کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 30 خرداد 1398   Thursday 20 June 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 02 تیر 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

1435- قارچ‌های سمی، تهدید سلامت مردم؛ قارچ‌های سمی باعث شده عده‌ای از هموطنان راهی بیمارستان شوند و 10 نفر هم جان شان را از دست بدهند.
به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس
کشور؛ وضع مسمومیت با قارچ در 10 استان
کشور به شرح زیر است: از کل
849 مراجعه‌کننده 149نفر بستری و 690 نفر ترخیص شده و 10 نفر جان خود را از دست داده‌اند.‏ مسئول و متولی رسیدگی به پیشگیری از به خطر افتادن سلامت مردم کیست؟ مسئولان بر این عقیده‌اند که شناخت قارچ‌های سمی و غیر آن از سوی افراد میسر نیست، وقتی در محلی قارچ‌های سمی روییده‌اند و هر لحظه احتمال می‌رود سلامت مردم را تهدید کند، چرا نسبت به معدوم‌سازی آن‌ها اقدام نمی‌کنند و آیا باید عده‌ای جانشان را از دست بدهند یا به علت مسمومیت راهی مراکز درمانی شوند تا گامی‌برداشته شود؟ (23/3)
1325- یارانه‌های نقدی از سال‌های گذشته با همان مبلغی که تعیین شده است پرداخت می‌شود. پیشنهاد می‌شود مسئولان ستاد هدفمندی یارانه‌ها نسبت به افزایش آن اقدام کنند. بسیاری از اجناس به ویژه نرخ‌های آب، برق، گاز و تلفن گران شده‌اند و یارانه‌های نقدی کفاف آن‌ها را نمی‌دهد. (23/3)
1717- چندقلوزایی، مشکل نگهداری از نوزادان و تامین هزینه‌ها؛ برخی اوقات خبرهایی در مطبوعات مبنی بر چندقلوزایی چاپ می‌شود که اکثر خانواده‌ها که صاحب فرزندانی می‌شوند برای نگهداری از نوزادان و تامین هزینه‌های آنان با مشکلات فراوانی مواجه‌اند. این مسئله باید از سوی رئیس جمهوری و مسئولان ذیربط مورد توجه و رسیدگی قرار گیرد و به محض این که خانواده‌ای قرار است صاحب فرزندان دوقلو به بالا شوند، از حمایت‌های لازم برخوردار شوند. در حال حاضر قیمت پوشاک، شیرخشک و
احتمالاً هزینه درمان و نگهداری سر به فلک
می‌زند. امید است با کمکهای افراد خیر و مسئولان، خانواده‌های این چنینی دغدغه‌ای نداشته باشند. (23/3)
1519- مرغ از قفس پرید! یکی از دوستان که در دفتر اسناد رسمی قیطریه کار می‌کند، گفت: یکی از کلاهبرداران در قیطریه خانه‌ای ساخت و آن را به چند نفر فروخت و از کشور خارج شد و به کانادا رفت. (30/3)
علی اکبر فرقانی
1647- نسیم مهرورزی؛ برخی‌ها برای این که به دیگران خدمت کنند، بدون هیچ منت به هموطنان‌شان کمک می‌کنند و حس انساندوستی و نوعدوستی دارند، اما بعضی‌ها قدر این‌گونه لحظه‌ها را نمی‌دانند. (30/3)
1312- گوش‌بُری؛ چرا بعضی‌ها نمک می‌خورند و نمکدان می‌شکنند یا هنگام گرفتاری، پول قرض می‌گیرند اما با گذشت زمان از پرداخت بدهی و دیون خود طفره می‌روند. بعضی‌ها به گوش‌بُری و مُفت‌خوری عادت کرده‌اند. این کارشان باعث می‌شود اعتماد به دوستان و آشنایان از بین برود. (30/3)
1445- عارضه عوارض! عوارض بزرگراه‌ها افزایش یافت. مردم مجبورند هر تصمیمی که مسئولان درباره گرانی می‌گیرند و هر عارضه‌ای هم که داشت، تحمل کنند! دود تصمیم‌ها به چشم مردم می‌رود. ظاهراً دیواری کوتاه‌تر از دیوار مردم وجود ندارد. در برخی مسیرها نیز 3 بار عوارضی می‌گیرند. دوستی به سبب گرانی بنزین هر هفته با اتوبوس به شمال و برای سرکشی به مادرش می‌رود. هفته پیش با خودروی خودش رفت و در آزادراه تهران -قزوین، در مجموع رفت و برگشت(از تهران به رشت و از رشت به تهران) 6 بار و به مبلغ 12 هزارتومان عوارضی پرداخت؛ و هنگامی‌که اعتراض کرد گفتند ما ماموریم، بروید از دولت شکایت کنید؛ برای شکایت نزد پلیس راه رفت گفتند بروید از بانک ملت الکترونیک برچسب بخرید هزار تومان تخفیف دارد. (30/3)
در همه جای دنیا ناظرها یا تحلیلگران ورزشی سیاسی و غیره با تصویر اینترنتی با آن گزارشگر یا گوینده اخبار گفتگو می‌کنند، اما در صدا و سیما بیشتر اوقات عکس طرف را میذارند بعد با تلفن با آن طرف مقابل گفتگو می‌کنند بعضی هاشون اصلا نمی‌توانند حتی مقدمات تماس تصویری را مهیا کنند مثل گفتگو با واتس آپ.
...0905
با عرض سلام و سپاس بی‌پایان و خداقوت. یکی از خدمات رسانی‌های
فوق العاده ارزشمند و مهم سازمان دارالقرآن کریم، ارتباط با نهادها و
ارگان های دولتی و زیرمجموعه های آنها در عرصه آموزش قرآن کریم (روخوانی، تجوید، تفسیر) و نیز برگزاری مسابقات قرآنی است. بی‌شک گسترش این ارتباطات در مشاغل دولتی و غیردولتی خواست‌های است که قطعا از آن استقبال خواهد شد. لذا امید و انتظار ویژه می‌رود بخشی از بودجه قرآنی سال 1397به این موضوع اختصاص داده بشود.
...0938
حضرت امام حسن عسگری (ع) می‌فرمایند: دو خصلت است که بالاتر از آنها چیزی نیست: ایمان به خدا و سود رساندن به برادران.
...0938
مسئولان کشور حواسشان را جمع کنند به هیچ وجه توان دفاعی و نظامی و موشکی ایران قابل مذاکره و معامله نیست اگر هم اروپا و آمریکا ناراحت می شوند یا هر کسی دیگر هیچ اهمیتی ندارد یک موی ایرانی را با کل آمریکا و اروپا معاوضه نمی‌کنیم.
...0912
سال قبل نقشه جامع مشهد تصویب شد، اما این اطلاعات در اختیار عموم مردم قرار ندارد! با گذشت سال ها کشاورزان می‌خواهند از وضع زمین خود آگاه شوند، تا واسطه‌ها زمین را از دستشان خارج نکنند. اما شهرداری این اطلاعات را در اختیار عموم قرار نمیدهد اگر این نقشه علنی شود، نقاط ضعف و قوت آن با نقادی مشخص میشود.
...0930
سلام. آقای روحانی گوشت کیلویی 52 هزار تومن شده قیمت همه چیز که فکرش رو بکنیم چند برابر شده آدم یاد مهر ماه 91 میفته که همه چیز در چند روز چند برابر شد، اون وقت شما از تورم نقطه به نقطه 10 درصدی حرف می‌زنید؟
...0919
مسئولان محترم نباید اجازه بدهند رفتار و صداهای غیر منطقی ترویج و به نوعی سیاست کشور بشوند.
...0935
پایتخت کشور فلسطین قدس است که مورد حمایت مجامع بین‌المللى است.
...0918
آفتاب یزد گرامى فرمودید اضافه حقوق بازنشستگان در حد زیر 10درصد در اردیبهشت پرداخت شده این ‌خبر
غیر واقعی است لطفا کامل بررسى کنید تا اعتبار صداقت روزنامه حفظ شود.
...0912
آفتاب یزد: ما هم اعتقاد به این نداریم که برای همگان صورت گرفته است چند نفری که اطراف ما بوده اند این گفته را تصدیق کرده‌اند.
امت ولایتمدار و با بصیرت ایران اسلامی همگام با مسلمانان جهان با شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس مشت محکمی به دهان رژیم خون آشام صهیونیستی وارد کردند. قدس شریف برای مسلمانان است.
...0938
رسول مکرم اسلام (ص) می‌فرمایند: برای اندرز شما همان یاد مرگ کفایت می‌کند.
...0938
رسول مکرم اسلام (ص) می‌فرمایند: هیچ ثروتی سودآورتر از خرد نیست، هیچ عبادتی چون اندیشیدن نیست.
...0938
مسئولان کشور جلو گرانی‌ها را بگیرند کمر مردم و اقشار آسیب‌پذیر دارد خرد می‌شود شب می‌خوابی و صبح پا میشی می‌بینی خیلی چیزها گرانتر شده است.
...0912
۱۳۱۲- یکی از نکات بارز در هیئت‌های دیپلماسی تیم کره شمالی، حضور زنان بسیار در میان آنها می‌باشد که در نوع خود قابل تقدیر است. این نشان دهنده این است که دولت کیم جونگ اون اعتماد به سیاستمداران زن هم دارد. (۲۳/۳)
۱۴۰۱- بانک مرکزی قیمت ارز را ۴۲۲۷ تومان اعلام می‌کند و در خبرها دلار آزاد بالاتر از اینهاست. واقعیت این است که معلوم نیست حباب قیمت‌ها چه زمانی می‌ترکد.(۲۳/۳)
۱۴۲۳- آقای نوبخت! پرداخت حقوق شاغلین و بازنشستگان وظیفه شماست. منتی ندارد که می‌گویید حقوق‌ها را با لب خندان می‌دهیم تا نگویند دولت برای پرداخت حقوق عزا گرفته است. مقصر خودتان هستید که بارها اعلام کردید برای پرداخت حقوق مشکل دارید. مردم هم برای امورات زندگی مشکل دارند. (۲۳/۳)
۱۵۰۲- به نظر من اگر قرار باشد نرخ اجناس و کالاهای ضروری مردم با دلار ۷۲۰۰ تومانی سنجیده شود تقریبا زندگی مردم فلج می‌شود. (۲۳/۳)
۱۵۴۷- در هیچ کجای دنیا جز در قسمت‌هایی از هند آنقدر شاهد فقر، تکدی‌گری و کودکان کار در خیابان‌ها نیستیم. کودکانی که به زور یا می‌خواهند گل بفروشند یا شیشه ماشین تمیز کنند، گاهی به ماشین آویزان می‌شوند و خودرو حرکت می‌کند که بسیار کار خطرناکی است. آیا امکان جمع‌آوری و سر و سامان دادن این کودکان نیست؟ (۲۳/۳)
۱۵۵۱- آنهایی که آقای روحانی را به داشتن بیماری صعب‌العلاج متهم می‌کنند خودشان بیمارتر تشریف دارند. بیماری خود آنها صعب‌العلاج‌تر است و با هیچ روش اصلاح و درمان نمی‌شوند. (۲۳/۳)
۱۶۰۱- شهرداری تهران یک فکری برای این فروشندگان مترو بکند به زور به آدم می‌خواهند یک چیزی را بفروشند. چندی پیش یک فروشنده می‌خواست به زور عطر به من بفروشد. حتی برای اینکه خرید کنم از عطر به من زد درحالی که من نسبت به بوی عطر حساسیت دارم. این فروشندگان یکی دو تا هم نیستند خیلی برای فروش اجناس خود مزاحم مسافران مترو می‌شوند. کلافه شده‌ایم از دست آنها. یک فکری شهرداری و مترو برای اینها بکند. (۲۳/۳)
1745- چندی پیش در مورد دوستی خاله خرسه گفتم. الان کسانی هستند که دوست دارند برخی دیگر را تخریب کنند اینها همان خاله خرسه هستند. چون باعث می‌شود آنها نزد مردم عزیزتر شوند. (23/3)
1712- درست است که مشکلاتی در کشور داریم اما به مخالفان آقای روحانی می‌گوییم روحانی پاینده است، می‌ماند، جاوید است. تا خون به جگر مخالفانش شود. (23/3)
1643- مخالفین آقای روحانی از جمله آدم‌هایی هستند که حاضرند آقای روحانی بیماری بگیرند تا خودشان به قدرت برسند. (23/3)
1638- شایعه می‌کنند آقای روحانی بیمار است پارکینسون دارد امیدوارم هر کسانی که این شایعه را راه انداخته‌اند خجالت بکشند. تا آن‌قدر حرف‌های بی‌خود را نزنند، دوست دارند آقای روحانی بیمار شود. امیدوارم خودشان را اصلاح کنند. (23/3)
1603- لطفا بفرمایید چرا نام آقای بلیغیان پیام دهنده از اصفهان همیشه چاپ می‌شود اما نام سایرین چاپ نمی‌شود. با تشکر کیانی از تهران. (23/3)
آفتاب یزد: کسانی که علاقه‌مند به چاپ اسمشان می‌باشند می‌توانند نام خود را در پایان پیام ذکر نمایند.
1551- سلام از رضوانشهر گیلان. لطفا از وزیر جهاد کشاورزی سوال کنید چرا قیمت هندوانه کیلویی 2500 رسیده یا گوشت قرمز از 30 هزار به 50 هزار تومان رسید. ماه مبارک رمضان هم که با این تورم پایان یافت راه‌های مختلفی برای مقابله با این ظلم تغذیه‌ایی وجود دارد آیا وقت آن نرسیده برای آن تدبیری اندیشه شود. (23/3)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام