کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 29 بهمن 1397   Monday 18 February 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 19 تیر 1397

صفحه خبر: میزگرد

آفتاب یزد ـ امید مافی: به نیمه نهایی رسیدیم. جایی که ارتش بلژیک با اشتهای سیری ناپذیر خود رودرروی خروس‌ها می‌ایستد تا تکلیف یک پای فینال مشخص شود.
جوگیر هم اگر نشویم باید اعتراف کنیم که بلژیک با این ستاره‌ها یک سر و گردن بالاتر از جامی است که در سیطره اروپایی‌ها‌ست.جامی که با تلف شدن ساحران و شاعران آمریکای لاتین در مرغزار همراه شد.
لشگر فرمانده مارتینز که تا اینجای کار همه غول‌ها را بی‌بسمل ذبح کرده، 32 سال است که در حسرت فروغ دوباره مانده و در اتاق انتظار روز و شب را دوره می‌کند و با خاطرات زعفرانی مکزیکوسیتی بر زخم‌ها‌یش مرهمی می‌نهد.
روبرتو مارتینز با بهره‌گیری از تفنگدارانی که برای برپایی یک جشن ملی قادرند جشنواره‌ای از دریبل‌ها و شوت‌ها و اورلپ‌ها و گل‌ها راه بیندازند این شانس را دارد که شیاطین سرخ را به سوی بهشت رهنمون کند و واپسین گره کفن خروس‌ها را با دست خودش بپیچد.
بلژیک درون قلعه خود صخره بلندی چون کورتوا را دارد که تا اینجای جام نشان داده چقدر مطمئن است و چقدر می‌تواند شعله‌های مشتعل را خاموش کند.
پسران بروکسل با یک دیوار دفاعی تسخیر ناپذیر و یک خط میانی جنگجو که با دی بروین،مروان فلینی و البته موسی دمبله مسلح شده است، می‌تواند شکارچیان تیزهوشی چون‌ها‌زارد و لوکاکو را در موقعیت گلزنی قرار دهد و لقمه‌های چرب و نرم را در اختیارشان بگذارد.
فوتبال کم نقص بلژیک اگر همینطور پیش برود و دچار ایست قلبی نگردد می‌تواند جام را بالای سر شاگردان مارتینز ببرد و غبار دائمی را از سیمای لشگر زهردار بزداید.
آن سوی میدان اما فرانسه بیکار ننشسته و برای آنکه تابوی بیست ساله را بشکند خواب‌های زیادی دیده است.
دیدیه دشان در راه رساندن جام زرین پارک دوپرنس و کشاندن شادی به روی سنگفرش‌های شانزه لیزه، گریزی ندارد جز آنکه بلژیک مقتدر را به تیمی حسرت زده و ناکام بدل سازد.
نقطه عطف خروس‌ها همان جایی است که پاشنه آشیل بسیاری از مدعیان ناکام جام تلقی شد.دروازه‌ای که با هنر کاپیتان لوریس بیمه شده است.دشان البته سلاح‌های برنده‌ای نیز در میانه میدان و خط آتش فرانک‌ها دارد.
مردانی مطیع و حرف شنو چون پل بوگبا،آنتوان گریزمان،اولیویه ژیرو،عثمان دمبله و امباپه 19 ساله که می‌توانند پس از نبردی کشنده و سهمگین برای بدرقه بلژیک دست تکان دهند و خود سرخوشانه به استقبال فینال روند.
سه شنبه شب در ورای شلوغی میدان سن پترزبورگ،پیکاری را به نظاره خواهیم نشست که می‌تواند شعر فراق را زیر گوش یک فرمانده بخواند و غزل رستگاری را برای فرماند‌ها‌ی دیگر هجی کند.این بار تنها یک قدم مانده به فینال. یکی مات می‌شود تا نان در سفره‌های مردمان دل شکسته سرزمین مغموم بیات گردد.
منتظر می‌مانیم تا ببینیم در دوئل تمام اروپاییِ نیمه نهایی، کدام تیم در برهوت اتراق خواهد کرد و کدام گردان چمدان‌ها را خواهد بست و غم رفتنش را در خیابان‌های مسکو جا خواهد گذاشت.
ساعت از ده شب که بگذرد کلاغ‌ها نیز روی سیم‌های برق نگران این دوئل خواهند شد و در انتظار درخشش یک صاعقه زیر فلاش هزاران دوربین می‌مانند.
دشان ـ مارتینز؛مچ در مچ.شما فکر می‌کنید چه کسی راه را گم خواهد کرد تا دیگری اندوه ته سیگار له شده در زیر کفش‌هایش را فراموش کند؟!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام