسی اداری در کشور ما موانع متعددی را به سر راه سرمایه‌گذاران قرار داده است. من در این خصوص یک مثال عنوان می‌کنم.
در دبی و ابوظبی که در همسایگی ما قرار دارند سرمایه‌گذاران برای صدور مجوز جهت سرمایه‌گذاری و انجام کلیه کارهای اداری مربوط و شروع به کار تنها باید ۱۱روز صبر کنند، این در حالی است که در ایران این آمار بیش از یک صد روز است که بسیار قابل تامل است. ما با راهکارهای اصولی می‌توانیم از سرمایه ایرانیان خارج از کشور استفاده کنیم. براساس آمارها، این سرمایه حدود ۱۵۰۰ میلیارد دلار است. ما اگر بتوانیم حتی ۲۰ درصد این میزان سرمایه را جذب کنیم، کشورمان در بخش صنعت و تولید و فناوری به یک جهش فوق‌العاده خواهد رسید. البته این مستلزم آن است که تمام قوا و دستگاه‌های کشور با همکاری یکدیگر شرایط را برای سرمایه‌گذاری ایرانیان خارج از کشور فراهم کنند. قطعا این افراد هم به کشورشان بسیار علاقه دارند و هم اینکه تابع ضوابط و قوانین کشور خواهند بود و قطعا در کنار سود شخصی حاصل از سرمایه‌گذاری‌شان خواستار پیشرفت میهن خود نیز هستند. بنابراین فراهم آوردن شرایط لازم جهت تسهیل در سرمایه‌گذاری ایرانیان خارج از کشور می‌تواند عامل مهمی در توسعه اقتصادی کشور باشد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام