کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 27 تیر 1398   Thursday 18 July 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 10 تیر 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

1917- افرادی که برای رسیدگی به مراکز دولتی بخصوص برای احقاق حق شان
به دادگستری‌ها مراجعه می‌کنند،
رفتار خوش و رسیدگی فوری به کار مراجعه کنندگان باعث می‌شود، با خاطره خوبی از چنین مکان‌های خارج شوند. یکی از دوستان که مدتی است در دادگستری فریدونکنار کار می‌کند، می‌گوید: سیدرضا باقریان رئیس دادگستری و سیدرضا حسینی دادستان و پرسنل انتظامی‌داخل سالن برخورد بسیار خوب، متین و با صعه صدر به کار ارباب رجوع رسیدگی می‌کنند و این موضوع زبانزد مردم این شهر شده است، اما خدمات صادقانه شان از چشم مسئولان پنهان مانده است. رسیدگی به پرونده‌ها که در اسرع وقت انجام می‌شود، گویای این ادعاست. باید به بزرگوارانی که با خلوص نیت کار می‌کنند، خدا قوّت بگوییم. (6/4)
1713- درخواست کنتور آب؛ مشترک بودن کنتور آب مصرفی برای واحدهای مسکونی پرجمعیت، هنگام صدور قبض آب بین ساکنان مشکلاتی به وجود می‌آید که جا دارد مسئولان شرکت آب و فاضلاب ترتیبی دهند تا برای هر واحد با هزینه مالک کنتور آب جداگانه نصب کنند و هزینه‌های آن را هم
به طور اقساط در قبض‌های مربوط به آب محاسبه کنند. (6/4)
1412- چرا قیمت خانه و اجاره‌ها امسال نسبت به سال‌های گذشته به طور غیرقابل تصور و باورنکردنی افزایش یافت؟ کارشناسان مسکن چه توضیحی برای این موضوع دارند؟ کمر مستاجران روز به روز زیر بار گرانی
له تر می‌شود و شرایط زندگی سخت تر و
غیرقابل تحمل شده است. مسئولان هم فقط شعار می‌دهند و گرانی و مشکلات معیشتی مردم را باور ندارند! شعارهای تکراری راه به جایی نمی‌برد. (6/4)
1215- چرا ساعت 23 درهای سرویس بهداشتی پارک‌ها قفل می‌شود؟ در حالی که خانواده‌ها بیش از ساعت یادشده در پارک‌ها حضور و به سرویس بهداشتی نیاز دارند. این نقص در تمامی‌پارک‌های تهران وجود دارد و مربوط به یکی،
دو جا هم نیست. به نظر می‌رسد مدیران
تمامی‌پارک‌ها برای بستن درهای سرویس بهداشتی از قانونی که گذاشته شده، به طور جدی پیروی و مقررات را رعایت می‌کنند. کاش در تمامی‌موارد مسئولان وظیفه شناس بودند و مقررات را نادیده نمی‌گرفتند! (6/4)
1312- برای دیدار، گفتگو و رسیدگی به مسائل و مشکلات منطقه ای، چهارشنبه 6تیر به روابط عمومی‌شهرداری منطقه ...
رفتم. با مدیر روابط عمومی‌و یکی از کارشناسان که خوشبختانه روزنامه نگار و اهل قلم هم بود، گفتگوی صمیمانه ای داشتیم. ضمن یادآوری برخی مشکلات منطقه، همان لحظه یادداشت و بعضی‌ها را تلفنی پیگیری کردند. یکی از کارشناسان روابط عمومی‌گفت: بسیاری از مناطق شهرداری برای کارهای کوچک خبر تهیه و به مرکز ارسال می‌کنند، در حالی که رسیدگی به مشکلات شهری وظیفه شهرداری است، اما بعضی از مسئولان شهری متاسفانه توقع دارند در بوق و کرنا و اطلاع رسانی شود.
به نظر من کارهای مهم، اساسی و نو که انجام می‌شود و مورد توجه بسیاری از اهالی منطقه قرار گرفته و رضایت بخش
هم است، اطلاع رسانی و حتی
در مطبوعات هم چاپ شود. ناگفته نماند در بسیاری مناطق اتفاق افتاده کارگران خدمات شهری در حال لایروبی جوی‌ها هستند، یک نفر با گوشی از آن‌ها عکس می‌گیرد، دیگری هم دستور می‌دهد! بارها این صحنه‌ها اتفاق افتاده و در حال تکرار مکررات است. به قول کارشناس مربوطه، شهرداری وظایفی بر عهده
دارد و باید آن‌ها را انجام دهد، این که خبررسانی و بزرگنمایی شود، کار
درخور توجه و پسندیده‌ای نیست.
ای کاش تمامی‌کارمندان و کارشناسان شهرداری برای رضای خدا کار کنند و مردمی‌باشند نه برای جلب توجه و خبرسازی! (6/4)
۴۵۴- جناب آقای خرم. در آفتاب یزد فرمودید ما ۹ درصد از منابع دنیا را داریم اما بودجه صفر است. باید عرض شود شما هم از علم خود به مردم فایده برسانید. مثل آن دو جوانی که وارد کشور شدند و کلی ارز تولید کردند. شما هم کاری کنید که فایده آن به مردم برسد. (۳/۴)
۰۸۱۰- کسانی که هزینه‌های زیاد برای خرید سکه می‌دهند چقدر مالیات می‌دهند؟ (۳/۴)
۰۹۲۵- آفتاب یزد عزیز. افزایش حقوق بازنشستگان فروردین ماه که در خرداد باید پرداخت می‌شد پرداخت نشد. تامین اجتماعی هم می‌گوید از دولت طلب داریم نمی‌دهد. قرار بوده ۵۰ هزار میلیارد در خرداد به حساب تامین اجتماعی واریز کنند. بیمه تکمیلی آتیه سازان هم هزینه‌های پزشکی را پرداخت نمی‌کند چون معتقدند تامین اجتماعی پرداخت نکرده است. (۳/۴)
۰۹۵۵- موضوع گرانی در کشور ما نهادینه شده است، زنجیر پاره کرده و بر تن ضعفا می‌تازد. این گفته معاون وزیر صنعت هم که از بی‌تدبیری است و گفته رسانه‌ها چرت و پرت نگویند، نشانه خودپرستی ایشان است. البته راست می‌گوید چون از خود برتر بین انتظاری هم نیست. دولت هم باید به مردم بگوید مدتی ارزاق نخرند تا ارزان شود. نه فقط طلا و ماشین و ارز نخرند. (۳/۴)
۱۰۵۷- چرا برخی مسئولین می‌گویند تورم ۹ درصد است آمار غیر واقعی ندهند به نظر من تورم ۴۰ درصد است. از معاون دولت و آقای نوبخت همه وعده یا آمار نادرست می‌دهند. اوضاع بسیاری از کسبه خراب است. به نظر تورم بیشتر از این آمارهاست. (۳/۴)
۱۱۲۱- آمارهای متناقض از تعداد خودروهای وارداتی که فاقد ثبت سفارش قانونی‌اند صحیح نیست. در قرن ۲۱ اتومبیل پسته نیست که در شمارش آن اشتباه گردد. (۳/۴)
۱۱۳۲- بخشی هستم بازنشسته آموزش و پرورش از رضوان شهر. از آقای دکتر نوبخت سوال شود آیا واقعا همسان سازی حقوق بازنشستگان انجام شده؟ من که زیر دو میلیون حقوق و مزایا داشتم با حدود ۲۰ درصد افزایش به دو میلیون رسیده که ممنونم اما همکاری دارم که مشغول به کار است بالای سه میلیون حقوق می‌گیرد ۱۰ درصد افزایش حقوق داشته. این محاسبه چگونه انجام شده است. همسان سازی و رفع فاصله چگونه انجام شده است؟ (۳/۴)
۱۱۵۴- از محله آبشار شهرداری منطقه ۲۰ تهران زنگ می‌زنم. روبه روی ساختمان محل سکونت ما منبع آب زمینی شهرک.... قرار دارد که بیش از یک ماه روزی چند ساعت آب از این منبع سرریز می‌شود و به هدر می‌رود. بارها به نگهبان منبع تذکر دادیم اما رسیدگی نکردند. امیدواریم افرادی دلسوز جایگزین این افراد بی‌تفاوت بشوند. (۳/۴)
۱۲۵۰- در این سال‌ها کارگروه‌های بسیاری برای مبارزه با متخلفان تشکیل شد که آخرین آن برای مقابله با دلالان ارز، سکه و اتومبیل و مسکن در روزها اخیر می‌باشد که به علت ساختار اقتصاد رانتی متاسفانه هیچ موفقیتی به دست نیامده است. (۳/۴)
۱۴۲۷- در آفتاب یزد نوشته روحانی چه باید کند؟ به نظر من باید دست کسانی را که صلاحیت ندارند و در امور کشور دخالت می‌کنند کوتاه کند. در هیچ دولتی سابقه نداشته تا این حد برخی در امور کشور دخالت کنند. این تیغ کند رئیس‌جمهور باعث این موضوع شده است. (۳/۴)
۱۴۴۴- سلام آفتاب. از اقدام بسیار زیبای قاضی محترم دادسرای کرمان تشکر کنم که به جای حکم حبس برای یک جوان که دردسرهایی برای خود و خانواده ایجاد کرده، حکم محرومیت از تلگرام خارجی را اعلام کردند و فقط باید از پیام رسان داخلی استفاده کنند. این کار قاضی محترم قابل تقدیر است. از مهریز یزد. (۳/۴)
تلاش برای پاکیزگی شهر
مکان: خیابان شکوفه (منطقه ۱۴)
زمان: پنجشنبه ۳۱ خرداد، ساعت ۶صبح
تابعیت: افغان!
تصویری که مشاهده می‌کنید یکی از صدها مزاحمت، آلودگی صوتی و بی‌توجهی سمساری‌های سیار است که فروشندگان دوره‌گرد میوه را هم به آن اضافه کنید. مشکلات اقتصادی و گرانی‌ باعث شده در محله‌ای قرار گیریم که از هر سو مجبوریم آلودگی صوتی را تحمل‌کنیم. نشانی ما تهران، میدان کلانتری، خیابان سیرجان، خیابان شهید عسگری، نبش کوچه رازی شرقی(منطقه۱۴) است. گرچه انعکاس این گونه مطالب کوچک‌ترین تاثیری بر شهردار منطقه ۱۴ ندارد. اما برای تسکین آلام تا حدودی لازم است!

متوجه نشدیم نگهداری سگ و به راه‌انداختن آن در کوچه و خیابان نشانه داشتن فرهنگ یا بی فرهنگی است؟! متاسفانه این رویه نامیمون در حال گسترش است. تصویری که مشاهده می‌کنید، دوشنبه ۴/۴/۹۷ در میدان شهدا، ابتدای خیابان پیروزی، مقابل سفره‌خانه سنتی بی گل گرفته شده است.
شهرداری منطقه ۱۴ برای آسایش مردم؛ در پی چاپ مطلبی درباره صافکاری سیار و آلودگی صوتی واقع در بزرگراه شهید محلاتی، ابتدای بزرگراه خیابان شهید تکیه اکبر آبادی شمالی همکاری و برای رفع مزاحمت و برقراری آسایش اهالی محل، در گفتگویی با دکتر فلاحی، مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۴ و خانم مهری یکی از کارمندان پرتلاش منطقه قول مساعد داد و خوشبختانه شنبه دوم تیر عوامل ناحیه یک به محل مراجعه و اقدامات لازم انجام شد. ساکنان از همکاری و رفع‌مزاحمت تشکر کردند.
پیاده رو خیابان ۱۷شهریور، حدفاصل ایستگاه ناصری - زیر پل آهنگ مقابل موتورفروشی‌ها به محل پارک موتورهای فروشی تبدیل شده است. از راهنمایی و رانندگی و کلانتری‌های منطقه تقاضای رسیدگی داریم./ علی اکبر فرقانی

حضرت امام صادق (ع) می‌فرمایند: رفیقی وجودش نافع و به منزله داروی شفابخش و ضد بیماری است که روشنفکر و بسیار عاقل باشد.
...0938
مولای متقیان، حضرت امام علی (ع) می‌فرمایند: صبر آن است که انسان مصیبتی را که به او می‌رسد، تحمل کند و خشم خود را فرو برد.
...0938
ریاست محترم جمهور: اخذ مالیات از گرانفروش.!! از جیب ملت به خزانه دولت.
...0915
دولت در مورد بابک زنجانی شفاف‌سازی کند و هر چه سریعتر پول‌های دزدیده شده را به بیت‌المال برگرداند و حکم اعدام او در ملا عام اجرا شود.
...0912
شرایط جدید بانک‌ها عامل افزایش چک‌های بی‌محل و سردرد فراوان برای دادگاه‌ها و قضات کشور می‌شود این روش برای جذب سپرده‌گذاری جواب نمی‌دهد .
...0918
گرانی ساعت به ساعت و دلهره وزیران از بیم استیضاح و غرور نمایندگان مجلس برای پز دادن در حوزه‌های انتخابی خودشان با مردم بگویند ما هر جنسی گران شود وزیرش را استیضاح می‌کنیم آقایان وکیل بلدند استیضاح کنند اما دلیل و علت گرانی بلد نیستند.
...0918
سر لشگر فیروزآبادی شما به چه حقی در یک خانه (باغ ویلا) ده هزار متری در لواسان زندگی می‌کنید؟! تازه مال خودتان نیست و ثانیا حال که بارها اخطار می‌آید چرا تخلیه نمی‌کنید؟
...0912
آفتاب یزد: آقای فیــروزآبادی
اعلام کردند اخطاریه نگرفته اند و به محض اطلاع مکان فوق تخلیه شده است. لطفا گزارش های آفتاب یزد را
در این خصوص بخوانید.
قوه قضائیه با متجاوزین به عنف در ایرانشهر به شدت برخورد کند و حکم مجازات آنها را در ملا اعلام کند تا مایه عبرت همگان شود که نظام اسلامی و ملت ایران با هیچ فسادی مدارا و مسامحه نخواهند کرد.
...0912
با عرض سلام بی‌پایان. توسعه انرژی خورشیدی و تولید و واردات خودروها و موتورسیکلت‌های برقی از عوامل مهم و تاثیرگذار در پاکی هوا می‌باشد که امید و انتظار می‌رود بدون تعلل عملی شود.
...0938
گرانی30درصدی مسکن تجارتی ناعادلانه بود که به ضرر کامل مستاجران کمدرآمد و مستاصل تمام شد. از مسئولان محترم اقتصادی انتظار ویژه است با برنامه‌ریزی و اصلاح مدیریت، ضمن جبران این خسارت و تحمیل فشار به اقشار ضعیف، مانع افزایش قیمت‌های کالاها ناشی از این افزایش در مراحل بعدی بشوند.
...0938
رسول مکرم اسلام (ص) می‌فرمایند: هرگز خداوند به وسیله نادانی کسی را عزیز نمی‌گرداند و هرگز بوسیله بردباری کسی را خوار نمی سازد.
...0938
شهرداری تهران زمین معوض در جاده خاوران گردنه تنباکویی که قرار بود به اوراقچی‌های میدان شوش و خیابان فداییان اسلام بدهد را چرا نمی‌دهد و تسهیلات لازم را در اختیارشان قرار نمی دهد. اوراقچی‌های شوش چهره این منطقه را چرک آلود و زشت کرده‌اند و این غیرقابل تحمل
است.
...0912
سلام کی فکر می‌کرد دلار 7هزار تومن هم رد کنه، سکه دو میلیون پانصد تومن، جناب روحانی با این وزیران پیر و خسته چه کار می‌کنی کمکم از رای دادن
به شما داریم پشیمان می شیم این گرانی‌ها چیه، نمی‌بینید؟
...0919


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام