کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 07 اسفند 1398   Wednesday 26 February 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 22 مرداد 1394

صفحه خبر: اجتماعی

مدیرکل حوزه ریاست دیوان عدالت اداری با اعلام خبر صدور حکم نهایی پرونده پاساژ علاءالدین گفت: با تایید رای کمیسیون ماده 100 شهرداری تهران در دیوان عدالت اداری، تخریب طبقه هفتم این پاساژ قطعی شد.
«علی اکبر بختیاری » مدیرکل حوزه ریاست دیوان عدالت اداری در گفتگو با میزان، اظهار کرد: این پرونده با شکایت شاکی از کمیسیون ماده 100 شهرداری در دیوان عدالت اداری تشکیل شد که شعبه بدوی دیوان رای صادره شده از شعبه تجدید نظر ماده 100 را تایید کرد. وی افزود: این پرونده با اعتراض شاکی مجددا مورد تجدید نظر قرار گرفت و در این مرحله به دلیل اهمیتی که داشت و به دستور رئیس دیوان عدالت اداری از کارشناسان دعوت شد که در این خصوص نظر بدهند. مدیرکل حوزه ریاست دیوان عدالت اداری تصریح کرد: نهایتا شعبه با ملاحظه کارشناسی اقدام به صدور رای کرد و همان رای تجدید نظر را مبتنی بر رای شعبه بدوی دانست. بختیاری ادامه داد: بر اساس این رای، طبقه هفتم این پاساژ به مساحت 2 هزار 73 متر بنا که غیر مجاز ساخته شده،
باید تخریب و قلع و
جمع آوری شود. وی بیان کرد: همچنین بخش‌هایی از جمله طبقه منفی 3 که یکهزار و 63 متر مربع انبار تجاری به واحد تجاری تبدیل شده است باید به وضعیت قبلی که همان کاربری انبار نجاری برگردد.
مدیرکل حوزه ریاست
دیوان عدالت اداری در بخش مشاعات و راهروها که اقدام ایجاد کیسوست و موانعی را برای تردد ایجاد کرده بود، باید برابر حکم جمع آوری شود. بختیاری خاطرنشان کرد: همچنین طبفه منفی 4 که پارکینگ‌ها به واحد تبدیل شده بود باید به حالت سابق برگردد.
بختیاری خاطرنشان کرد: ممکن است مالک بگوید که توافقاتی صورت گرفته و و مجوزهایی برای این اقدامات گرفته است ولی برابر حکم مرجع تجدید نظر دیوان این توافقات اولیه بوده و به صورت پروانه و مجوز برای ساخت تلقی نمی شود. اگر با این توافقات ضرری متوجه مالک شده
می تواند با مراجع به مراجع ذی‌صلاح مراجعه کنند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام