کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 27 مرداد 1398   Sunday 18 August 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 31 خرداد 1397

صفحه خبر: صفحه آخر

آیا می دانید احساس ذهنی می تواند ایجاد گرانی و تورم کند؟ چنان‌که جناب نهاوندیان می گوید: «تعادل نداشتن بازار در برخی
حوزه ها از احساس ذهنی سرچشمه می‌گیرد،» یعنی اگر حس تورم و گرانی داریم این احساس ماست که قیمت ها را گران نشان می دهد . همان‌طور که در عین رفاه احساس بی رفاهی می کنیم!
مردم و برخی رسانه ها خودشان احساس ذهنی‌شان مشکل دارد تعادل روحی هم ندارند بازار را بی‌تعادل و بی‌ثبات قلمدادمی کنند. حتی برخی در توهمات خود می گویند:
خیلی ها محتاج نان شب‌اند در صورتی که می دانیم حتی فقرا و کارتن‌خواب ها هم محتاج نان شب نیستند همه آنها یک تیکه نان برای خوردن در دست دارند پس فرضیه مردم محتاج نان شب‌اند توهم است. گرانی هم نتیجه احساس گرانی است.
یا مدیر بانک مرکزی می گوید: «افزایش نرخ ارز حبابی است» فکر کنم قبلا هم گفته بودند روانی است. ظاهرا علت گرانی ها به روح و روان ربط دارد نه مدیریت ها! طفلک مسئولین ما با چه روح و روان و توهماتی روبرو هستند.
حتی آقای نوبخت هم گفت : افزایش نرخ ارز روانی است . بنده به تاسی از منولوگ هاملت اثر شکسپیر می‌گویم: ارز 4200 تومانی یا هشت هزار تومانی ؟ روانی بودن افزایش نرخ ارز بودن یا نبودن مسئله این است. آیا شریف‌تر آنست که ضربات و لطمات بازارنامساعد و دلالان و پشت پرده ای را متحمل شویم یا آن‌که سلاح نبرد به دست گرفته و گرانی و عاملین را از میان برداریم؟ لذا همه به صورت خودجوش در تجمعی اعتراضی جلو انبارهای محتکران یا به قول یکی از جراید "کاسبان قبل تحریم " کسانی که انبارهای جنس را بسته اند تا کالای گران بفروشند برویم و شعار مرگ بر گرانفروش یا شعار خائن وطن‌فروش سر دهیم. حتما خجالت می کشند اجناس را وارد بازار می کنند ارزانی می شود. همه چیز به خوبی و خوشی تمام می شود، هر چند در کل گرانی در کار نیست!
نکته: فردا نگویید فلانی با این حرف‌ها توهم زده !گپ آخر: وقتی معاون اقتصادی دولت می گوید : توهم گرانی موجب گرانی می‌شود. کالاهای اساسی در وضعیت خوبی به سر می‌برند. یعنی همه چیز عالی است. به نظر من هم مسئولان نمی گذارند ازدست مشکلات خم به ابروی ملت بیاید. هر کی شک داره
توهم داره!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام