کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 01 خرداد 1398   Wednesday 22 May 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 24 خرداد 1397

صفحه خبر: صفحه یک

اسحاق جهانگیری اعلام کرده است که پیرامون مشکلات اقتصادی کنونی، بعد از عید فطر قرار است دولت با مردم سخن بگوید بسیاری این اظهارات را دیر هنگام تعبیر می‌کنند و معتقدند مسئولان خیلی زودتر ازاین‌ها‌ می‌بایست با مردم دراینباره سخن می‌گفتند، اما پرسش اینجاست که آیا سخن گفتن با مردم مشکلات را حل می‌کند ؟
در پاسخ باید بگوییم که اولا دولت این روزها تحت فشارهای خیلی زیادی است از یک سو فشارهای خارجی و تلاش‌ها‌ی دشمنان ایران است که می‌خواهند ما را در تنگنا قرار دهند و از سوی دیگر فشارهای داخلی است؛ به عبارتی برخی در داخل با دشمنان همسو شدند و بی رحمانه بر روحانی می‌تازند این اتفاق باعث شده است تا دولت از لحاظ اقتصادی عملکردش تحت تاثیر این فشارها قرار بگیرد . از یک طرف می‌خواهند دولت را در تنگنا قراردهند و از سویی دیگر وضعیت اقتصادی ناشی از عملکرد خودشان را بر سر دولت بکوبند . یعنی در کنارکارشکنی‌ها‌یی که در سیاست داخلی و خارجی انجام می‌دهند دولت را نیز تخریب می‌کنند. این موارد همه به هم پیوسته هستند .
ما نمی‌توایم توقع کنیم با این اوضاع، اقتصاد خوبی هم داشته باشیم . مثلا چه دلیلی داشت در چنین شرایطی که دشمنان ایران تلاش می‌کنند انواع انگ‌ها‌ را به ما بزنند لایحه پیرامون fatf مسکوت بماند. طبیعی است با این شرایط نتایج بهتر از این نیز نصیب ما نمی‌شود.
اما در اینکه دولت درچنین زمانی باید حتما با مردم صحبت و شفاف دلیل اتفاقات اخیر را بیان کند شکی نیست .
قطعا دراین راستا دولت می‌بایست پشت پرده‌ها‌ را بگوید وگرنه تمام کاسه کوزه‌ها‌ بر سراین قوه خراب می‌شود .
دولت باید اکنون در باره مشکلات به وجود آمده ناشی از مسائل اقتصادی ایران توضیح دهد و شفافسازی کند. اماشفافسازی کافی نیست.
شفاف سازی تنها ازاین جهت می‌تواند مفیدباشد که ازآن فشاری را که اکنون افکار عمومی تحمل کرده است بکاهد.
این یک گام است وگرنه همه مسائل با شفاف‌سازی حل نمی شود . بلکه باید در کنارش اقدامات دیگری هم صورت بگیرد دیپلماسی می بایست فعالانه تر عمل کند و ما ضمن آگاهی از تهدیدها چگونگی
روبه رویی با تهدیدها را هم بدانیم .
نیازبه اقدامات عملی وجود دارد تا مسائل و مشکلات حل شود . راهکار برون رفت از اقتصاد کازینویی امروز که در آن میزان بالا و پایین شدن اجناس سکه و دلار تبادلات را به قمار تبدیل کرده است، نیازمند این است که اولا ریشه های این مشکلات دیده شود و سپس در این راستا اقدامات عملی صورت بگیرد .


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام