کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 25 آبان 1397   Friday 16 November 2018
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 23 خرداد 1397

صفحه خبر: خبر

آفتاب اقتصادی- محبوبه مظفری: مدیر کل اداره استاندارد استان یزد گفت:عدم استفاده و حمایت از کالای ایرانی، سبب تعطیلی واحدهای تولیدی شده و به مرور زمان بیکاری را افزایش می دهد. محمد حسین ماجدی اردکانی در نشست تخصصی با مدیران و کارشناسان سمن های استان افزود:با حمایت از کالای ایرانی، گرایش مردم به سوی تولیدات داخل بیشتر شده و فروش محصولات داخلی افزایش می یابد.این رویه، دوران چرخ های صنعتی و اقتصادی کشور را تندتر می‌کند که ضمن افزایش فروش واحدهای تولیدی ،اشتغالزایی هم در جامعه افزایش می یابد و من‌بعد کمتر شاهد بیکاری فرزندان این مرزو بوم خواهیم بود. وی ادامه داد:نوشتن و تنظیم سند حمایت از کالای ایرانی را دراستان یزد در دستور کار داریم که مطمئنا پس از اتمام ، این سند می تواند یکی از دستاورد های مهم برنامه ششم توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورمحسوب شود. این مقام مسئول تصریح کرد:حمایت از کالای ایرانی، خصوصا گرایش به سمت خرید و استفاده ازتولیدات یزدی نمی تواند دستوری باشد، بلکه باید با فرهنگ‌سازی، اشتیاق و تمایل مردم را به سوی تولیدات بومی افزایش دهیم.

برگزاری سمینار آموزشی
در برق منطقه ای غرب
آفتاب اقتصادی: به همت دفتر مدیریت مصرف، سمینار آموزشی ضوابط اجرایی برنامه های پاسخگویی بار برای مشترکین صنعتی برگزار شد.به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای غرب، این سمینار با حضور مشترکین صنعتی و جمعی از همکاران این شرکت و به منظور ابلاغ آخرین ضوابط اجرایی برنامه های DR جهت گذر از پیک تابستان 97 و کاهش نیاز مصرف شبکه سراسری برق کشور با استفاده از پتانسیل مدیریت بار صنایع برگزار شد.در ابتدای این جلسه، "کامبیز اکیا" معاون برنامه ریزی و تحقیقات گزارشی از وضعیت شبکه، پیک سراسری، مقایسه میزان تولید و نیاز مصرف، درصد سهم تولید از هریک از انواع نیروگاه ها و نیز اهمیت مدیریت بار در سمت تقاضا و نقش مشترکین صنعتی در کنترل پیک بار را ارائه داد.در ادامه "برزو یوسفیان" مدیر دفتر برنامه‌ریزی فنی و برآورد بار ضمن تشریح وضعیت آب و بارش های سالیانه که نقش بسیار مهمی در تولیدات انرژی دارد، به پیش‌بینی پیک امسال که از سوی شرکت توانیر صورت گرفته بود، پرداخت.

برگزاری برنامه های مدیریت مصرف انرژی برق
آفتاب اقتصادی: برنامه های آموزشی- فرهنگی با محوریت راهکارهای مدیریت مصرف انرژی برق و ایمنی برق در مدارس کرمانشاه اجرا شد.مهندس مرادی مجد مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه گفت: آموزش و پرورش به عنوان یکی از دستگاه های تاثیرگذار به دلیل جامعه هدفی که زیرپوشش دارد، می تواند نقش مهمی در ترویج فرهنگ مصرف بهینه برق ایفا کند. شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه نیز در راستای نهادینه کردن فرهنگ مدیریت مصرف برنامه هایی را در دستور کار قرار داده که با همکاری آموزش و پرورش استان در بین کلیه سطوح ابتدایی تا پایان متوسطه می توان
اجرایی کرد.

چاه شماره 8
شهر چهاردانگه جابجا شد
با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد ریال ، عملیات حفر و تجهیز و جابجائی چاه شماره 8 در شهر چهاردانگه به اتمام و بهره برداری رسید . مدیر امور آبفای چهاردانگه این خبر را اعلام کرد و
گفت : شهر چهادانگه به لحاظ تمرکز مراکز صنعتی
و تولیدی و از طرفی ساخت و سازهای صورت گرفته و گسترش محدوده شهری و تراکم بالای جمعیتی یکی از شهرهای پرجمعیت در منطقه حوزه آبی جنوبغربی استان تهران می باشد . علیهذا به منظور تامین و توزیع آب آشامیدنی شهروندان و مشترکین محترم با کمیت و کیفیت مطلوب و همچنین پیشگیری از کم آبی احتمالی مخصوصا در روزهای گرم و پیک مصرف ، موضوع ساماندهی و بهسازی چاههای موجود و حفاری و بهره برداری از چاههای جدید در دستور کار قرار گرفته و در حال انجام می باشد .


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام