کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 27 تیر 1398   Thursday 18 July 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 18 تیر 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

الان هر چی گرون‌تر شود هجوم برای خریدش بیشتر می‌شود عزیز دل مثلا خودروهای ساندرو مصرف بالا و ایمنی کمی دارد ولی چون که قدرت تولید کم است هجوم جهت خرید بیشتر و به علت افزایش قیمت هجوم برای خرید بسیار، ولی تولیدات داخلی به علت افزایش اندک قیمت صف برای خرید کم. حالا اگر تولیدات داخلی هم افزایش قیمت دهند ببینید جهت خرید چقدر صف بسته می‌شود.
...0938
محمود بلیغیان از اصفهان: روزنامه‌ها باید صبور، پُرطاقت، حقگو، بی‌طرف و مومن به رسالت خود باشند و پیام‌های خوانندگان را که درست و صحیح و عام‌المنفعه است را بدون دست‌کاری و کم و زیاد کردن در محتوای آنها، با رعایت قانون مطبوعات و بدون انحراف به چپ و راست و با حفظ شئونات انسانی و اسلامی و اجتماعی و اخلاقی به نوبت، وجدانا چاپ کنند، عدم رعایت موارد فوق، خود به خود آن نشریه یا روزنامه را از اعتبار و محبوبیت و مشروعیت و اِعتمادِ مردم می‌اَندازد. کاری که متاسفانه بعضی از روزنامه‌های قدیمی و باسابقه هم می‌کنند و بعضی از روزنامه‌های جدید و ناپخته هم انجام می‌دهند و خودشان موجب ناراحتی و سَلبِ اعتماد مردم به آنها شده‌اند.
...0913
دروازه‌بان ایرانی پنالتی ستاره‌ی فوتبال رونالدو را گرفت و مهار کرد!
...0938
مسئولان کشور بازارها و اقتصاد را به صورت قوی مدیریت کنند و نگذارند یک عده دلال از خدا بی‌خبر بازارها را خراب کنند و یک شبه ثروت‌های نجومی بهم بزنند و بی‌زحمت ثروتمند شوند و به همه بخندند.
...0912
دانشمندانی که برای آموزش و پرورش نمره از صفر تا بیست برای سنجش هوش دانش آموز به وجود آورده‌اند. بدون نقص نیست. چند سالی است در ایران تافته‌جدا بافته شده با هیچ منطقی جور در نمیاد با جمله خوب و بد که فهم دانش‌آموز درست درک نمی‌شود. تعطیلات زمستانی هم یکی از ندانم‌کاری یا چوبی لای چرخ پیشرفت علم است.
...0918
حضرت امام صادق(ع) می‌فرمایند: خداوند در پی یاری مومن است تا وقتی که مومن در پی یاری برادر خویش است.
...0938
استمرار خط تولید موتورسیکلت‌های بنزینی منافات با وعده سال گذشته مبنی بر جایگزین کردن موتورهای برقی دارد. آنچه مسلم است برقی شدن موتورها آلایندگی هوا را به طور کامل از بین نمی‌برد ولی به نو به خود در عدم افزایش آلودگی‌ها به طور عمیق تاثیرگذار خواهد بود.
...0938
با عرض سلام و درود و خداقوت.از دست‌اندرکاران محترم سازمان انتشارات قرآن کریم تقاضامندیم از تکرار چاپ کتب مقدس قرآن کریم با ترجمه‌های غیرشیوا و نامفهوم یا اصلا بدون ترجمه خودداری کنند، زیرا اصل قرائت و تلاوت قرآن کریم، بر تدبیر، تدبر، عبرت و عمل به آیات شریف استوار است.
...0938
ظهراب جهانبین: "تشکر" واژه کوچکی است برای شما عالی بودید. مرسی بچه‌ها شما پیروز میدان‌اید.
...0917
باید تا چهار سال دیگه روی فوتبال ایران بیشتر کار کنند فوتبال ایران در جام‌جهانی خیلی خوب
بازی کرد.
...0933
آدرس ذیل شب و روز با صداهای ناهنجار و ریختن زباله و نخاله در کوچه برای مردم ایجاد مزاحمت می‌کند تبریز خیابان ارتش روبه‌روی اداره پست مرکزی کوی شهید محمد فرشبافیان
پلاک 53.
...0939
مصیب دوانی: روزنامه آفتاب من عضو انجمن اقتصاددانان هستم. عنوان لزوم اصلاح ساختار اقتصادی کشور را حمید حسینی و پازوکی گفته‌اند از آنها بپرسید چگونه جوابی با این تیتر نداده‌اند!؟
...0912
آفتاب یزد: ممنون از حسن توجه و دقت جنابعالی.
یکبار دیگر نظر رئیس‌جمهور محترم، دولت خدمتگذار و شخص آقای وزیر کار، رفاه و امور اجتماعی و وزیر محترم و پر تلاش بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مسئولین ذی‌ربط را به اصل بیست‌ونهم از قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و لزوم اجرای دقیق و کامل آن جلب می‌کنم، و اینکه چرا بیمه‌شدگان اختیاری مانند بنده، با معیار و میزان و محاسبه حداقل حقوق اداره کاری برای محاسبات بیمه‌ای که اصولا طبق اصل بیست‌ونهم قانون اساسی گرفتن حق بیمه از سوی این سازمان (سازمان تامین اجتماعی) غیر قانونی است باید ماهیانه حدود بیش از سیصد هزار تومان (بیش از سه میلیون ریال)، برای تمدید اعتبار دفترچه بیمه خود به این سازمان نقدا بپردازیم، واقعا چرا؟!
...0913
محمود بلیغیان:به دلیل عدم نیاز شخصی، با کنار گذاشتن دستگاه مودم تلفن ثابت در منزل‌، حدود‌ یک‌سال است که از اینترنت در خانه استفاده نمی‌کنیم و آن را خودما‌ن قطع کرده‌ایم، ولی با این حال ناخواسته هر ماه هزینه آبونمان آن را که در قبض تلفن بوده است، بدون مطالعه و توجه به محتویات قبض صورت‌حساب تلفن منزل پرداخت می‌کرده‌ام، اکنون که متوجه این موضوع شدم با مراجعه به مرکز اداره کل مخابرات استان اصفهان از پرداخت مبلغ 74 هزار تومان (طبق محاسبه خودشان) طلب و بستانکاری من تا این تاریخ و برگرداندن آن به من خودداری می‌کنند و به این ترتیب اعتبار مخابرات استان را زیر سوال برده‌اند.
...0913
با سلام، جناح‌های سیاسی کشور به خاطر مدیریت و منافع، مردم را قربانی مشکلات اقتصادی نکنند.
...0919
حمایت از کالای ایرانی، حمایت از توانمندی داخلی اقتصادی است و این به منزله دفاع از ارزش‌ها و اهداف انقلاب اسلامی و استقلال و آزادی جمهوری اسلامی ایران است.
...0938
امید و انتظار ویژه می‌رود با فرهنگ‌سازی شایسته، مستمر و جامع متن آیات شریف قرآن کریم و نیز فرمایشات گهربار حضرات معصومین (ع) به طرق مختلف، جامعه اسلامی ما روز به روز در حرکت دین و خدامحوری بیشتری قرار بگیرد. انشاءا...
...0938
حضرت امام موسی کاظم(ع) می‌فرمایند: خداوند در زمین بندگانی دارد که برای برآوردن نیازهای مردم می‌کوشند، اینان ایمنی‌یافتگان روز قیامت‌اند.
...0938
کسانی که از شدت تنگ‌نظری از حال طبیعی خارج می‌شوند و شاید هم اصلا حال طبیعی ندارند و چیزی به‌نام منطق و اصول را کلا نمی‌شناسند و در درد باطلی گرفتارند و راه خلاصی هم برای آنان متصور نیست و راه را فقط در فحاشی و توهین به دیگران شناخته‌اند به معنای واقعی دچار روان‌پریشی هستند.
...0912
ایرج کرمی: سلام واقعا به شما مدیران روزنامه آفتاب به خاطر داشتن همکارانی مثل آقای مجید ابهری و یوسف خاکیان تبریک می‌گویم لطفا از آقای ابهری مطلب بیشتری بنویسید موفق باشید.
...0930
یک کالسکه 8 اسبه را در نظر بگیرید. اسب‌های هماهنگ آن را در سر بالایی و گردنه با قدرت پیش می‌برند. کشور به مثابه همین کالسکه 8 اسبه است. منتها امروز دو اسب آنرا به جلو می‌کشند، دو اسب عقب کالسکه در جهت عکس زور می‌زنند، دو تا به راست می‌کشند، دو تا به چپ!
...0930
در مقطع متوسطه، هر دبیر عزیز سه روز در هفته کار می‌کند. روزی 8ساعت، هفته‌ای 24 ساعت. پس در شش ماه اول سال کارکرد 77 روز است. فروردین 15 روز تعطیل است. نیمه دوم فروردین و اردیبهشت هم کارکرد 20 روز است. در خرداد هم هر دبیر 4 روز مراقب امتحانات است. کلا فرهنگى عزیز 101 روز کاری دارند! بعضى روزهای موظفی هم به تعطیل رسمى می‌خورد، یا برای آلودگى هوا یا برف تعطیل می‌شود. پس نتیجه حداکثر سه ماه و نیم کار در سال است! آموزش و پرورش باید کارمحور باشد. دبیر باید روزهای تعطیل به تقویت علمی خودش بپردازد.
...0939
رسول مکرم اسلام(ص) می‌فرمایند: یاد مرگ برای انسان بهترین موعظه است، یقین به وعده‌های خداوندی بهترین ثروت و بی‌نیازی است، به عبادت خدا پرداختن بهترین شغل است.
...0938
پیامبر اکرم (ص): شما نمی‌توانید مردم را با اموالتان راضی کنید، پس با اخلاق خوب با آنها برخورد کنید.
...0912
یا حق مددى و نظرى فرما: روس‌ها در طول تاریخ شارلاتان‌هاى اقتصادى و سیاسى بوده‌اند موذی بودن آنها را در رابطه با دزد تاجرى چون ترامپ و آدم‌کشانى چون نتانیاهو و مرتد کشنده بچه‌هاى بی‌دفاع یمنى اظهرمن‌الشمس است.
منوچهر دادجو: در مورد «شمارش معکوس برای تغییر تیم اقتصادی دولت»: البته یکی از مهم‌ترین عوامل مشکلات ناکارآمدی دولت است، ولی عامل بسیار مهم دیگر به‌کار گرفتن تیم بازرسی پاک و شجاع برای پیگیری تخلفات و اینکه بدون برخی تغییر‌ها کاری از پیش نخواهد رفت. البته محدودیت‌های شما قابل درک است.
ایران باید با شرکت‌هایی که خرید نفت را از ایران متوقف می‌کنند با یک قانون مجلس برای همیشه کنار بگذارد اینکه اینها به راحتی هر وقت می‌خواهند می‌روند وهر وقت هم دلشان خواست برگردند باید پایان یابد. آن‌وقت خواهید دید به سادگی نمی‌توانند نفت ایران را کنار بگذارند چون فقط خرید نفت نیست آنها بازاری می‌خواهند که در عوض خرید نفت کالایشان را صادر کنند. بنابراین فقط خرید نفت نیست حالا از عربستان بخرند آیا می‌تواند کالاهایی را که به ایران صادر می‌کند به عربستان صادر کند.
این روزها برخی از مکان‌های دولتی به‌ویژه آموزش و پرورش بدون در نظر گرفتن فاکتورهای استاندارد و عدم رعایت قوانین و ضوابط میراث فرهنگی و گردشگری و صنف تالارهای استان و از همه مهم‌تر عدم نظارت اقدام به دادن اجاره و در اختیار گذاشتن سالن‌هایی نظیر همین اردوگاه تفریحی و آموزشی دانش‌آموزان آموزش‌وپرورش می‌کنند، در حالی که فاقد استانداردهای بین‌المللی و داخلی تالارهای سطح شهر می‌باشند و فقط باید از آن درخصوص برگزاری اردوهای دانش‌آموزی استفاده کرد، آنها برای کسب درآمد اقدام به این کار می‌کنند که نه تنها امنیت سلامت و بهداشت جامعه و میهمانان و مدعوین جشن‌های عروسی را به خطر می‌اندازد، بلکه باعث تضییع حقوق صنف اتحادیه تالارهای برگزارکننده هم شده است. امیدواریم که استاندار محترم تلاشگر در این خصوص وارد عمل شده تا حقی از صاحبان تالارها که متحمل هزینه‌های گزافی درجهت اشتغالزایی و احداث چنین مکان‌هایی درجهت رفاه حال و خدمات ارزنده و سالم دارای استانداردهای بهداشتی و تامینی هستند، ضایع نشوند.
2017- شرکت ایرانسل به جای ارسال پیامک‌های تبلیغاتی و چپ و راست کم کردن حساب شارژ مشترکین به فکر افزایش میزان آنتن‌دهی مشترکین کند. در بسیاری موارد در نقاطی از شهر دچار مشکل آنتن‌دهی می‌شویم اگر در کوه و بیابان باشیم چه می‌شود؟ (12/4)
1814- قدر مسلم در صورت تحریم‌های نفتی صادرات نفت ما به مشکل می‌خورد. کره‌جنوبی و هند هم کاهش خرید نفت از ما را تایید کردند با این وصف حتی از دست مسئولان هم کاری برنمی‌آید. اتحادیه اروپا هم بی‌عرضه است قدرت ایستادگی در برابر آمریکا را ندارد. (12/4)
آفتاب یزد: هر چند باید در این خصوص تدبیر کرد، ولی در طول این 40 سال گذشته همیشه در تحریم آمریکا بوده‌ایم ولی استوار ایستاده‌ایم و خواهیم ایستاد.
1751- درست که عده‌ای سودجو در بازار ارز و سکه فعالیت دارند و از آب گل‌آلود ماهی گرفتند اما اگر مدیریت صحیح و نظارت درست بود شاید این اتفاق نمی‌افتاد. چرا باید اجازه بدهند فرصت طلبان به مال اندوزی بپردازند و جامعه و بازار را دچار
التهاب کند. (12/4)
1645- ما در زمینه برخی اقلام دارویی دچار کمبود هستیم. کسانی که در کار واردات هستند دنبال این موضوع باشند تا قبل از اعلام تحریم‌ها تا آنجا که در توان دارند به جای اقلام غیرضروری داروهای ضروری را وارد کنند تا کمبودهای دارویی رفع شود. (12/4)
1633- آقای روحانی اگر می‌خواهند محبوبیت خود را داشته باشند و عاقبت به خیر شوند. این وزرا و چند نفر اطرافیان را عوض کند. وزیر صنعت و معدن که به شرکت‌هایی تازه تاسیس شده‌اند ارز 4200 می‌دهند آنها هم جنس نامرغوب وارد می‌کنند باید پاسخگو باشد. ما خشک کن و چای‌ساز در این شرایط می‌خواهیم چکار؟ باید این مدیران
عوض شوند. (12/4)
1517- واقعا از برخی از افراد و مسئولان و نمایندگان خواهشمندیم در این شرایط حرفی نزنند که سبب سوءاستفاده دشمنان شود، چرا یک نماینده مجلس می‌گوید اوباما پس از برجام به 2500 نفر از جمله مقامات ایرانی حق شهروندی اعطا کرده که حتی دولت ترامپ از این موضوع سوءاستفاده
کند. (13/4)
1500- ظاهرا دولت چندان تمایلی به تغییر کابینه برخی افراد در دولت را ندارد وگرنه آقای نوبخت نمی‌گفت رئیس‌جمهور قصدی برای ترمیم کابینه ندارد! (13/4)
1430- به نظر من انتقادات زیادی به تیم اقتصادی دولت وارد است اما اینکه تمام مشکلات را گردن تیم دولت بیندازیم بی‌انصافی است. عوامل مهمی دست به دست هم داده تا این شرایط پیش آید مشکل دولت اینجاست که نتوانست آنچنان که باید مدیریت کند. (13/4)
1421- از رئیس خط اتوبوسرانی پایانه خاوران – پایانه آزادی آقای یزدان تاجیک تقاضا داریم به درخواست ما رسیدگی شود. با توجه به اینکه ما زنان شاغل هستیم و در ساعات پایانی روز و از ساعت 22 به بعد که ما باید هر چه زودتر به منزل برسیم و در خط خاوران – آزادی هیچ‌گونه خط تاکسی نیز نمی‌باشد، متاسفانه باید هر شب حدود 45 دقیقه در ایستگاه منتظر بمانیم و بعد هم اتوبوس تک کابین می‌آید که هیچ تفکیکی برای خانم و آقا وجود ندارد و مردم همه خسته از کار و مشغله روزانه شب باید با راننده سر کرایه یا مسافران با یکدیگر سرجا و سواران شدن به علت پر بودن اتوبوس از مسافر درگیر شوند واقعا گناه ما خانم‌های شاغل چیست؟ از شما مسئول محترم عاجزانه تقاضای رسیدگی و حل مشکل را داریم. (13/4)
1401- گفته می‌شود دلیل برخی قطعی‌های اخیر برق تهران جلوگیری از ورود، دستگاه‌هایی است که در گمرک به علت بدهی به گمرک توقیف شده است یعنی مردم در این روزهای گرم تاوان بدهی به گمرک را با قطع برق باید تحمل کنند؟ (13/4)
1344- متاسفانه در این آشفته بازار برخی گرانفروشی می‌کنند برخی اصلا کالا نمی‌فروشند می‌خواهند با نرخ بیشتر بفروشند. واقعا برای خودمان هم متاسفم که به یکدیگر رحم
نمی‌کنیم. (13/4)
1204- آقای مظفری به عنوان یک روزنامه‌نگار سعی کنید در این مورد بیشتر بنویسید چگونه مسئولان در کنار مردم می‌توانند سختی‌ها را تحمل‌ کنند؟ آیا آنها به اندازه مردم سختی‌ها را تحمل می‌کنند؟ بهتر است این حرف‌های شعاری را نزنند من از حرف‌های رئیس‌جمهور هم هیچ چیز خاصی ندیدم. حرف‌های جدیدی نبود. (13/4)
0848- محیط ادارات دولتی و بانک‌ها بیش از اندازه سرد است که باعث افزایش مصرف برق می‌شود با توجه به شرایط موجود می‌توان 30 درصد از مصرف کولرها یا سیستم‌های خنک کننده در ادارات را کم نمود. (13/4)
0846- اگر اوضاع اقتصادی کشور به اینجا رسیده است به این جهت است که برخی از مسئولان به برخی نظرات غیرکارشناسی بیشتر توجه دارند تا یک نظریه علمی مثلا اعلام می‌شود همسایگان ابرهای ما را می‌دزدند یا غیربارور می‌کنند. کالیفرنیا هم‌اکنون یکی از ثروتمندترین نقاط جهان است اما هم‌اکنون هزاران هزار هکتار جنگل به علت کمبود بارش و گرما در آتش می‌سوزد. (13/4)
0824- شورای شهر اصفهان برخلاف میل و نظر سازمان محیط زیست درصدد تخریب منطقه‌ای محیط زیستی است که محل وجود آهوان
است. (13/4)
آفتاب یزد: چنانچه اطلاعات دقیق‌تری را به ما بدهید می‌تواند سوژه یک گزارش
باشد.
0740- این چه سیاستی است که برخی جناح‌ها به کار می‌برند رفتارهای تند و تندروی آنان بیشتر از آنکه کمکی به مردم و حل مشکلات کند، مشکلات کشور و مردم را زیادتر می‌کند. چرا نمی‌خوهند خود را تغییر دهند. در این شرایط تندروی‌ها محکوم است. (13/4)
0739- در یک‌سال گذشته حتی یک شعار به نفع منافقین شنیده نشد. ملت ایران هرگز همکاری آنان با صدام در جنگ تحمیلی و خیانت به میهن که باعث شهادت هزاران نفر از سربازان وطن شد را نخواهند بخشید. (13/4)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام