کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 27 تیر 1398   Thursday 18 July 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 12 تیر 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

0922- از ریاست مجلس و ریاست کمیسیون اقتصادی برنامه و بودجه خواهشمندیم در افزایش قیمت مواد پتروشیمی‌دخالت کنند که قیمت
آن مثل دلار در حال افزایش است.
لطفا مجلس جوابگوی این سوال
بــاشد. علت افــــزایش مواد پتروشیمی‌‌چیست؟ (4/4)
1030- این شماره‌ها ... متعلق به اداره گاز است اما در صورت تماس با این شماره‌ها به غیر از یک صدای ضبط شده کسی پاسخگو نیست. لطفا اطلاع‌رسانی شود. (4/4)
1105- به رئیس محترم مجلس دکتر لاریجانی عرض می‌کنم فکری به حال مواد اولیه مورد نیاز کارخانجات بکنند. بالای 5 هزار کارخانه تولید لوازم
پلاستیکی و آشپزخانه در معرض تعطیل شدن
هستند. لطفا فکری به حال مواد اولیه بکنند. (4/4)
1224- از ریاست محترم تعزیرات خواهشمندم به کارخانجات تولیدی نظارت کنند. توجه کنند قیمت اسفند 96 با خرداد 97 چقدر فرق کرده. چرا آن‌قدر افزایش؟ با حرف زدن و کنفرانس گرفتن
کار درست نمی‌شود. باید در عمل
نـــشان داد. (4/4)
1258- به معاون اول ریاست جمهوری اعلام می‌کنیم. در مورد بیش از 5 هزار کارخانه و پخش لوازم ظروف خانگی پلاستیکی و بهداشتی اگر وضعیت قیمت مواد اولیه حل نشود (که بارها به مسئولین گفتیم و توجهی نکردند) بالای یک یا دو میلیون نفر بیکار
می‌شوند و کـــارخانجات مـربوطه
تعطیل می‌شوند.(4/4)
1315- در مورد دیدن بازی فوتبال در استادیوم آزادی و شادی مردم در آن، خواستم بگویم هر برنامه‌ای که طی شرایطی برای شادی مردم انجام شود و مانعی هم نداشته باشد، برای روحیه مردم خیلی خوب است. (4/4)
1357- بانک مرکزی برای پیش فروش سکه مجددا اعلام آمادگی کرده که از 26 تیرماه شروع می‌کند آیا این کار درست است؟ ما می‌خواستیم سکه ارزان شود الان قیمت آن به مرز سه میلیون دارد می‌رسد. اصلا احتیاجی به این کارها نبود با این کار مردم حرص می‌زنند بیشتر سکه می‌خرند. عامل این گران شدن پس خود بانک است. (4/4)
1423- با شعار و وعده هم مشکلات حل نمی‌شود. مسئولان و شما هم آن‌قدر حرفهای تکراری نزنید. همت مضاعف نمایید. (4/4)
1500- با این وضعیت گرانی و عدم ثبات قیمت‌ها خصوصا قیمت دلار و سکه واقعا کار برای بازار و مردم مشکل می‌شود. دست چه دلالانی در کار است؟ شور این گرانی را درآوردند؟ (4/4)
0703- پیام آقای روحانی به فوتبالیست‌ها را در روزنامه ایران خواندم فرمودند شما عزیزان برای تحقق رویاهای یک ملت بزرگ جنگیدید. خواهش می‌کنم شما هم برای تحقق رویاهای بزرگ مردم یک زندگی مناسب را برای آنان فراهم کنید تا گرانی‌ها آن‌قدر مردم را آزار ندهند. لطفا مسئولین بی‌تفاوت نباشند. (5/4)
0757- مشعل‌های بزرگ پالایشگاه‌های عسلویه و خوزستان هوا را آلوده می‌نمایند. با توجه به کمبود آب آشامیدنی می‌توانستند با یک تهمیدات ساده مانند آبگرمکن، آب را جوش بیاورند و آب شیرین تولید نمایند. (5/4)
0758- نگهداری سگ در کشور طوطی وار از کشورهای دیگر تقلید می‌گردد. اما سگ‌ها در اروپا علاوه بر بیمه و مالیات فرهنگ خاصی را طلب می‌کنند. چنانچه در اروپا صاحبان سگ‌ها هنگام گردش با سگ دستکش نازک و پلاستیک برای مدفوع همراه می‌آورند و بلافاصله مدفوع را جمع می‌کنند و به سطل زباله
می‌ریزند که متاسفانه در کشور ما انجام نمی‌شود. (5/4)

۱۴۴۹- من بدهی تامین اجتماعی داشتم. قانون بخشودگی گذاشته بودند از ۱/۴ تا ۱۰/۴ اما وقتی رفتم از آن بخشودگی استفاده کنم یک فرم دادند، می‌گویند ببر مسجد محله گواهی کند تا بخشودگی شامل شما شود. خواستم بگویم این چه ربطی دارد؟ بدهی و بخشودگی در تامین اجتماعی چه کار به مسجد دارد. (۳/۴)
۱۵۴۰- یک زمانی وقتی به منطقه کن و سولقان می‌رفتیم پر از باغ و فضای سبز بود آن‌قدر درختان میوه داشت که وقت می‌گذاشتی میوه می‌چیدی و می‌رفتی. حالا بیشتر باغات تخریب و به برج و بارو تبدیل شده. با تهران چه کردند! (۳/۴)
۰۸۰۲- ترکیه به شدت از آثار باستانی یونانی و رم شرقی خود حفاظت می‌کند و از این راه درآمد ارزی بسیار دارد. چگونه می‌شود در ایران عده‌ای بی‌فرهنگ سد ۲۵۰۰ ساله کوروش هخامنشی را در خرم بید فارس تخریب کنند و
بعد از چند ماه به گوش مسئولین میراث فرهنگی استان فارس برسد. (۵/۴)
۰۸۰۴- عده‌ای خاص در موسسات اعتباری با رانت پول‌های سپرده‌گذاران را بردند و خوردند، ملک خریدند، دلارهای بادآورده را خارج کردند، حتی حقوق و مزایای کارمندان خود در موسسات را ندادند. آیا شریعتمداری کیهان اسامی‌آنها را می‌داند؟ (۵/۴)
۱۰۱۳- امروز ۵ تیر ۹۷ است. سازمان بهزیستی قول داده بود افزایش مستمری که دولت هم تصویب کرده پرداخت کند. اما هنوز که هنوز است این افزایش انجام نشده. مستمری بگیران منتظرند. (۵/۴)
۱۰۱۶- پسر من معلول است از سازمان بهزیستی ماهانه مستمری می‌گیرد. مسئولان بهزیستی و وزیر عنوان کرده‌بودند از اول ماه افزایش مستمری را اعمال می‌کنند اما هنوز انجام نشده. با سازمان بهزیستی تماس گرفتیم، جواب درستی ندادند. چرا در این گونه مسائل باید از بچه‌های معلول دریغ شود. (۵/۴)
۱۱۰۷- در مورد این تیتری که زدید: ساختار اقتصادی باید اصلاح شود و آقایان حمید حسینی و پازوکی صحبت کردند، هیچ سخنی در مورد اینکه این ساختارها چگونه باید عوض شود نگفتند. لطفا در این مورد توضیح دهند. با تشکر دوانی (۵/۴)
۱۴۲۰- انتقادات زیادی به دولت به خاطر عدم ثبات قیمت‌ها می‌رود. اما اینکه در این شرایط دولت را تخریب کنیم مشکلی حل نمی‌شود. باید در این شرایط همدل شد و با سیاست و تدبیر فکر چاره کرد. (۵/۴)
۱۴۴۷- اینکه بازار تهران تعطیل شود به هیچ وجه برای اقتصاد کشور خوب نیست. باید فکر راه چاره بود تا آرامش و ثبات قیمت‌ها به بازار بازگردد. (۵/۴)
۱۵۰۰- باید دولت تلاش کند ثبات به بازار برگردد. در این شرایط ممکن است برخی سرمایه‌گذاران عزم سفر کنند و سرمایه‌های بسیاری از کشور خارج شود. بیش از این نباید اقتصاد لطمه بخورد. (۵/۴)
۱۵۴۱- آقای جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور می‌گویند: از فرصت‌های استثنایی که در اختیار ما هست نباید اجازه دهیم شوک‌های اقتصادی به ما وارد شود و مردم را اذیت کند. اما مدت‌هاست مردم به خاطر گرانی‌ها دچار مشکلاتی شده‌اند. شوک قیمت‌ها مردم را اذیت می‌کند. تاکنون هم راهکارهایتان موثر نبوده! (۵/۴)
۱۵۵۱- کسانی که به دولت می‌تازند و برجام را نامشروع می‌خوانند و آن را بی‌فایده می‌دانند توضیح دهند در صورت نبود برجام چه منافعی برای کشور حاصل می‌شود؟ در سیاست خارجی حداقل دولت بدعمل نکرد. (۵/۴)
۱۶۲۵- مردم تا زمانی که واقعا نشانه‌هایی از تغییر و بهبود اوضاع اقتصادی و معیشت خود را نبینند دیگر به هیچ وعده و شعاری دلخوش نمی‌شوند. حتی اگر مسئولان تکرار کنند مردم دچار مشکل نخواهند شد. هر چند دچار مشکل هستیم اما مسئولین فقط وعده می‌دهند. لطفا به جای وعده عمل کنند. (۵/۴)

با سلام.جناب مدیر چرا دارید اذهان عمومی را به سمتی می‌برید که تصویب FATFبرای کشور ضرر که ندارد، بلکه تمام معاملات بین بانکی راهم بر وفق مراد می‌کند. از خدا بترسید و واقعیت را بنویسد آب تو آسیاب دشمن نریزید. فردا دربرابر آیندگان چه جوابی دارید بدید.
محمد قدیری: با سلام و احترام. با آرزوی قبولی طاعات و عبادات بنده به جناح چپ و راست کار ندارم اما در تیترها جانبدارانه عمل نکنید سکه در زمان احمدی‌نژاد به خاطر انس جهانی ۱۹۰۰ دلار و نابسامانی ارز گران شد. آن موقع چطور تیتر می‌زدید جهش غیر عادی سکه الان که انس جهانی ۱۳۰۰ است چطور؟ مسکن هم که علی برکت‌ا... معیشت هم که و... بله نقص در آن زمان هم بود اما الان هم هست واقعیات را به مردم بگویید نه اینکه راستش را نگویید. رسانه زحمتکشی هستید. اما نه در خدمت مردم، اگر باشد هم کافی نیست. خیلی ممنون از زحمات شما.
شعبانی- معلم‌ بازنشسته: به نظرم توهین‌کنندگان به دکترصالحی که شخصیتی علمی- سیلسی مورد تایید نظام می‌باشند، کوته فکرانی بودندکه احتمالا ازجانب همان‌ها که وقتی برجام شکل گرفت عزا گرفتند و تا توانستند در روند آن کارشکنی کنند و وقتی ترامپ یک‌طرفه از برجام خارج شد و از شادی در پوست خود نمی‌گنجیدند، روی پای خود بند نمی‌شدند، وچه بسایواشکی قرکی هم می‌دادند، منتهی خودشون رو آفتابی نمی‌کنند و در سایه ماندن را در این مواقع و موارد برآفتابی شدن ترجیح می‌دهند، تا مگر زیرتیغ باشند! اصلا زیرتیغ بودن در مرامشان نیست، پیوسته تیغ به دستند، می‌خواهند دیگران زیر تیغ‌شان باشند!

توضیح وزارت راه
در مورد یک پیام مردمی
احتراما با عنایت به پیام مردمی مندرج در آن روزنامه در تاریخ ۲۷/۳/۹۷ با عنوان «افزایش قیمت بلیت اتوبوس بعد از ایام نوروز» به استحضار می‌رساند:
براساس ابلاغیه شماره ۷۱/۴۱۷۹۵ مورخ ۳/۵/۹۵ در خصوص ضوابط حمل و نقل مسافر و مستند به ماده ۹ آیین‌نامه اجرایی تبصره یک ماده ۳۱ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی و مصوبه سومین جلسه کارگروه تنظیم بازار مورخ ۳/۵/۹۵ موضوع ابلاغیه شماره ۵۴۲۸۶ مورخ ۱۰/۵/۹۵، دستورالعمل شناورسازی نرخ بلیت حمل‌ونقل عمومی مسافر جاده‌ای به ضمیمه نامه شماره ۷۴/۳۳۱۶۳ مورخ ۲۸/۳/۹۶ توسط معاون حمل و نقل وقت جهت اجرا به ادارات کل استانی ابلاغ شد که براساس بند اول ماده ۵ دستورالعمل مورد اشاره و اصلاحیه بعدی آن موضوع افزایش نرخ به کانون سراسری تفویض و مقرر شده که یک مرتبه در سال براساس میزان تورم و سایر فاکتورهای مرتبط، این افزایش بر روی نرخ بلیت تععیین، اعلام و اعمال شود.
مزید استحضار با توجه به این که آخرین افزایش نرخ در شهریورماه سال ۹۵ در این بخش صورت گرفته و در سال ۹۶ و نوروز ۹۷ نیز هیچ‌گونه افزایش نرخی به‌رغم تقاضای سرمایه‌گذاران و فعالان بخش در راستای کاهش فشار بر خدمات‌گیرندگان توسط کانون انجام نشده است، موضوع تعدیل نرخ جابه‌جایی مسافر اخیر توسط کانون تعیین و جهت اجرا از ابتدای خردادماه سال جاری ابلاغ شد.

توضیح وزارت راه
در مورد یک پیام مردمی
احتراما با عنایت به پیام مردمی مندرج در آن روزنامه در تاریخ ۲۳/۳/۹۷ با عنوان «علت جمع‌آوری هواکش‌های تونل‌های جاده هراز چیست؟»، در خصوص تونل‌های موجود در حوزه استحفاظی استان مازندران به استحضار می‌رساند تونل وانا به طول ۱۵۰۰ متر دارای ۳۰ هواکش (جت فن) می‌باشد که به طور منظم در حال کار است، تونل تکاور در محور مذکور نیز دارای ۶۵۰ متر طول و ۱۰ هواکش است که دو هواکش آن در اثر برخورد یک دستگاه کامیون دچار نقص فنی شده و در دست تعمیر می‌باشد، بدیهی است پس از تعمیر هواکش‌های آسیب‌دیده، در اسرع وقت نسبت به نصب آنها و امکان تهویه مناسب تونل اقدام خواهد شد.
یکی از اصلی ترین علل ایجاد و گسترش آسیب های اجتماعی کمرنگ شدن اجرای فریضه مقدس و بی نهایت مهم امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است به طور قطع و یقین اگر تمهیداتی فراهم شود تا این دستور الهی
و قرآنی در متن کار و زندگی مردم جاری و ساری بشود، از میزان مفاسد اجتماعی و اخلاقی، بیکاری، اعتیاد و... کاسته و به تدریج ریشه کن خواهد شد.
...0938
سلام در این سریال پایتخت آقای نقی معمولی یه آدم ازخودراضی و مفتخور که به عناوینی ارسطو ساده را تیغ می زنه و هر جایی که می روند خرج مسافرت خانواده آقا نقی و مابقی با ارسطوست. و در آخر بارها ارسطو را ضایع می کنه و غرورش را بارها می شکنه. این شخصیت نقی خودش را بالاتر از همه حساب
می کنه و هر کس هرکاری داره یا رازی داره باید نقی بدونه. نقی دوست نداره ارسطو بیچاره سر و سامانی بگیره چون نونی واسش نداره!!! امیدوارم به دل نگیره آقای تنابنده، شخصیت نقی تو جامعه زیادند و اصلا دوست داشتنی نیستند!!!
...0918
مسئولان کشور بیشتر برای حل مشکلات مردم و اقشار آسیب پذیر تلاش کنند، بالاخص بازنشستگان و کارگران و به جای آنکه آن همه طرفداری از کارفرمایان را کنند بیشتر طرف کارگران را بگیرند و حق و حقوق آنها را پیگیری کنند.
...0912
تحریم صنایع هوایی مستقیما با جان و زندگی مسافرین ارتباط دارد، اگر فعالان حقوق بشر منصف و بی غرض هستند به موضوع ورود کنند.
...0912
حجاب و عفاف، عامل عروج و ترقی به کمال هستی است و انسان را به مرحله احسن آفرینش و مقام بالاتر از فرشتگان ترفیع می دهد.
...0938
سلام. من مقاله دارم در خصوص معاونت دبیرستان چطور به شما برسونم. تشکر
آفتاب یزد:مقاله خود را به آدرس ایمیل
aftab.yz@gmail.com ارسال کنید.
...0912
حضرت علی(ع): از سجایای اخلاق صبر در برابر بلاها و مشکلات است.
...0912
سیگار قیمتش سر به فلک کشیده آفتابیون عزیز، به خصوص بهمن کوچک من هم که مصرف کننده بهمن کوچک بودم از امروز این سیگار را به خاطر گرانی بیش از حد دیگر نمی خرم. اگه هر چی گران شد ملت نخرن وضع درست میشه هر کارخانه ای که بیش از اندازه محصولاتش را گران کرد تحریمش کنید، نخرید. سیگارتان را عوض کنید یا اصلا نکشید برای سلامتی خودتان.
...0905
پرداخت تسهیلات ارزان برای مشاغل خانگی به خانواده های بدسرپرست و
بی سرپرست،راهکار بسیار مفید و ارزشمند برای رونق تولید داخلی، حمایت از کالای ایرانی و رفع فقر و بیکاری است و
بی نهایت بهتر از کمک های بلاعوض به آنان توسط مردم و موسسات و نهادهای خیریه از جمله کمیته امداد حضرت
امام خمینی (ره) است.
...0938
در ارتباط با عملکرد اِسنَپ با رانندگان زحمتکشِ این سرویس های خدمت رسانی به انبوه مسافران این سرویس های درون شهری و حومه شهرها و اطراف شهرهای بزرگ همچون اصفهان بزرگ، به نظر میرسد مسئولین و افرادی که در مرکز
اسنپ در (تهران) نشسته اند و از روی نقشه های هوایی مبدا و مقصد را بهم وصل
می کنند و قیمت ناچیزی را برای راننده خسته و درمانده از همه جا، خودشان یا دستگاه محاسبه و تعیین و سریعا به مسافر و راننده هر دو ابلاغ می کنند، نفس شان از جای گرم بلند می شود، چون هر جور که حساب کنیم با این مخارج سرسام آور اتومبیل و کمیسیون ها و غیره، به هیچ وجه برای رانندگان بخت برگشته صرف نمی کند و راه چاره دیگری هم برای آنها متصور نیست....
0913


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام