کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 27 تیر 1398   Thursday 18 July 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 19 تیر 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

2110- در وزارتخانه‌ای که به هیچ‌کسی پاسخگو نیست چه انتظاری می‌توان داشت. همسر اینجانب مدت چهار شب در بیمارستان ... بستری بود که بابت آن پنج میلیون و 400 هزار دریافت کردند آن هم بدون انجام کار خاصی. به وزیر و نظام پزشکی هم نامه دادم کسی جواب نداد. صورت‌حساب هزینه‌ها هم موجود است. (14/4)
آفتاب یزد: لطفا نام بیمار یا نشانی که قابل پیگیری باشد ارائه دهید.
2108- مدیران اگر روی ضوابط انتخاب شوند نه رابطه به خدا هم اقتصاد بهتری داریم، هم معیشت مردم سر و سامان می‌یابد. جلو ترامپ‌های داخلی هم گرفته شود. (14/4)
2107- کسانی که در بازار ارز و طلا رخنه کرده و سودهای نجومی می‌برند همان کسانی هستند که دارند به کشور ضربه می‌زنند. اما اینها که هستند چه طور نمی‌شود جلو آنها را گرفت؟ (14/4)
2104- کسانی که ادعا می‌کنند دلسوز نظام هستند واقعی دلسوز باشند. دولت هم باید دلسوزان واقعی را سرکار بیاورد. برخی افراد با رابطه سرکار می‌آیند اولین چیزی که دنبال می‌کنند منافع خود است باید از افراد کاردانی استفاده کنند که وجدان داشته باشند. (14/4)
2101- ما می‌دانیم ترامپ دشمن ماست، اما ترامپ‌های داخلی هم بزرگ‌ترین ضربه را به ما می‌زنند. این جوانی که 38 هزار سکه می‌خرد چه کسی است؟ کسانی که چند تن طلا می‌خرند که هستند؟ اینها از چه کسی دستور می‌گیرند؟ اینها که یک یا دو نفر نیستند. (14/4)
2042- با عرض احترام، ایرادی که به روزنامه محترم آفتاب گرفته می‌شود این است وقتی شخصی پیامی می‌دهد از یک شخصی یا ارگانی انتقاد می‌کند نام ارگان مربوطه ذکر نمی‌‌شود، در نتیجه اصل موضوع گم می‌شود. (14/4)‌
آفتاب یزد: متاسفانه پیام‌دهندگان یک ادعای کلی مطرح می‌کنند و تلفن یا نامی از خود نمی‌آورند که ادعای آنها قابل پیگیری باشد.
1802- آقای رئیس‌جمهور! فساد در مملکت بیداد می‌کند. شما از روزی که رئیس‌جمهور شده‌اید چه کرده‌اید؟ هم‌اکنون در وزارت صنعت فسادهای زیادی کشف شده و خواهد شد. وقتی در خود مجموعه برخی وزارتخانه‌ها فساد باشد آیا دیگر انتظاری در سایر نهادها می‌رود؟ (14/4)
1128- سعادت دارم سال‌های زیادی روزنامه قشنگ شما را می‌خوانم خصوصا جدول‌ها اما همیشه اختلافاتی در سوال و جواب‌ها وجود دارد. به مسئول جدول بگویید جدول امروز روزنامه را خودشان نگاه کنند اگر توانستند حل کنند به من اطلاع دهید. (14/4)
1053- در روزنامه نوشته‌اید تا 2090 ایران دچار خشکسالی و بی‌آبی خواهد شد. خدمتتان عرض کنم به شهردار بگویید از دست شهرداری منطقه 7 در سبلان خسته‌ شده‌ایم. در پارک شهید احمدی‌روشن دویست متر چمن دارد اما فلکه آب را برای مدت‌های زیاد باز می‌کنند آب هدر می‌دهند. چرا این کار را می‌کنند؟ یا برخی مغازه‌ها در سبلان جلو مغازه موتور یا ماشین را با آب می‌شورند هیچ کسی هم جلو اینها را نمی‌گیرد. چه قدر به شهرداری و 137 تماس بگیریم و گوشزد کنیم؟ جواب‌هایی می‌دهند که قابل قبول نیست. (14/4)
1006- حالا کسانی که ارز 4200 تومانی را پیدا کردند و گرفتند و چیزهای دیگری وارد کردند رانت‌بازی کردند. اعلام شود پول‌های آنان را پس بگیرند. نه اینکه ارز دولتی بگیرند چای درست کن وارد کنند چند برابر بفروشند. (14/4)
0954- در روزنامه امروز نوشته‌اید چگونه می‌توان آقازاده‌ها را به کشور بازگرداند؟ این که حرف منطقی نیست. آقازاده‌ها هم به عنوان شهروند حق انتخاب محل زندگی و محل تحصیل را دارند، اما اگر این آقازادگان از محل بیت‌المال ارتزاق می‌کند آن محل ارتزاق را بر این آقایان بست تا نتوانند از بیت‌المال استفاده کنند وگرنه حق انتخاب محل زندگی و تحصیل دارند. اما به شرطی که از بیت‌المال برداشت نکرده باشند. (14/4)
0730 – در روزنامه ایران از قول آقای روحانی نوشتند سلطان سکه کیست؟ بعد که می‌خوانیم می‌بینیم اسامی به صورت م.د.ذ و ... است. پس از آدم‌های مهم‌اند. آقای روحانی تیم اقتصادی‌اش زیرصفر است. آقای روحانی حتی از قدرتی که دارد استفاده نمی‌کند. سلطان سکه کیست؟ چرا اسم او را نمی‌برند؟ این پولها را از کجا آورده‌اند خود این جرم است. 80میلیون آدم باید فدای امثال این آقا بشوند اینها را به محاکمه بکشند. (14/4)
0715- مراودات اقتصادی اروپا با ایران سالیانه
20 میلیارد دلار است، اما با آمریکا 620 میلیارد دلار است. اگر هم اروپا به آمریکا انتقاداتی دارند به این دلیل است که نمی‌خواهند در مقابل مردم اروپا به فرمانبردار آمریکا بودن متهم شوند و این به حمایت آنها از ایران ربطی ندارد. (14/4)
1115- تفاوت درمان؛ یکی از دوستان که به تازگی با مشکل زانو درد مواجه شد، گفت: هزینه‌های بالای عمل جراحی به ویژه زانو؛ بالاست. وی گفت: به علت مشکل غضروف پا، به یکی از متخصصان کرج مراجعه کردم، ایشان گفت فقط در تهران و در بیمارستان لاله عمل جراحی انجام می‌دهد و در آن بیمارستان، 18میلیون تومان می‌گیرد. چاره‌ای نداشتم یا باید درد را تحمل یا این که عمل می‌کردم. به هر تقدیر و با هر زحمت پول تهیه و عمل جراحی انجام شد، زیرا، در مراجعه به برخی متخصصان، آنها نظرات متفاوتی داشتند وگفتند یک ماه باید استراحت مطلق کنم، اما پزشک معالجم گفت فقط یک هفته به استراحت نیاز دارم. محمد مشفق، یکی دیگر از دوستان که در کرج ساکن است گفت: وضع برخی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در کرج بسیار اسفبار است. برخورد برخی پزشکان با بیماران خوب نیست و تشخیص آن‌ها هم نسبت به متخصصان در تهران زمین تا آسمان تفاوت دارد. به راستی مردم کرج در مراجعه به مراکز درمانی چه مشکلاتی دارند.
قابل توجه وزیر محترم بهداشت، درمان و
آموزش پزشکی! (16/4)
2319- تغییر اساسی در کابینه رئیس‌جمهوری؛ به نظر بسیاری از صاحب‌نظران و مردم، رئیس‌جمهوری باید برخی از اعضای کابینه به خصوص آقای نوبخت را کنار بگذارد و افراد کاردان و متبحر را به جای آن‌ها بگذارد، بلکه رونق اقتصادی شکوفا شود. مردم از این وضع خسته شده‌اند. (16/4)
1015- تفاوت در جمع‌آوری بساط گستران و صندلی! شب‌های گذشته ساعت 12 به خیابان دماوند بستنی فروشی عمو رحیم رفتیم. سه عدد صندلی جلو مغازه بود، ماموران سدمعبر شهرداری با نیسان آبی رنگ، بدون آرم شهرداری! به محل مراجعه و دقایقی مقابل مغازه بستنی فروشی توقف کردند تا صندلی‌ها را از پیاده‌رو جمع‌آوری کنند. یکی از کارگران بستنی‌فروشی گفت: این موقع شب که پرنده هم از اینجا پرواز نمی‌کند، ماموران شهرداری میان و می‌گویند سد معبر کرده‌اید! در حالی که هر شب حاشیه خیابان پیروزی دستفروشان که تعدادشان کم هم نیست، بساط می‌کنند، آب از آب تکان نمی‌خورد! (16/4)
1942- کیفیت پایین تصاویر! دیدار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تحریریه آفتاب یزد همراه با تصاویری پنجشنبه14/۴/97 در صفحه اول روزنامه آفتاب یزد چاپ شد. متاسفانه کیفیت کاغذها به قدری پایین آمده، تصاویر هم بدون کیفیت چاپ می‌شوند. البته نمی‌دانم عکس‌های گرفته شده با دوربین است یا با گوشی، اگر با گوشی است، وزیر گرامی از بودجه‌ای که در اختیار دارد می‌تواند برای حمایت - اقتصادی- یک عدد دوربین عکاسی حرفه‌ای به روزنامه هدیه دهد، کاری که وزارت ارشاد محال است انجام دهد! (17/4)
1312- شرمندگی؛ کارگر یکی از روزنامه‌ها
در تهران هستم. روزهای گذشته وقتی که از سر کار به خانه بازگشتم، خانمم لیست مواد غذایی و میوه، گوشت و مرغ و ماهی و حبوبات داد تا آنها را تهیه کنم، من هم به علت تاخیر در دریافت حقوق و کاهش قدرت خرید، گوشت، مرغ، ماهی و میوه را از لیست حذف و برخی‌ها را خریدم و با کلی شرمندگی نزد خانواده برگشتم! (گوشه‌ای از مشکلات کارکنان برخی روزنامه ها!) (17/4)
1414- تصمیم‌های عجیب! هیچ دولت، هیچ مسئول و هیچ نهاد یا سازمانی تا به حال کارمندان را وادار نکرده‌اند ساعت ۶ صبح سر کار باشند. این چه بساطی است برای مردم درست کرده‌اند؟ (17/4)
2032- در شرایط عادی بعضی کارمندان در محل کارشان چرت می‌زنند، تغییر ساعت کار باعث بی‌نظمی در استراحت آنان می‌شود. ساعت ۶:۳۰ به برخی ایستگاه‌های مترو می‌روم، برخی کارکنان در حال چرت صبحگاهی‌اند، به خودم می‌گویم این موقع و این ساعت بندگان خدا در محل کارشان هستند، حتما دو ساعت قبل بیدار و
آماده شدند، در چنین ساعتی به مسافران
خدمات رسانی می‌کنند، پس حق دارند خواب آلود باشند و چرت بزنند. مسئولانی که ساعت کار برخی ادارات و مراکز تهران و استان‌ها را تغییر داده‌اند، در نظر داشته باشند کارشان به هیچ وجه درست
نیست! (17/4)

آب معدنی بسته شش تایی 1.5 لیتری امروز 6500 تومان اول سال 5500 تومان خرداد 96
بسته ای 4500 تومان , پانزده سال پیش
1000 تومان!!! تورم چند درصد و قیمت در سال چند بار بالا می‌رود؟

اگر آقای امیری در بازی اسپانیا به علت لایی زدن تیم حریف و دادن پاس گل صد در صد و گرفتن عالی بازیش در آن بازی تعویض نشده بود به احتمال قوی ایران برنده بازی در برابر اسپانیا بود و ایران به مرحله بعدی صعود کرده بود.

در مشهد جاده گاز که شمال شهر را به غرب متصل می‌کند و مسیر تردد یکصد روستا است و پرسنل صدها کارخانه از آن عبور می‌کنند، باید در اولویت کار شهرداری باشد. متاسفانه شهرداری بودجه‌ای براى آسفالت آن اختصاص نداده است.

مینایی از تهران: از شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ خواهشمند است جلو خاموشی‌های گسترده و بی‌اطلاع برق محلات داخل محدوده پست برق جمالزاده منطقه برق فردوسی تهران را بگیرد، چون متاسفانه خاموشی‌های پی در پی برق، زندگی اهالی این محلات ذکر شده را مختل کرده است.

پس از مسابقات جام جهانی، یک تیم ایتالیایی می خواهد بیرانوند، دروازه‌بان ملی‌پوش پرسپولیس را تصاحب کند و پیشنهادات خوبی داده است. تا به حال درباره فرار مغزها، مطالب و یادداشت های فراوان چاپ شده اند، حالا هم باید درباره فوتبالیست ها و هنرپیشه ها نوشت! قبلا هنرمندان تلویزیون
که عشق فرنگ داشتند، از کشور خارج شدند و قصد بازگشت داشتند، به لطف مسئولان به کشور بازگشتند. این بار نوبت ورزشکاران است. این که دروازه‌بان چقدر به کشور، ملت و هم تیمی هایش وابسته و علاقه‌مند است، مشخص نیست، اما وقتی پای پول بیشتر و سرمایه‌گذاری کلان به میان آید، زمین را خالی خواهد کرد یا نه؟ مهم است. قطعا وقتی هنرمند، ورزشکار و هر صنفی به خوبی می تواند کارش را با تبحری که دارد، انجام دهد، میزان توقع و درخواست هایش هم بیشتر می شود، وظیفه مسئولان است از مهره های کلیدی که می توانند در آینده باعث درخشندگی کشور شوند، حمایت کرده تا پول، ثروت و غربت را به ترک وطن
ترجیح ندهند.

گلستانی: خوشبختانه با پیگیری های انجام شده مشخص شد عده ای خود را خبرنگار جا زده بودند تا بتوانند آرم طرح ترافیک دریافت کنند، اما لو رفتند. چه طور عده ای به خود اجازه می دهند با اینکه خبرنگار نیستند اما از سهمیه خبرنگاری استفاده کنند؟
هرسال با شروع ثبت نام دانش‌آموزان، آنها با مشکلات فراوانی مواجه می شوند. این که شرایطی تعیین کرده‌اند دانش‌آموزان حتما در اطراف محل سکونتشان و در مدرسه‌ای که تمایل به تحصیل ندارد، به طور اجباری نام‌نویسی کند و درس بخواند! رعایت حریم ها، بسیار خوب و قابل احترام است، اما خانواده و دانش‌آموز هم حق و حقوقی دارند که باید به درخواست‌شان رسیدگی شود. دانش‌آموزی در مدرسه‌ای تحصیل کرده، اما از محیط تحصیلی یا کادر آموزشی و سایر دانش آموزان بنا به دلایلی ناخشنود و ناراضی است، چرا نباید محل تحصیل دانش‌آموز به دلخواه والدین یا دانش‌آموز باشد؟ وقتی محیط تحصیلی و علم‌آموزی اجباری
تعیین شود، دلچسب و بر وفق مراد نیست، بلکه باید در لابه‌لای اجبار با قرار دادن ماده و تبصره،
اختیاری هم باشد تا دانش‌آموزان بتوانند بدون دغدغه
در هر مدرسه ای که تمایل دارند نام‌نویسی و
تحصیل کنند.
کارمندان زحمتکش شرکت پست با این که کار سخت و طاقت‌فرسایی دارند، از حقوق و مزایای پایینی برخوردارند. در حالی که در مقایسه با بقیه کارمندان ادارات دولتی کمترین دریافتی را دارند. به عنوان نمونه یکی از کارمندان شرکت پست منطقه ۱۵ که‌ نخواست نامش عنوان شود، حکم کارگزینی‌اش را در اختیار ما گذاشت و گفت: لطفا از قول ما بنویسید آیا حقوق و مزایا و سایر ریزدریافتی ما که ناچیز و شندرغاز است، با حجم کاری که ما داریم، همخوانی دارد؟ وی به نمایندگی از طرف همکارانش از مسئولان خواست به طور جدی و قانونی به حق و حقوق واقعی و ازدست‌رفته‌شان رسیدگی کنند و پاسخگو باشند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام