کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 28 اسفند 1397   Tuesday 19 March 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 09 خرداد 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

2337- وسط بلوار شهید ورامین بعد از شهرک شکوفه در منطقه 19 فقط جدول‌کشی شده است. در صورتی که وسعت آن برای کاشت درخت و فضای سبز خیلی مناسب است. قابل توجه شهرداری منطقه. (5/3)
2329- صدور رسید در عابر بانک‌ها یک سند معتبر و در مواقعی مانند شارژ تلفن همراه ضروری است. بانک‌ها اگر قرار است به دلایلی مثل تمام شدن کاغذ رسید عملیات را صادر نکنند باید از طریق خود دستگاه‌ها اطلاع‌رسانی کنند تا مشتریان دچار مشکل عدم دریافت رسید نشوند. (5/3)
1857- چطور باید یک سازمانی بودجه‌ای خارج از عرف بگیرد آن هم زمانی که چندان نیازی به آن بودجه نداشته باشد. آیا این درست است؟ (5/3)
1918- مکن کاری که باز آرد پشیمانی. این مشکلاتی که دولت محترم با برخی معترضین مالی و شاکیان موسسات مالی دارد بر می‌گردد به عدم آگاهی مدیران. اگر کار به کاردان سپرده شود این همه جنجال به وجود
نمی‌آید. (5/3)
آفتاب یزد: بسیاری از این موسسات در دولت گذشته از وزارت تعاون مجوز فعالیت گرفته‌اند و مجوز رسمی بانک مرکزی را نداشتند.
1924- لطفا بفرمایید اینکه می‌گویند دیگی که برای من نجوشد می‌خواهم برای هیچ کسی نجوشد، یعنی چه؟ (5/3)
آفتاب یزد: شما ظاهرا منظور خاصی از این سوال دارید به صورت شفاف بفرمایید.
1927- کدام آفتاب یزد؟ از روزی که شروع به ساختن راه آهن یزد کردند تا روزی که آن را افتتاح کردند نه آن چنان آفتابی دیدیم نه آنچنان بارانی! (5/3)
2135- صدا و سیما بفرماید چرا با برخی هنرمندان کشور از هر رده‌ای که
باشند ظاهرا اختلاف دارد؟ تا مردم
اطلاع یابند. (5/3)
1855- آقای رئیس‌جمهور در مورد بودجه که فرمودید به 40 درصد آن نظارت دارید این شایسته شما نیست. شایسته دولت هم نیست. چطور رئیس‌جمهور فقط به 40 درصد نظارت داشته باشد. (5/3)
1856- شاید در بنادر ایران اسکله‌های خصوصی زیادی وجود دارد. کجای دنیا چنین است که اسکله خصوصی
داشته باشد؟ (5/3)
1853- آقای رئیس‌جمهور! خودتان قبول دارید فساد بیداد می‌کند. شما در این 5 سال برای ریشه کن کردن فساد چه کردید؟ برای مبارزه با قاچاق و اعتیاد و بیکاری چه کردید؟ (5/3)
1541- مراسم تشییع جنازه مرحوم ناصر ملک‌مطیعی بازیگر قدیمی سینما تقریبا جزو مراسم‌های خوبی بود که استقبال مردم از وی شاید بهترین جواب بود به بی‌تفاوتی به این بازیگر پیشکسوت در زمان حیات. (6/3)
1520- مدتهاست اصلاح‌طلبان هم زیرآب خود را می‌زنند چه بسا اصولگرایان با هم اتحاد بهتری دارند برخی اصلاح‌طلبان
دارند مقداری زیرآبی برای هم
می‌روند. (6/3)
0817- به جای استادان کارآزموده‌ای مانند آقای زیباکلام مدیریت دانشگاه آزاد کسانی را به استان‌های مرزی می‌فرستند که چندان توانایی بالایی ندارند لذا باعث بروز مشکلاتی در آن استان‌ها هم می‌شوند. (6/3)
1305- در حیرت هستم از مرام برخی آدم‌های زنده‌کش مرده پرست. به مناسبت فوت ناصر ملک‌مطیعی. (6/3)
1218- خدا رحمت کند ناصر ملک ‌مطیعی را، به چه دلیلی با او همکاری نکردند که خانه‌نشین شود. چون در زمان گذشته در سینما فعالیت داشته سزاوار بود کنار گذاشته شود؟ درست نیست هنرمندان یک نسل را کنار بگذارند حداقل اینها کسانی نبودند که از کشور بروند. ماندند و نزد ملت خود زندگی کردند در همین خاک هم دفن
شدند. (6/3)
شنبه پنجم خرداد برای رسیدگی به موضوعی به دادسرای شهید محلاتی رفتیم، متاسفانه به علت قطع سیستم رایانه برای ثبت شکایات، مراجعه‌کنندگانی که از صبح زود به مجتمع قضائی آمده بودند و ساعت‌ها معطل شده بودند، از این موضوع شکایت داشتند. قبلاً که ثبت شکایت‌ها شبکه‌ای و رایانه‌ای نبود زودتر کار مردم انجام می‌شد، حالا 10هزارتومان هم باید بپردازند با اتلاف وقت هم مواجه‌اند. بیشتر مراجعان برای رسیدگی به گوشی‌قاپی بودند. وقتی به‌راحتی در خیابان جمهوری اسلامی، مقابل پاساژ علاءالدین و برخی نقاط دیگر تلفن‌ همراه سرقتی بدون فاکتور و جعبه خرید و فروش می‌شود، میزان سرقت تلفن همراه هم افزایش یافته و این موضوع روزهای گذشته در مطب یکی از دندانپزشکان در مشیریه هم اتفاق افتاد.
آیا مسئولان که برای تلگرام چاره اندیشده‎اند و دکانش را تخته کرده‎اند برای بیکاری جوانان نباید چاره‌ای بیندیشند تا از بی پولی و بدبختی، به گوشی‌‌قاپی رو نکنند؟ چون دیگر بگیر و ببند و دست قطع کردن، درمان کار نیست. همه برای پزیشن، گوشی دست نمی‌گیرند! از مسئولان قضائی انتظار می‌رود شرایطی فراهم کنند تا مردم در مراجعه به مراکز قضایی و در کمترین زمان ممکن به کارشان رسیدگی شود؛ چون رستم است و همین یکدست اسلحه؛ مردم‌اند و همین یک گوشی؛ که با وام و قرض تهیه کرده‌اند و برخی بیکارند و راننده اسنپ و موتوران پیک و نان‌آور پدر مادر پیر!

توضیح اداره کل بنادر
و دریانوردی استان مازندران درباره یک پیام مردمی
در پاسخ به مطلب مندرج در آن روزنامه در مورخه 6/3/97 در خصوص بنادر نوشهر، بدینوسیله ضمن قدردانی از تلاش‌های ارزنده جناب عالی و همکاران محترم در انعکاس دیدگاه‌های هموطنان گرامی و ابراز گلایه شدید از انعکاس موارد طرح شده، بدون هرگونه بررسی اولیه که می‌تواند جنبه نشر اکاذیب و پیگیری قضائی علیه اشخاص مرتبط را فراهم کند موارد زیر را به آگاهی می‌رساند:
1- در خصوص عدم استفاده بهینه از ظرفیت بندر نوشهر، ضمن ابراز خرسندی از دغدغه ارزشمند این هموطن گرامی به آگاهی می‌رساند با تلاش‌های صورت گرفته در دو دهه اخیر ظرفیت خوبی در راستای افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری انواع کالا در بندر نوشهر ایجاد شده است که امیدواریم با همکاری همه ارگان‌ها و نهادهای فعال در حوزه صادرات و واردات و مشارکت هر چه بیشتر صاحبان کالا از این ظرفیت‌های بالقوه استفاده بهینه صورت پذیرد.
2- در خصوص اینکه بندر بارگیری ندارد ضمن تکذیب این مطلب لازم به یادآوری است که با تلاش و همدلی یکایک همکاران، روند تخلیه و بارگیری کالا در سال جاری نسبت به مدت مشابه قبلی از رشد 97 درصدی برخوردار بوه و امیدواریم با اجرایی شدن برنامه‌های در دست اقدام، این روند روبه رو رشد تداوم داشته باشد.
گفتنی است، بندر نوشهر با بیش از هشت دهه فعالیت در امر تجارت جهانی به‌عنوان تنها قطب اقتصادی غرب استان مازندران، نقش مهمی در توسعه ملی و منطقه‌ای ایفاد کرده است و بیان این اظهارات به معنای نادیده گرفتن زحمات همکاران پر تلاشی است که به صورت شبانه‌روزی در به گردش در آوردن چرخ اقتصاد کشور از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کنند.
شایسته است وفق مقررات نسبت به درج جوابیه این اداره کل اقدام کنند.
1047- آقایی گفته به روسیه نمیشود اعتماد کرد حال مانده تا به گفته ایشان روسیه را هم از خود برانیم. اما ما عقل داریم تا زمانی که یک کشور با ما خوب باشد ما هم خوب هستیم! (6/3)
0904- چندی پیش در مورد دوستی خاله خرسه سوال کردم. کسانی که گورستان ظهیرالدوله را برای بازدید زن و مرد تفکیک میکنند یا با آقای ناصر ملکمطیعی خدابیامرز آن کار را کردند دقیقا همان دوستی خاله خرسه است. (6/3)
0657- من خودم اهل سینما و تئاتر و... نیستم. ولی خدا رحمت کند این مرد ناصر ملکمطیعی را. آدم وقتی چهرهاش را میبیند احساس مردانگی و گذشت میکند. احساس مهربانی میکند. این نشان میدهد که یک نفر چقدر عزیز بوده است. خدا رحمتش کند. روحش شاد. (6/3)
0807- صدا و سیما 40 سال تصویر هنرمند مشهور ناصر ملک مطیعی را پخش نکرد. پیشنهاد میشود آنها در ذهنشان یک بار تشییع جنازه وی را ببینند. (6/3)
0808- با توجه به فقر عمومی، تقریبا بیشتر مردم ناراحتند و ناراحتی و اعتراض خود را از مشکلات معیشتی به انحاء مختلف نشان میدهند. (6/3)
0819- یکی از آفات این کشور دلالها هستند. مثلا در مورد فروش نوزاد بهزیستی باید بتواند انتقال قانونی یک نوزاد را به والدینی که صاحب بچه نمیشوند به عهده بگیرد تا والدین آنها از سر ناچاری مجبور به فروش بچه نشوند که در این میان پای دلال نوزاد به میان نیاید. (6/3)
1115- دوندگی متقاضیان وام؛ متقاضیان وام برای دریافت شندرغاز پول با دوندگی فراوآن‌وقتی نوبت پرداخت وامشان فرا می‌رسد، می‌گویند دو ضامن کارمند که از بانک ملی حقوق می‌گیرند، معرفی کنند. پرداخت تسهیلات وام به متقاضیان به منظور کمک و مساعدت و رفاه حال آنان است، اما سخت گیری‌هایی که می‌شود، متقاضیان را ناامید می‌کند و از خیر دریافت آن می‌گذرند. از مسئولان ذی‌ربط انتظار می‌رود در پرداخت وام به متقاضیان از سخت گیری‌های غیرضروری خودداری کنند. (5/3)
1946- کارمندان نظم را سرلوحه کارشان قرار دهند؛ متاسفانه برخی از کارمندان به شلختگی عادت دارند. روی میز کار برخی‌ها مدت‌هاست اسناد و مدارک به درد نخور یا به درد بخور! یافت می‌شود. مراجعه کنندگآن‌وقتی چنین صحنه‌ای را مشاهده کنند، نمی‌گویند که چقدر کارمند مربوط پُرکار است، بلکه تصور می‌کنند که او به نوعی شلختگی و تنبلی مبتلا است. بهتر نیست کارمندان نظم را سرلوحه کارشان قرار دهند؟!(5/3)
1712- مدتی قبل عده‌ای از دانش‌آموزان در سفر زیارتی و سیاحتی به مشهد مقدس رفتند، در آنجا برای یکی از دانش آموزان حادثه‌ای اتفاق افتاد، با اورژانس مشهد تماس گرفتند، یکی از اپراتورها گفت که فقط برای مصدومانی که گرفتار حادثه رانندگی شده‌اند یا برای بیماران بدحال خودرو اعزام می‌شود! وی پیشنهاد داد بیمار یا مصدوم را اگر می‌توان راه برود به اولین درمانگاه برسانید! این هم از مهمان نوازی اورژانس مشهد! (5/3)
1818- اطراف میدان شوش به محل انبوه اتوبوس‌های شرکت واحد تبدیل‌شده و وضع اسفباری دارد. پیشنهاد می‌شود مسئولان شهرداری و سازمان ترافیک شهرداری تهران برای رفع مشکل، در میدان شوش پایانه اتوبوسرانی بسازند تا تمامی اتوبوس‌ها در یک محل اقدام به بارگیری مسافران کنند. (5/3)
1923- برخی نانوایی‌ها هنگام کار بهداشت را رعایت و از روپوش سفید و لباس متحدالشکل استفاده می‌کنند که کاری بسیار خوب است. اما در محله ما نانوایی سنگکی واقع در خیابان پیروزی، بهداشت فردی رعایت نمی‌شود. نبود نظارت از سوی مسئولان هم مزید بر علت شده است. (5/3)

حضرت امام صادق(ع) می‌فرمایند: آن کس که بیشتر از اندازه خویش بخواهد، سزاوار ناکامی است.
…0938
با عرض سلام بی‌پایان، طاعات و روزه‌هایتان قبول درگاه الهی. جا دارد به خاطر تلاوت جزء به جزء قرآن کریم در ماه مبارک رمضان که به حمدا... رادیو و تلویزیون در راستای سنتی ماندگار سالیان سال است که این رسالت بی‌نهایت خطیر را به همراه ترجمه‌های آن به نحو شایسته و مطلوب ترویج و انعکاس می‌دهد، نهایت تشکر و قدرانی به عمل آوریم. امیدواریم در همه ایام سال برنامه تلاوت روزانه در کلیه مساجد و حسینیه‌های کشور برگزار شود. انشاءا...
…0938
با عرض سلام بی‌پایان. از بانک مرکزی جمهوری اسلامی مصرانه تقاضامندیم طی ابلاغیه‌ای رسمی برای گسترش فرهنگ صدقه و انفاق، تمام خودپردازهای عضو شتاب و غیرشتاب تمام بانک‌ها و موسسات مالی را مجهز به امکان انجام عملیات پرداخت این دستورات مقدس و موکد قرآنی و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) بکنند. زیرا در حال حاضر متاسفانه برخی بانک‌ها فاقد قسمت کمک‌های مردمی هستند.
…0938
رسول مکرم اسلام(ص) می‌فرمایند: افطاری دادن تو به برادر روزه دارت، هفتاد بار بهتر از روزه داشتن توست.
…0938
قرآن کریم: و هر کس از حضور در پیشگاه عز ربوبیت بترسید و خداپرست شد و از هوای نفس دوری جست همانا بهشت منزلگاه اوست.
…0938
کسانی که انواع ممنوعیت‌ها را برای افراد قائل می‌شوند غافلند از اینکه خودشان هم گرفتار ممنوعیت هستند چون نه کسی آنها را می‌شناسد و نه چهره‌شان دیده می‌شود و نه خودشان را به قضاوت مردم می‌گذارند البته فرقی هم در این بین وجود دارد چون آنهایی را که ممنوع می‌کنند بین مردم محبوب می‌شوند ولی خودشان هیچ جا مطرح نمی‌شوند.
…0912
آفتاب یزد: ضمن اینکه به پیام شما احترام می‌گذاریم نمی‌توان صد در صد پیام شما را قبول کرد این قانون در تمامی جوامع بشری وجود دارد انتقاد بر این است که نباید سلیقه‌ای رفتار شود.
راه دسترسی به شمال گذر مشهد از بلوار توس وجود ندارد. احداث شمال گذر بدون راه دسترسى، مثل احداث ساختمان ده طبقه بدون پلکان و آسانسور است! چند مسیر دسترسى لازم است.
…0939
محمود بلیغیان - اصفهان:یکی از مشکلات و معضلات کاربران اینترنت در کشور، سرعت کم و گرانی استفاده از این وسیله ارتباطی سریع و پرشتاب جهانی است، لذا اگر دولت محترم و وزیر ارتباطات شرایطی را فراهم کنند که مثلا به عنوان بسته‌های تشویقی برای همه کاربرانی که استفاده صحیح و سالم و مفید و ارزشمند از این فناوری پیشرفته و تکنولوژی روز می‌کنند، اینترنت را مانند بسیاری از کشورهای پیشرفته در جهان رایگان و کاملا مجانی کنند، مطمئنا گام بلند و قدم مهمی برای آگاهی و پیشرفت و ترقی کشور عزیزمان برداشته‌اند که در تاریخ به‌عنوان قدم مثبت و مفیدی خواهد ماند.
…0913


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام