کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 30 خرداد 1398   Thursday 20 June 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 03 تیر 1397

صفحه خبر: جامعه

احتراما با عنایت به پیام مردمی‌مندرج در آن روزنامه در تاریخ 10/3/97 در خصوص «درخواست بهسازی آسفالت آزادراه قم-کاشان»، به استحضار می‌رساند آزادراه قم- کاشان به صورت مشارکتی و در چارچوب قانون مشارکت و آیین‌نامه اجرایی آن و همچنین مطابق قرارداد مشارکت احداث آزادراه بین وزارت راه و شهرسازی و صندوق بازنشستگی کشور احداث شده است و درآمدهای حاصل از محل وصول عوارض در دوران بهره‌برداری معینی پس از کسر هزینه‌های نگهداری و بهره‌برداری آزادراه، مابقی جهت بازگشت سرمایه‌گذاری انجام شده طرف مشارکت از سوی شرکت بهره‌بردار (شرکت آزادراه امیرکبیر) به حساب صندوق بازنشستگی کشور واریز می‌شود.
همچنین با عنایت به تردد بالای آزادراه و وضعیت موجود روسازی آن و به جهت داشتن پایین‌ترین نرخ عوارض مصوب برای آزادراه قم - کاشان در مقایسه با سایر نرخ‌های عوارض آزادراه‌های مشارکتی کشور، سهم نگهداری آزادراه از محل وصول عوارض کفاف هزینه‌های مربوطه را نمی‌کند، در این راستا طرف مشارکت و شرکت بهره‌بردار به منظور ارائه سطح سرویس مطلوب به استفاده‌کنندگان آزادراه، اقدام به بهسازی برنامه‌ای آزادراه قم-کاشان به صورت مقطعی طی سال‌های 1390 تاکنون کرده است که امید می‌رود بهسازی قطعات باقیمانده آزادراه نیز با اهتمام بیشتر شرکت مذکور و با رعایت کلیه ضوابط و استانداردهای موجود و ابلاغی وزارت متبوع و این سازمان، در آینده نزدیک اجرایی شود.
مزید استحضار جهت تسریع در اتمام بهسازی قطعات باقیمانده آزادراه و اهتمام بیش از پیش در رعایت ضوابط و استانداردهای اجرایی و بهسازی در راستای ارائه سطح سرویس مطلوب به کاربران آزادراه مذکور، مراتب به صورت کتبی به شرکت آزادراه قم-کاشان اعلام شده و موضوع مورد تاکید قرار گرفته است.

پاسخ وزارت راه و شهرسازی به یک پیام مردمی
احتراما با عنایت به پیام مردمی‌مندرج در آن روزنامه در تاریخ 23/3/97 با عنوان «علت جمع‌آوری هواکش‌های تونل‌های جاده هراز چیست؟»، در خصوص تونل‌های موجود در حوزه استحفاظی استان مازندران به استحضار می‌رساند: تونل وانا به طول 1500 متر دارای
30 هواکش (جت فن) می‌باشد که به طور منظم در حال کار است، تونل تکاور در محور مذکور نیز دارای 650 متر ول و 10 هواکش می‌باشد که دو هواکش آن در اثر برخورد به یک دستگاه کامیون دچار نقص فنی شده و در دست تعمیر است، بدیهی است پس از تعمیر هواکش‌های آسیب‌دیده، در اسرع وقت نسبت به نصب آنها و امکان تهویه مناسب تونل اقدام خواهد شد.

پاسخ مترو به یک پیام مردمی
احتراما خواهشمند است در خصوص مطلب مندرج در آن روزنامه، چهارشنبه مورخ 23 خرداد 1397 صفحه 2 با مضمون درخواست رسیدگی بیشتر به نمازخانه‌های ایستگاه‌ها، ضمن سپاس از این مسافر گرامی‌به اطلاع می‌رساند: وظیفه ذاتی شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه جابه‌جایی امن مسافر از مبدا به مقصد است، اما با این وجود در تمامی‌ایستگاه‌های مترو فضایی برای رفاه معنوی مسافران محترم جهت اقامه نماز ایجاد شده و در حال حاضر تمام خطوط مترو، مجهز به نمازخانه می‌باشند. از طرفی با توجه به موقعیت مهندسی، عمده ایستگاه‌ها که حدودا سی تا چهل متر زیر زمین قرار دارند، امکان ایجاد سرویس بهداشتی عمومی‌وجود ندارد، ولی در برخی ایستگاه‌ها که فضای بیرونی وجود دارد مانند ایستگاه‌های شهید حقانی، شهید بهشتی، کرج، تهران (صادقیه) و.. سرویس بهداشتی ایجاد شده و مجهز به مواد بهداشتی جهت استفاده مسافران و نمازگزاران وجود دارد که در طی روز و ساعات مشخصی، نظافت و آماده‌سازی می‌شوند.

اتوبوسرانان بخش خصوصی شرکت واحد به‌ ویژه منطقه ۱۴ به مناسبت برگزاری مراسم سالگرد‌ ارتحال امام راحل، ۱۴ خرداد برای جابه جایی زائران، مشتاقان و مریدان در خدمت مردم بودند. بجاست از رانندگان و از آقای شکاری مسئول پایانه پارک سوار شهید محلاتی و تعمیرکاران اتوبوس‌ها قدردانی کنیم. تصاویر ارسالی بیانگر خدمات این عزیزان است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام