کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 25 آبان 1397   Friday 16 November 2018
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 23 خرداد 1397

صفحه خبر: صفحه آخر

طالبانِ وصالِ حق تعالی برای عبور از تنگناها و منجلاب و ظلمات، با شب انسی دیرینه دارند...و از تاریکیِ شب، نور به دست می‌آورند!
شگفتا!... که فرشتگان در دل شب‌های تاریک به عُبّادِ صالحِ خداوند، فانوس‌های طلاییِ معرفت و عشق هدیه می‌دهند تا صراط مستقیم را در دوراهی‌های باریکِ خیر و شر بازیابند و راه را از بیراه تمیز دهند....
به راستی هرکس به هر مقدار، رفیقِ تاریکیِ شب باشد، دلش به آن میزان چراغانی می‌شود و باکی از موانع ندارد...واین سنت لایتغیر الهی است که بهای اعطای چشم سِرّ را در بیداری شبانه‌ی چشم سَر وضع کرده است...
اما در این میان، تلالو برخی شب‌ها بیشتر از تمام روز و مافیه است! که گویی خورشید در حسرتِ عدمِ حضور در این شب‌های خاص می‌سوزد!.‌‌..به گمانم او قدر و منزلتِ شب قدر را به از ما می‌فهمد!
شبی که هیچ چیزش به‌سان شب نیست!... هیچ کجایش تاریک نیست!... که فورانِ رحمتِ درخشان الهی در آسمان، آتش‌بازی می‌کند...و هیچ کس در خواب نیست...که فرشتگانِ حاضر به انسان‌ها، ذکر می‌خورانند و بر جوارحشان تهذیب می‌پوشانند و جان‌های مکدرشان را با یادِ الله تیمار می‌کنند و جرعه‌های معرفت به کامشان می‌ریزند و به آنها "دعا کردن" تعلّم می‌کنند! و غم می‌زدایند و نشاط تزریق می‌کنند...
شبی است که فرشتگان، خداوند را در لابه‌لای دل‌ها و قلب‌های شکسته‌ی رنجور جست‌وجو می‌کنند تا شکستنی‌ها را از نو پیوند دهند!... که " انا عند القلوب المنکسره"!
شبی که زنده‌ی کامل است و به بندگان، رزقِ زندگی اعطاء می‌کند! و اوست که جانِ ما را زنده می‌کند و نه آنکه ما او را زنده نگه داریم!
شبی که خداوند به ازای همّت و دلدادگیِ بندگاش، تقدیرات را تغییر می‌دهد و به سمتِ خیر سرازیر می‌کند...
و هنرمند کیست؟ هر آن کس که سهم انوارِ وجود خویش را در این شب ذخیره کند و تا سال دیگر و بهار دیگر و البته شبی دیگر! در رتبه‌ای درخشان تر و نورانی تر از جایگاه فعلی زیست کند...
آری‌...
در این شب روشنایی ارزانی می‌کنند...خوشا به حال آنان که قدر می‌دانند و با چشیدنِ چکه‌های نور، مستِ حضور و درکِ شب قدر می‌شوند!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام