کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 28 شهریور 1400   Sunday 19 September 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 21 مرداد 1394

صفحه خبر: روی خط آفتاب

روی خط آفتاب
1047- در روزنامه مقاله‌ای است به نام «آن مرد هرگز برنمی‌گردد» واقعا واقعیت شاید همین است نباید هم برگردد. هر چند عده‌ای از توده‌ها و پوپولیست‌ها از آنها حمایت می‌کنند اما افراد روشنفکر و روشنگر از آنها حمایت نمی‌کنند. (13/5)
1025- جناب آقای عیسی کلانتری مشاور و معاون رئیس جمهور فرمودند زور وزارت جهاد به واردکنندگان میوه نمی‌رسد. درست مطلب همین‌جاست که در این کشور تعدادی هستند فراقانونی که برای درآمد و منافع خود مصون از هرگونه مجازاتی هستند. اینجاست که باید قانون با درایت با آنها برخورد کند. (13/5)
1008- در سال‌های گذشته قیمت ارز و دلار پایین بود برخی می‌گفتند شاید هر یک دلار آمریکا به هزار تومان برسد. می‌گفتیم مگر می‌شود غیرقابل باور بود. ولی دیدیم نه تنها به هزار تومان بلکه به نزدیک 3200تومان هم رسید. واقعا چرا اینگونه شد؟ (13/5)
0959- آقای حسین طلا‌ عضو جبهه پایداری گفتند ممکن است کسی در زمان تحریم کاری خلاقانه و بدیع انجام دهد به همین دلیل نمی‌توان به وی لقب کاسب تحریم اطلاق کرد و او از جمله کارآفرینان به حساب میآید. جناب آقای طلا‌! شما که اطلاعاتی دارید چرا گفتید ممکن است، چرا صددرصد و با قاطعیت سخن نگفتید. اسامی آنها و کارهای خوبی را که انجام دادند بفرمایید تا ملت بدانند اینها کاسب نبودند و به ملت خدمت کردند و ما از آنها تشکر کنیم. (13/5)
0957- کسانی که 8 سال بی‌تدبیری کشور را دیدند و اعتراضی نکردند و دلواپس نشدند، حالا‌ که چرخ مملکت می‌چرخد و مردم امیدوار شدند، تازه یادشان افتاده به بهانه‌گیری‌ها. (13/5)
0956- سلام به شما و سلام به آقای جهانگیری. در مورد مبارزه با فساد خواستم عرض کنم آقای جهانگیری مردم دنبال عذرخواهی بانیان فساد نیستند. مطالبه مردم محاکمه شفاف و عادلانه هرکسی است که در این دیار عمدا یا سهوا باعث فساد شده است. موفق باشید. (13/5)
0948- جناب آقای علی مطهری نماینده محترم تهران گفت: صدا و سیما جرات انتقاد از احمدی‌نژاد را نداشت. جناب آقای مطهری صدا و سیما
نه تنها جرات انتقاد نداشت بلکه توجیه‌گر رفتار ایشان بود. (13/5)
0912- یارانه 45 هزار و پانصدتومان چند سال پیش، اکنون 11 هزار تومان هم ارزش ندارد. بنابراین یارانه را جمع کنند و فکر 75 میلیون نفر را آزاد کنید آنها را صرف امور زیربنایی کشور کنید. این کار اصولی است. (13/5)
0845- چهار سال قبل تازه مسئولان یادشان آمد طبق ماده 57 قانون آئین دادرسی مدنی باید کپی برابر اصل توسط اسناد رسمی صورت پذیرد ولی متاسفانه دفاتر اسناد رسمی اسناد عادی را برابر با اصل می‌کنند و مثلا‌ اگر شما سند رسمی مربوط به یکی از دفاتر اسناد رسمی شهرستان بندرعباس را بخواهید در یک دفترخانه در تهران برابر با اصل کنند انجام نمی‌دهند می‌گویند همان دفترخانه تنظیم‌کننده سند را باید برابر اصل کند. (13/5)
آفتاب یزد: چنانچه شما اصل سند را همراه داشته باشید دفترخانه‌ها موظف هستند که مطابق اصل نمایند ولی اگر شما کپی یک سند را داشته باشید دفترخانه ای می‌تواند آن را تایید کند که اصل سند در آنجا موجود است.
0812- بازنشسته تامین اجتماعی هستم. در تاریخ 1/10/88 بازنشست شدم با 10 روز حقوق. یارانه من را قطع کردند. به آقای ربیعی بفرمایید شما که می‌فرمایید یارانه بازنشستگان را قطع نمی‌کنیم چرا قطع کردند؟ (13/5)
پیام‌های مردمی در صفحات2-6-12-13
باکمی دقت می‌توان در شمال کشور وانت هایی را با پوشش چادری ملاحظه نمود که ذغال چوب مرغوب از سوزاندن درختچه‌های کم سال برای مصرف قلیان حمل میکنند.
...0910
دولت در سفر استانى به استان قم
جواب نامه هاى مردم را نداده است لطفاپیگرى کنید.
...0919
خانه‌های قدیمی را دوست دارم چون که چایی همیشه دم بود روی سماور توی قوری. در خانه همیشه باز بود مهمانی‌ها دلیل و برهان نمی خواست. غذاها ساده و خانگی بود بویش نیازی به هود نداشت عطرش تا هفت خانه می‌رفت کسی نان خشک نداشت نان برکت سفره بود. مهمانِ ناخوانده، آبگوشت را زیاد می‌کرد بوی شب بوها و خاک نم خورده حیاط غوغا می‌کرد خبری از پرده‌های ضخیم و مجلسی نبود، نور خورشید سهمی از خانه‌های قدیم بود!
دلخوری‌ها مشاوره وتحلیل نمی خواست دوستی‌ها حساب و کتاب نداشت سلام‌ها اینقدر معنا نداشت.....صفرزاده
...0914
با سلام، پیرو بیانات آقای حسینی صدر نماینده شهرستان خوی در تاریخ 6/5/94 مبنی بر اینکه یک مجرم اقتصادی می‌خواهد کاندیدا شود به اطلاع می‌رسانیم : جناب حسینی لطفا عملکرد خودتان را نیز بگویید، بگویید که چند نفر از بستگان و آشناهای خود را در ادارات دولتی شهرستان خوی به کار گمارده اید؟
...0933
باعرض سلام و درود بی پایان وخداقوت.برنامه‌های اردوهای جهادی با اعزام نیروهای داوطلب وافتخاری به ویژه از طبقات دانش آموزو دانشجوبرای خدمات رسانی به مناطق محروم کشور،حقیقتا جای تشکر و قدردانی بی پایان دارد.این عزیزان ضمن آنکه از اجرهای دنیوی واخروی برخوردارهستند،برای سایر جوانان و نسل‌ها الگو و اسطوره عملی خواهند شد.
...0938
خودسرهایی که منافع ملی را به یغما می‌برند نه با انقلابند نه با دینند و نه با مردم هستند.
...0935
زمانی همبستگی کلی اجتماعی ایجاد می‌شود که مسئولین دنبال عدالت و دفع و رفع موانع آن باشند و نگذارند افرادی با سوء استفاده از موقعیت‌شان سد راه آرمانهای انسانی باشند.
...0935
وقتی درعشق کاذبی گرفتار و زنجیرگردی، درک ذهن عشق واقعی از ذهنت می‌پرد.
...0935
وقتی باغبان رعایت درختهای باغ را نکند و آنها را بدرد،انتظار داری رعیت به باغ رحم کند؟
...0935
زمانی می‌توانیم مشکلاتمان را حل کنیم که به سوی عدالت برویم و احساس دلسوزی به همدیگر بکنیم.
...0935
تا زمانیکه دردها و رنج‌های ما به خاطرمسائل خصوصی و مادی است، مشکلات گوناگون کشور حل‌ناپذیر است.
...0935
آقای رئیس جمهور و آقای نوبخت خواهشمندیم به فکر پیمانکاران و بودجه عمرانی کشور باشید.به خدا بیچاره شدیم از سال 89 بیکار هستیم و کار درست و حسابی نگرفتیم.آقای وزیر راه از حال پیمانکاران راه روستایی اطلاعی دارید؟ چرا از این دولت ناامیدمان می‌کنید؟
...0914
لطفا مصاحبه ای با همسر بزرگوار شهید رجایی داشته باشید، سال 84 فرمودند کسی حق ندارد خودش را با شهید رجایی مقایسه یا بسنجد.
...0918
پیام‌های مردمی در صفحات2-6-12-13
0928- از روز اول خواننده آفتاب بودم و انصافا به خوبی این روزنامه اطلاع‌رسانی کرده است. من خود بارها تلا‌ش کردم تا این روزنامه را به دوستان معرفی کنم. افتخار می‌کنم تعداد قابل توجهی از افراد را جذب این روزنامه کردم که این به روشنگری و تنویر افکار عمومی می‌انجامد. امیدوارم با ادامه این روند افکار عمومی به سمت روشنفکری پیش رود. (14/5)
1025- آیت الله هاشمی رسما از سیدحسن خمینی دعوت نموده کاندیدای انتخابات خبرگان شود. جناب هاشمی! زمانی شما خودتان معیار بودید. حالا‌ باید دید حرف شما چه قدر معیار است؟ (14/5)
1039- به صراحت می‌‌گویند دلواپسم که مک دونالد می‌خواهد به کشور بیاید. این چه حرف‌هایی است که می‌زنید؟ مشکل مردم اینها نیست!(14/5)
1113- از گرگان تماس می‌گیرم. برخی تندروهای اصولگرا چهره واقعی خود را در موضوع هسته‌ای نشان دادند ظرفیت خود را نشان دادند. اگر رئیس‌جمهور قهرمان بحث حقوق شهروندی و.. . را مطرح کند اینها چه کار می‌خواهند بکنند لابد سکته می‌زنند!(14/5)
1118- روزنامه چهارشنبه صفحه 2 نوشته دولت و ارشاد به بی بی سی یک هفته وقت داده که نظر مردم را راجع به توافق بپرسد. موقعیت خوبی است که لااقل دلواپسان هم نظرشان را بگویند. البته من خود نگرانی دارم نسبت به نتیجه و سرنوشت این توافق. اما نگرانی من با دلواپسان فرق دارد. نگرانی من از نتانیاهو این مار زخمی است که یهودی‌های آمریکایی را ترغیب می‌کند و به آنها فشار بیاورد تا قرارداد را دچار اشکال کند. البته حق همیشه پیروز است و رژیم اسرائیل نابود. (14/5)
1124- برخی فکر می‌کنند طرف‌های غربی آن قدر ساده هستند که هر کسی چیزی به آنها گفت انجام دهند. مثلا‌ فکر می‌کنند مهدی هاشمی به غربی‌ها گفته تحریم‌ها را بیشتر کنند آنها هم قبول کردند. (14/5)
1225- خانم ابتکار گفتند 93 درصد منابع آبی در بخش کشاورزی مصرف می‌شود. به این ترتیب نتیجه می‌گیریم فقط 7 درصد در بخش خانگی مصرف می‌شود و اگر 7 درصد منابع مصرفی در خانه‌ها مصرف می‌شود چرا تمام هشدارها به مصرف خانگی اختصاص دارد؟ یعنی تمام مشکلات کمبود آب مربوط به خانه‌هاست؟ (14/5)
2050- از مسئولا‌ن به عنوان یک شهروند سوالی دارم. رئیس مجلس چه گناهی کرده که باید مورد تهمت یک عده بی‌اخلاق قرار گیرد؟ آیا آقای لاریجانی که یک ولایتمدار به تمام معنی است از کارهای مثبتی که دولت انجام داده حمایت کرده گناه کرده است؟ چرا به ایشان توهین می‌کنند؟ (15/5)
1907- مطلبی در صفحه آخر روزنامه در پنجشنبه چاپ شده با عنوان «کاردستی اسیدپاشی» از آقای امیرهادی انواری. ایشان توصیه کرده قربانی اسیدپاشی اگر شانس داشته باشد سریع صورت خود را با آب بشوید اثر سوختگی قربانی اسیدپاشی کمتر می‌شود. تا آنجا که می‌دانم آب باعث شدت جراحت می‌شود. البته دقیقا نمی‌دانم شاید من اشتباه می‌کنم. به هر حال اصل مطلب را مشخص کنید تا اگر اشتباه می‌کنم از اشتباه دربیایم. (15/5)
2056- عضو جبهه پایداری گفتند کاسبان تحریم کارآفرین هستند. آفرین بر این دانش و علم ایشان. از کی اختلاسگر کارآفرین شد! کسانی که دکل‌های نفتی را بردند فروختند کارآفرین شدند. آقای محترم امثال شما فکر می‌کنند مردم این حرفها را می‌پذیرند. (15/5)
آفتاب یزد: توصیه ما این است که مصاحبه با ایشان را مجددا به صورت دقیق مطالعه نمایید.
0022- اینکه آقای رسول منتجب نیا گفتند این آقای هاشمی هستند که به خبرگان ارزش می‌دهند. خواستم بگویم این بوی تملق نمی‌دهد؟ کسانی که تا دیروز می‌گفتند تملق در جامعه رواج پیدا کرده. آیا به‌نظرشان بوی تملق نمی‌دهد؟ (16/5)
0025- از آقازاده عزیز آقای مطهری تشکر می‌کنم به خاطر اینکه گفتند قانون باید اجرا شود. تبریک می‌گویم. (16/5)
پیام‌های مردمی در صفحات2-6-12-13
0927- به نظر بنده اگر هر مسئولی در حیطه تخصص و اختیارات خودش صحبت کند من‌جمله برخی تریبون‌داران محترم، اوضاع از اینکه هست، بهتر می‌شود. (12/5)
0934- پیشنهاد می‌کنم سازمان حج و امور اوقاف و خیریه درآمد و نذورات اماکن متبرکه را به تفکیک به ملت اعلام و شفاف سازی کند اینکه چقدر درآمد داشته و در کجا هزینه شده؟ از
سبزوار (12/5)
1006- از تهران تماس می‌گیرم. جناب آقای عراقچی عضو محترم مذاکره‌کننده در رابطه با دیدار خود با سران ارشد صدا و سیما فرمودند: انتشار گزارش این دیدار خلاف روال اداری و امنیت ملی کشور بوده، از مسئولان صدا و سیما خواست تا این اقدام را پیگیری کنند. جناب آقای عراقچی! مگر مسئولان صدا و سیما نیاز به اطلاعات شما داشتند؟ مگر اطلاعات طبقه بندی و اولویت بندی ندارد که در اختیار همه گذاشته شود؟ (12/5)
1050- سلام به شما که در کار کمک به نیازمندان هستید و از این شجاعت شما تشکر می‌کنم. اول اینکه سخنرانی رئیس جمهور آب پاکی روی دست همه ما بندگان خدا ریخت. ایشان فرمودند هم چرخ
سانتریفیوژ می‌چرخد و هم چرخ زندگی، اما انگار چرخ زندگی از کار افتاده. اگر قرار است ارزانی نیاید ملت هم باید بشیند به امید اینکه آفتاب کی طلوع می‌کند. ایشان بیشتر به فکر مردم باشد. (12/5)
1106- خوشحالم که با شما صحبت می‌کنم چون طرفدار مردم هستید. حالا‌ که آقای بابک زنجانی گفته کارهای من خودسر نبوده به دستور بوده، لااقل معلوم کنید او که نمی‌توانسته تنهایی کاری کند، سواد آنچنانی نداشته. (12/5)
1153- می‌گویند آقای قالیباف به دلیل آنکه انتخابات را به آقای روحانی باخته از ایشان ناراحت است. چنان این حرف را می‌زنند انگار با اختلاف 10 یا 20 هزار رای بیشتر آقای روحانی انتخاب شده. شاید هم فکر می‌کنند اگر روحانی نبود آقای قالیباف بود، برنده می‌شد. نه برادر من این طور نیست. (12/5)
1155- چند روز گذشته در آفتاب یزد اظهارنظرها و پیشنهاداتی بود در مورد مجلس شورای اسلامی اینکه اصلاح طلبان چه کار کنند، چه طور هماهنگ شوند. در این مورد می‌گویم همان طور که در انتخابات 92 احتیاجی نبود هیچ کاری بکنند. حالا‌هم احتیاجی نیست. چراغ خاموش حرکت کنند. در مورد تائید صلاحیت هم به گونه‌ای عمل کنند که مشکلی نباشد. (12/5)
1229- بعد از نزدیک به 2 سال مذاکره با 1+5 در جلسات متعدد و طولانی و توافق اخیر در خلال جلسات پرسش و پاسخ بیشتر مشخص می‌شود که بی‌تدبیری‌ها و عدم آشنایی با روابط بین‌الملل و در پیش گرفتن سیاست ماجراجویانه و الفاظی مانند کاغذپاره و قطعنامه‌دان چه مصیبتی برای کشور داشت و کسانی که در همه امور، خود را کارشناس
می‌دانند و سوالات عجیبی مطرح می‌کنند در آن
8 سال دولت قبلی کاملا‌ سکوت پیشه کرده بودند و تذکر نمی‌دادند که در تصمیمات بین‌المللی باید با تدبیر برخورد شود. (12/5)
1240- متنی که درباره توافق هسته‌ای در اختیار نمایندگان مجلس قرار گرفته بی‌تردید متن انگلیسی آن در فضای مجازی وجود دارد و در دسترس بسیاری از متخصصان و کسانی که موضوع را تعقیب می‌کنند و به زبان‌های مختلف ترجمه شده و روی کلمه به کلمه آن بحث می‌شود در این شرایط ادعای دخل و تصرف در چنین متنی که ادعای جهانی پیدا کرده نهایت کج سلیقگی است. بهتر است به این توجه کنند چه طور ما گرفتار تحریم‌ها شدیم. (12/5).
...0938
پیام‌های مردمی در صفحات2-6-12-13


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام