کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 27 تیر 1398   Thursday 18 July 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 13 تیر 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

1625- سرمایه‌های کلان دست کیست؟
شفاف‌سازی در این مورد شود. (5/4)
1737- از رزمندگان و جانبازان هستیم. چرا باید به ما بی‌توجه باشند، به مشکلات آنها رسیدگی نشود. کجای دنیا به رزمندگان خود بی‌توجهی می‌کنند. شما را قسم می‌دهیم به مشکلات ما برسید. به داد ما برسید. (5/4)
1815- استاد محترم جناب هوشنگ مرادی کرمانی فرمودید صدا و سیما برنامه ادبی کم پخش می‌کند. خدمتتان می‌گویم رنگ رخساره خبر می‌دهد از سر درون. شما خوب بود از صلاحیت و مهارت برخی دست اندرکاران برنامه‌های صدا و سیما تحقیق می‌کردید بعدا تقاضای اجرای برنامه ادبی از صدا و سیما می‌کردید. (5/4)
1826- وقتی دولت از چپ و راست مورد کارشکنی قرار می‌گیرد، باز گلی به جمال این دولت که در مقابل دشمنان
مثل کوهی ایستاده است و باز هم
خواهد ایستاد. (5/4)
1840- برخی از بد و بیراه گفتن به دیگران خوشحال می‌شوند. در روزنامه‌شان هر چه دوست دارند به دیگران می‌گویند. حتی در مورد مطالبی که مورد علاقه مردم است مطالب آزاردهنده می‌نویسند تا مردم با خواندن آن عصبانی شوند و بد و بیراه به آن بگویند. (5/4)
2113- صحبتی با هموطنان دارم. اجازه ندهیم باز هم گروهی از تندروهایی که به اقتصاد کشور لطمه زدند بیایند. اجازه ندهیم به کسانی که با تخریب، بهترین مدیرانمان را کنار گذاشتند به خواسته‌های خود برسند. (5/4)
2115- چطور برخی بهترین دیپلمات کشور یعنی دکتر ظریف را بابت موضوع برجام تخریب می‌کنند. امروز همانها که تخریب می‌کردند حالا سکوت کردند و جایگزین برای برجام ندارند. (5/4)
2117- دلیل برخی هجمه‌ها به بازیکنان تیم فوتبال مثل سردار آزمون و طارمی‌ها چیست؟ خودمان را جای آنها بگذاریم شرایط آنها را هم درک کنیم. قضاوت نادرست نسبت به برخی بازیکنان تیم ملی نکنیم. آنها با تمام وجود بازی کردند. (5/4)
2136- به نظرم بهترین وزرا همین وزرای فعلی هستند. نان‌رسان، دلسوز، حامی‌کسبه، حتی مغازه‌ای سراغ دارم برای کسب و کار بهتر نام یکی از وزرا را بر تابلوی مغازه گذاشته است! (5/4)
2145- ضمن تشکر از مامورین انتظامی‌که حافظ جان و مال و ناموس مردم هستند. قطعا سارقین و خلافکاران از مامورین انتظامی‌وحشت دارند و از دست آنان هراسان هستند. کیانی از تهران (5/4)
2210- این تلفن رایگانی که آفتاب یزد برای خوانندگان قرار داده است ثواب آن از آب‌سردکنی که سر گذر می‌گذارند بیشتر است. الهی که پایدار باشید آفتاب یزد.
چون با پیام‌هایی که از ما چاپ می‌کنید عطش ما را رفع می‌کنید. پایدار باشید. محبانی از تهران (5/4)
1244- نماینده محترم زاهدان. مستحضرید شهر زاهدان درروز 12 تا 15 ساعت قطعی آب دارد حتی آبرسانی با تانکر هم انجام نمی‌گیرد. لطفا نسبت به پاسخگو کردن مدیرعامل آب و فاضلاب این شهر اقدام نمایید. (6/4)
1520- آقای اکرمی‌عضو شورای جامعه روحانیت مبارز گفته‌اند: مشکلات در همه جای دنیا هست، کالای غیر ضروری
نخریم. خواستم به ایشان عرض کنم بله مشکلات هست اما کجای دنیا بدین حد بی‌ثباتی در نرخ ارز و سکه و قیمت کالاها وجود دارد؟ آیا کالاهای غیر ضروری هم خریداری نشود مشکل حل می‌شود؟ ما که نمی‌خریم همیشه عده‌ای خاص در این بازار سوداگری می‌کنند. (6/4)
1549- تیم کابینه دولت باید تغییر کند. دولت می‌تواند از نخبگان کنار گذاشته شده و فراموش شده برای ترمیم کابینه استفاده کند تا بتواند حداقل بخش‌هایی از اقتصاد کشور را درمان کند. (6/4)
0737- نتیجه 12 سال ریاست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی وضع فعلی کشور است. بدون درک درست از شرایط داخلی و بین‌المللی آقای بروجردی از همان ابتدا بهتر بود به وضع حوزه انتخابیه خود می‌رسید و بیشتر به بروجرد سر میزد. (6/4)
0739- تا زمانی که به علت برخی هزینه‌ها در حوزه‌های غیر ضروری مصارف بودجه عمرانی کشور پایین است، امیدی به سازندگی و رفع بیکاری در کشور وجود ندارد. (6/4)
0743- علنا می‌گویند دولت برود خوب است. آیا تندروها نمی‌دانند به علت اشتباهاتشان کوچک‌ترین شانسی در این وضعیت ندارند. (6/4)
0922- اگر دقت کنیم انتقاد مردم به حوزه سیاست خارجی و دولت نیست. انتقاداتی به دولت در حوزه‌های داخلی دارند. اما مقصر فقط دولت
نیست. (6/4)
1009- احتمال دارد مثل اکثر سوال‌های من این سوالم بی‌پاسخ بماند. سوالم این است کسانی که به فلان سفارت حمله کردند الان کجا هستند یا موضوع افراد حمله کننده به آقای مطهری به کجا رسید؟ (6/4)
1135- در روزنامه سه شنبه از بازدید دکتر لاریجانی از بزرگراه تهران- شمال نوشته بود. ایشان توصیه کردند مردم سرمایه‌گذاری کنند. خب می‌گویم دولت یا مردم؟ بانک‌ها باید اوراق منتشر کنند دو هفته پیش که قرار بود اوراق منتشر کنند نه خبری شد نه بانک‌ها اوراقی فروختند. در حالی که شهرداری در همین پروژه نواب اوراق منتشر کرد مردم هم استقبال کردند. (6/4)
1207- آقای شریعتمداری باید کسانی پاسخگو باشند که ملت آنها را می‌شناسد. می‌دانند چه کسانی هستند. کسانی که می‌گویند ترامپ از برجام خارج نمی‌شود که دیدیم خارج شد. آنها که ایران هراسی را در جوامع بین‌المللی راه‌انداختند اینها باید پاسخگو باشند. (6/4)
1209- چرا وقتی دیپلمات‌های ما در مجامع بین‌المللی در حال مذاکره بودند مسائل سری مجلس را در روزنامه‌هایشان چاپ می‌کردند. کسانی که به خاطر قدرت‌طلبی خود سد راه دولت کارشکنی و سنگ‌اندازی می‌کنند. چرا نباید پاسخگو باشند؟ (6/4)
1236- مدیرعامل محترم شرکت آب و فاضلاب کشور! در شهر زاهدان فلکه فلسطین و دیگر مناطق شهر 12 تا 15ساعت قطعی آب داریم. مسئولین هم جوابگو نیستند. امیدواریم یا نسبت به تغییر مدیر آب و فاضلاب شهر اقدام شود یا نسبت به مشکلات ما رسیدگی شود. تعدادی از شهروندان شهر زاهدان (6/4)
1715- بی‌توجهی به بازار شهرستانی؛ بازار شهرستانی واقع در میدان امام حسین(ع)، بازار میوه و تره بار، قصابی، مرغ و ماهی فروشی، نانوایی و... است. بازار مراجعه کنندگان فراوان دارد اما متولی درست و حسابی ندارد. به طوری که مغازه داران مقابل مغازه بساط می‌کنند و با سدمعبر در رفت و آمد مردم اختلال ایجاد می‌شود. رفت و آمد خودروها و موتورسیکلت هم مزید بر علت است. مسئول رسیدگی و ساماندهی بازار شهرستانی
کیست؟ (10/4)
2311- رئیس‌جمهوری باید تیم اقتصادی‌اش را قوی تر و با عوامل گرانی به طور جدی برخورد کند. (10/4)
2219- درپوش‌های فلزی بزرگراهها و برخی خیابانها ناهموار است و این تقص آشکار باعث حوادث رانندگی به‌ویژه برای موتورسواران می‌شود. شهرداران مناطق به نکته‌های ظریف اما حساس هم توجهو رسیدگی کنند (10/4)
1946- وزرای سالمند بهتر است جای خود را به جوانان تحصیلکرده بدهند و خودشان استراحت کنند. تا کی قرار است کشور با افکار مدیران سالمندی و قدیمی اداره شود؟ (10/4)
دستبرد از صندوق صدقات در روز روشن! مردم دلشان خوش است از این که صدقاتشان را برای کمک به محرومان در صندوق صدقات می‌اندازند. متاسفانه برخی معتادان و بیکاران، در حضور رهگذران به صندوق صدقات دستبرد می‌زنند. تصویری که مشاهده می‌کنید ساعت ۶:۳۰ صبح روز شنبه در میدان هفتم تیر، ابتدای خیابان کریم‌خان زند و ایستگاه مترو گرفته شده است!

جمال... ساکن خرمدشت کرج می‌باشم به دلیل شرایط بد اقتصادی شرکت ورشکست شد و ما بیکار شدیم. بدون اینکه حق و حقوق که از قبل مانده تسویه کند مارو اخراج کرد. لازم به ذکر است.در زلزله سال ۶۹ خانواده‌ام را از دست دادم و به دلیل فقر و بی‌پولی به کرج مهاجرت کردم. با هزاران مشقت و سختی فراوان و سال‌ها اجاره‌نشینی خواستم سقفی بالای سر همسر و فرزندانم داشته باشم.
واحدی به ناچار در منطقه خرمدشت کرج خریدم. غافل از اینکه در این منطقه واحدها دارای خلافی می‌باشند. با بیان این همه مشکلات، فقر و بی‌پولی شهرداری کمال‌شهر کرج خواهان دریافت خلافی می‌باشد. من به دلیل بیکاری و نداشتن درآمد فقر و بی‌پولی توانایی پرداخت آن را ندارم. لذا از مسئولان محترم خواهشمند است دستورات لازم و خداپسندانه‌ای جهت رفع خلافی و مشکلاتم مبذول فرمایند.امیدوارم مشکلاتم را منعکس کنید تا شاید مسئولی چاره‌ای اندیشید برای حل مشکلات من و امثال من.
۱- در آخر سال ۹۶ بحران ارزی پیش‌آمد و برای دریافت ارز مردم را نکوهش کردند ۲- این سامانه ارزی که تاسیس کردند چقدر سوراخ باز دارد که سوءاستفاده می‌شود. ببینید چه سروصدایی ایجاد کرده. حالا باز هم دفاع بیهوده کنید.
سلام جناب مظفری؛ چرا درخواست نمی‌کنید تو تلویزیون برای کیانا کمک جمع‌آوری بشه. لطفا بیشتر اطلاع‌رسانی کنید. من کلی تو اینترنت گشتم تا شماره تماسی پیدا کنم. خیلیا هستن که کیانارو ندیدن و اگه ببینن کمک می‌کنن. لطفا باز هم کمک بخواین. من یه مبلغ ناچیزی فردا به کارتش واریز می‌کنم و فیشش را براتون ارسال می‌کنم. لطفا باز هم برای کیانا از تلویزیون کمک بخواین.
آفتاب یزد: تلویزیون در اخبار ۳۰‌:‌۲۰ به این موضوع پرداخته است.
اکبربزرگمهر: پارکینگ باغ فیض واقع درجنب پارک مفرغ نه تنها باعث ایجاد ترافیک سنگین و غیرقابل تحمل برای روان‌سازی ترافیک در مرکز شهر شده است بلکه باعث ایجاد اختلات روحی و روانی و سیستم عصبی در بین شهروندان و از همه مهم‌تر شهروندانی که برای اوقات فراغت و تسکین اعصاب به پارک مفرغ و پارک‌شهر مراجعه می‌کنند شده است که باید به این قضیه معضل خاکی بودن این پارکینگ که قرار بود به پارک مفرغ و گسترش فضای سبز جهت رفاه حال شهروندان اضافه شود. بلند شدن گرد و خاک توسط تردد و خروج و ورود خودرو‌ها و بادهای پاییزی و آلوده‌کردن فضای سبز پارک تهدیدی برای سلامت مردم و محیط زیست شده است. ضمنا از شهردار محترم و اعضای شورای شهر در خصوص تبدیل پارکینگ به فضای سبز و اضافه کردن آن با پارک مفرغ اقدامی کنند تا باعث روان‌سازی ترافیک و ایجاد آرامش و آسایش شهروندان و گردشگران داخلی و خارجی که از این پارک استفاده می‌کنند، شود.
با سلام و قبولی طاعات و عبادات خدمت شما و همه همکاران زحمتکشتون در تحریریه آفتاب یزد. غرض از مزاحمت می‌خواستم به مسئولین عزیز فضای سبز شهرداری منطقه ۳ ناحیه ۱ بفرمایین به جای این دوباره و سه‌باره کاری‌هاشون یه فکر اساسی بکند. چند روز اخیر که درختان حاشیه اتوبان چمران شمال بر اثر بارندگی و طوفان از ریشه کنده و صبح دوباره همونا کاشته شده... متاسفانه این چرخه دقیقاً سه روزه داره تکرار میشه.

علی: «سهمیه‌های کنکور اصلاح می‌شود؟»: دمتون گرم پیگیر باشید، بلکه اصلاحات برای امسال اعمال بشه.
در رابطه با یادداشت خانم مهناز باقری با عنوان موازی‌کاری در صفحه آخر روزنامه مورخه هفتم تیر ماه دو اشتباه فاحش وجود داشت. اول آنکه کارگردان سریال سربداران آقای محمدعلی نجفی هستند نه به زعم نویسنده یادداشت بهروز افخمی. دوّم : کارگردان سریال افسانه سلطان و شبان هم جناب داریوش فرهنگ بودند نه رضا سبحانی... کمی بیشتر دقت کنید... دادفر
آفتاب یزد: از تذکر شما سپاسگزاریم.
سلام. قابل توجه فرزندان بزرگوار ایثارگران. با توجه به اینکه بنیاد شهید و امورایثارگران در حدود یکسال طرحی با همفکری خانواده ایثارگران درگیلان به‌عنوان کارورزی ایجاد کرده با هزاران گرفتاری و خواهش کردن از مدیران کل ادارات تا بتوانند فرزندان خود را مشقول به کار کنند. علی‌رغم اینکه اکثر فرزندان مدارک لیسانس دارن خود بنیاد ماهانه مبلق دویست پنجاه هزارتومان به آنها دستمزد می‌دهد تا در آینده اداره کلی نیرو جذب کند. این عزیزان در الویت قرار گیرند که متاسفانه بعضی ادارات به‌عنوان قراردادی جذب می‌کنند. ولی از این نیروها استفاده نمی‌کنند.
از آنجا که رسانه‌ها و خبرنگارن ضامن سلامت و تحقق عدالت اجتماعی درجامعه هستند و از همه مهم‌تر چشم و گوش و زبان و پل ارتباطی بین مردم و مسئولین جهت بیان و انعکاس مشکلات اجتماعی اقتصادی فرهنگی و ورزشی آنها قرار گرفته‌اند که به خاطر همین رسالت‌شان برخی از مدیران به خاطر ضعف و عملکر منفی کاریشان آنها را مزاحم کار خود به حساب آورده‌اند که باید به یک نمونه این مدیران که شهردار و اعضای محترم شورای شهرکه منتخبان مردم در مدیریت شهری می‌باشند با اقدام به تصویب ماده و تبصره من درآوردی از حضور اصحاب رسانه و دعوت آنها به جلسات علنی شورای شهرخوداری کرده تا مبادا نتیجه و مباحث جلسه آنها به بیرون انعکاس یابد. حال باید از این منتخبان سوال شود مگر شما با کمک رسانه و رای نظر مردم به این پست و مقام نرسیده‌اید که الان مردم و رسانه‌ها را که چشم وگوش و زبان مردم درجامعه می‌باشند را نامحرم و بیگانه قلمداد می‌کنید. آقایان و اعضای محترم شورای شهر و جناب شهردار خرم‌آباد بازوی توانمند و تاثیرگذار در پیشرفت و توسعه و همچنین انعکاس عملکرد مثبت شما در خصوص خدمات ارزشمندتان به مردم همین اصحاب رسانه و خبرنگارانی می‌باشند که با چشمان تیزبین و قلم روانشان موی دماغ مدیران تنبل وچسبیده به میز هستند که آینه تمام‌رخ شما جهت آراستگی و خودساختگی جلو شما قرار گرفته‌اند.

توضیح وزارت راه
در مورد یک پیام مردمی
احتراما با عنایت به پیام مردمی مندرج در آن روزنامه در تاریخ ۲۷/۳/۹۷ با عنوان «افزایش قیمت بلیت اتوبوس بعد از ایام نوروز»، به استحضار می‌رساند: براساس ابلاغیه شماره ۷۱/۴۱۷۹۵ مورخ ۳/۵/۹۵ در خصوص ضوابط حمل و نقل مسافر و مستند به ماده ۹ آیین‌نامه اجرایی تبصره یک ماده ۳۱ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی و مصوبه سومین جلسه کارگروه تنظیم بازار مورخ ۳/۵/۹۵ موضوع ابلاغیه شماره ۵۴۲۸۶ مورخ ۱۰/۵/۹۵، دستورالعمل شناورسازی نرخ بلیت حمل و نقل عمومی مسافر جاده‌ای به ضمیمه‌نامه شماره ۷۴/۳۳۱۶۳ مورخ ۲۸/۳/۹۶ توسط معاون حمل و نقل وقت جهت اجرا به ادارات کل استانی ابلاغ گردید که براساس بند اول ماده ۵ دستورالعمل مورد اشاره و اصلاحیه بعدی آن موضوع افزایش نرخ به کانون سراسری تفویض و مقرر گردیده که یک مرتبه در سال براساس میزان تورم و سایر فاکتورهای مرتبط، این افزایش روی نرخ بلیت تعیین، اعلام و اعمال شود.
مزید استحضار با توجه به اینکه آخرین افزایش نرخ در شهریورماه سال ۹۵ در این بخش صورت گرفته و در سال ۹۶ و نوروز ۹۷ نیز هیچ‌گونه افزایش نرخی به رغم تقاضای سرمایه‌گذاران و فعالان بخش در راستای کاهش فشار بر خدمات گیرندگان توسط کانون انجام نشده است، موضوع تعدیل نرخ جابجایی مسافر اخیر توسط کانون تعیین و جهت اجرا از ابتدای خردادماه سال جاری ابلاغ شد.

علت اصلی بالا رفتن قیمت سکه و ارز پایین آوردن سود بانکی بوده و راه حل آن بالا بردن دوباره سود بانکی، مشارکت عملی بانک‌ها در سرمایه‌گذاری برای پروژه‌ها است، و بدین ترتیب جلو رانت‌خواری‌ها هم گرفته می‌شود.
...0914
طبق آمار فقط بیست درصد فاضلاب مشهد تصفیه و در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد و هشتاد درصد در رود رها می‌شود! و مدام مسئولین سازمان آب مشهد، صحبت از کمبود آب می‌کنند! کمبود آب نیست، کمبود مدیریت است. آب شرب مشهد از 450حلقه چاه آب و 3 رشته قنات و چشمه، و آب سدهای دوستی و طرق و ارداک و کارده و گلستان تامین می‌شود. فاضلابی که از مصرف این حجم عظیم آب تولید می‌شود، می‌تواند تمام زمین‌های کشاورزی مشهد را آبیاری کند. چرا این ثروت لایزال را در کشف رود تاریخی رها می‌کنند تا صرف آلودگی محیط زیست مشهد شود؟! باید تمام بودجه و توان صرف ایجاد تصفیه‌خانه‌های بزرگ و جایگزینی پساب با چاه‌ها‌ی کشاورزی شود، از نزدیک‌ترین چاه‌ها‌ی کشاورزی مشهد شروع و به ترتیب
جلو بروید.
...0915
کارگروه‌های جهادگر و منسجمی مانند بنیاد برکت سال‌هاست در کارهای خیر و ماندگاری مانند مدرسه و بیمارستان‌سازی فعال بوده و محرومیت‌زدایی خداپسندانه و قابل تقدیری می‌کنند. شکی نیست بودجه‌هایی خاص بر این موضوع در نظر گرفته می‌شود اما اگر نهادهایی هم دوشادوش عزیزان جهادگر، داوطلبانه مشارکت کنند و تمهیداتی فراهم شود تا اقشار مختلف مردم هم به وسیله حساب‌های بانکی، پیامک و... سهیم بشوند، قطعا سرانجامش درخشان و سریع خواهد شد.
...0938
محمود بلیغیان- اصفهان: سلام و درود بر آفتابیان عزیز، اگر برایتان امکان دارد قدری زودتر صفحات داخلی روزنامه وزین و محبوب آفتاب‌یزد را در سایت اینترنتی روزنامه خود قرار دهید، قبلا تشکر و سپاسگزاری می‌کنم. همواره پیروز و موفق و
سربلند باشید.
...0913
سبوس که عامل سلامتی است، با افزوده شدن بیش از حد مسبب خطر جانی می‌شود.
...0938
حضرت امام علی(ع) می‌فرمایند: حریص فقیر است، هر چند مالک تمام دنیا باشد.
...0938
محمود بلیغیان از اصفهان: ضرب‌المثل ظاهرا بسیار ساده ولی پُرمعنی و پُرمغز و معروفی بین تقریبا همه کشورهای جهان است که می‌گوید: دوست می‌گوید: (گفتم) ولی دشمن می‌گوید: (می‌خواستم بگویم). که این دلیل منطقیِ اِنتقاداتِ سازنده اینجانب و احتمالا سایر افراد و اشخاص و خوانندگان مطالب روزنامه‌ها است.
...0913
آقای جهانگیری: اجازه ندهیم روند مثبت سرمایه‌گذاری با مشکل مواجه شود! (روند منفی معاش، اشتغال و تولید چی؟)
...0915
روزه‌داران مومن وصبوری که به نحو احسن و خالصانه حق و حقوق ماه مبارک رمضان را با امساک، تقوا، مناجات، مقابله با هوای نفس و... ادا می‌کنند، در حقیقت جسم، روح و فکر خود از هر عمل گناه و پلید پالایش داده و برای بندگی و امتحانات الهی یک‌ساله (تا ماه مبارک رمضان آینده) با توکل به او وتمسک به حضرات معصومین(ع) بیمه و آماده‌تر می‌شوند.
...0938


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام