کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 28 اسفند 1397   Tuesday 19 March 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 08 خرداد 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

0745- روز آدینه بر آفتاب یزد مبارک. از مسئولان می‌خواهم فکری به حال جوانان بیکار و سرگردان در جامعه بکنند. این جوانان رها شده‌اند. نیاز به حمایت و مدیریت دارند وگرنه احتمال کشیده شدن آنها به سمت کارهای خلاف وجود دارد که این یک تهدید برای آنها و جامعه است. (4/3)
1947- در جواب وزیر امور خارجه جنایتکار آمریکا خواستم بگویم چرا شما و اسرائیل باید سلاح هسته‌ای داشته باشید هر روز به تولید آن اضافه می‌کنید. ایران اسلامی‌که در مقابل شما قد علم کرده، برای نظام و کیان اسلامی‌و دفاع از آن موشک نباید داشته باشد؟
شما چه هستید‌‌ای ملعون‌ها؟
ما تا آخرین نفس‌های خود پشت رهبری هستیم و آماده فرمان رهبری برای جهاد با شما هستیم. علی اصغر از آذربایجان رزمنده دفاع مقدس (1/3)
1441- اگر اروپا در مورد برجام قابل اعتماد نباشد اما حداقل فارغ از آن هرگاه قراردادهایی بستند معمولا طبق قراردادها عمل کردند در حالی که طرف‌های چینی و روسی در قراردادهایشان بارها شاهد بدقولی بودیم. پس می‌توان گفت روس‌ها و چینی‌ها هم قابل اعتماد نیستند. (5/3)
1502- خدمت امام جمعه محترم تهران عرض کنم گفته‌اید کسی که حب به خدا داشته باشد به خاطر گرانی دلار جنس داخلی را گران نمی‌کند. حرف شما بسیار متین است اما متاسفانه بازار مملو از آدم‌های سودجوست و ظاهرا حب به خدا و مردم در این‌ها راه ندارد. اینها فقط به فکر سود و منافع شخصی خود هستند. اینها به ظاهر مسلمان هستند و گرنه آن‌قدر به مردم اجحاف در قیمت‌ها نمی‌کردند. (5/3)
1531- واقعا از مسئولان نظام در شگفتم چرا به برخی افراد که از تریبون‌ها حرف‌های عجیب و گاهی ناپسند می‌زنند تذکر نمی‌دهند. ادب و متانت در هر شرایطی لازم است خصوصا وقتی صحبت‌های ما تاثیر جهانی دارد. چرا باید یک نماینده مجلس بگوید گور پدر مردم (فلان کشور) این توهین‌ها درست نیست. (5/3)
آفتاب یزد: ایشان گفتند اگر ملت آمریکا پشت دولت‌شان باشند گور پدر ملت آمریکا، یعنی این گور پدر مردم آمریکا مشروط است ضمن اینکه شاید هم این خبر صحت نداشته باشد.
1550- امثال حجت‌الاسلام ناطق‌نوری از بزرگان دین و نظام هستند که تقریبا از لحاظ سنی در بازنشستگی سیاسی قرار دارند. بهتر است به جای کشاندن امثال ایشان به سیاست و مدیریت‌ها از تجارب ایشان استفاده کنند چون واقعا ایشان از عقلای نظام هستند. (5/3)
1610- به نظر من امکان ندارد رقبای تندروی آقای روحانی اجازه نشست و گفت‌و‌گوی آقای روحانی با رقبای سیاسی را بدهند چون آنها تمایلی به وحدت و آرامش ندارند. تز آنها اختلاف افکنی است و زمین زدن دولت به هر بهانه‌ای. اما نمی‌دانند یا نمی‌خواهند بدانند شرایط خاص کشور یک اجماع ملی و رسیدن به یک هدف مشترک و انعطاف سیاسی را طلب می‌کند.‌ای‌کاش این را بفهمند. (5/3)
1057- ساکن بلوار ارتش لاله هستم. آقایی هستند به اسم آقای ... که قیمت‌های ملک را بی‌رویه بالا می‌برد این خود مصداق گران‌فروشی است و باید مورد بازخواست قرار گیرد. نباید آپارتمان نو یازده یا دوازده میلیون باشد. مگر اینجا نیاوران است. آن‌قدر افزایش قیمت دارد؟ واقعا ما فلج شدیم و نمی‌توانیم ملکی بخریم. چون قیمت‌ها را به دلخواه خود بالا می‌برند. (5/3)
1207- یکی از موفقیت‌های کشور ما این است که جلو تندروی‌ها گرفته شود. تریبون‌هایی که باعث ناامیدی و یاس می‌شوند مثل چند روزنامه جلو آنها گرفته شود چون روحیه مردم را خراب می‌کنند آن هم به خاطر قدرت و منافع شخصی خودشان وگرنه به خاطر منافع ملی باید دست از ناامید کردن مردم بردارند. (5/3)
1350- هر چقدر دستگاه دیپلماسی دنبال حفظ برجام باشد حتی اگر اروپا دنبال حفظ آن باشد متاسفانه برخی‌ها از بر هم خوردن آن خوشحال تر می‌شوند. (5/3)
1412- من نمی‌دانم حمایت از ورود بانوان به ورزشگاه‌ها مگر جرم است که یک روزنامه معلوم‌الحال به احسان علیخانی مجری برنامه ماه عسل به خاطر حمایت از بانوان در این مورد حمله می‌کند و او را زیر سوال می‌برد؟ واقعا این همه کج اندیشی تا کی؟ (5/3)
1051- ابن‌سینا می‌گوید من همی‌دانم که نمی‌دانم. چرا پول‌های ملت را گاهی خرج مواد غیر ضروری می‌کنند؟ فقر بیداد می‌کند. در خبرها آمده طرف بچه خود را فروخته، دولت امید این وضعیت باید باشد؟ لطفا از برخی همایش‌ها و سمینارها کاسته شود. (5/3)
0815- به علت عدم آگاهی و فقر ده‌ها نفر به بیماری کلیه و کبد حاصل از مصرف قارچ‌های مسموم دچار شده اند. (5/3)
0811- به عوض بخشش ماهی به جوان بیکار باید ماهیگیری به او آموخت. صنعت پرورش قارچ تکنولوژی ساده‌ای دارد. در یک زیرزمین مرطوب با خاک گیاهی و کود قابل انجام است. به عوض آموزش برخی موارد زائد در مدارس باید تکنولوژی روز به آنها نشان داده شود. (5/3)
1914- شوروی که روزی آرزویش این بود دستش را در آبهای گرم ایران بشورد حال تنها تولیدات نه چندان مرغوب خود را به ما می‌دهند. چرا با دم‌شان گردو نشکنند؟ (4/3)
1920- آقایانی که با قراردادهایی چون اف ‌ای تی اف مخالف هستند اگر با قوانین مخالفند حرفی دیگر است اگر دلیلی برای مخالفت وجود ندارد. آن نمایندگان مجلس که مخالف قراردادهای اف‌ای‌تی اف هستند آیا به عواقب آن توجه کردند؟ (4/3)
1905- هر کشوری که اتحاد در آن باشد پیشرفت می‌کند. مثلا اروپا را توجه کنید 28 کشور هستند اما اتحاد دارند. ما عده‌ای داریم که می‌خواهند به دولت ضربه و لطمه بزنند تا کاری نتواند بکند. (4/3)
0419- افزایش تولید و توزیع نوشت‌افزارهای ایرانی اسلامی‌به طوری که حاوی پیام‌های معنوی باشند یکی از مصادیق عمل به شعار امسال یعنی حمایت از کالای ایرانی است. لذا امیدوارم برای سال 97 این نوشت‌افزارها جانشین نوشت‌افزارهای وارداتی شود. (5/3)
0810- صنعت توریست و گردشگری بسیار درآمدزا و اشتغالزاست مثلا استانبول ترکیه از گردشگران چینی موج می‌زند و این بسیار سودآفرین است. باید صنعت گردشگری خود را تقویت کنیم. (5/3)
0808- مردم چین برای تاریخ خود اهمیت زیادی قائل هستند و در مورد مراودات چین و ایران 2 هزار سال پیش آسیا مدارک زیادی در بایگانی‌ها داشته‌اند. ایران در چین سفارتخانه با گارد محافظ ایرانی داشته است . سال گذشته 129 میلیون نفر چینی به قصد گردشگری به خارج رفتند که در اثر بی‌سیاستی ما تنها 20 هزار نفر توریست چینی به کشور ما آمدند. (5/3)
0800- برخی ارگان‌ها باید مجری قانون مصوب باشند و خود نمی‌توانند قانون وضع نمایند. این در مورد مسابقات فوتبال صادق است! (5/3)
0758- قرارداد استعماری نفت که با شرکت دارسی بسته شد مربوط به سال 1901 بود که تمام هزینه‌ها را دارسی تقبل کرد که سود آن 85 درصد انگلیس 15 درصد ایران بود. اکنون با ادعای استقلال با شرکت‌های روسی به صورت ترک مناقصه قرارداد بسته می‌شود که 80 درصد روسیه 20 درصد ناخالص ایران است که میزان ناخالص سهم ایران 13 درصد است که باید اعتبارات مربوطه را هم تامین نماییم. (5/3)

باسلام به نظرم الان باید ایران از آمریکا شکایت کند که بااین عمل ساده لوحانه ترامپ که با آبروی سازمان ملل و دوستان اروپایی و آسیایی خودبازی کردکه این مدتی که ترامپ آمده چقدر خسارت رسانده. اگرنه ماهم مثل ترامپ فکر می‌کنیم که سازمان ملل وشورای امینت یعنی کشک.
باسلام کاش یکی توضیح می‌داد که فرق بین خوشحالی دوستان داخلی با دشمنان خارجی در رابطه باخروج ترامپ ازبرجام چیست؟ دوستان باچه منطقی خوشحالند؟ تاجایی که حتی سیاسیون برجسته آمریکا و اروپا و آسیای شرق و غرب ترامپ را مذمت کردند.
سارق و کلاهبردار با پشت کردن به تمامی اعتقادات سعی در شکار طعمه دارد. و مالباخته باعدم هشیاری و توجه به توصیه‌های ایمنی به جای خود شیاد را محکوم می‌کند.
معین الدین: سلام متن شما در رابطه با اوتیسم خشم خانواده‌ها از جمله خود من به عنوان مادر یک فرد اوتیسم در آورده. واقعا هدف نویسنده را نمی‌دونم ولی مطمئنم اطلاعاتش در رابطه با اوتیسم بسیار سطحی و کم است.
آفتاب یزد: اگر به متن دقت نمایید این گزارش در حمایت این عزیزان بود لطفا متن را هم بخوانید.
چرا هیچگاه تیتر نزدید که مدیریت تلگرام دست کیست آیا دشمنان برای شما عزیزترند و دستتان با آنها در یک کاسه است.
با سلام خدمت مسئولین محترم، آفتاب یزد. من به عنوان یک راننده مینی بوس روزانه حدود 35 نفر را در داخل طرح ترافیک جابه جا می‌کنم (طی دو سرویس رفت و برگشت صبح و بعداز ظهر) نزدیک به 4 سال است که این سرویس‌ها را دارم و هر سال اقدام به خرید طرح ترافیک می‌کنم، با سهمیه‌ای که برایمان در نظر گرفته بودند، اما می‌گویند که دیگر به شما سهمیه تعلق نمی‌گیرد و باید مثل ماشین‌های شخصی روزانه طرح بخرید. پلاک ماشین ما قرمز (عمومی) است و سالیانه بابت این پلاک حدود چهارصد هزار تومان مالیات می‌دهیم. اما از کمترین خدمات هم محرومیم. مسافران من همه کارمند و دارای ماشین شخصی هستند، اگر من دیگر قادر به انجام سرویس نباشم وحتی نیمی از آنها با ماشین خود تردد کنند، چه تاثیری در ترافیک دارد؟امثال من زیاد هستند، مثل رانندگان سرویس بانک مرکزی خ جمهوری، بیمارستان شرکت نفت خ سخائی. بیمارستان نجمیه خ حافظ و... لطفا اگر برایتان مقدور است صدای مارا به گوش کسانی که باید برسانید و دعای خانواده ما را برای خود بخرید. باسپاس
آقای اله کرم بس کنید دیگر، اصلاح‌طلب و اصولگرا هرو دو لبه‌های یک قیچی هستند.
شما فکر می‌کنید که واقعا اروپایی‌ها پای برجام می‌مانند مثل اینکه سال 82 را فراموش کرده‌اید مذاکرات سعدآباد.
با حذف مهر طلاق مسئله پاک خواهد شد ولی اگر این موضوع از شوهر آینده مخفی بماند که زن قبلاً ازدواج و طلاق گرفته است مشکلات را هزار برابر می‌کند. اگر این موضوع را مخفی کند و با مرد دیگری ازدواج کند و موضوع برای مرد دوم افشا شود باز نیز مخاطرانگیز خواهد بود.
سربازی در خیلی از کشورها داوطلبانه است و به اندازه یه کارمند حتی شاید بیشتر حقوق و مزایا دارند! و بیشترین و بهترین امکانات و احترام را دارند.
در مورد یادداشت « آقای جلیلی! اطلاعات غلط ندهید» :واقعا دغدغه ما نباید آنچنان بی‌حساب وکتاب باشد که او را تا نوک بینی انگار کنیم.
محمد احصایی در مورد گزارش « قدم زدن در تهران پولی شد؟» : سلام. بهتر است بازگشت سرمایه بخش خصوصی را به نحوی پیش‌بینی نماییم که شان شهروندان و رعایت امکانات مالی آنها لحاظ شده باشد. می‌توان امتیازاتی به پیمانکار داد تا جبران‌کننده باشد. خدمات به شهروندان تا حد امکان می‌بایست ارزان و حتی رایگان باشد. متشکرم
در مورد یادداشت « برجام واکسن نبود»: دراین دوره بیشترین ضرر متعلق به قشر صنعتی وخدماتی فنی جامعه خورده زیرا با رولی موقع پرداخت دارایی و مالیات رکود بازار گرانی وکیفیت بد اجناس روبرو شده وحتی بیشتر واحد‌های صنفی قدرت پرداخت هزینه‌هایی ازقبیل بیمه اجاره وحقوق کارگررا ندارندوباز پرداخت وام بانکی مشکل زیادی ایجاد کرده ولی موقع پرداخت دارایی ومالیات کسی به این مشکلات توجه نمیکند واگر بازار این چنین باشد اکثر مشاغل دچار ورشکستگی می‌شود
لطفا یا در روزنامه تان را گل بگیرید یا میثاق‌نامه‌تان را از روی سایت بردارید خجالت بکشید با نوشتن این مقالات به شعور مردم توهین نکنید. عجله نکنید سحر نزدیک است...
شهرام: مطلب جناب محمد ماکویی با عنوان مسئولین محترم و سلب اعتماد عمومی که در مورخه 25 اردیبهشت در روزنامه آفتاب یزد به چاپ رسیده حرف دل بسیاری از مردم است با این تفاوت که آقای ماکویی با استفاده از بهترین مثال‌های ممکن بی‌وفایی مسئولین و نتایج فاجعه‌بار ناشی از آن را گوشزد کرده‌اند. با تشکر و قدردانی فراوان از جناب ماکویی و نوشته‌های نابشان.
انتظار است عملی شدن و تحقق جامع برنامه‌ها و اهداف سال حمایت از کالای ایرانی، باعث عدم نیاز و اشتیاق نیروهای داخلی ما برای کار و فعالیت در
کشورهای خارجی باشد. کالاهای حاصل دستاوردها و بازوان توانمند نیروهای داخلی باید در خدمت سرزمین اسلامی ایران و هر ایرانی قرار بگیرد.
...0938
حضرت امام حسن مجتبی (ع) می‌فرمایند: هیچ بی‌نیازی بزرگ‌تر از عقل و هیچ فقری مانند جهل و هیچ وحشتی سخت‌تر از خودپسندی و هیچ عیشی لذت‌بخش‌تر از خوش‌اخلاقی نیست.
…0938
حضرت امام علی(ع) می‌فرمایند: صبر بر دو قسم است: صبر بر مصیبت که نیکو و زیباست و بهتر از آن صبر بر چیزی است که خداوند آن را حرام گردانیده است.
…0938
با عرض سلام بی‌پایان."حجاب و عفاف"،راهگشایی برای سعادت و رستگاری بوده و راه‌های ظلمات و وسوسه و آسیب‌های شیطان و شیطان صفتان را زائل می‌کند.
…0938
با سلام به نظرم وقت آن است که مسئولین مسن عزیز از پست‌ها دست بکشند و به جوانان فرصت بدهند و باورشان بدارند و خودشان از دور دستی بر آتش داشته باشند.
…0913
باسلام از قدیم گفتن، دوست میگه گفتم دشمن میگه خواستم بگم، سیاسیون محترم لطفا بیشتر مردم را دریابید. همش وعده و عید ندهید .
…0913
باسلام فکر می‌کنم وقت آن رسیده که مسئولین محترم کارنامه خودشان را بررسی کنند.
…0913
باسلام وخسته نباشید به تمامی پرسنل زحمت کش و دلسوز آفتاب یزد عزیز. ما شدیدا مشکلات مالی شما را درک می‌کنیم اگر لطف کنید شماره حساب اعلام کنید که بهتر از افزایش بهای روزنامه است. تا هر کس در حد وسعش وجهی واریز کند.
…0913
آفتاب یزد: از لطف شما متشکریم. یک برآورد هزینه‌ای در سه ماهه اول سال انجام خواهیم داد قطعا بدانید برای ادامه کار التماس دولت نخواهیم کرد. دولت و وزارت ارشاد را وا می‌گذاریم برای دلالان محترمی که میدان‌دار در برخی رسانه‌ها شده‌اند و از سوی ارشاد هم حمایت می‌شوند تمام امید ما بعد از خداوند شما مخاطبان عزیز هستید.
باسلام و تشکر از چاپ درد دل مردم و خسته نباشید به تمامی دست‌اندرکاران روزنامه خوب و مردمی آفتاب یزد خصوصا مطلب‌نویسان دلسوز گرامی. امیدوارم مطالب هشداری برای تمامی دلسوزان باشد و مورد توجه مسئولان محترم نظام قرار بگیرد. به قول معروف دوست میگه گفتم و دشمن میگه خواستم بگم. تاریخ قضاوت می‌کند.
…0913

باسلام کاش آقای همه فن حریف مطبوعاتی بعد از این همه انتقاد چند تا هم رهکرد مثبت میداد .
…0913
باسلام در خبرها آمده بود بعد از رفتن کارلوس کی‌روش از ایران گزینه بعدی علی دایی است. از قدیم گفته‌اند آزموده را آزمودن خطاست. ایشان در سنوات قبل نتوانست ایران را به جام جهانی ببرد در طول 40سال بعد از انقلاب هیچ مربی ایرانی نتوانسته ایران را به جام جهانی ببرد باید یک مربی طراز اول همچون کی‌روش از خارج بیاورند بهترین گزینه خود کی‌روش است و آقای تاج باید با ایشان تا جام جهانی قطر یک قرارداد 4ساله ببندند تا برای سومین دور متوالی به جام جهانی برویم. با تشکر.
…0919


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام