کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 05 خرداد 1398   Sunday 26 May 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 09 تیر 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

1419- تهمت‌های زیادی به آقای روحانی می‌شود به روسای جمهور قبلی هم شد این‌ها معلوم نیست سر و ته آنان به کجا وصل است؟ علت اصلی‌اش هم این است که رئیس‌جمهور قبلی هم قاطع نبود. خصوصا آقای روحانی که قاطع نیستند باید از خود به خاطر مردم دفاع کند. (2/4)
1447- جناب آقای مازیار یزدانی معاونت فنی زیر ساخت ریلی! با سلام‌؛ ای‌کاش در تفاهم نامه ریلی بین ایران و سوئیس خرید ریل را هم اضافه می‌کردید زیرا ریل‌هایی که از چین خریداری می‌شود بی‌نهایت خطرساز و دردسرساز در آینده است. پورکیانی با 35 سال سابقه کار در راه آهن. (2/4)
1502- قیمت اکثر اجناس وحشتناک بالارفته. ما با حقوق بازنشستگی ثابت که سالی شندرغاز به آن اضافه می‌شود در مقابل این همه گرانی و تورم چه کنیم؟ یک فکری به حال این مردم کنند. (2/4)
1512- اینکه به دولت آقای روحانی انتقاداتی وارد است حرفی نیست اما یکسری از سر بغض و کینه با ایشان حرف‌های نامربوط می‌زنند و دم از دلسوزی برای مردم می‌زنند. اما مردم این‌ها را می‌شناسند. (2/4)
1543- اینکه یک نفر 400 خودروی لوکس خارجی وارد کند چند نفر با رانت 38 هزار سکه خرید و فروش کنند و از آب گل‌آلود ماهی بگیرند واقعا کجا سابقه دارد؟ چگونه باید پاسخگوی این وضع آشفته بازار بود؟ (2/4)
1647- سلام. چندی پیش پیامی‌به شماره 1800 در پنجشنبه 31 خرداد در مورد خودروی خود دادم که چاپ کردید. خوشبختانه شرکت ایران خودرو هم تماس گرفته‌اند و تقاضای شماره تلفن جهت رسیدگی کرده‌اند ضمن تشکر از آفتاب یزد، از پیگیری شرکت ایران خودرو تشکر می‌کنم. (2/4)
1651- ظاهرا تماس گرفتن با مقامات آسان تر است تا تماس گرفتن با مسئول میدان میوه و تره بار جلال آل احمد. برای ارتباط برقرار کردن با مسئول میدان، مشخصات کارت ملی، شناسنامه، آدرس و.. را که تحویل مسئول تلفنخانه می‌دهید تازه می‌گوید آقای رئیس در دفتر نیستند. در حالی که شماره تماس با رئیس میدان را اعلام کردند. خواستم بگویم کدام رئیس؟ کیانی از تهران (2/4)
1701- تلویزیون شورش را درآورده مدام صحبت از تبلیغ قرعه کشی و گرفتن پول‌های مردم است. تبلیغ می‌کنند ماشین می‌دهیم، خانه می‌دهیم، 60 میلیون جایزه می‌دهیم. این هدر دادن پول‌های بیت‌المال است آن هم در شرایط سخت اقتصادی مردم. (2/4)
1834- سلام لطفا به سوال من پاسخ دهید. کسانی که سکه‌های کلان می‌خرند چند تا ماشین می‌خرند یا ارز می‌خرند اینها مشخص است. آیا این‌ها مالیات هم می‌دهند یا خیر؟ (2/4)
1914- در روزنامه شنبه 2 تیر نوشتید وقت رسیدگی به پرونده دکل‌های نفتی هنوز تعیین نشده. به نظرم این پرونده‌ها مربوط به دوران آقای احمدی نژاد است. امیدوارم رسیدگی به آنها طول نکشد. پرونده‌ها را پیگیری کنند که زودتر مردم نتیجه آن را ببینند. (2/4)
1916- آقای رئیس‌جمهور من یک مالیات دهنده هستم. می‌خواستم از شما تقاضا کنم که ریز بودجه کشور را اعلام کنید تا مردم بفهمند پولی که بابت مالیات می‌دهند و پس از نفت باعث درآمد می‌شود صرف چه چیزهایی می‌گردد. (2/4)
1212- کسانی که با دولت مخالف‌اند کاش به بار فروش‌ها و میوه فروشی‌ها سری می‌زدید. متوجه شوید چه فشار اقتصادی روی دوش مردم است.
شما چه دلسوزی هستید که کمک دولت نمی‌کنید. لااقل سنگ‌اندازی نکنید که دولت بتواند مشکلات را رفع کند. چرا منافع ملت را در نظر نمی‌گیرید. (3/4)

1948- بازی خوب اسپانیا؛ چهارشنبه 30 خرداد ساعت 22:30 البته با کمی تاخیر مسابقه ایران ـ اسپانیا شروع شد. هر کسی هر جایی که بود برای تماشای مسابقه فوتبال که بسیار هیجان هم داشت، در همان جا ماند تا به اتفاق بیننده بازی سرنوشت ساز کشورمان باشد. این را پس از پایان مسابقه و اینکه خودم نیز جایی بودم و بعد از آن بیرون رفتم، از خانه‌ها، قهوه‌خانه‌ها و سفره خانه‌ها مردم را مشاهده می‌کردم که با چهره‌ای برافروخته، ناراحت و ناامید خارج می‌شدند. از حق نباید بگذریم اسپانیایی‌ها بسیار خوب و با تکنیک بازی کردند. خیابانی؛ مفسر مسابقه هم طوری صحبت می‌کرد انگار بازیکنان تیم ملی در صحنه جنگ حاضر شده‌اند! درسته که ورزشکاران ما هم تلاش کردند، اما بازی تکنیکی اسپانیایی‌ها به نظرم از اصول و نظم خاص برخوردار بود. طرفدار تیم اسپانیا نیستم، اما از دیدن بازی خوبشان لذت بردم. این را نه من بلکه بسیاری از دوستان و آشنایان هم تایید کردند. علی اکبر فرقانی (1/4)
1956- برادران و بازرسان میدان میوه و تره بار جلال آل احمد شما درس خوانده‌اید که فقط برای غرفه‌داران میدان تره بار نرخ میوه تعیین کنید و بگویید چقدر بفروشند؟ به قول مرحوم آیت الله حسنی امام جمعه ارومیه بروید زمین‌های کشاورزی را توسعه دهید. کشاورزی را توسعه دهید. حیف نیست جوانان تحصیلکرده خصوصا فارغ‌التحصیلان رشته کشاورزی که در سازمان میادین به‌عنوان بازرس مشغولند به جای اشتغال در بخش کشاورزی فقط به نظارت بر قیمت‌ها مشغول باشند؟ (2/4)
2058- سردار فوتبال ایران اصلا ناراحت نباش از کسانی که تو را مورد انتقاد قرار دادند. مهم کسانی هستند که تو را قبول دارند. حتی کسانی هستند که دلسوز نظام هستند اما مورد انتقاد برخی‌ها قرار می‌گیرند. شما از این حرف‌ها ناراحت نشوید. تحلیلگران واقعی فوتبال از تو حمایت می‌کنند. (2/4)
2101- چرا در کشور من هر مدیری که دلسوز نظام است و دارای دانش است، مورد تخریب قرار می‌گیرد. دیدیم زمان پخش فوتبال هم سردار آزمون این جوان رعنا و دلسوز که در زمین چه جانفشانی‌هایی کرد، مورد تخریب برخی قرار گرفت. باید انصاف داشته باشند. (2/4)
2229- در اتوبان شهید علی‌هاشمی که به بهشت زهرا (س) و حرم مطهر امام (ره) وصل می‌شود تعداد زیادی درختان مختلف مثل کاج وجود دارد اما دریغ از رسیدگی و آبرسانی مرتب به آنها. ما که اکثرا گذرمان از این نقطه است، دقت می‌کنیم، چندان آبرسانی صورت نمی‌گیرد. (2/4)
2235- برخی مانکن‌های فروشگاه‌ها خود مروج بدحجابی‌اند چون برخی فروشندگان می‌خواهند به مشتریان القا کنند پوشاک مربوط برگرفته از الگوی مانکن است. بهتر است فروشندگان محترم در این مورد رعایت کنند. (2/4)
0437- مردم نگران گرانی‌ها و حاشیه‌ها و سودجویانی که از تحریم‌های جدید دنبال سودجویی‌های خود هستند، می‌باشند. (3/4)
0442- آیا بازرسان میدان میوه و تره بار آل احمد آیا بازدهی شما پس از دوران تحصیلات این است که فقط به غرفه داران بگویید فلان محصول را به فلان قیمت بفروشید؟ به جای آن بروید میادین کشاورزی را توسعه دهید. (3/4)
0445- جناب آقای پزشکیان فرمودید بسیاری از دعواهای سیاسی بر سر پول است. باید عرض کرد واقعا این حرف جالب است؟ (3/4)
0454- در آفتاب یزد نوشته کاهش سود بانکی کار اشتباهی بوده. اینجانب علی محمدپورکیانی 2 روز پس از اعلام کاهش نرخ سود سپرده‌ها در همین آفتاب یزد پیام دادم که با این روش هم ضرر متوجه سپرده‌گذار است هم باعث ورشکستگی بانک‌ها می‌شود که الان نتایج این دستور در حال نمایان شدن است! (3/4)

1946- گرانی، مشکلات مالی و دریافت حقوق‌های نجومی برخی‌ها و از همه مهم‌تر اختلاس‌ها و درمیان آن پایین بودن حقوق کارگران و کارمندان و قشر کم‌درآمد جامعه به نوعی موجب بدبینی، بی‌اعتمادی و اعتراض بسیاری از خانواده‌ها شده است. مسئله برجام، تحریم‌ها و بالا رفتن قیمت سکه و دلار و بالا رفتن قیمت بسیاری از اجناس و مایحتاج ضروری هم داستان جداگانه‌ای است. به عنوان مثال قیمت میوه به‌قدری گران است، میوه‌فروشان وقتی می‌بینند قدرت خرید مردم کاهش یافته روی میوه‌ها قیمت‌ها را به جای کیلویی فلان تومان؛ قیمت‌ها را نیم‌کیلو می‌نویسند! این مسائل‌ـ گرانی‌ها و پایین بودن قدرت خرید مردم ـ برخی اوقات حتی در واگن‌های مترو، باعث خشم و نفرت و پرخاشگری و درگیری‌های لفظی و فیزیکی بین مسافران شده است. (22/3)
1312- روانپزشکان و متخصصان می‌گویند خشم می‌تواند تاثیرات مختلفی بر بدن داشته باشد؛ از سردرد و بیخوابی گرفته تا اختلالات گوارشی، مشکلات پوستی، سکته‌های قلبی و مغزی. احساس نفرت هم به یک چیز یا به یک شخص، در میان همه احساسات، دشواری بیشتری را برای کنترل دارد. برخلاف احساسات دیگری مثل ترس و خشم که ضربان قلب را بالا می‌برند، احساس نفرت ضربان قلب را تا حدودی کاهش می‌دهد. (22/3)
1217- متاسفانه عده‌ای آستانه صبر و تحمل‌شان پایین است و با شنیدن واقعیت فوراً ازکوره در می‌روند و به جای انتقاد‌پذیری و رفع عیوب خود با بحث و جدل و طفره رفتن سعی می‌کنند حرف خود را به کُرسی بنشانند.‌ای کاش همه ما انتقادپذیر باشیم و در برابر نقدهای منطقی صبور، آرام و عاقل باشیم و خوب فکر کنیم و بیندیشیم و به جای تصمیم‌های غیرمنطقی و عجولانه با صبر و متانت رفتار کنیم. (22/3)
1014- می‌گویند افرادی که سن‌ و سالشان بیشتر است تجربه بیشتری دارند و به‌اصطلاح از پُختگی بهتری برخوردارند و می‌توان از تجربیات با ارزش آنها استفاده کرد. برخی‌ها هم می‌گویند جوانان تحصیلکرده از دانش بالایی برخوردارند و بهتر است از وجود آنها در پُست‌های مدیریتی استفاده شود و جوان‌گرایی به اجرا گذارده شود. کاری بسیار خوبی است به شرط آن که قبل این که جوانان کم‌تجربه از لحاظ کاری و رفتاری از سوی باتجربه‌ترها به‌خوبی توجیه و راهنمایی شوند و به فکر بالا بردن دانش، آگاهی، ساماندهی و راندمان کاری مثبت باشند نه انتقام‌گیری و قدرت‌نمایی و صندلی‌نشینی و امر و نهی! متاسفانه برخی‌ها از لحاظ تحصیلی خوب رشد کرده‌اند و شاید از نخبگان هم باشند، اما برخوردهای اجتماعی‌شان و رفتارهای‌شان مورد قبول دیگران نباشد. به قول بعضی‌ها که می‌گویند عده‌ای تازه به دوران رسیده‌اند و نباید زیاد سر به سرشان گذاشت، گذشت زمان باعث تغییر و تحول می‌شود. (22/3)
0915- گرانی و نامساعد بودن وضع اقتصادی مردم موجب افسردگی و ناامیدی بسیاری از خانواده‌ها به‌ویژه افراد کم‌درآمد جامعه شده است. (22/3)
0814- کارگران و کارمندان به‌ویژه آنهایی که با گذشت زمان پیمانی یا قراردادی‌اند، در محیط کارشان هیچ‌گونه امنیت شغلی ندارند. این در حالی است که مسئولان وعده داده بودند کارکنان به‌زودی رسمی خواهند شد. اما با گذشت زمان وعده‌ها به فراموشی سپرده شد و کارگران و کارمندان قراردادی همچنان از این وضع در بلاتکلیفی به‌سر می‌برند و هر لحظه احساس می‌کنند کارشان را از دست خواهند داد. (22/3)
1217- متاسفانه برخی‌ها پس از نقدشدن، رفتار و گفتار و کردارشان هم تغییر می‌کند و به جای این که به فکر رفع معایب‌شان باشند با نامهربانی و برخوردهای زننده بیشتر موجب انزجار اطرافیان می‌شوند.‌ای کاش در تمامی مراحل زندگی کمی واقع‌بین، دوراندیش و مهربان باشیم! (22/3)
محمود بلیغیان: اینکه بانک ملت در زیر رسید قبض توسط دستگاه های خود پردازهای خود که مثلا برای پرداخت قبض آب یا قبض برق و غیره، مانده حساب پرداخت کننده را نیز درج می‌کنند، کار اشتباهی است و نه تنها هیچ خدمتی به مشتریان نیست، بلکه برعکس باعث بروز مشکلاتی از جمله فهمیدن موجودی حساب افراد هنگام ارائه رسید به دیگران مانند صاحب خانه ها یا سایر ساکنین آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی یا تجاری و اداری و همسایگان هنگام نصب آن در تابلوهای ورودی و بُردهای ساختمان ها از سوی مدیر ساختمان ها می‌شود، که مسلما هیچ کس راضی به بَر مَلا شدن مانده موجودی حساب خود و اطلاع عمومی از آن نیست و اصولا و قانونا باید مبلغ موجودی افراد، چه کم یا چه زیاد کاملا محرمانه باشد.
...0913
مقاومت در برابر ناملایمات طبیعی جزئی از زندگی ما انسان‌ها است و باید با پیچ و خم زندگی شجاعانه جنگید و زندگی را در مسیر درست هدایت کرد، اما مادامی که انسان خود راه کج و سنگلاخی ایجاد کرد جز درد و رنج گرفتاری حاصلی ندارد .
...0918
گرانی و تورم بیداد میکند و همه اقشار مملکت را از خُرد و کلان گرفتار کرده است، با این اوضاع بد اقتصادی که برای مردم و کل کشور درست کرده‌اند بهتر است دولت و جناب آقای دکتر حسن روحانی خودشان استعفا بدهند و کنار بروند.
...0913
تولید داخلی ما هر چقدر بیشتر و با کیفیت‌تر باشد و همگان هم از آن حمایت کنند، نوسانات بین المللی
قیمت های ارز و دلار و نفت نمی تواند به اقتصاد کشور ضرب های وارد کند.
...0938
بگید هزینه های دوا و درمان پزشکی در ایران رایگان بشه. متشکریم
...0933
سلام. مسئولان کشور در مقابله با مفاسد اقتصادی و رانت خوران مانند امیرالمومنین (ع) عمل کنند و به هیچ کس رحم نکنند رشوه خواری ها و اختلاس ها و تبعیض ها مردم و جوانان را آزار می دهد و تورم و بیکاری و واردات از چین دارد کمر اقتصاد و مردم ما را خرد می کند و قاطعیت مسئولان را می طلبد.
...0912
انجیر سیاه 1کیلو 35 هزار تومان!!! آیا یک انسان زحمتکش فقیر می‌تواند
250 گرم بخرد؟!!
...0935
جناب آقای جهانگیری چرا کالاهای روزمره مردم را قیمت گذاری نمی‌کنید؟ چرا اضافه حقوق های عقب افتاده تامین اجتماعی را پرداخت نمی کنید؟
...0911
سلام بنا به فرمایش آقا امیرالمومنین (علیه السلام) کسی که ادب ندارد عقل ندارد. یکی از آداب ادب نگه داشتن حرمت بزرگترها و کسانی است که ما نان و نمک آنها را خورده ایم.
....0912
از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خواهشمنداست هر چه سریع‌تر اپراتورهای تلفن همراه را موظف و مکلف کنند تا دکل‌ها و آنتن‌های مخابراتی‌شان را از پشت بام ساختمان‌های مسکونی در سطح شهر تهران جمع‌آوری کنند چون متاسفانه به گفته بسیاری از کارشناسان و پزشکان و شهروندان تهرانی، اثرات تشعشعات این دکل‌های مخابراتی تاثیرات مخرب و خطرناکی روی سلامت اعصاب و روان شهروندان تهرانی گذاشته است.
مینایی از تهران
...0935
راه‌اندازی مجدد کارخانجات و واحدهای تولیدی تعطیل شده در سراسر کشور یکی از شاخص‌ها و راهکارهای حمایت از تولید داخلی و کالاهای ایرانی است.
...0938


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام