کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 27 تیر 1398   Thursday 18 July 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 20 تیر 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

1830- ما مردم عادی و معمولی هستیم. هیچ درآمد آنچنانی نداریم اما متاسفانه با ایجاد تورم‌ها و گرانی مردم دچار مشکلات فراوان شده‌اند و هزینه‌های سنگینی را در زندگی به خاطر گرانی پرداخت می‌کنند. (8/4)
1828- سلام خدمت آفتاب. آفتابی که صدای مردم است. وزارت صنعت یا اقتصاد چه بر سر بازار خودروهای وارداتی آورده‌اند. مدتی ممنوعیت واردات خودروهای 2500 سی سی را اجرایی کردند بعد انواع تعرفه‌های نجومی را گذاشتند. انواع دست‌اندازها را گذاشتند بعد سایت سفارش را بستند تا عده‌ای خودرو چندین هزار خودرو را به صورت غیرقانونی ثبت سفارش کردند. در واقع دولت با بستن ثبت سفارش یک تورم وحشتناکی در بازار خودروی وارداتی ایجاد کرد. (8/4)
1629- آقای نوبخت خسته نباشید. امیدوارم از پس مشکلات برآیید. آقای نوبخت ما بازنشستگان هنوز مطالباتی داریم که به ما ندادند. ما سی سال در دریا بودیم. (سازمان بنادر) یارانه‌ای که به ما می‌دهید کفاف یک خانواده چهار نفری را نمی‌دهد. شما یک گیلانی هستید. لطفا توجه کنید. چطور می‌توانید وضع ما بازنشستگان را درست کنید تا ما برای شما دعا کنیم؟ (8/4)
1605- اقدام پسندیده وزیر ارتباطات آقای جهرمی در معرفی لیست 40 شرکت که با استفاده از ارز دولتی 4200 گوشی وارد کردند می‌تواند الگویی باشد برای وزیر صنعت که از ارائه لیست ارز دولتی‌بگیرها امتناع می‌کند. (9/4)
1514- با اجرایی شدن تحریم‌های مختلف مثل عدم فروش نفت و عدم خرید هواپیما به مشکلات زیادی برمی‌خوریم. هم‌اکنون هم بسیاری از ناوگان هوایی فرسوده است. برای این مشکل چه راهکاری اندیشیده‌اید؟ (9/4)
1504- برای حل مشکلات اقتصادی باید به جنگ رانت‌بگیران رفت. اقتصاد رانتی بلای این اقتصاد شده است. درود به آقای جهرمی وزیر ارتباطات می‌فرستیم که می‌گوید فساد موریانه و عامل بی‌ثباتی اقتصاد است. ایشان در جواب وزیر صنعت که گفته‌اند نمی‌تواند لیست افراد بخش خصوصی واردکننده را اعلام کند گفته است بخش خصوصی پاک‌دست از انتشار لیست ارزبگیران حمایت می‌کند. به نظرم وزیر صنعت باید بداند لیست پاک‌دستان هیچ هراسی از انتشار لیست خود ندارد. کسانی باید نگران باشند که اهل اقتصاد رانتی هستند. (9/4)
1421- کسانی که با ارز دولتی واردات انجام دادند کالای گران به قیمت آزاد وارد کرده و کلاهبرداری کردند باید معرفی شده و پاسخگو باشند. چرا وزیر صنعت از ارائه لیست برخی افراد امتناع می‌کند؟ (9/4)
1351- اصولگرا یا اصلاح‌طلب فرقی ندارد، در شرایط فعلی هر کسی که به درد مملکت می‌خورد باید وارد کار بشود. کابینه آقای روحانی واقعا نیاز به تعویض دارد. از نخبگانی که زمانی گوشه‌نشین شدند استفاده کنند. امروز دولت نیاز به مشاوران نخبه و کارآمد دارد. (9/4)
1340- برخی در شرایط فعلی فقط قصد تخریب دولت را دارند. اما تخریب دولت در حال حاضر به منافع ملی لطمه می‌زند. کسانی که دنبال تسویه حساب شخصی هستند آگاه باشند الان‌وقت این کارها نیست. اجماع جمعی برای مقابله با مشکلات نیاز است. امروز تخریب دولت خود یک خودزنی است. (9/4)
1301- صحبت‌های احمدی‌نژاد درباره راه‌حل‌های حل مشکلات در این روزهای گرانی و افزایش نرخ‌ها به یک شوخی بیشتر شبیه است که از او بر می‌آید. اما شاید برخی پیشنهادهای او برای حل مشکلات درست باشد! (9/4)
1216- سلام از مازندران. از رسانه ملی تقاضامندیم تصاویر میوه‌هایی چون سیب، گیلاس، زردآلو و... را زیاد نشان دهند. هر چند که قدرت خرید آنها را نداریم اما به همان دیدن این تصاویر هم قانع‌ایم. (9/4)
1118- سلام از مازندران. با تشکر از پخش پیام‌های مردمی. آقای نوبخت بدانند که بازنشستگان حتی یک قاشق هم نمی‌توانند بخرند چه رسد به ساخت‌وساز، مدت‌هاست از نظر مالی در مضیقه‌ایم. ایشان این مشکلات ما را باید در نظر بگیرند. (9/4)
0930- جزایر کومور در آفریقا گذرنامه صدها ایرانی‌ها را که آن را با پرداخت پول تهیه کردند باطل کرد. دلیل این کار چه بوده؟ (9/4)
0855- یقینا جوانی که 38 هزار سکه خریداری کرده است یارانه هم برای رد گم کردن می‌گرفته است. یکی از اشتباهات تیم اقتصادی همین می‌باشد. چون در شرایط برخی افراد هم در کشور هستند که احتیاج به این یارانه کم ندارند. (9/4)
آفتاب یزد: بهتر است قضاوت زودهنگام نداشته باشیم.
0854- دولت نباشد وضع برای چه کسانی بهتر می‌شود؟ تندروها به خصوص در سیاست خارجی باعث نارضایتی مردم شدند. (9/4)
0841- تصفیه خانه آب آشامیدنی مگر چه تکنولوژی و هزینه‌ای داشت که در این سال‌ها برای هم‌میهنان جنوب کشور نساختیم. این شامل استخرهای ساده‌ای است که در ایران صد سال قدمت دارد. داخل استخرها لایه شن و ماسه و حتی ذغال وجود دارد که آب با پمپ فشار از لابه لای آن عبور داده می‌شود و خاک را از آب می‌گیرند. (9/4)
0645- سلام. در برخی جراید و روزنامه‌ها مکرر می‌شنویم از برخی افراد که می‌گویند دولت با مردم در شرایط واضح صحبت کنند. اینها فکر می‌کنند مردم درک نمی‌کنند. مردم می‌دانند دلایل مشکلات را هم درک می‌کنند. وقتی یک نان بربری را فلان قدر می‌خرد نمی‌داند چه مشکلاتی دارد؟ (9/4)
0451- مغازه‌های بلوار شهید ورامین بعد از شهرک شکوفه در محدوده منطقه 19 اکثرا متعلق به مشاغل صافکاری و نقاشی است و طبعا آلودگی زیادی این محلات را احاطه می‌کند. از شهرداری می‌خواهیم با درختکاری وسط بلوار که فضای خوبی هم برای این کار دارد قسمتی از آلودگی آزاردهنده را کاهش دهند. (9/4)
2302- از عزیزان وزارت ارتباطات انتظار داریم برنامه‌های فضای مجازی را به گونه‌ای بازرسی و نظارت کنند که اخلاق و رفتار غیردینی در جامعه اسلامی ما که به قیمت خون‌های مقدس صدها هزار شهید به ثمر نشسته رواج نداشته باشد. (9/4)
0744- سد گوتونو را بدون مطالعات کارشناسی تخصصی در کنار کوه نمک ساختند که به شوری آب کارون انجامید. اکنون به نظر می‌رسد سازندگان سد طلبکار هم باشند. (10/4)
0749- وزیر نیرو وعده‌های احمدی‌نژاد را تکرار می‌کند. سال‌ها هشدار کارشناسان محیط زیست در مورد بحران آب نادیده گرفته شد و اقدام عملی برای آب شرب استان‌های جنوبی در نظر نگرفتند. (10/4)
1409- چرا در مورد مشکلات و وقایع با مردم صریح سخن نمی‌گویند؟ چرا فلان وزیر در مورد اتفاقات خرمشهر با بی‌تفاوتی سخن می‌گوید. با این سبک رفتار مشکلی حل نمی‌شود. (10/4)
آفتاب یزد: در خصوص خواسته مردم خرمشهر مسئولان مربوط توضیحات لازم را داده‌اند و حتی تاریخ رفع مشکل آب شهرهای آبادان و خرمشهر را که پانزدهم تیرماه بود را عملی کردند، ولی یک عده‌ای آشوب کردند که مردم خط خود را با آشوبگران جدا کرده‌اند. هر چند ما هم با شما موافقیم که مسئولان بیشتر باید بین مردم بیایند.
1401- ‌ای‌کاش مشکلات فقط مربوط به چند مسئول و چند وزیر بود که با عوض کردن آنها مشکلات حل می‌شد، در حالی که موضوع پیچیده‌تر از چند نفر است. ساختار اقتصادی ما و اقتصاد رانتی و لابی‌گری‌ها مانع از تشکیل یک اقتصاد سالم شده است. باید سیستم مدیریت اقتصادی و ساختارها عوض شود نه فقط مهره‌ها. (10/4)
1330- آخه این چه وضعیه که گرانی به سر مردم آورده؟ همه چیز گران شده کار به جایی رسیده گوشی‌ام که خراب شده نمی‌توانم عوض کنم از بس قیمت گوشی گران شده.یعنی ما باید برای همه چیز حرص و جوش بخوریم؟ (10/4)
1320- در مورد اعتراضات اخیر در خرمشهر و اتفاقاتی که افتاد وزارت کشور باید با مدیریت صحیح مانع بروز اتفاقاتی چنین بشود. مسئولین هم در رفع مشکلات استان‌ها تلاش کنند. متاسفانه این عده‌ای هم از اعتراضات قانونی مردم سوءاستفاده می‌کنند و قصد آشوب سازی دارند. مسئولین باید مراقب این حرکات باشند که خواست دشمنان است. (10/4)
1312- به تیم داوران ایرانی در جام جهانی روسیه خصوصا علیرضا فغانی که در سه مسابقه اخیر خوش درخشیدند و مورد تمجید کارشناسان بین‌المللی قرار گرفتند تبریک می‌گوییم. خصوصا که عدم استفاده آقای فغانی از ویدئو و گرفتن تصمیمات صحیح بیشتر مورد توجه کارشناسان قرار گرفت. امیدواریم سطح داوری در مسابقات لیگ داخلی هم ارتقاء یابد. (10/4)
1212- سردار برادرم ناراحت نباش که کسانی تو را تخریب می‌کنند. امروز در سیاست هم عده‌ای دلسوز و کارشناس را مورد تخریب قرار می‌دهند. عده‌ای هم در ورزش امثال تو را تخریب می‌کنند. شما به این‌ها توجه نکنید. (10/4)
1305- افرادی که با خودسری هر کاری دلشان خواست انجام دادند و به کشور و منافع ملی لطمه زدند امروز بیش از روز دیگر باید پاسخگو باشند. امثال کسانی که به صورت خودسر به سفارتخانه‌ای حمله بردند و آن تبعات سنگین را برای کشور ارمغان آوردند. کسانی که به فکر مصلحت‌ها و موقعیت کشور و مردم نیستند باید پاسخگوی اعمال خود باشند یا حداقل تغییر رویه بدهند. (10/4)
1030- چرا باید در شهری مثل بندرعباس عده‌ای به خاطر مشکلات زندگی اقدام به دستفروشی‌های عجیبی بزنند. مردم این شهر برای گذراندن زندگی بنزین‌فروشی کنند؟ رشد بیش از حد دستفروشی و مشاغل کاذب به خاطر بیکاری گسترده است. (10/4)
0942- سلام از بندرعباس. به خاطر گرانی مواد اولیه پتروشیمی و فلزی هیچ کارخانه‌داری به شهرستانی‌ها خصوصا کاسب‌های بندرعباس جنس نمی‌دهد. از دولت تقاضای رسیدگی داریم وگرنه بالای چند هزار مغازه دچارتعطیلی خواهند شد. (10/4)
0840- امام‌زاده عبدالله در ری قبرستان قدیمی تهران است. زمانی که مادربزرگ ما 80 سال پیش در آنجا به آرامش رسید آن زمان دقیقا به قیمت زمین کشاورزی پایین قبرستان هزینه قبور پرداخت می‌شد. اکنون عده‌ای برای همان قبور خانوادگی ارقام نجومی طلب می‌کنند. (10/4)
از وقتی که شرکت مخابرات خصوصی شد همه چیز این رشته بهم ریخته است، قیمت‌های خدمات پستی و مخابراتی چند برابر شده و کیفیت و کمیت خدمات مخابراتی به شدت پایین آمده است، وعده‌های تشویقی برای مشترکین هم در حدِ وعده و وعید و با بی‌توجهی و بی‌تفاوتی همراه شده است! سرعت اینترنت نیز پایین آمده است.
سلام. به اعتقاد بنده دلیل کاهش فروش روزنامه آفتاب یزد، یکنواختی مطالب و چیدمان و نیز کاهش مطالب ارزشمند در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی است. پیشنهاد می‌کنم نشست‌های ارزشمند و ویژه در دفتر روزنامه برگزار کنید و به طرز مطلوبی پوشش خبری دهید. صفحه‌ای را به اینفوگرافیک‌های درست‌و‌درمون در حوزه‌های مختلف اختصاص دهید. داده نماهایی که مخاطب در دو دقیقه لپ مطلب را دریافت کنه.
آفتاب یزد: در طی مدت سه سال گذشته افت تیراژ نداشته‌ایم، بلکه افزایش هم داشته است. ضمنا انتقادات شما را بجا می‌دانیم و درصدد رفع آن بر خواهیم آمد.
سلام. گوشی رواج پیدا کرد تا جوون و نوجوون، بزرگ و کوچیک، زن و مرد، دختر و پسر، جوون و نوجوون، کودک و پیر، هر کسی از هر قشری، سرش رو با گوشی مشغول کنه، دچار اختلالات روحی و روانی بشه، معتاد گوشی بشه، منزوی و غمگین و افسرده بشه، از خانواده و جمع فاصله بگیره و تنها بشه و هر صحنه‌ای رو تو گوشی ببینه، فیلترشکن داشته باشه، بازی‌های جذاب و رایگان و جدید چقد میاد بیرون، واسه اینکه بچه‌ها و مردم سرشون تو گوشی باشه. وقتی زیاد سرت تو گوشی باشه، بی‌حوصله و افسرده میشی، مریض میشی، مریض روحی و روانی و حتی جسمی، چشمت درد میاد. آبش خشک میشه، مغزت و سرت درد میاد. همین امواج گوشی و مخصوصا وقتی از وای‌فای یا اینترنت گوشی استفاده می‌کنی یا مخصوصا وقتی شارژ باطری گوشی کم میشه و استفاده می‌کنی، اشعه اون هزار برابر میاد سمتت، مغزتو داغون می‌کنه. جنگ‌ها دیگه فیزیکی و سخت نیست، جنگ نرم به این میگن. مغزتو نشونه گرفتن و همین امواج گوشی داغونت می‌کنن، فکرت خسته‌اس و نمی‌تونی خوب فکر کنی و اصلا حوصله کتاب خوندن و کار دیگه‌ای نداری. حتی شاید درستم خوب نخونی! افسوس!
تو داری بازی میشی. دارن بازیت میدن،دارن خرابت می‌کنن، داری داغون میشی، خودت خبر نداری یا شاید چاره‌ای نداری، آخه معتاد شدی به گوشی.
در مورد «ارزهای خانگی وارد چرخه اقتصاد می‌شوند؟»:کدام اعتماد؟ میری ماشین بخری بعد از چند دقیقه اعلام میشه تمام شد. این شفافیت است. میری ورق آشپزخانه بخری میگه فروش نداریم. شما اگر نماینده کارخانه هستی پس چرا احتکار می‌کنی خلاصه کسی اعتماد ندارد از کله َسحر تو صف سکه رفته برای خرید بعد از 20 دقیقه تمام می‌شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام